Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To wysokie RI jest podane jako <20 więc tak naprawdę nie wiadomo jakie dokładnie jest.

Jak najbardziej czekam na informację jak u Ciebie się spala.

 

Warto byłoby, żeby inni w miarę możliwości także sprawdzili go u siebie - na priv mogę przesłać gdzie go kupić w okolicy.

 

Do mnie to tylko kurierem.

 

Palę drugą dobę, więc poczekam jeszcze kilka dni z komentarzem.

 

PS. Suspenser, a możesz cyknąć fotkę swojego popielnika i retorty w trakcie palenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dobrych wiadomości. Wczoraj dzwonił do mnie kuzyn ze śląska który pracuje na kopalni Marcel. Od 1 kwietnia Kompania Węglowa podniosła ceny węgla o parę złotych na tonie. Też czekał z zakupem że po marcowej obniżce jeszcze w kwietniu coś opuszczą. Niestety chyba okres najniższych cen na ten rok minął. Niektóre kopalnie nawet w marcu nie spuściły z tonu.

W tej chwili mówi że kolejka po groszek z chwałowic sięga tygodnia. Orzech o ile dobrze zapamiętałem chyba 6 czy 8 złotych do góry a groszek o 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje w 100 % czy na KWK Chwałowice maja teraz ekogroszek czy tylko groszek o granulacji ekogroszku - podobno od ubiegłego roku sprzedawali tylko groszek bo parametry eko się im popsuły ??????

Nie wiem czy uzyskali certyfikat. Sprzedawali groszek w granulacji ekogroszku do 25mm.

Ostatnio przywiozłem od tego kuzyna około 100kg żeby sprawdzić jak się pali. Miał prosto z kopalni.

Palił się dość dobrze, wysoka kaloryczność ale ma tendencje do lekkiego spiekania. Sterowniki z Pid sobie poradzą i ci bardziej wprawieni palacze. Ogólnie mówiąc mniejsze porcje i mniejszy nawiew i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc mniejsze porcje i mniejszy nawiew i jest ok.

 

Karoka, a jaki Twój kocioł ma minimalny czas podawania?

Mam Linga Duo 25kW i poniżej 5 sek. nie zejdę, więc u mnie tylko wydłużanie przerwy wchodzi w grę.

Na tę chwilę mam 5/34 wentylator 85 (skala do 200) klapka odsłonięta całkowicie. Jest lepiej niż przy 5/30, ale jeszcze pracuję nad tym.

 

Moim celem jest widok w podajniku taki, jak pokazałeś kilka stron temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie to tylko kurierem.

 

Palę drugą dobę, więc poczekam jeszcze kilka dni z komentarzem.

 

PS. Suspenser, a możesz cyknąć fotkę swojego popielnika i retorty w trakcie palenia?

 

Ok, fotki pod linkiem:

http://img64.imageshack.us/g/imag0078cf.jpg/

 

Wszystkie te "grudki" są miękkie i rozpadają się po naciśnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka, a jaki Twój kocioł ma minimalny czas podawania?

Mam Linga Duo 25kW i poniżej 5 sek. nie zejdę, więc u mnie tylko wydłużanie przerwy wchodzi w grę.

Na tę chwilę mam 5/34 wentylator 85 (skala do 200) klapka odsłonięta całkowicie. Jest lepiej niż przy 5/30, ale jeszcze pracuję nad tym.

 

Moim celem jest widok w podajniku taki, jak pokazałeś kilka stron temu :)

Przepraszam że tak późno odpisuję ale byłem trochę w rozjazdach.

Rozumiem że masz normalny sterownik dwustanowy. Od jakiegoś czasu jadę na Ogniku.

Na starym Liderze nie dokładnie pamiętam nastawy ale te 5/34 na razie może zostaw, co do dmuchawy nie wiem jaką twoja ma wydajność. Ja mam WPA-06a z przesłoną.

Przesłonę miałem przysłoniętą gdzieś na 90%, w najszerszym miejscu około 1cm szpara. Moc jaką miałem ustawioną na tym węglu to około 23 do 25%. Ja masz dmuchawę o podobnej wydajności to za mocno dmuchasz i mogą robić ci się spieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem kilka postów wcześniej, w czwartek odebrałem zamówiony EKORET. Niestety w oczekiwaniu na wjazd na teren zakładu czekałem od 7 do 14 ale w końcu udało się odebrać i przetransportować palety. Ekogroszek jest praktycznie suchy, brak miału w worku (tyle co się obtłucze w transporcie). Wizualnie jestem zadowolony, mam jeszcze trochę starego i jeszcze nie sypałem ekoretu. Jak zasypię to wrzucę fotki jak się pali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich. Dopiero zaczynam swoją "przygodę" z grzaniem ekogroszkiem, więc proszę o poradę Was jako Liderów tej dziedziny. Ponieważ grzałem dom 210 m2 do tej pory propanem i z uwagi, iż gazownia wystawiła okolice w której mieszkam (Leszno, woj. mazowieckie) do wiatru więc musiałem wybrać inną alternatywę ( tańszą). Z uwagi na fakt, że mieszkam w nowym budownictwie w którym nie przewidziano dużej kotłowni zamontowałem dopiero co kocioł Zębca KPM DUO. Obecnie szukam ekogroszku, więc na innej stronie (nie wiem czy można tu wymieniać) zamieściłem ogłoszenie i dostałem kilka ofert kupna takiego opału. Prosz Was o poradę który "groszek" wart jest uwagi do palenia lub ewentualnie wskazówki na innych dostawców.

