Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Doszedł do mnie groszko miał z Kareny. Przede wszystkim brawo za maksymalnie szczelnie zapakowaną paletę. Niestety nie mogłem jej wrzucić pod wiatę i musiała cały dzień stać pod chmurką, a padało całkiem całkiem. Piec zasypałem już nowym opałem. Zero śladów wody w workach. Opał suchy, ale nie pyli się przy zasypywaniu. Granulacja raczej 50/50, ale to potwierdzę na dniach jak otworzę sobie jeden worek i przyjrze się dokładniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jaką kaloryczność ma ten groszko - miał z kareny - i jaki jest jego skład: 50:50 groszek :miał? zadowoleni jesteście z jego spalania? Tak wogóle to Karean prowadzi chyba jakąś akcję nawiązywania kontaktów handlowych z kilentami, bo ja w ubiegłym roku zamówiłem próbkę miału na próbę, i babka dzwoniłą do mnie w tym tygodniu z ofertą, ale jakoś nie zaproponoiwała mi tej mieszanki tylko prowponowała: - ISKRA Żółta 840,00zł za tonę - ISKRA Ekomial Siany 660,00zł za tonę wraz z dostawą

- ISKRA Ekomiał 620,00zł za tonę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką kaloryczność ma ten groszko - miał z kareny - i jaki jest jego skład: 50:50 groszek :miał? zadowoleni jesteście z jego spalania? Tak wogóle to Karean prowadzi chyba jakąś akcję nawiązywania kontaktów handlowych z kilentami, bo ja w ubiegłym roku zamówiłem próbkę miału na próbę, i babka dzwoniłą do mnie w tym tygodniu z ofertą, ale jakoś nie zaproponoiwała mi tej mieszanki tylko prowponowała: - ISKRA Żółta 840,00zł za tonę - ISKRA Ekomial Siany 660,00zł za tonę wraz z dostawą

- ISKRA Ekomiał 620,00zł za tonę

 

To są Chwałowice 27 MJ, 50% ekogroszku i 50% miału. Cena bodajże 699 z transportem.

 

Ja z próbki byłem bardzo zadowolony.

Edytowane przez bobasxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bodajże , tylko 699 za tonę! Pisałem wcześniej.

Dobre paliwo, właśnie na nim jadę, zamówiłem tonę na lato.

Dobrze się spala przy odpowiednich ustawieniach, z resztą jak wszystkie inne.

Nadmuch może być wyższy i nie koksuje, tylko dawka musi być odpowiednia!

Podobnie spala się jak Wesoła.

Dla mnie super, piecyk czysty i w kotłowni również!!!

 

Jak ktoś ma problem ze spalaniem miału, po co próbuje i w ogóle coś insynuuje!

Jak palnik nie na miał to grochem palić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bodajże , tylko 699 za tonę! Pisałem wcześniej.

Dobre paliwo, właśnie na nim jadę, zamówiłem tonę na lato.

Dobrze się spala przy odpowiednich ustawieniach, z resztą jak wszystkie inne.

Nadmuch może być wyższy i nie koksuje, tylko dawka musi być odpowiednia!

Podobnie spala się jak Wesoła.

Dla mnie super, piecyk czysty i w kotłowni również!!!

 

Jak ktoś ma problem ze spalaniem miału, po co próbuje i w ogóle coś insynuuje!

Jak palnik nie na miał to grochem palić!

Na lato będzie kłopot, mało popiołu. Ale co do spalania to tak jak piszesz, super się spala i chyba zamówię troszkę więcej jak paczkę próbną :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bodajże , tylko 699 za tonę! Pisałem wcześniej.

Dobre paliwo, właśnie na nim jadę, zamówiłem tonę na lato.

Dobrze się spala przy odpowiednich ustawieniach, z resztą jak wszystkie inne.

Nadmuch może być wyższy i nie koksuje, tylko dawka musi być odpowiednia!

Podobnie spala się jak Wesoła.

Dla mnie super, piecyk czysty i w kotłowni również!!!

 

Jak ktoś ma problem ze spalaniem miału, po co próbuje i w ogóle coś insynuuje!

Jak palnik nie na miał to grochem palić!

 

 

Zarówno miał siany jak i groszko-miał z Kareny to Chwałowice! Pisałem również wcześniej!

Czytajcie wszystkie posty!

 

Że niby ja coś insynuuję ? Ja właśnie też teraz na miale jadę.

 

Czytamy, czytamy, tylko nie zawsze się wszystko pamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję w trybie Lato, podłogówka otwarta tylko na łazienkę.

U mnie raczej nie będzie problemu z podtrzymaniem, gdyż palnik mam zmniejszony i piecyk nie odstawia się na długo.

Więc nie koniecznie na lato musi być paliwo mniej kaloryczne o większej ilości popiołu!

 

Tak jak wczesniej pisali ten miał jest jak wesoła z popiołem, spala się u mnie też super i chcę go na jesień używać. Dzisiaj zamawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek dotarły do mnie 2 palety groszko-miału. Wszystko szybko, sprawnie i bezproblemowo.

