Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

widocznie źle zostałem zrozumiany. chodziło mi raczej o nietrafiony przekaz omawianego odcinka programu. na jego wstępie, redaktor postawił tezę, iż na każdej tonie klient jest oszukiwany nawet 100kg, po czym jeżdżąc po składach i ważąc auto o masie ok. 2325kg otrzymywał max 2350kg, więc moim zdaniem z jego tezy wyszła totalna bzdura. a swoją drogą, ekspertem nie jestem ale na "chłopski rozum", to te 0,04% to z sufitu jak nic

 

Może o "0" się pomyliłem. Przy okazji sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cd fotek[ATTACH=CONFIG]242895[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]242896[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]242897[/ATTACH]

Witam ten popiołek wygląda jak mój z wesołej z Bykowa ,u mnie trochę więcej niedopałków.

Ale pale w automacie myślę że na ręcznym sterowaniu tych niedopałków by nie było.Jak do tej pory to najlepiej mi się spalał syberyjski eko (popiół jak z papierosa) i ledvice latem.:welcome::welcome:

Edytowane przez Woj_tek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do ruletki , sądzę ze taka sama jest w PL węglem ...

 

Co do twoich doświadczeń z PL węglami z tego co opisujesz ma uzasadnienie,

pod warunkiem że zawsze masz pewność że dostajesz na składzie dokładnie co zamawiasz.;)

 

Niestety ale praktyka co nie których składów daje wiele do życzenia co ostatnio jest głośno w TV.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ten popiołek wygląda jak mój z wesołej z Bykowa ,u mnie trochę więcej niedopałków.

Ale pale w automacie myślę że na ręcznym sterowaniu tych niedopałków by nie było.Jak do tej pory to najlepiej mi się spalał syberyjski eko (popiół jak z papierosa) i ledvice latem.:welcome::welcome:

 

No jezeli taki popiol jest z wesolej , to ja dostalem w takim razie "Swietego Grala" weglowego , czyli WESOLA za 720 tona:D:D:D

Bo tak twierdzil gosc na skladzie do sasiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jezeli taki popiol jest z wesolej , to ja dostalem w takim razie "Swietego Grala" weglowego , czyli WESOLA za 720 tona:D:D:D

Bo tak twierdzil gosc na skladzie do sasiada

 

Wesołą kupiłem latem 3-razy po tonie.

Pierwszy zakup to "wesoła"w ( granatowych fioletowych) workach foliowych -spalanie cały czas pod kontrolą kilka razy dziennie w kotłowni mnóstwo w węglu kamienia.

Drugi zakup "wesoła"w czarnych foliowych workach i tu było lepiej kamienia tylko sporadycznie, lepsze spalanie.

Trzeci zakup w workach białych jutowych węgiel taki sam jak w workach czarnych i popiół taki jak na foto.

Ogólnie myślę że pod nazwą wesoła ja kupiłem dwa inne węgle ten pierwszy podejrzewam że to był rusek chodzi o dużą zawartość kamienia.

We wszystkich przypadkach mój ślimak ma wyzwanie bo granulacja to nie jest do max 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jezeli taki popiol jest z wesolej , to ja dostalem w takim razie "Swietego Grala" weglowego , czyli WESOLA za 720 tona:D:D:D

Bo tak twierdzil gosc na skladzie do sasiada

według Twoich zdjęć myślę, że w tej Wesołej masz jakąś niewielką domieszkę czegoś w rodzaju Ziemowita albo Piasta - ale niewielką, tak pewnie z 1/3 - 1/4 wagi. To by było to czarniejsze na fotkach. Zapewne dodane w celu obniżenia spiekalności. Popiół do ważenia miałeś cały? To znaczy - zebrałeś też pył z półek i popiół z talerza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według Twoich zdjęć myślę, że w tej Wesołej masz jakąś niewielką domieszkę czegoś w rodzaju Ziemowita albo Piasta - ale niewielką, tak pewnie z 1/3 - 1/4 wagi. To by było to czarniejsze na fotkach. Zapewne dodane w celu obniżenia spiekalności. Popiół do ważenia miałeś cały? To znaczy - zebrałeś też pył z półek i popiół z talerza?

