Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Dodzwoniłem się do tego gościa co brał tego jareta i mówi że dobrze się palił i był zadowolony. Pytałem czy dużo się spalało ale nie bardzo ma porównanie bo to nowy budynek i jeszcze nie wygrzany. chyba coś około 250m. Kocioł chyba 38kW, duży kupił. Na początku mówił że nawet 60 do 65kg na dobę, po kilku dniach spalanie spadło do 40-45.

Spokojnie możesz brać. Ja jak pisałem spaliłem tylko 2 zasobniki latem.

w moim przypadku nawet i 40 % więcej by się opłacało .. chyba, że ilość popiołu byłaby nie do przyjęcia

Możesz palić samym albo dokup sobie 2T jakiegoś pieklorza i zrobisz sobie Jareta plusa jak chce ci się pobawić i zimę opędzisz.

taką opcję też biorę pod uwagę tak 2 jaret / 1t jakiegoś właśnie pieklorza czy innej boruty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w moim przypadku nawet i 40 % więcej by się opłacało .. chyba, że ilość popiołu byłaby nie do przyjęcia

 

taką opcję też biorę pod uwagę tak 2 jaret / 1t jakiegoś właśnie pieklorza czy innej boruty ;)

 

Myślę że nie pójdzie więcej niż 15 do 20%, trzeba by przeliczyć i zależy do czego porównasz. Jaret w ogóle się nie spieka także popiołu nie ma dużo. Jeśli nawet dokupisz coś co ma tendencje do spiekania i pomieszasz z jaretem to i tak będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - czy macie jakieś żródło Ekoretu w oryginalnych workach z dostawą kurierską w rozsądnej cenie?

Proszę o namiary.

 

Edit:

 

Nie wiem czy można tutaj zapraszać na inne strony, ale na forum o ogrzewaniu zrobiłam taką ankietę nt. ekogroszku, może będzie czytelniej?

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/9144-ranking-ekogroszku-2010/page__gopid__77862?do=findComment&comment=77862

 

Jeśli ww jest źle widziane, proszę Admina o wywalnie posta.

 

Pozdrawiam

Ania

Edytowane przez non36
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - czy macie jakieś żródło Ekoretu w oryginalnych workach z dostawą kurierską w rozsądnej cenie?

Proszę o namiary.

 

Edit:

 

Nie wiem czy można tutaj zapraszać na inne strony, ale na forum o ogrzewaniu zrobiłam taką ankietę nt. ekogroszku, może będzie czytelniej?

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/9144-ranking-ekogroszku-2010/page__gopid__77862#entry77862

 

Jeśli ww jest źle widziane, proszę Admina o wywalnie posta.

 

Pozdrawiam

Ania

 

Tam Ci się coś zdublowało w ankiecie . Kazimierz Juliusz ,Ekoelma i nr1 to jeden i ten sam eko - przynajmniej teoretycznie.Tak się chwalą Ci co go sprzedają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam Ci się coś zdublowało w ankiecie . Kazimierz Juliusz ,Ekoelma i nr1 to jeden i ten sam eko - przynajmniej teoretycznie.Tak się chwalą Ci co go sprzedają....

 

Nie, nie, nie - Ekoelma to nie to samo co Nr 1 w Polsce (firma Prestige nie ma umowy z kopalnią, więc na pewno nie bierze węgla z Kazimierza Juliusza), a ekogroszek Kazimierz Juliusz sam w sobie ma mniej kalorii niż tamte - 23 kJ/kg (Ekoelma 25-26 a Prestige 28 - przynajmniej wg deklaracji producentów).

 

Ekoelma podobnie jak Ekoret jest mieszanką.

 

Jeśli się mylę - to mnie poprawcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz . Niestety miałem okazje kopic ten nr 1 i pani z firmy która to coś sprzedaje o mało nie przysięgała ze to to samo co ekoelma. Na stronie ekoelmy znowu można się było dowiedzieć ze to Kazimierz Juliusz . stad moje przypuszczenia.:) Zresztą te firmy kiedyś działały razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to forum wygląda jak list pochwalny ekoelmy...