Na oko towar suchy, raczej już nie będę miał okazji go przetestować chyba dopiero jesienią.

Minus jest taki, że przez dziurki w workach służące do wentylacji sporo się sypie więc będzie dużo więcej bałaganu niż przy groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni idzie u mnie w piecu groszko miał z Kareny w trybie lato na grzaniu CWU. Udało mi się metodą prób i błędów ustawić piec tak, żeby nie przegrzewał instalacji i nie wygasał. Póki co od 2 dni idzie stabilnie ze zużyciem 2,89 kg/dobę utrzymując stałę temp CWU 45 stopni. Zejdę ze zużyciem do 2,5 kg/d - piec 2 x wskoczył mi na tryb zimowy przez mój błąd. Odnośnie popiołu to zdarzają się spieki, ale są małe i nie stanowią problemu. Ogólnie jestem b. zadowolony. Zamówiłem tonę tego groszkomiału więc starczy mi go, aż do jesieni :rolleyes: Ktoś może doradzić kiedy najlepiej kupić opał na zimę? (spodobała mi się współpraca z Kareną i w tym roku chce kupić od nich).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj dotarła przesyłka z Kareny. Groszkomiał i Wesoła. W sobotę będę oglądał jak to wygląda w środku.

Silesia od nich pali się ładnie, popiołu dużo czyli na lato się nadaje. Moc spora ale tego popiołu to jest troszkę więcej jak deklarowane. Jak się wypali to przeważę. Jak na dzień dzisiejszy jestem zadowolony, teraz jeszcze będzie do sprawdzenia to co przyjechało. Miałem Wesołą z Bartexu i na nią nie narzekałem, teraz poznam tą z Kareny. Co do miksa grochu z miałem to paczka próbna zdała egzamin, co w workach musi chwilę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadowoleni ze współpracy z bartexem zamówiliśmy u nich na lato JARET (cena tonę 630zł, niestety za dowóz aż 125zł ale dalej tańszy od jareta który można kupić lokalnie o 150zł). Już tradycyjnie braliśmy w workach jutowych, te worki które do tej pory otworzyliśmy ok jeśli idzie o suchość.

w tej chwili na CWU idzie nam tygodniowo 25kg worek tyle że u nas gorąca woda 24/7. Jest trochę spieków więc trzeba z piecem pokombinować jeszcze zwłaszcza że na początku był ładny popiół. No i skoro wam udaje się zejść na 2,5kg/doba to u nas jest chyba jednak jeszcze coś do zrobienia

 

 

ps.

aha od 1 sierpnia zeszłego roku do 15 kwietnia poszło nam 2,5tony wesołej, pow.ogrzewana to ok 150m2, temp w domu ok 23stopni (grzejniki, podłogówka, cwu), brak włączników automatycznych w pokojach czy "czujnika" pogodowego. jesienią sporo działań na chybił trafił bo przerzucaliśmy się z pelletu (którego w podobnym okresie rok wcześniej poszło prawie 5ton!!! za taką samą kwotę jak wesoła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakieś resztki są jeszcze w podajniku ale czekam na dopalenie i koniec sezonu grzewczego ...

 

Od końca września do niemalże końca kwietnia (bo jeszcze kocioł działa ) poszło mi około 2,1 tony opału.

1 tona miału po 600zł pakowanego (niby Piasta 23MJ) i około 1,1 tony ekogroszku pakowanego za 800zł za tonę (poodbno Chwałowice).

 

Jako że został mi jeszcze z 1 tona opału na następny sezon biorę tylko 2 tony zapewne miału , ale raczej wezmę z lokalnej firmy bo jest za 600zl i pakowany w worki jutowe po 50kg , więc "tylko" 2 worki wystarczy że wsypię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj dotarła przesyłka z Kareny. Groszkomiał i Wesoła. W sobotę będę oglądał jak to wygląda w środku.

...Co do miksa grochu z miałem to paczka próbna zdała egzamin, co w workach musi chwilę poczekać.

Teraz zobaczmy co przyszło w paczce a co na palecie.

Opinie w sprawie porównania zatrzymam dla siebie bo nie za bardzo się zgadza z tym co było w ofercie (50/50)

Dla mnie jest to proporcja troszkę inna.

paczka / paleta - zdjęcie aby ktoś nie powiedział że tendencyjne to dwa worki otwarte i w obu tak samo. Pierwszy worek z góry palety, drugi ze środkowego rzędu. Identyczna zawartość jako proporcje.

.IMG_20140408_144228_1.jpgIMG_20140426_091723.jpgIMG_20140426_091712.jpg

Porównajcie sobie.

 

 

Co do wesołej to to co przyszło

IMG_20140426_101427.jpg

Wygląda na suche, ziarno ładne, worek ze środka. Co do wartości opałowej to w późniejszym terminie.

 

Jaki dacie komentarz?

 

 

 

 

PS

 

Zapomniałem dopisać o Silesii

Popiół ze 110kg ważony 9,6kg.

 

IMG_20140427_093741.jpg

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...