Oferty jakie dostałem to (kolejność przypadkowa):

 

1. Przedstawiam ofertę na dostawę ekogroszku Retopal z KWK PIAST

 

Ekogroszek workowany w worki 30 kg, such bez miału.

Cena brutto z dostawą 820,00 zł

 

2.podaje cene eko groszku z kopalni kazimierz juliusz orginalnie pakowany cena za tone 950zl ( nadruk na zdjęciu worka to Cabrostal);

 

3.Niniejszym przedstawiamy Panu ofertę na ekogroszek:

Towar: Ekogroszek

Rodzaj: z kopalń Juliusz oraz Manifest Lipcowy

Kaloryczność: 25 MJ

Popiół: max. 7%

Ilość: 5 ton

Cena: 730,00 zł/tona

Transport: w cenie

Ważność oferty: do 20.04.2011;

 

4. Jesteśmy przedstawicielem handlowym Katowickiego Węgla i mamy do zaoferowania EKORET workowany przez Zakład Przeróbczy JULIUSZ w Sosnowcu.

Worki 25 kg, na euro-palecie - 750 kg (30 worków).

1T - 900 zł brutto.

Istnieje Możliwość negocjacji ceny.

 

Parametry:

Wartość opałowa: Q – >26MJ/kg

Uziarnienie: 8-25mm

Zawartość siarki: S – <0,6%

Zawartość popiołu: A – 4-10%

Spiekalność: Ri – poniżej 10

Temperatura mięknienia popiołu: tA – >1250 ̊C

Zawartość wilgoci: do 10%

Kaucja za paletę - 30 zł brutto

Transport - 3,50 zł/km (w dwie strony) + VAT 23%

 

 

5. Witam oferujemy państwu ekogroszek Pieklorz workowany w cenie 795 zł za tonę brutto z transportem.

 

6.Zapraszam na zakupy do Naszego sklepu internetowego

Certyfikat i atesty dostępne internetowej - firma z Częstochowy ( żółty worek z napisami Jaret Plus)

 

7. I. ekogroszek PIEKLORZ z KWK CHWAŁOWICE ( worek 25kg = 18 zł brutto )

Uziarnienie: 5-25 mm

Kalorycznosc: 27 MJ/kg

Popiół Ar: 4-6 %

Siarka Str: 0.45 %

 

II. ekogroszek RETOPAL z KWK PIAST II ( worek 25kg = 18 zł brutto )

Uziarnienie: 6-26 mm

Kaloryczność 26 MJ/kg

Popiół Ar: 9 % min

Siarka Str: 0.6% min

 

III. ekogroszek "BORUTA" z KWK Jankowice pakowany w worki po 25 kg a układany

na paletach po 1t.

( worek 25kg = 18 zł brutto )

Uziarnienie 5-25 mm

Kaloryczność: 29 MJ/kg

Popiół Ar: 7.41 %

Siarka Str: 0.45 %

 

 

IV. ekogroszek LEDVICE 480 zł/t( worek 25kg = 12zł brutto )

Uziarnienie 1-5 mm

Kaloryczność: 25 MJ/kg

Popiół Ar: 5 %

Spiekalność na poziomie 10

 

V. ekogroszek KOMORANY 450 zł/t ( worek 25kg = 11,25zł brutto )

Uziarnienie 1-5 mm

Kaloryczność: 22 MJ/kg

Popiół Ar: 7 %

Spiekalność: 0

 

 

 

Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka jako spec od węgla...

 

Dostałem taką ofertę:

Eastcoal sp. z o.o.oferuje dostawy węgla wysoko energetycznego (typu Jużny, Listwiażny węgiel płukany) importowanego z Federacji Rosyjskiej z zagłębia

KUZBAS

 

Ekogroszek 5-25mm parametry 24/8/0,3 cena netto loco Szczecin 440zł

Ekogroszek 5-25mm parametry 27/8/0,3 cena netto loco Szczecin 460zł

Miał 0-20mm parametry 26/10/0,3 cena netto loco Szczecin 360zł

 

Przy zakupie większych ilości możliwość negocjacji

 

Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka jako spec od węgla...

