Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

P

z tych sklepów co widziałem to wysyłka z Bartexu jest jedną z najtańszych niektóre firmy życzą sobie za transport 160zł za tonę

 

Szczerze mówiąc nawet na kopalni węgiel ma niepowtarzalne parametry. Teraz jak kopią coraz niżej to parametry węgla są coraz gorsze ...

Wiele kopalni ma jakieś badania wykonane sporo czasu temu a zapewne złoże się zmieniło już kilka razy ...

 

Ja kupiłem podobno z "pewnego" składu gdzie biorą sąsiedzi dłuższy czas miał niby Piast za 600zł i ekogroszek niby Chwałowice za 800zł

Szczerze mówiąc mimo że teoretycznie Chwałowice powinny być mocniej kaloryczne i powinno iśc sporo mniej jakoś nie widze różnicy ...

A jak nie widać różnicy to po co przepłacać ?

Jak dla mnie rok temu miałem jakiś ruski opał z znienawidzonych skladywegla i faktycznie miał trochę kamienia , ale spalanie w normie , popiół tez ...

Szczerze mówiąc gorzej spala mi się polski opał niż ruski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[quote=kaszpir007;6344997jakoś nie widze różnicy ...

A jak nie widać różnicy to po co przepłacać ?.

 

Tu akurat się w pełni z tobą zgadam. Z moich obserwacji również wynika, że ilość spalanego groszku jest zbliżona do podobnej jakości miału, dlatego ja palę miałem, mimo że więcej syfu i popiołu. Zresztą przed zakupem kotła szukałem takiego, który będzie miał palnik na miał. Nie bardzo natomiast rozumiem ludzi, którzy z góry zakładają, że będą palić dobrej jakości ekogroszkiem, a kupują kocioł z brucerem, czy jakim palnikiem rynnowym. W mojej opinii klasyczna fajka Pancerpola mniej spali ekogroszku, niż brucer w tym samym kotle i ogrzewając ten sam obiekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja kupiłem podobno z "pewnego" składu gdzie biorą sąsiedzi dłuższy czas miał niby Piast za 600zł i ekogroszek niby Chwałowice za 800zł ...

 

skoro już zaczyna brakować dobrej jakości ekogroszku to za kilka lat powrót na śmieciuchy?

 

 

Palił ktoś w tym roku Wesołą z Bartexu i Piekarami (pieklorzem). ?

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Czytając i przeglądając ostatnie wczorajsze posty na temat Kazimierza Juliusza,zastanawiam się jaką jeszcze postać może przyjąć ten groszek przed czy po wypaleniu się w kotle, ja wolałbym nie pokazywać tego co zostało mi po Kazimierzu i cz wogóle jest to Kazimierz ,ale juz kończe te nieszczęsne 2-tony ,które

zakupiłem w pażdzierniku ,może ktoś z was robił zakupy ,lub miał do czynienia z firmą http://www.pecuniversal.pl bo ja jestem rozczarowany ,pozdrawiam.

 

Nie wiem jak sytuacja wygląda teraz, ale 2-3 lata temu to najlepiej byłoby zapytać jego pracowników co to za firma. A może raczej co to za człowiek. Z tego co wiem, ludziom nie płacił i temu podobne klimaty. Może człowiek się zmienił, może wreszcie się dorobił i teraz jest uczciwy. Tego nie wiem. Ja bym od niego nic nie kupił, zwłaszcza luzem lub przez niego pakowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół mam taki sam, węgiel Wesoła Bartex,

Znacie jakieś inne sklepy internetowe z pewnym węglem i przyzwoitą ceną wraz z transportem?

z tych sklepów co widziałem to wysyłka z Bartexu jest jedną z najtańszych niektóre firmy życzą sobie za transport 160zł za tonę

160 zł za jedną tonę i tyleż samo za 2,3 itd. bodajże w Karenie i Resover od dwóch ton to chyba po 100 zł za paletę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój popiół z ekogroszku z Wesołej, troche dziwny a zastanawiają mnie te rude kawałki dość twardę one są jak by kamień czy coś takiego, może ktoś coś podpowie

 

[ATTACH=CONFIG]239243[/ATTACH]

 

gdzie kupiłeś tą Wesołą i za ile?

 

Mi się właśnie skończyła miałem z Bartexu kupiłem w piątek Pieklorza z Piekar cena 990zł workowana ponarzekałem i dali za 950zł gość mówił że ma 28.000KJ sprawdziłem na stronie Kopalni, że ma 26.000KJ. Jak na razie dobrze się spala ale cena zaporowa

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia popiołu wesoła Bartex vs Wesoła lokalny skład autoryzowany dystrybutor KHW, KW

DSC_1560.jpg

z lewej strony Bartex z prawej wesoła z lokalnego dystrybutora KHW popiół z 170kg zasypu, waga tego z lewej ok 8 kg a z prawej 10,5 kg ale objętościowo dwa razy więcej, całość popiołu się nie zmieściła, wiaderka z frytury ok 22litry,

 

 

A tutaj urobek z 11.5 worka ok 280kg! moim zdaniem wynik godny zadowolenia:rolleyes:, jak już wcześniej pisałem polepszenie spalania uzyskałem poprzez pracę ciągłą mniej ok 0.5 kg /100kg, jak również widać wypalanie lepsze. popiół zważony 10,5 >11 kg 280 kg

DSC_1580.jpg

DSC_1576.jpg

 

 

Jak narazie Wesoła z Bartexu jest dla OK! najlepsze eko jakie udało trafiłem tym sezonie nabyć nie wliczając Elmare-xu z racji braku możliwości zakupu u nas , dlatego dziwią mnie efekty spalania moich poprzedników. chyba że co partia to co innego?

