Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

W TVN leci reportaż " w uwadze" na ten temat i znowu robią to samo :

 

Ehhh ...

 

Ja w tamtym roku kupowałem w Toruniu 3 tony ekogrochu ze skladywegla.pl ...

Nie wiem , może trafiłem na uczciwego sprzedawcę , bo zapytałem się czy mają ruski ekogroszek w ofercie (bo wątpiłem aby u mnie za 700zł mieli polski) i sprzedawca powiedział że mają :)

Kaloryczność powiedział że około 24MJ ...

 

Szczerze mówiąc opał był nie najgorszy ...

Obecnie palę niby Chwałowicami , paliłem niby Piastem i ten ruski był jak dla mnie lepszy ...

Czarny wegiel , błyszczacy , dużo wyglądało jak czarne szkło ...

Ładny popiół ...

 

Ale faktycznie trochę kamieni było , ale tragedii nie było , choć kupowałem luzem i przy pakowaniu wywalałem kamienie .

Choć pod koneic sezonu chyba trafiło mi się trochę opału ze zbyt dużą ilością kamienia , bo chyba jeden czy dwa worki robiły taki problem , że chyba z 8 zawleczek wymieniłem ..

 

Ale po tej "zajawce" reportażu jaką widziałem odechciało mi się już tego węgla ..

 

Nie wiem na jakiej zasadzie te składy działają , sądzę że na zasadzie franczyzy , więc zapewne zależy od uczciwości właściciela składu , bo wątpie aby tiry przywożące opał miały "skażony" opał ...

Niestety zapewne złodziejstwo (tak złodziejstwo !!!) właściela (właścieli) lokalnych składów niszczy renomę tej firmy ...

Za takie coś (widoczne mieszanie węgla z kamieniami) , polewanie wodą powinna być tak gigantyczna kara że skład lokalny od razu by się zwinął i właściciel do końca życia by spłacał karę ...

Na złodziei tylko wysokie kary działają i ich ściągalność ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szczerze mówiąc opał był nie najgorszy ...
Obecnie palę niby Chwałowicami , paliłem niby Piastem i ten ruski był jak dla mnie lepszy ...
Czarny wegiel , błyszczacy , dużo wyglądało jak czarne szkło ...
Ładny popiół .

 

Antracyt ???? no kolego jak paliłeś antracytem to nie dziwne że było fajnie- to węgiel w bardzo czystej postaci....moze jakaś fajna mieszanka była :) jak z kamieniami to obniżyła trochę Mj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jest duża szansa że tam dostanie oryginał. Bo teraz wszyscy i wszędzie maja "wesołą".

 

Z Bykowa mam przetestowaną - żaden inny węgiel takiego SVER w MJ/kg nie daje, różni się też od innych tym jak się spala oraz ilością popiołu.

 

Testowałem też kiedyś Wesołą z innych składów i było to samo, więc mam odniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zważyłem popiół z mojej Wesołej z miejscowego składu, równe 4 kg ze spalonych 100 kg, z tego wnioskuję że może być prawdziwa. SUSPENSER Ekobran też chyba jest rosyjski , podają 24 MJ, u mnie wyszło 17,0 MJ i popiołu ok. 8%.

 

Możliwe, że to ten sam węgiel bo spalając pierwszy worek bardzo nieekonomicznie [sprawdzałem czy się będzie spiekał] uzyskałem SVER=16,3 MJ/kg

 

Teraz drugi worek spalam bardziej ekonomicznie i zobaczymy ile uzyskam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, nie wiem doprawdy co masz do lokalnych sprzedawców. To jest ogólnopolska firma, składy są ich. Dostajesz towar z centrali taki jaki jest i masz go sprzedać, w poprzednim reportażu jasno mówili że masz przy tym zrobić ileś tam nadwyżek i jesteś z tego rozliczany. Słuchałeś tego gościa w nowym reportażu? Mówił że lali wodę parę godzin, pewnie z milion litrów w węgiel weszło. Znasz lokalny skład na którym dałoby się to zrobić? Znaczy - dysponujący na placu taką ilością węgla w którą da się wlać tyle wody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma lab`u który zrobi badanie woreczka pro publico bono :) Wtedy groszki 30MJ szybko zniknęły z sprzedaży ...

 

Można się wkooorwić , kupujesz 30MJ masz nadzieję na 26-28MJ a tu niespodzianka 22MJ , potem klniesz na wsio w koło - czytaj kocioł, wiatry,sterownik itd.

