Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Generalnie worek jest czysty od środka więc mokry nie będzie.Granulacja tez niczego sobie,powinien się dobrze spalać.

 

bobasxx też miał czysty worek , ale opał miał daleko do całkowicie suchego ...

 

Szczerze mówiąc wątpie aby w tym okresie kupić opal suchy , no chyba że nie było on teraz pakowany a w czasie lata ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy jak pieprz to on nie jest, zresztą trudno jest w ogóle tak suche paliwo dostać!

[ATTACH=CONFIG]249314[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]249315[/ATTACH]

 

Gdyby był suchy to miałby kolor szary a nie czarny :)

 

Oczywiście że trudno dostać suchy opał , a w zimę to tym bardziej trudne ...

 

Widać że mokry bo się skleja :)

Ale oczywiście tragedii nie ma ...

 

Ja czekam do lata ...

 

Ale i tak słowa uznania dla Kareny za taki opał w zimę. Nie jest on suchy , ale też nie jest to błoto co "zdaża" się wielu firmom ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w miarę suchy, lekko wilgotny. Przed wsypaniem do podajnika, wsypuje do plastikowej wanienki na dzień lub dwa i jest Ok, nie zakleja się w podajniku.

Pali się bardzo dobrze, jest dość kaloryczny. Mało problemowe paliwo jeżeli chodzi o ustawienia!

Przejechanie sezonu grzewczego za 2 tyś a za 2,7 tyś jest ogromną różnicą!

Przynajmniej dla mnie!

Karena wywiązała się bardzo dobrze z zamówienia!:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przyzwoity, chociaż trochę dosuszyć go będzie trzeba przed paleniem. W porównaniu do tego co Bobass pokazał, to jest miód malina. Szczególnie jeżeli wziąć pod uwagę porę roku

 

No fakt :)

 

Chociaż ja wolę pakowany w worki przewiewne :)

U mnie firma pakuje miał w worki po 50 Kg :)

 

Wtedy tylko staczy że 2 worki wsypię do podajnika i mam spokój :)

Z Iskrą musiałbym zapewne minimum 5 worków wsypać , a może i 6 bo wtedy zapewne były pełen cały podajnik :)

 

Ja czekam na lato i zobaczę. Sądzę że kupię z 1 tonę na próbę.

Choć bardziej mi pasuje opał pakowany w worki 50kg. Łatwiej mi się układa i zajmuje mniej miejsca pod ścianą i sama "ściana" opału jest zapewne stabilniejsza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy tylko staczy że 2 worki wsypię do podajnika i mam spokój :)

Z Iskrą musiałbym zapewne minimum 5 worków wsypać , a może i 6 bo wtedy zapewne były pełen cały podajnik :)

 

Ja czekam na lato i zobaczę. Sądzę że kupię z 1 tonę na próbę.

Choć bardziej mi pasuje opał pakowany w worki 50kg. Łatwiej mi się układa i zajmuje mniej miejsca pod ścianą i sama "ściana" opału jest zapewne stabilniejsza ...

 

Zgadza się, ale 50 kg worki to już nie każdy chce nosić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale 50 kg worki to już nie każdy chce nosić :)

 

Zgadza się ...

 

Sam się zdziwiłem , bo zamówiłem opał tak gdzie biorę sąsiedzi z naszego osiedla po raz pierwszy i się lekko zdziwiłem.

 

Ekogroszek pakowany w worki 30kg a mial był w inne worki pakowane po 50kg :)

 

Mi to pasuje bo i tak z żoną worki ładuję do podajnika , a tak zamiast 3 worków wsypuję dwa :)

Dodatkowo zajmuje mi to mniej miejsca przy układaniu.

 

Chociaż obecnie nie widzę różnicy w spalaniu pomiędzy podobno bardziej kalorycznym opałem, więc zastanawiam się czy jest wogóle sens stosować bardzo kaloryczny opał ? Może u kogoś kto ma naprawdę bardzo duże zapotrzebowanie ma to sens , ale przy małym zapotrzebowaniu boję że że nie wykorzystuję tego "dodatkowego" powera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy jak pieprz to on nie jest, zresztą trudno jest w ogóle tak suche paliwo dostać!