Zamówiony Prestige Platinum dojechał, paleta bardzo fajnie zapakowana, węgiel mocno wilgotny, ale to zrozumiałe.

Wczoraj załadowałem , i muszę powiedzieć że jestem mocno rozczarowany :mad: węgiel się spieka i to przy zmniejszonym nadmuchu 32% Wesoła 40%

 

nie jest to szlaka przytopiona tylko wypalony popiół i posklejany do kupy! zaczynam żałować zakupu będę musiał znów siedzieć w kotłowni i rozbijać na retorcie. Jak dla mnie za tą cenę to oczekiwałem naprawdę czegoś lepszego ! Popiół podobny jest do tego z wiaderka z prawej strony, jest go niestety więcej i jest sklejony.

Miał ktoś do czynienia z węglem z Wieczorka:confused: jakie efekty ? z tego co kopalnia podaje (parametry) węgiel powinien być całkiem inny tyczy się popiołu bo kaloryczności nie mogę mu zarzucić. A mi w głównej mierze zależy by było jak najmniej popiołu, a narazie to nerwy mnie biorą :mad:

Nauczyło mnie to jednego , zamawiać wersję próbną , tam gdzie jest to możliwe , Karena , i jeszcze raz Prestige ale tylko Wesoła., Resover próbek chyba nie wysyła.

Jeżeli się okaże kicha to wracam do Bartexu jak dla mnie jest najbardziej wiarygodny , chyba że tam też się coś popsuję.

Wypalę zasyp Prestiga Platinum to fotki prześlę :confused:

DSC_1579.jpg

Jak widać płomień inny jak z Wesołej, spieki tworzące się na retorcie zmieniają kierunek płomienia i sobie lata gdzieś bokami.

Edytowane przez ReefKru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartex

7/46 potem zmienione na 5/33; wentylator 3; temp. zadana 58 - za oknem poniżej -10 w dzień i prawie -20 w nocy - około 30kg/dobę

 

Po krytyce jakości popiołu (spieki) i w oparciu o niektóre sygustie trochę poeksperymentowałem.

Zmniejszyłem jeszcze ilość powietrza oraz czasy podawania/przerwy do nawet 3/25.

Popiół ciut lepszy, chociaż nie jest to papieros ale efekt jest taki, że temperatura na oknem zdecydowanie wzrosła a spalanie się nie zmieniło, żeby nie powiedzieć że wzrosło.

Czyli tak jak ktoś napisał, palimy po to żeby było ciepło i ekonomicznie a nie żeby był ładny popiół.

Wracam do wcześniejszych ustawień, może nawet zrobię jakiś eksperyment z większymi czasami podawania, zobaczymy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Czytając i przeglądając ostatnie wczorajsze posty na temat Kazimierza Juliusza,zastanawiam się jaką jeszcze postać może przyjąć ten groszek przed czy po wypaleniu się w kotle, ja wolałbym nie pokazywać tego co zostało mi po Kazimierzu i cz wogóle jest to Kazimierz ,ale juz kończe te nieszczęsne 2-tony ,które

zakupiłem w pażdzierniku ,może ktoś z was robił zakupy ,lub miał do czynienia z firmą http://www.pecuniversal.pl bo ja jestem rozczarowany ,pozdrawiam.

 

Po krótkiej ocenie asortymentu jaki oferuje wspomniana firma jestem przekonany, że nie sprzedano Ci wspomnianego Kazimierza ewentualnie był on domieszką do węgla rosyjskiego, mogę się mylić - oceniam tylko na podstawie asortymentu oraz Twoich opinii na temat spalania Juliusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach palenia Prestige Platinum mam już pierwsze efekty: ,

Z lewej Wesoła które to wiaderko z popiołem zostawiłem do porównania urobek z 280 kg, a z prawej Prestige Platinum "Wieczorek" urobek z 2,5 worka ok 65 kg. Więc albo Wieczorek jest do d...y i mają felerny pokład , albo ja zostałem nabity w bańkę.

DSC_1587.jpg DSC_1586.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zanim cokolwiek kupicie zorientować się na kopalni co i ile zawiera ich produkt. KUpujecie cuda a później cudów oczekujecie.

 

A co zrobić jak u nas tylko "cuda" są w sprzedaży ?