 

ehhh ... osłabia mnie to coraz bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam słowa Kobry

klient jest winny

w normalnym kraju poszli by z torbami dawno - już po pierwszym materiale

a tak - dostali karę w postaci 0,09% obrotu

dla nich to pestka jest - już na to zarobili w miesiąc przy ich przewale. a polak pójdzie i kupi bo zobaczy cenę niższą o 10zł na tonie

 

zajrzyjcie na ich stronkę teraz.

oferują ekogroszek o wartości opałowej do 28MJ

czyli każde gówno co się da chociał koło węgla położyć spełnia ich ofertę bo nie ma przecież więcej niż 28MJ

żadnego certyfikatu kompletnie nic

i klient łyka jak małpa kit a potem są płacze i lamenty a sami siebie oszukują

 

POLAK POTRAFI O'LE:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma lab`u który zrobi badanie woreczka pro publico bono :) Wtedy groszki 30MJ szybko zniknęły z sprzedaży ...

 

Można się wkooorwić , kupujesz 30MJ masz nadzieję na 26-28MJ a tu niespodzianka 22MJ , potem klniesz na wsio w koło - czytaj kocioł, wiatry,sterownik itd.

 

ehhh ... osłabia mnie to coraz bardziej

 

no i po ochłonięciu stawiasz na wagę te 22MJ a tu 23kg zamiast 25kg i znowu...:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO Panowie jakaś jaskółka.... SKŁADY WĘGLA ukarane http://uokik.gov.pl/download.php?plik=14612

 

Dzięki za link.

 

Bardzo ciekawe fragmenty:

 

"Przedsiębiorca informował, Ŝe węgiel przez niego sprzedawany miał określoną stałą

wartość kaloryczną zróŜnicowaną w zaleŜności od rodzaju sortymentu węgla. Tymczasem

z badań przeprowadzonych przez Wojewódzkie Inspektoraty Inspekcji Handlowej wynika, Ŝe

węgiel w sortymencie kostka gruba, ekogroszek i miał nie charakteryzował się podawaną

w reklamach wartością kaloryczności. Wynosiła ona bowiem dla kostki grubej 25,978 MJ/kg

i 22,861 MJ/kg, dla miału - 22,587 MJ/kg, zaś dla ekogroszku 22,388 MJ/kg. Wartości te

znacznie odbiegają od wartości, jakie Spółka podawała w materiałach reklamowych. Dla kostki

grubej miałoby to być 31 MJ, dla miału 26 MJ, zaś dla ekogroszku 28 MJ lub 28,5 MJ.."

 

 

"Z przedstawionych informacji wynika, Ŝe najniŜszą wartością kaloryczności

kupowanego przez MM Group węgla jest 21,8 MJ/kg zaś najwyŜszą 27,2 MJ/kg. NaleŜy jednak

zwrócić uwagę na fakt, iŜ węgiel od dostawcy, od którego MM Group nabyła ponad 67%

całości węgla charakteryzował się wartością kaloryczności w granicach 21,8-23,9 MJ/kg."

 

"Przypomnieć przy tym naleŜy, Ŝe MM Group nie poddaje zakupionego węgla procesowi

wzbogacania."

 

Nieee no "wzbogacanie" to było jak trza :mad: :

 

http://uwaga.tvn.pl/65351,wideo,434606,skladyweglapl_wprowadzaly_w_blad__uokik_reaguje,skladyweglapl_wprowadzaly_w_blad__uokik_reaguje,reportaz.html

 

 

Zobaczcie ile mi wyszło gdy go sprawdzałem ...

 

Czytając dalej:

 

"Zamieszczając przedmiotową informację w materiałach reklamowych Spółka

informowała konsumentów, Ŝe jedynie węgiel w sortymencie Ekogroszek import jest węglem

importowanym. Logicznym bowiem wydaje się, Ŝe jeŜeli pozostały sortyment węgla nie

posiada tego oznaczenia, to jest węglem nieimportowanym, tj. krajowym. Z ustaleń

faktycznych tymczasem wynika, Ŝe całość węgla, jaki zakupuje MM Group i Krajowa Spółka

Węglowa s.c. jest węglem pochodzącym z (…). Przekazując w reklamie taką informację jak

powyŜej, Spółka wprowadzała zatem konsumentów w błąd co do pochodzenia geograficznego

sprzedawanego węgla. Przedmiotowe działanie, w ocenie Prezesa UOKiK, spełnia zatem

przesłanki nieuczciwej praktyki rynkowej, o której mowa w art. 5 ust. 1 i ust. 2 pkt 1 oraz ust. 3

pkt pkt 2 pnpru."