 

Dostałem taką ofertę:

Eastcoal sp. z o.o.oferuje dostawy węgla wysoko energetycznego (typu Jużny, Listwiażny węgiel płukany) importowanego z Federacji Rosyjskiej z zagłębia

KUZBAS

 

Ekogroszek 5-25mm parametry 24/8/0,3 cena netto loco Szczecin 440zł

Ekogroszek 5-25mm parametry 27/8/0,3 cena netto loco Szczecin 460zł

Miał 0-20mm parametry 26/10/0,3 cena netto loco Szczecin 360zł

 

Przy zakupie większych ilości możliwość negocjacji

 

Co o tym myślisz?

 

No ja ci tutaj nie pomogę. Nigdy nie miałem ruskiego węgla. Kuzyn ten co brał od ciebie Ognika gdzieś na śląsku kupił ruski ale z tego co wiem to szybko zachwyt cenowy minął. Z resztą doliczysz transport i już cena mocno podskoczy. Czytałem na różnych forach o tym węglu i opinie są podzielone tak jak przy czeskim. Przeważnie narzekali ludzie na spiekanie i duże zanieczyszczenie kamieniem.

Najlepiej jakby ktoś z okolic Szczecina kupił ze 3,4 worki i spróbował co to jest warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś o nicku Pomorzanin mieszka w zach-pom, jeżeli ma model z podajnikiem, może zechce spróbować?

 

Coś jednak pomagasz pisząc o zanieczyszczeniu kamieniem...

 

Ja się ściąganiem węgla nie zajmuję, taka tylko oferta do nas przyszła.

Byłem ciekaw, czy ktoś ma jakąś wiedzę na temat tych węgli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś jednak pomagasz pisząc o zanieczyszczeniu kamieniem...

 

.

Piszę tylko że czytałem takie posty. Na pewno nie jest to regułą, o czeskim też piszą że się spieka, a to bzdura.

Widzisz nasz idzie z kopalni czysty a co kupujemy ? wodę, miał, piasek, kamienie, śmieci i bozia wie co jeszcze. Zanim dojdzie do użytkownika końcowego to już z tego węgla zostaje tylko nazwa i cena o 100% wyższa.

Kuzyn nie był zadowolony i był to chyba zakup jednorazowy na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty jakie dostałem to (kolejność przypadkowa):

 

1. Przedstawiam ofertę na dostawę ekogroszku Retopal z KWK PIAST

 

Ekogroszek workowany w worki 30 kg, such bez miału.

Cena brutto z dostawą 820,00 zł

 

2.podaje cene eko groszku z kopalni kazimierz juliusz orginalnie pakowany cena za tone 950zl ( nadruk na zdjęciu worka to Cabrostal);

 

3.Niniejszym przedstawiamy Panu ofertę na ekogroszek:

Towar: Ekogroszek

Rodzaj: z kopalń Juliusz oraz Manifest Lipcowy

Kaloryczność: 25 MJ

Popiół: max. 7%

Ilość: 5 ton

Cena: 730,00 zł/tona

Transport: w cenie

Ważność oferty: do 20.04.2011;

 

4. Jesteśmy przedstawicielem handlowym Katowickiego Węgla i mamy do zaoferowania EKORET workowany przez Zakład Przeróbczy JULIUSZ w Sosnowcu.

Worki 25 kg, na euro-palecie - 750 kg (30 worków).

1T - 900 zł brutto.

Istnieje Możliwość negocjacji ceny.

 

Parametry:

Wartość opałowa: Q – >26MJ/kg

Uziarnienie: 8-25mm

Zawartość siarki: S – <0,6%

Zawartość popiołu: A – 4-10%

Spiekalność: Ri – poniżej 10

Temperatura mięknienia popiołu: tA – >1250 ̊C

Zawartość wilgoci: do 10%

Kaucja za paletę - 30 zł brutto

Transport - 3,50 zł/km (w dwie strony) + VAT 23%

 

 

5. Witam oferujemy państwu ekogroszek Pieklorz workowany w cenie 795 zł za tonę brutto z transportem.

 

6.Zapraszam na zakupy do Naszego sklepu internetowego

Certyfikat i atesty dostępne internetowej - firma z Częstochowy ( żółty worek z napisami Jaret Plus)

 

7. I. ekogroszek PIEKLORZ z KWK CHWAŁOWICE ( worek 25kg = 18 zł brutto )

Uziarnienie: 5-25 mm

Kalorycznosc: 27 MJ/kg

Popiół Ar: 4-6 %

Siarka Str: 0.45 %

 

II. ekogroszek RETOPAL z KWK PIAST II ( worek 25kg = 18 zł brutto )

Uziarnienie: 6-26 mm

Kaloryczność 26 MJ/kg

Popiół Ar: 9 % min

Siarka Str: 0.6% min

 

III. ekogroszek "BORUTA" z KWK Jankowice pakowany w worki po 25 kg a układany

na paletach po 1t.