Dzisiaj objechałem 3 składy. W 1 sprzedawca nie wie co sprzedaje.Nie wie jaki węgiel,z jakiej kopalni,ale wie na pewno,że ma 28MJ.

W 2 podobno z kopalni Piekary Śl.Ale nawet nie wie jaki tam węgiel jest wydobywany.Cena o 100zł więcej niż w 1 składzie 26MJ.

W 3 nic nie wiedzą o tym co sprzedają.Wiedzą za to,że ludzie kupują i sobie chwalą.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić jak u nas tylko "cuda" są w sprzedaży ?

Dzisiaj objechałem 3 składy. W 1 sprzedawca nie wie co sprzedaje.Nie wie jaki węgiel,z jakiej kopalni,ale wie na pewno,że ma 28MJ.

W 2 podobno z kopalni Piekary Śl.Ale nawet nie wie jaki tam węgiel jest wydobywany.Cena o 100zł więcej niż w 1 składzie 26MJ.

W 3 nic nie wiedzą o tym co sprzedają.Wiedzą za to,że ludzie kupują i sobie chwalą.:o

 

Proponuję, żeby w ramach reformy edukacji zmodyfikować program nauczania i zamiast uczyć skąd się bierze węgiel, kiedy powstał itd, uczyć o rodzajach węgla, gdzie go kupić, jak go spalić. w ramach wiedzy praktycznej pokazać jak wygląda skała płomienna, po czym odróżnić ruska od czecha i że nie ma "młodego węgla kamiennego".

 

Zresztą podobnie wygląda sprawa z paliwami na stacjach paliw. Jest chyba dwóch lub trzech dostawców (orlen, lotos, i chyba ktoś jeszcze). A ludzie prowadzą prawie naukowe debaty, czy paliwo jest lepsze na lotosie, shellu, BP, czy jeszcze innej stacji. A przy dobrym układzie wszędzie będzie to samo. Pomijam auchany i inne takie, bo to raczej inna historia. Na niektórych sieciowych stacjach dodają uszlachetniacze ale paliwo to samo. Tylko chyba shell ma swoje zbiorniki na V-powera.

Edytowane przez vaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zanim cokolwiek kupicie zorientować się na kopalni co i ile zawiera ich produkt. KUpujecie cuda a później cudów oczekujecie.

Nie kupuję Cudów! Kupiłem ekogroszek z "Wieczorka" bo tak mnie informowano, takie certyfikaty mi przedstawiono, i niemało za niego zapłaciłem. nie oskarżam nikogo o chrzczenie węgla, może taki traf, pokład etc. Dlatego zapytałem wcześniej czy palił ktoś "Wieczorkiem" bo może ów węgiel tak się wypala. A specyfikacje węgla na kopalniach to ja doskonale się nauczyłem, i wiem co w miarę powinno być dobre, a niestety uczciwości autoryzowanych dystrybutorów nie mogę przewidzieć, a na kopalnię nie pojadę osobiście bo nie mam takiej możliwości :(

Dzisiaj zrobiłem korektę ustawień zwiększyłem przerwę zmniejszyłem nadmuch 3/30 nadmuch 29% widzę że węgiel zaczął się lepiej wypalać i znacznie mniej spiekać , zobaczymy co jutro będzie?

Minertu a może ty polecisz jakiś dobrego dostawcę? bo takiego szukam, a sam pod kopalnie nie pojadę . Jak narazie to dla mnie najlepiej się wypalał eko "Wesoła" z Bartexu .

zamówię próbkę wesołej jeszcze w Karenie , za jedno Prestiga myszę pochwalić waga jest równa 25kg z lekkim < szkoda że próbek nie wysyłają! bo ich wesoła mnie korci :rolleyes:

Edytowane przez ReefKru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę drugą zimę, w pierwszej miałem niby pieklorza wg sprzedawcy lokalnego i musze przyznać, że spalał się nieźle. Mało popiołu było, więcej spieków, ale później doszedłem, że to z winy ustawień pieca. Niestety sprzedawca poszedł na emeryturę i zamknął skład. Tej zimy palę niby z kopalni z Chwałowic. Codziennie pełen popielnik niestety, do tego jakieś kamyszki. No i tutaj się zastanawiam nad zakupem węgla przez internet. Widziałem, że ludzie biorą z Bartexu. A czy ktoś może polecić jakiegoś sprzedawcę, który będzie pewny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę drugą zimę, w pierwszej miałem niby pieklorza wg sprzedawcy lokalnego i musze przyznać, że spalał się nieźle. Mało popiołu było, więcej spieków, ale później doszedłem, że to z winy ustawień pieca. Niestety sprzedawca poszedł na emeryturę i zamknął skład. Tej zimy palę niby z kopalni z Chwałowic. Codziennie pełen popielnik niestety, do tego jakieś kamyszki. No i tutaj się zastanawiam nad zakupem węgla przez internet. Widziałem, że ludzie biorą z Bartexu. A czy ktoś może polecić jakiegoś sprzedawcę, który będzie pewny?

 

Sprawdź co Karena obecnie oferuje.

Brałem w tamtym roku wesołą i była ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...