[ATTACH=CONFIG]249314[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]249315[/ATTACH]

 

No faktycznie wydaje się bardziej suchy niż ten mój. A sięgałeś ze środka worka ?

No i cena też super, żeby nie ta granulacja to pewnie bym wziął z Kareny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś coś może powiedzieć o miale z Jankowic 24MJ ? Cena dość atrakcyjna (520zł) tyle że oferuje tylko luzem.

Lepszy Piast 23MJ czy te Jankowice ?

 

Tyle że firma która ma ten miał z Jankowic nie pakuje opału :(

 

Jeszcze zadzwoniłem do dwóch firm i :

 

Miał Janina 19MJ za 16zł za worek 30kg lub Miał23MJ Piast za 19zł (worek 30kg).

 

Z miejsca z którego brałem Piast 23MJ (nie wiem czemu podają 24MJ ?) za 600zł za tonę i jakiś 28MJ ??? za 700zł za tonę ..

 

Janina wychodzi trochę taniej niż Piast 23MJ ale chyba nie ma sensu brać i chyba warto pozostać przy Piaście 23MJ ?

 

Bo chyba ten z Jankowic odpada , bo nie jest pakowany :(

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, te Jankowice to sobie odpuść. To jest trudny węgiel, szczególnie w postaci miału. Ciepły, ale będziesz z nim miał masę problemów. Mam plan spróbować tego spalić może z jeden kosz, ale nie przy takiej pogodzie - tak że chyba próba się odłoży na następną zimę. Nie bierz tego, bo ma dużą spiekalność a o ile w przypadku groszku coś się daje na to poradzić, to z miałem może być już totalna kicha. Jak masz możliwość wziąć tej Janiny ze dwa - 3 worki na próbę, to może warto się o taką próbę pokusić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, te Jankowice to sobie odpuść. To jest trudny węgiel, szczególnie w postaci miału. Ciepły, ale będziesz z nim miał masę problemów. Mam plan spróbować tego spalić może z jeden kosz, ale nie przy takiej pogodzie - tak że chyba próba się odłoży na następną zimę. Nie bierz tego, bo ma dużą spiekalność a o ile w przypadku groszku coś się daje na to poradzić, to z miałem może być już totalna kicha. Jak masz możliwość wziąć tej Janiny ze dwa - 3 worki na próbę, to może warto się o taką próbę pokusić.

 

Masz rozeznanie w polskich ekogroszkach. Jest do kupienia jaret po 630, retopal po 670, wesoła po 770, no i miały które kupowali koledzy w karenie i w bykowie. Co byś polecił? Z czystego rachunku to chyba najlepiej Retopala na lato? Pisałeś wcześniej o jarecie ale retopal ma wyższą kaloryczność (24-25mj) niż jaret (21-22mj)

 

przy zakupie w sklepie jest jeszcze 20pln rabatu

Edytowane przez vaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, te Jankowice to sobie odpuść. To jest trudny węgiel, szczególnie w postaci miału. Ciepły, ale będziesz z nim miał masę problemów. Mam plan spróbować tego spalić może z jeden kosz, ale nie przy takiej pogodzie - tak że chyba próba się odłoży na następną zimę. Nie bierz tego, bo ma dużą spiekalność a o ile w przypadku groszku coś się daje na to poradzić, to z miałem może być już totalna kicha. Jak masz możliwość wziąć tej Janiny ze dwa - 3 worki na próbę, to może warto się o taką próbę pokusić.

 

Ok.

 

Czyli prawdopodobnie skończy się na tym pakowanym Piaście 23MJ , bo za bardzo zbliżoną cenę jest Janina 19MJ i chyba po prostu nie opłaca się jej brać ...