Tak . Popiol jest zebrany z talerza, polek i zawirowaczy ( choc na polkach i zawirowaczach bylo tego minimalnie).

Do wazenia dalem calosc powstala ze spalenia calego zasypu.

Zastanawia mnie cena tego. Albo ktos na skladzie robi za Caritas i po tej cenie sprzedaje Wesola , nawet jezeli tak jak oceniasz fachowym okiem pomieszana minimalnie z Ziemowitem lub Piastem.

A jak myslisz cenowo 720 za tone jest to mozliwe? nawet za taka mieszanke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie meczę "Wesołą" z http://www.resover.pl po 800zł wcześniej miałem niby to samo z Bartex ale węgiel całkiem inny ten z Resover jest pokryty miałem jest matowy granulacja sporo drobniejsza jak ten z Bartex-u a przede wszystkim popiół mega ale to mega duże ilości co 2 dni wywalam czubaty pojemnik aż się wysypuje, Wesołą z Bartexu przy spalaniu do 20kg/dobę wywalałem owszem pełny popielnik ale raz na zasyp czyli około tydzień. Czuje, że zostałem przekręcony.

 

 

A tak dla przestrogi jak jeszcze nie oglądaliście to podaje linka do programu Uwaga TVN

 

http://uwaga.tvn.pl/65369,wideo,434963,skladyweglapl__najwiekszy_detaliczny_sprzedawca_opalu_w_polsce__w_tarapatach_czesc_1,skladyweglapl__najwiekszy_detaliczny_sprzedawca_opalu_w_polsce__w_tarapatach,reportaz.html

 

 

http://uwaga.tvn.pl/65369,wideo,435061,skladyweglapl__najwiekszy_detaliczny_sprzedawca_opalu_w_polsce__w_tarapatach_czesc_2,skladyweglapl__najwiekszy_detaliczny_sprzedawca_opalu_w_polsce__w_tarapatach,reportaz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazimierz z Resovera też ma mega duże ilości popiołu a do tego się jeszcze spieka. Resover trafia u mnie na czarną listę oszustów.

Nagłaśniając takie informacje może przyczynimy się chociaż do tego że czytelnicy tego forum nie zrobią zakupów u nich a z czasem może nawet ktoś się za nich zabierze i w końcu posprząta ten rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od resovera brałem ostatnio ze 2-3 lata temu i był to najgorszy miał którym paliłem. Pierwszy dostawa jakieś 40% popiół z kamieniami, potem wymienili nam na odsiewkę (pył) flot, muł, cholera wie co to było ale męczyłem się z nim prawie 2 sezony mieszając z czymś lepszym.

 

Szkoda, że wcześniej nie daliście info na forum o Resover, może nie strzeliłbym sobie w stopę. Kupiłem na próbę jeszcze miał podobno 27MJ mokry jak cholera wsadziłem na próbę ale zawieszał się w podajniku musiałem wybrać go i przesypać do białych "oddychających" worów po Wesołej z bartex-u i niech schnie. Na szczęście tylko 0.5t mam nadzieję że do końca zimy sobie z nim poradzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wcześniej nie daliście info na forum o Resover, może nie strzeliłbym sobie w stopę. Kupiłem na próbę jeszcze miał podobno 27MJ mokry jak cholera wsadziłem na próbę ale zawieszał się w podajniku musiałem wybrać go i przesypać do białych "oddychających" worów po Wesołej z bartex-u i niech schnie. Na szczęście tylko 0.5t mam nadzieję że do końca zimy sobie z nim poradzę

 

Dawałem tu kiedyś info, słabo przeszukałeś. Dr google też prawdę Ci powie. Miał czy 23, czy 25, czy też 27MJ to w resoverze to samo. Miał też masz taki drobny piaseczek 0-3mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...