Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Jeszcze jedna uwago do TVN Uwaga - szacun dla prawdziwych dziennikarzy, że nie bali się podjąć tematu.

 

Choć zwykle nie przepadam za mainstreamem to Uwaga jest jednym z niewielu konkretnych, ciekawych programów.

 

Ciekawe czy wezmą się też za "Tani Opał" i jego 22-24 MJ/kg przy Komoranach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znajomy opowiadał kiedyś taką anegdotę:

 

Każdy mi życzy źle. Szewc chce żeby mi się but zepsuł. Mechanik patrzy żeby mi się auto rozleciało. Lekarz tylko patrzy żebym się rozchorował. Jedynie złodzieja interesuje żeby mi się wiodło jak najlepiej....

 

I ten fragment wypowiedzi w postaci anegdoty jest pouczający i bardzo budujący. :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do wyboru w lokalnych składach : wesołą za 840, z kopalni z katowic za 840, pieklorz za 870, ekoret za 940 no i skład węgla które odpadają. Ceny w workach. Doradzicie który wybrać?

 

Najlepiej kup po 2 worki i sprawdź który z nich najlepiej spalisz w swoim kotle i na ile wystarczy.

 

Potem policz z proporcji uwzględniając cenę i to na ile wystarczył i będziesz wiedział który najbardziej się opłaca.

 

Jeśli Wesoła nie jest oszukana to będzie najlepszym wyborem.

 

Ostatnio w Bykowie można też kupić paletę z 4 rodzajami ekogroszku i sprawdzić który najlepiej się sprawdzi w danym kotle przy określonym sterowniku i umiejętnościach palacza - link:

 

http://allegro.pl/nowosc-mix-ekogroszkow-wysylka-kurierem-48h-polska-i3950108857.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup po 2 worki i sprawdź który z nich najlepiej spalisz w swoim kotle i na ile wystarczy.

 

Potem policz z proporcji uwzględniając cenę i to na ile wystarczył i będziesz wiedział który najbardziej się opłaca.

 

Jeśli Wesoła nie jest oszukana to będzie najlepszym wyborem.

 

Ostatnio w Bykowie można też kupić paletę z 4 rodzajami ekogroszku i sprawdzić który najlepiej się sprawdzi w danym kotle przy określonym sterowniku i umiejętnościach palacza - link:

 

http://allegro.pl/nowosc-mix-ekogroszkow-wysylka-kurierem-48h-polska-i3950108857.html

 

 

Tak chyba zrobię. Przejadę po składach i kupie po 2 wory z każdych 4 rodzai no i porównam sobie. Tylko że nie wypale do zera każdego towaru. I będe musiał zarzucać nowy na resztke tego starego. No ale jakiś wgląd będe miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do wyboru w lokalnych składach : wesołą za 840, z kopalni z katowic za 840, pieklorz za 870, ekoret za 940 no i skład węgla które odpadają. Ceny w workach. Doradzicie który wybrać?

 

Kurcze, gdzie Wy mieszkacie, że takie ceny macie. U mnie Wesoła i pieklorz z Bobrka 900 (950 w workach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to ten sam węgiel bo spalając pierwszy worek bardzo nieekonomicznie [sprawdzałem czy się będzie spiekał] uzyskałem SVER=16,3 MJ/kg

 

Teraz drugi worek spalam bardziej ekonomicznie i zobaczymy ile uzyskam :-)

 

Spaliłem drugi worek ekonomicznie i wyszło 17,7 MJ/kg, co potwierdza moją teorię, że jednak przy mniejszej mocy mój kocioł ma większą sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...