 

Marketing szemrany zrobił swoje. Wielu forumowiczów stamtąd (w tym, nie ukrywam, także ja) za punkt honoru postawiło sobie zdobycie tego węgla.

Super opis producenta, łatwość zakupu i wspaniałe opinie palaczy napędziły ten szalony pęd.

 

Życie pokazało, że Ekoelma jest niezła (zwłaszcza w porównaniu z węglem kupowanym luzwem na składach) ale nie na tyle dobra, żebym ją kupiła ponownie.

 

Stąd u mnie nowy pęd - tym razem za workowanym Ekoretem, ale dzięki przemiłemu forumowiczowi stąd - być może zmienię kierunek poszukiwań dobrego opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani nie ma eko groszku o nazwie Ekoelma !!! Któryś z forumowiczów tak go nazwał i jakoś się tak przyjęło. Stara Ekoelma to firma z siedzibą w miejsc. Wojkowice która rozprowadzała eko groszek z kopalni Kazimierz Juliusz w Sosnowcu. Węgiel na prawdę był bardzo dobrej jakości ze średnią kalorycznością około 24MJ/kg, miał niski popiół, i w ogóle się nie spiekał. Jeśli kupicie naprawdę z Kazimierza Juliusza jest jak wyżej.

To co sprzedawcy podają to już inna bajka. Rzućcie okiem na alledrogo tam czeski eko ma kaloryczność nawet 26 albo i 28. Prawdą jest że dobrze się pali, nie spieka ale za to wydziela więcej sadzy, zatem i spalanie wzrośnie a kaloryczność to około 17 do 19MJ/kg w porywach. Są takie kopalnie w czechach że może być 9,10 i 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobek, ten cytat jest tendencyjny ;)

 

Tylko częściowo potwierdzę to, co napisał wyżej Karoka. Ja z ekolemy (z Wojkowic) miałam i spieki i sporo popiołu, dlatego szukam nadal.

 

Nie wiem ile na tym forum jest osób z zachodniopomorskiego i czy w ogóle są, więc musicie uwierzyć mi na słowo, że tutaj zakup dobrego węgla na składzie jest NIEMOŻLIWY. Obdzwoniłam wiele punktów i powszechna odpowiedź brzmi: nie sprowadzamy drogiego węgla, bo nikt go nie kupi.

I sprzedają ruskie błoto za 820zł :-/ Gdyby chcieli tyle samo zarobić na Pieklorzu czy Juliuszu musieliby za niego wołać 1600zł. A za workowany ze 2.000zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Non36 szkoda że mieszkasz tak daleko. Mam jeszcze ze 400kg eko z Kazimierza Juliusza myślę że bardzo byś się zdziwiła jaki byłby efekt w szufladce po spaleniu kilku worków.

Strasznie was tam doją na tym wybrzeżu. Kiedyś mój kuzyn skuszony ceną chyba 650 za tonę, kupił węgiel chyba z Kazachstanu, mówił że wyglądał dość przyzwoicie ale sadzy było sporo, spiekał się trochę ale niegroźnie i było dużo popiołu. No ale 820 to już mocne przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było na forum, kilka stron wcześniej zobowiązałem się do przedstawienia opinii na temat eko-antracytu z firmy SZAR z Częstochowy. Tak jak sondowali koledzy, z racji bardzo małej ilości części lotnych antracyt wymagał bardzo rzadkiego podawania i bardzo dużej ilości powietrza. Płomień był minimalny, żar za to bardzo duży i bardzo gorący. Mimo wszystko piec nie zachowywał się jakoś super wydajniej, fakt szybciej osiągnął temperaturę, ale nie dopalał do końca węgla (nie mogłem ustawić już rzadszego podawania). Poza tym wydaje mi się, że temperatura i ilość żaru bardzo szybko wykończyły by moje palenisko.

