Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Przed chwilą miałem telefon z Kareny :)

Mają miał siany z transportem za 660zł .Cena spoko.

 

Tyle że ja nie kupuję nigdy opału w sezonie , bo szansa na suchy jest taka sama jak w dużego lotka ;)

 

 

Sezon już się kończy a do kolejnego daleko, więc rabaty spore można wyhaczyć właśnie teraz.

 

Nie padało od dawna, więc jest szansa, że węgiel podosychał na składach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sezon już się kończy a do kolejnego daleko, więc rabaty spore można wyhaczyć właśnie teraz.

 

Nie padało od dawna, więc jest szansa, że węgiel podosychał na składach.

 

Ja nie ufny jestem i jakoś nigdy w zimę nie udało mi się kupić suchego opału.

Dodatkowo opał ten jest w plastikowych workach , wiec musiałby być już suchutki jak pieprz zanim został by wsypany do worków , a jakoś w to nie wierzę ...

 

Po prostu zależy mi na suchutki opale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy że zakup paliwa przez internet to ryzyko ! W zeszłym roku w środku lata zamówiłem 2 tony Wesołej z Bartexu, dostałem mokry jak gnój!

Wiec pora roku zbytnio nie stanowi o wilgotności!

Z Kareny miałem 60 kg, dostałem lekko wilgotny! Sam dosuszyłem.

Uważam że ten miał jest super, świetnie się spala na moim palniku.

Zamówiłem 3 tony na następny sezon, zastrzegłem że chce suchy i specjalnie nie spiesz mi się z dostawą!

A jaki przyjdzie to się okaże!

Nie jestem zwolennikiem kupowania z lokalnych składów. Po pierwsze cena, po drugie nie wiemy co naprawdę kupujemy!

Zaryzykowałem, jak będzie wilgotny mam całe lato na dosuszenie!

Spalam około 3 ton przez cały sezon, po zmniejszeniu palnika mam nadzieję trochę zaoszczędzić!

Wydając na opal 2 kola a 2.7 lub więcej to jest bardzo duża różnica!

Zwróci się przeróbka pieca.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinos, ja bym ciut poczekał z zakupem. W tym roku KW SA zachowała się fair w stosunku do dilerów - od 1. 03 wprowadziła obniżki ale tylko dla dilerów, na drobnicach zostało bez zmian. Musieli się nasłuchać za ubiegły rok, kiedy w połowie lutego zostawili dilerów z tysiącami ton drogiego towaru na placu i bez uprzedzenia czy jakiegoś okresu przejściowego lunęli cenę koło 7 dych w dół łamiąc zasadę ścieżki cenowej ( wg. niej dilerzy już w styczniu z góry byli uprzedzani o ruchach cen w roku kalendarzowym ). Znam takich, co mieli i po 30 - 40 tysięcy ton drogiego towaru na placu - i musieli ceny obniżyć sporo poniżej cen zakupu. Ma się ponoć ruszyć nieco w dół na drobnicach od kwietnia - wtedy sprzedawcy będą raczej lekko obniżać ceny. Nic pewnego - ale takie wieści krążą. Jak obniżka będzie podobna do tej dla dilerki, to z pół stówki taniej powinno być na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinos, ja bym ciut poczekał z zakupem. W tym roku KW SA zachowała się fair w stosunku do dilerów - od 1. 03 wprowadziła obniżki ale tylko dla dilerów, na drobnicach zostało bez zmian. Musieli się nasłuchać za ubiegły rok, kiedy w połowie lutego zostawili dilerów z tysiącami ton drogiego towaru na placu i bez uprzedzenia czy jakiegoś okresu przejściowego lunęli cenę koło 7 dych w dół łamiąc zasadę ścieżki cenowej ( wg. niej dilerzy już w styczniu z góry byli uprzedzani o ruchach cen w roku kalendarzowym ). Znam takich, co mieli i po 30 - 40 tysięcy ton drogiego towaru na placu - i musieli ceny obniżyć sporo poniżej cen zakupu. Ma się ponoć ruszyć nieco w dół na drobnicach od kwietnia - wtedy sprzedawcy będą raczej lekko obniżać ceny. Nic pewnego - ale takie wieści krążą. Jak obniżka będzie podobna do tej dla dilerki, to z pół stówki taniej powinno być na pewno.

 

heh tylko pytanie czy u mnie lokalu będą fair... :p

coś jednak kupić musze. szkoda wesołej na taką aurę. Zostało mi ponad tonę - przyda się na zimę.

Ale z tego co widzę to poniżej 800zł to ciężko coś dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, co do Ruska, chyba zadowolony jestem. Spalanie większe w porównaniu do Wesołej. Może troszkę jest brudniej, ale i tak czyszczę i czyściłem kocioł co zasyp. Waga popiołu ze spalonych 81kg grochu włącznie z tym, co spadło po czyszczeniu kotła to ok. 3,5 kg. Popiół lepszy od pseudo Pieklorza i Wesołej z Bartexu.

