Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Teraz zobaczmy co przyszło w paczce a co na palecie.

Opinie w sprawie porównania zatrzymam dla siebie bo nie za bardzo się zgadza z tym co było w ofercie (50/50)

Dla mnie jest to proporcja troszkę inna.

paczka / paleta - zdjęcie aby ktoś nie powiedział że tendencyjne to dwa worki otwarte i w obu tak samo. Pierwszy worek z góry palety, drugi ze środkowego rzędu. Identyczna zawartość jako proporcje.

.[ATTACH=CONFIG]256816[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]256817[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]256818[/ATTACH]

Porównajcie sobie.

 

 

Co do wesołej to to co przyszło

[ATTACH=CONFIG]256819[/ATTACH]

Wygląda na suche, ziarno ładne, worek ze środka. Co do wartości opałowej to w późniejszym terminie.

 

Jaki dacie komentarz?

 

 

 

PS

 

Zapomniałem dopisać o Silesii

Popiół ze 110kg ważony 9,6kg.

 

[ATTACH=CONFIG]256822[/ATTACH]

 

Jeśli chodzi o ten Groszkomiał to jest to chyba zdecydowanie bardziej miał niż groszek.

W paczce coś zupełnie innego. Widać uznali że jak wyślą ładną paczkę to potem już można klienta pojechać. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chodzi o ten Groszkomiał to jest to chyba zdecydowanie bardziej miał niż groszek.

W paczce coś zupełnie innego. Widać uznali że jak wyślą ładną paczkę to potem już można klienta pojechać. Szkoda.

Właśnie też tak sobie pomyślałem, to wygląda na miał. Jak się ten będzie palił to muszę poczekać bo dopiero zasypałem zasobnik. Ten z paczki był ok a to to jest wielką niewiadomą i nie wiem czy nie wtopiłem kupę kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak sobie pomyślałem, to wygląda na miał. Jak się ten będzie palił to muszę poczekać bo dopiero zasypałem zasobnik. Ten z paczki był ok a to to jest wielką niewiadomą i nie wiem czy nie wtopiłem kupę kasy.

 

Może będzie ok ale to co przyjechało to jednak jest kompletnie nie to co do testu podesłane. I test wtopa firmy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtopa i to na całej linii. Dlatego zamieściłem dwa zdjęcia koło siebie czyli testowy karton i zakup palety.

Po mojemu to jest miał i to barrrdzo drogi miał.

 

I już wiadomo gdzie nie kupować. Szkoda tylko że w taki sposób trzeba się o tym dowiadywać.

Chociaż nie wiem czy nie powalczyłbym o zwrot tego miału. Różnica jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem próbkę z kareny i u mnie to raczej przypominało to ze zdjęć po prawej.

To co widać w kartonie to chyba z miałem mało ma wspólnego...

I tu jest pies pogrzebany.

Na rachunku mam groszko-miał a na workach mam napis ekomiał.

Czyli dostałem niby droższe a zapłaciłem za ta tańsze ale z drugiej strony dostałem słabsze zamiast mocniejszego, no i jeszcze zamiast mieszanki to siany miał.

I co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Wesołą raczej bym się nie martwił... Miałem od nich rok temu. Miałem na próbę i w tym roku. Bez zarzutu.

 

Z tym miałem to nie zdziwiłbym się, gdybyś z kolei miał jakies worki gdzie 80% to będzie ekogroszek. Pewnie nie przyłozyli się do mieszania. Co w sumie daje w łeb całej idei 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Wesołą raczej bym się nie martwił... Miałem od nich rok temu. Miałem na próbę i w tym roku. Bez zarzutu.

 

Z tym miałem to nie zdziwiłbym się, gdybyś z kolei miał jakies worki gdzie 80% to będzie ekogroszek. Pewnie nie przyłozyli się do mieszania. Co w sumie daje w łeb całej idei 50/50.

Wesołą paliłem w zimie i miałem z Bartexu, nie narzekam a nawet chwalę, dlatego teraz też wziąłem. Będzie też porównanie.

zbigmaz01, pisz do nich. Może po prostu wysłali Ci nie to co trzeba? Z własnego doświadczenie powiem Ci, że jeśli coś jest nie tak z pewnością się z nimi dogadasz.
Jutro nie mam za wiele czasu na pisanie ale może z rana zadzwonię jak znajdę zasięg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie podesłałi Ci coś innego przez przypadek.