Wziąłem z tej firmy także trochę czeskiego ekogroszku, palił się ładnie jednak ilość dymu i sadzy, którą produkował podczas spalania, powodował, że musiałbym czyścić piec co 3 dni. Na końcu zmieszałem antracyt i czeski ekogroszek w proporcji 3:1 i jakoś to wyglądało. Jednak są to sztuczki na próbę, a nie temat na całą zimę.

 

Koniec końców zamówiłem ekogroszek EKORET w workach po 25 kg, pakowany oryginalnie. Zamówienie złożyłem u producenta, w firmie KATOWICKI WĘGIEL. Cena za tonę to 725 zł brutto. Trzeba mieć euroaplety na wymianę ;) Firma zapewnia także transport 3,1 zł/km brutto jednak zabiera maksymalnie 4,5t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ekogroszek od karoka65 - jest w porządku :-)

 

W porównaniu z Pieklorzem, którego kupowałem jesienią [zostało mi kilka worków] kaloryczność podobna [kocioł pracuje na tych samych nastawach i nie wypala się "dziura" w palenisku], ilość spieków nawet trochę mniejsza [chociaż w obu przypadkach jest ich u mnie mało], zdecydowanie bardziej suchy [po przekłuciu worka od spodu nic nie kapie, po wsypaniu do zasobnika widać, że bardziej suchy, worki od wewnątrz suche].

 

Dzisiaj dosypywałem węgla i przy noszeniu obu rodzajów poczułem, że worki od karoka są cięższe - wziąłem wagę i okazało się, że każdy worek Pieklorza kupiony jesienią "schudł" podsychając w garażu do 23,8 kg [a jeszcze nie jest tak suchy jak od karoka].

Wychodzi na to, że jesienią w każdej tonie było co najmniej 50 kg wody.

 

Bobek - opisz swoje wrażenia z palenia tym węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ekogroszek od karoka65 - jest w porządku :-)

 

W porównaniu z Pieklorzem, którego kupowałem jesienią [zostało mi kilka worków] kaloryczność podobna [kocioł pracuje na tych samych nastawach i nie wypala się "dziura" w palenisku], ilość spieków nawet trochę mniejsza [chociaż w obu przypadkach jest ich u mnie mało], zdecydowanie bardziej suchy [po przekłuciu worka od spodu nic nie kapie, po wsypaniu do zasobnika widać, że bardziej suchy, worki od wewnątrz suche].

 

Dzisiaj dosypywałem węgla i przy noszeniu obu rodzajów poczułem, że worki od karoka są cięższe - wziąłem wagę i okazało się, że każdy worek Pieklorza kupiony jesienią "schudł" podsychając w garażu do 23,8 kg [a jeszcze nie jest tak suchy jak od karoka].

Wychodzi na to, że jesienią w każdej tonie było co najmniej 50 kg wody.

 

Bobek - opisz swoje wrażenia z palenia tym węglem.

 

Ciesze się że jesteś zadowolony i że węgiel jest taki jak mówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten węgiel, deklarują RI<20, u mnie na retorcie stałej [najbardziej wrażliwa na spiekanie] spala się dobrze praktycznie bez spieków.

 

Dzięki, też będę nim palić za kilka dni i też na nieobrotowej retorcie, więc ciekawa byłam jak się ma do wysokie RI podane na worku do praktyki; skoro dobrze to dobrze :)

Też złożę meldunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też będę nim palić za kilka dni i też na nieobrotowej retorcie, więc ciekawa byłam jak się ma do wysokie RI podane na worku do praktyki; skoro dobrze to dobrze :)

Też złożę meldunek.

 

To wysokie RI jest podane jako <20 więc tak naprawdę nie wiadomo jakie dokładnie jest.

Jak najbardziej czekam na informację jak u Ciebie się spala.

 

Warto byłoby, żeby inni w miarę możliwości także sprawdzili go u siebie - na priv mogę przesłać gdzie go kupić w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...