Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za transport zapłaciłem 20 PLN z czego można się domyślić,że kupiłem na miejscu,zaledwie 5 km ode mnie.Cena jak dla mnie bardzo atrakcyjna :)

Skoro 5km od ciebie to chyba zbędne pytanie o sprzedaż internetową ?

 

Miał spalony, teraz zasypana silesia. Na test trzeba poczekać bo kocioł na razie stoi na "lato" i w podtrzymaniu :(

A co do miału który kupiłem w karenie.

Powiem to tak. Pali się znakomicie, moc porównywalna do pieklorza, b.mało popiołu tak że na lato może być to kłopotliwe. Do spalania potrzeba (u mnie) b.mało wiatru (38%-39%), na większym spieka, a na za małym smoli na czarno.

IMG_20140412_110243.jpg

To wszystko z paczki którą dostałem. Spieki które są widoczne to wyszły na za dużym wietrze bo od niego zacząłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś i po ile płaciłeś, czyli wszystkie namiary :)

 

Kupiłem w miejscu którego stronkę podałem na wcześniejszej stronie.

Znany skład w niewielkiej odległości.

Jaret - 560 zł tona, workowany 620 zł

Retopal - 670zł tona, workowany 730 zł

Facet twierdził że Retopal najczęściej kupowany i najmniej problemowy.

Właśnie wsypałem Jareta. Wyglada na dosyć suchy (zresztą złożone było trochę w w blaszaku tego w workach)

Zobaczymy jak będzie. Jak nie będzie problemów to kupię tego jareta trochę na lato do CWU.

Jak proponujecie dmuchać w niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety w okolicy Jareta nie ma. Chociaż przepraszam, w jednym miejscu był ale droższy niż... Wesoła. ;) Ta mieszanka miału i ekogroszku z Kareny mi nie podpasowała. U mnie palnik chyba głownie przystosowany pod ekogroszek. Nie mam czasu się bawić. Plus już sama próbka pokazała, że miał = więcej brudu i w kotle i w kotłowni. ;)

Zamówiłem Retopala od tego samego dostawcy co rok temu. Workowany, suchutki (z hali) i dostawą & wnoszeniem 750PLN. Podobnie jak w zeszłym roku jest to trochę drobniejsza frakcja. Przynajmniej porównując do Wesołej którą miałem na zimę.

W zeszłym roku byłem zadowolony i bałem się, że teraz może być gorzej. A tu niespodzianka. Pali się super. Popiół pieknie dopalony - żadnych popkornów, spieków itp. Nie mam ciepłomierza, popiołu ważyć nie zamierzam - ale dla mnie do grzania CWU jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...