 

Na zdjęciach widoczna niepełna szuflada popiołu po spaleniu 81 kg Ruska.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/849/me8d.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/854/6rmy.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/577/fc4z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na lokalu Retopal 775zł za workowany. Podwyżka o 70zł w stosunku do tego co było rok temu :o

 

A to ktoś próbował? http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html#Silesia

Myślę tu o tym jako węglu na lato.

 

 

U mnie na składzie tą Silesię sprzedają w workach po 670 zł ale od razu uprzedzają, że to do podajnika się nie nadaje tylko zamiast miału do zwykłych pieców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tonę tego miału z Bykowa http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4020660926

myślę że na lato się nada. Jak dojedzie i będzie na tyle suchy żeby go przetestować, to wrzucam do zasobnika i zdam relację.

 

Opał już dojechał. Zamawiałem wczoraj ok. 12.00, a dzisiaj o 10.00 był u mnie. W workach foliowych cena z dostawą 660 zł.

Paleta ładnie zabezpieczona, worki całe.

 

Zważyłem pięć losowo wybranych worków, dwa ważyły po 25,3 kg, a trzy po 25,2 kg.

 

Jeśli chodzi o wilgotność, to miał nie jest suchy jak pieprz, ale też nie jest mokry. Nawet zbytnio nie brudzi rąk. Worki mają mikroperforację, więc może jeszcze trochę podeschnie. Poza tym można kupić też w workach jutowych.

 

Do życzenia pozostawia trochę granulacja, bo na aukcji jest napisane, że jest 0-20mm, a trafiają się też większe kawałki takie nawet około 40mm wzdłuż, jak na foto. Jest ich niewiele ale jednak się trafiają ;)

 

Zasyp mam przewidywany na 21.03, więc wtedy przetestuję jak się toto pali ;)

DSC_2815.jpg

DSC_2818.jpg

DSC_2821.jpg

DSC_2822.jpg

DSC_2823.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opał już dojechał. Zamawiałem wczoraj ok. 12.00, a dzisiaj o 10.00 był u mnie. W workach foliowych cena z dostawą 660 zł.

Paleta ładnie zabezpieczona, worki całe.

 

Zważyłem pięć losowo wybranych worków, dwa ważyły po 25,3 kg, a trzy po 25,2 kg.

 

Jeśli chodzi o wilgotność, to miał nie jest suchy jak pieprz, ale też nie jest mokry. Nawet zbytnio nie brudzi rąk. Worki mają mikroperforację, więc może jeszcze trochę podeschnie. Poza tym można kupić też w workach jutowych.

 

Do życzenia pozostawia trochę granulacja, bo na aukcji jest napisane, że jest 0-20mm, a trafiają się też większe kawałki takie nawet około 40mm wzdłuż, jak na foto. Jest ich niewiele ale jednak się trafiają ;)

 

Zasyp mam przewidywany na 21.03, więc wtedy przetestuję jak się toto pali ;)

 

No cóż tego się spodziewałem.

On jest mokry i widać to pięknie na zdjęciu.

 

W lato zamawiałem miał pakowany w jutowe worki to od razu po otwarciu był suchy jak pieprz.

Tyle że odsiewanego miału bym sie bał wziąć w jutowych worach , bo sypało by się z nich niesamowicie ...

 

Chyba więc daruje sobie Karenę , mimo że też otrzymałem tą propozycję i chciałem zamówić ...

 

Poczekam do wakacji i może wtedy zamówię , bo na razie zostało mi jeszcze sporo opału

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobasxx,

 

wolałbym dodać 100zł i kupić suchy groch.

p.s. Sorry ale jak na to patrzę, to dodałbym i 200 zł.

 

p.s. 2 Miałem w zesłzym roku mokry groszek w workach foliowych. też perforowanych. Myślisz, że dosychał? Z wierzchu owszem. :p

Całość rozsypywałem w skrzynki i tak jakoś dochodził. Od tego momentu nie kupuję w workach foliowych a zakupy jedynie w sezonie letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż tego się spodziewałem.

On jest mokry i widać to pięknie na zdjęciu.

 

W lato zamawiałem miał pakowany w jutowe worki to od razu po otwarciu był suchy jak pieprz.

Tyle że odsiewanego miału bym sie bał wziąć w jutowych worach , bo sypało by się z nich niesamowicie ...

 

Chyba więc daruje sobie Karenę , mimo że też otrzymałem tą propozycję i chciałem zamówić ...

 

Dlatego pootwierałem kilka worków, może przez tydzień podeschnie. Zobaczymy co się będzie działo jak trafi do zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobasxx,

 

wolałbym dodać 100zł i kupić suchy groch.

p.s. Sorry ale jak na to patrzę, to dodałbym i 200 zł.

 

p.s. 2 Miałem w zesłzym roku mokry groszek w workach foliowych. też perforowanych. Myślisz, że dosychał? Z wierzchu owszem. :p

Całość rozsypywałem w skrzynki i tak jakoś dochodził. Od tego momentu nie kupuję w workach foliowych a zakupy jedynie w sezonie letnim.

 

Myślę że nie będzie tak źle, mam jeszcze stary suchy groszek, więc w razie czego mam czym palić, a ten sobie dosuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...