No chyba że wziąć ten mocniejszy miał po 700zł , niby 28MJ ale Pani nie chciała mi przez telefon powiedzieć co to jest i miała powiedzieć na miejscu , ale szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens ,bo po przejściu z miału Piasta na niby ekogroszek Chwałowicki nie odczułem jakiegoś spadku zużycia opału i się lekko zdziwiłem ...

Więc nie wiem czy jest sens kupować opał mocno kaloryczny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rozeznanie w polskich ekogroszkach. Jest do kupienia jaret po 630, retopal po 670, wesoła po 770, no i miały które kupowali koledzy w karenie i w bykowie. Co byś polecił? Z czystego rachunku to chyba najlepiej Retopala na lato? Pisałeś wcześniej o jarecie ale retopal ma wyższą kaloryczność (24-25mj) niż jaret (21-22mj)

 

przy zakupie w sklepie jest jeszcze 20pln rabatu

Na lato to Jaret będzie dobry, chociaż rzeczywiście ta różnica w cenie między nim a retopalem jest za mała, powinna sięgać 10 - 15% ( Cena Retopalu raczej OK, to Jaret sobie za drogo liczą ). Wesoła na zimę - cena jest dobra, ale trudno coś powiedzieć jak będzie z jej spiekalnością i spalaniem przy większym zapotrzebowaniu. Może na zimę sobie weź po połowie z Retopalem i zamieszaj? Wtedy będzie i moc i łatwość spalania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

Czyli prawdopodobnie skończy się na tym pakowanym Piaście 23MJ , bo za bardzo zbliżoną cenę jest Janina 19MJ i chyba po prostu nie opłaca się jej brać ...

No chyba że wziąć ten mocniejszy miał po 700zł , niby 28MJ ale Pani nie chciała mi przez telefon powiedzieć co to jest i miała powiedzieć na miejscu , ale szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens ,bo po przejściu z miału Piasta na niby ekogroszek Chwałowicki nie odczułem jakiegoś spadku zużycia opału i się lekko zdziwiłem ...

Więc nie wiem czy jest sens kupować opał mocno kaloryczny ...

 

Osobiście jak kupuje miał to tylko z Piasta kl 23, jest mało problemowy, i co za tym idzie łatwo wysterować kociołek. Jak ktoś lubi to dość dobry jest miał z Bytomia Powstańców Śląskich, ale dostępny chyba tylko na śląsku. Co do mocnych miałów "niby" w kl 28 to wątpie aby w podajniku dało się go spalić z dobrym efektem, szkoda czasu i godzin przy kotle, no i cena kosmos, w tej cenie to jest antracyt 10-25 mm + koszty wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato to Jaret będzie dobry, chociaż rzeczywiście ta różnica w cenie między nim a retopalem jest za mała, powinna sięgać 10 - 15% ( Cena Retopalu raczej OK, to Jaret sobie za drogo liczą ). Wesoła na zimę - cena jest dobra, ale trudno coś powiedzieć jak będzie z jej spiekalnością i spalaniem przy większym zapotrzebowaniu. Może na zimę sobie weź po połowie z Retopalem i zamieszaj? Wtedy będzie i moc i łatwość spalania.

 

Dzięki za radę. Wezmę paletę na razie, pół na pół retopal/wesoła. teraz spróbuję sam retopal, jakby coś nie grało to dokupię jaretu.

pewnie będzie wilgotny ale nic nie poradzę. Zostało mi 2 wory z zimy. W markecie cudów nie kupię (w nomi 14,99/25kg czech = 600zł tona, za ok 17mj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy jak pieprz to on nie jest, zresztą trudno jest w ogóle tak suche paliwo dostać!

[ATTACH=CONFIG]249314[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]249315[/ATTACH]

 

Jak na moje oko to mokry. Niestety miał nie wyschnie w otworzonych workach, moim zdaniem miał bardziej nadaje się do miejskich ciepłowni MPEC :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...