( worek 25kg = 18 zł brutto )

Uziarnienie 5-25 mm

Kaloryczność: 29 MJ/kg

Popiół Ar: 7.41 %

Siarka Str: 0.45 %

 

 

IV. ekogroszek LEDVICE 480 zł/t( worek 25kg = 12zł brutto )

Uziarnienie 1-5 mm

Kaloryczność: 25 MJ/kg

Popiół Ar: 5 %

Spiekalność na poziomie 10

 

V. ekogroszek KOMORANY 450 zł/t ( worek 25kg = 11,25zł brutto )

Uziarnienie 1-5 mm

Kaloryczność: 22 MJ/kg

Popiół Ar: 7 %

Spiekalność: 0

.

 

Za to, że się postarałeś robiąc wywiad ja też trochę się postaram ;-)

 

1. Drogi

2. Bardzo drogi

3. Nie wiem co to za mieszanka, ile ma siarki i jaką spiekalność

4. Drogi

5. Jaki Pieklorz [Chwałowicki, Bytomski, Piekarski] ??? Zgaduję, że Piekarski, więc drogi ;-) , ale jeśli Bytomski to świetna oferta.

6. Nie widzę ceny za ten Jaret Plus

 

7.

I nie podali spiekalności - były z nią kłopoty w Chwałowickim

 

II dobra cena, nad tym bym się zastanowił jeśli potrzebujesz węgla o niskiej spiekalności i kaloryczności [kopalnia podaje min. 24 MJ, a nie 26 jak handlowiec], tylko dlaczego podają siarkę i popiół min zamiast max [skoro kopalnia podaje popiół max 10%, siarka max 1%] ?

 

III a to wynalazek aż 29 MJ fiu, fiu – tylko nie podali, że po pierwsze to jest groszek [grubszy sortyment], a po drugie ma wysoką spiekalność [28-31] a chyba nie chcesz z kotła zrobić pieca do produkcji koksu – do tego wg kopalni popiół max 11%, siarka max 0.6%

 

IV uziarnienie 1-5 mm to miał a nie ekogroszek

 

V jw. + kaloryczność 18-20 MJ wg kopalni, dużo siarki [do 1,8%] i lotnych popiołów [syf w wymienniku], popiół do 13% wg kopalni a nie 7 co podaje sprzedawca, jako brunatny tzw. miękki węgiel ma niską kaloryczność - nie nadążysz wrzucać zimą a kocioł i tak nie osiągnie nominalnej mocy i będzie lipa

 

Prawdę o nim napisali tu:

http://allegro.pl/ekogroszek-czeski-z-komorzan-najtaniej-i1493237367.html

 

Na koniec przydatne linki:

 

http://paliwa_kwalifikowane.kwsa.pl/

 

http://www.czechcoal.cz/cs/produkty/uhli/sluzby/katalogdetail.html?427

 

Proszę kolegów o sprostowanie jeśli się w czymś pomyliłem.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Po testach ekogroszku bobrek od użytkownika karoka65 musze stwierdzić że jest to ekogroszek bardzo wysokiej jakości , bardzo ładnie się spala, nie szlakuje,ma wyską kaloryczność, zadałem sobie trud i sobie wiadomymi kanałami sprawdziłem to eko, jak wyglada, a wygląda, to tak

 

Wilgoć całkowita 12,1 Wtr [%]

Popiół 6,8 Ar [%]

Spiekalność 0 RI

Ciepło spalania 28556 Qsa [J/g]

Wartość opałowa 25394 Qir [J/g]

Siarka całkowita 0,58 Str [%]

 

Dziwi mnie tylko jedna rzecz, skąd taka wysoka wilgotność ?

Sam widziałeś że węgiel suchutki jak pieprz i Suspenser brał 3 worki na próbę i to samo twierdził.

Potrzebna by była pomoc Zawijana, on by nam to morze jakoś wytłumaczył, jak to się robi chociaż z grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Karoka , możesz w tym momencie zaproponować coś czym da się normalnie palić ?i jak wygląda kwestia transportu w okolice Warszawy ?

Miałem w zeszłym roku na próbę 300kg z Juliusza (kupione w SimTrans w Dąbrowie) i można powiedzieć że to jest ideał : baardzo mało popiołu , zero spiekania. Jest coś w normalnej cenie o podobnych parametrach ?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...