Jak będę miał chwilę to otworzę jakiś worek i pstryknę fotkę groszko-miału który przyszedł do mnie.

Jak przenosiłem worki zdecydowanie czułem pod palcami groszek... a na żółtych workach miałem napis "Iskra", było info że opakowanie zastęczpe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jutro dam radę zadzwonić to dam znać co się dowiedziałem. A co do zdjęcia to poproszę domowników to zrobią mi jutro nowe zdjęcia i jakbędę miał chwilę to je tu wsadzę.
Chodzi mi o to,że to według pierwszych postów o groszkomiale miał być zmieszany towar z jednej kopalni - chyba z Chwałowic. Tymczasem wygląda to jak mieszanka z 2 różnych kopalń. To takie jaśniejsze, z grafitowym połyskiem to może i są Chwałowice czy coś podobnej klasy. Ale to takie buroczarne i matowe to zagadka. Natomiast Wesoła wygląda prawidłowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też otrzymałem paletkę groszkomiału z Kareny i wygląda identycznie jak u Zbiga. Więcej drobnicy niż groszku, węgiel suchy nie jest, po ściśnięciu pięścią nawet się odrobinkę skleja. Woreczki czarne 20kg. Nadawca Karena, Rastar :). Coś podobnego miałem już ze 2 lata temu właśnie z firmy Rastar, u nich w sklepie ten ekomiał też można kupić bodajże w cenie 590 zl +100 zł przesyłka. Jedna różnica kaloryczność w Rastarze pow 25, Karena podaje 27. Jestem bardzo ciekawy czy to jest ten sam produkt?

 

Bardzo ciekawy jest też wpis w referencjach "Wystawiający: Karena S.A.

Miejscowość: Siemianowice Śląskie

NIP: 6340135185

Data: 16-10-2009 17:29

Karena S.A. od lat wsółpracuje z firmą Rastar z Katowic w zakresie handlu węglem zarówno dla odbiorców indywidualnych jak i dużych podmiotów gospodarczych. Dotychczas nasza współpraca przebiegała bez żadnych zakłóceń, zawierane umowy realizowane były przez Rastar z należytą starannością i dbałością o dobro partnera handlowego. Przez cały czas naszej współpracy Rastar solidnie i terminowo wykonywał powzięte zibowiązania oraz zapewniał wysoką jakość dostaw. W stosunkach handlowych cechuje się wysokim stopniem profesjonalizmu i ochronę interesów partnerów handlowych. W naszej opini Rastar jest firmą godną zaufania a współpraca z nią przyniesie wymierne korzyści."

IMG_20140425_160429.jpg

Edytowane przez Tyson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz co się dowiedziałem :)

Kiedy zadzwoniłem już było wiadomo o moim problemie. Sympatyczna pani przyznała że czyta nasze forum i widziała co mam.Jako że sprawdziłem dwa worki to zostałem grzecznie poproszony o sprawdzenie jeszcze jednego worka z drugiej palety bo kupiłem dwie, sprawdzę ale muszę troszkę poczekać bo nie za bardzo mam czas a woreczki sobie wcisnąłem do kąta. Dowiedziałem się że ten mix był sypany do worków zastępczych bo jeszcze nie mają z odpowiednim nadrukiem, to samo pisze na ich stronie dlatego tak lekko podszedłem do tego że jest co innego napisane a powinno być inne w środku. Po sprawdzeniu mam się odezwać i będziemy wtedy rozmawiać jak rozwiązać tą prawdopodobną omyłkę.

Sympatyczna i grzeczna rozmowa, widać że chcą zadowolonego klienta :)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale to faktycznie była chyba pomyłka. Jutro sprawdzę drugą paletę bo jeszcze jest w stercz folii.

Gdyby nie to że mnie w domu nie było a że mam zasypany na nowo podajnik przez domowników to pewnie bym się od razu pokusił wsypać jeden woreczek bez patrzenia co jest w środku. Ale już za późno a zanim się spali to co zasypane to długo czekać.

Jutro późnym wieczorem sprawdzam a w środę dzwonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...