 

Z tego można zgadnąć, że sprzedają rosyjski ;-)

 

Przykre jest to, że

 

"W związku z powyŜszym, Prezes UOKiK postanowił nałoŜyć na Spółkę karę

w wysokości 117.879 zł, co odpowiada 0,09 % przychodu przedsiębiorcy osiągniętego

w 2012 r. i równocześnie stanowi ok. 0,9 % kary maksymalnej."

 

Policzmy ile w sumie naliczono kary:

 

0,09%x3 + 1,399% + 0,056% = 1,725% przychodu

 

Toż właściciel tej firmy pewnie tarza się ze śmiechu z takiej kary i pewnie kombinuje jak oszukać kolejnych "frajerów" - bo to się po prostu opłaca :mad:

 

Ciekawe ile takiemu by w USA przyłożyli i jakie odszkodowania wywalczyliby klienci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma lab`u który zrobi badanie woreczka pro publico bono :) Wtedy groszki 30MJ szybko zniknęły z sprzedaży ...

 

Można się wkooorwić , kupujesz 30MJ masz nadzieję na 26-28MJ a tu niespodzianka 22MJ , potem klniesz na wsio w koło - czytaj kocioł, wiatry,sterownik itd.

 

ehhh ... osłabia mnie to coraz bardziej

 

Jak masz 22 to pół biedy - gorzej gdy kamienie z wodą "wzbogacają" go do 19-20 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mnie to już chyba nic nie zdziwi, nawet nie chodzi o to, że się przyzwyczaiłem, ta sprawa z węglem to i tak pikuś w porównaniu z tym co jemy i pijemy, różnorakiego typu niedouczonych majstrach, składach budowlanych gdzie sprzdaje się wybrakowany towar VII klasy jako I klasa, lekarzach co mają dziurawe kieszenie, szkołach i tak by można w nieskończoność. W tym kraju każdy chce cię okraść, poruszamy się w tym złodziejstwie codziennie począwszy od tego że kupujesz chleb a mąki w nim 20%, szynkę a tam 30% mięsa z Danii nafaszerowanego antybiotykami reszta to "uszlachetniacze", nie naprawdę nie chcę rozwijać tematu to nierozsądne pisać o tym. Mało tego powiesz złodziejowi że złodziej i oszust, to weźmie adwokata (bo go stać) i jeszcze Ciebie skażą za pomówienia. NNa dzień dzisiejszy tak to wygląda, a powiedz pedałowi że pedał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mnie to już chyba nic nie zdziwi, nawet nie chodzi o to, że się przyzwyczaiłem, ta sprawa z węglem to i tak pikuś w porównaniu z tym co jemy i pijemy, różnorakiego typu niedouczonych majstrach, składach budowlanych gdzie sprzdaje się wybrakowany towar VII klasy jako I klasa, lekarzach co mają dziurawe kieszenie, szkołach i tak by można w nieskończoność. W tym kraju każdy chce cię okraść, poruszamy się w tym złodziejstwie codziennie począwszy od tego że kupujesz chleb a mąki w nim 20%, szynkę a tam 30% mięsa z Danii nafaszerowanego antybiotykami reszta to "uszlachetniacze", nie naprawdę nie chcę rozwijać tematu to nierozsądne pisać o tym. Mało tego powiesz złodziejowi że złodziej i oszust, to weźmie adwokata (bo go stać) i jeszcze Ciebie skażą za pomówienia. NNa dzień dzisiejszy tak to wygląda, a powiedz pedałowi że pedał...

 

Bardzo bym chciał, żebyś nie miał racji. Ale niestety masz.

 

Polecam dla fanów żarówek energooszczędnych:

http://www.youtube.com/watch?v=mcCJ8rTDUc8

 

Przykład idzie z góry, jak widać. Należy zauważyć, że w niczyim interesie nie jest aby było dobrze. Każdy niestety kieruje się własnym interesem.

 

Znajomy opowiadał kiedyś taką anegdotę:

 

Każdy mi życzy źle. Szewc chce żeby mi się but zepsuł. Mechanik patrzy żeby mi się auto rozleciało. Lekarz tylko patrzy żebym się rozchorował. Jedynie złodzieja interesuje żeby mi się wiodło jak najlepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...