Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witam też otrzymałem paletkę groszkomiału z Kareny i wygląda identycznie jak u Zbiga. Więcej drobnicy niż groszku, węgiel suchy nie jest, po ściśnięciu pięścią nawet się odrobinkę skleja. Woreczki czarne 20kg. Nadawca Karena, Rastar

...

...

Popatrz na moje zdjęcie, to miał być mix 50/50 a jest "może" 90/10 dla miału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niezły zamęt siejecie!:lol2:

Pierwsze dostawy groszkomiału były w żółtych workach , jak groszek Chwałowicki.

W takich też dostałem, nigdy nie bedzie w każdym worku 50/50 gdyż miał jest zbyt drobny do groszku.

W niektórych workach jest przewaga groszku a w innych odwrotnie!

Mam otwarte 20 worków i kilka już spaliłem, towar jest naprawdę solidny!

Mam zamiar tym palić całe lato, po 80 min postoju piecyk idzie jak burza, popiołu mało, ale żar trzyma długo!

Lepszy opał od Wesołej a kaloryczność podobna! No i za te pieniądze nie można oczekiwać że będzie więcej grochu w workach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły zamęt siejecie!:lol2:

Pierwsze dostawy groszkomiału były w żółtych workach , jak groszek Chwałowicki.

W takich też dostałem, nigdy nie bedzie w każdym worku 50/50 gdyż miał jest zbyt drobny do groszku.

W niektórych workach jest przewaga groszku a w innych odwrotnie!

Mam otwarte 20 worków i kilka już spaliłem, towar jest naprawdę solidny!

Mam zamiar tym palić całe lato, po 80 min postoju piecyk idzie jak burza, popiołu mało, ale żar trzyma długo!

Lepszy opał od Wesołej a kaloryczność podobna! No i za te pieniądze nie można oczekiwać że będzie więcej grochu w workach!

 

To chyba nie zamęt bo dzisiaj miałem telefon z Kareny, w którym pani przeprosiła i powiedziała, że kolegom który pakują ten groszko-miał się coś po świętach pokiełbasiło i wysłali nie to co trzeba. Proponują albo wymianę, albo rabat. Więc jednak jest coś na rzeczy. Poniżej foty tego co wrzuciłem do podajnika.

IMG_20140429_185201.jpg

IMG_20140429_185053.jpg

IMG_20140429_185037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pecha to się ma ,raczej bez wpływu czy z naszej winy czy nie!

A fakt jest taki że pomyłki i błędy zdarzają się prawie każdemu.

Faktem jest to , że można wymienić na odpowiedni i to bez problemu!

Lecz nie u każdego sprzedawcy!:no:

 

Jeżeli wymienią, to karena będzie miała pecha - w ostatecznym rozrachunku to ona dostanie po kieszeni. Ja jedynie się cieszę, że kiedy wszyscy zaczęli pisać o telefonach z kareny, nie było żadnego info w tej sprawie na ich stronie. Napewno bym się nie bawił w próbki tylko brałbym paletę. Swoją drogą nie spodziewam się usłyszeć od kareny "taki był plan - nie wyszło".

Na chwilę obecną cieszę się z tego co kupiłem za poradą kobry64. Nie mam czasu na bawienie się w wymiany, zamiany i takie tam. Nikt mnie nie przekona że "w karenie to siedzą i myślą jak to zrobić, żeby się wszystkim w piecach ładnie paliło, a jak mają przerwę to dmuchają na miał żeby do klientów dojechał bardziej suchy". Każdy biznes to biznes. Ważne żeby obie strony podchodziły do tego uczciwie. Ja uczciwie płacę żądaną cenę i oczekuję tego, co ktoś za tą cenę obiecał. To do niego należy takie skalkulowanie ceny żeby na tym zarobił. I mówienie że czego się można spodziewać za taką cenę na mnie nie działa. Spodziewam się tego, co mi obiecano. Nawet ilość wykrzykników w jednym poście tego nie zmieni. Ponadto nie podjął bym się oceny kaloryczności opału przy grzaniu CWU. Nawet jeżeli są to chwałowice, to pozostaną tylko chwałowicami nawet jeżeli sprzedała je karena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Kolegi.

Doszliśmy do sedna sprawy, każdy pali to co lubi, lub co kupi.

 

Różnica jest tylko taka ,że jak mieszka się nad morzem, to trudno zakupić uczciwy opał za rozsądne pieniądze.

Ja wybrałem Karene a nie lokalnych oszustów!

 

Też kupiłem wysyłkowo. Również nie wspieram lokalnych kombinatorów. Na podkarpaciu również nie mamy kopalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie rozpędzajmy się zbytnio. Jeszcze nie wiadomo co u Zbigmaza zaszło.

A przypominam, że ekogroszek ma granulację 5-25mm, więc do miału mu dużo nie brakuje, szczególnie takiego jakim obecnie palę, który posiada ziarna do 40mm ;)

 

Ja osobiście o Karenie złego słowa nie powiem. Współpraca z nimi, bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie zamęt bo dzisiaj miałem telefon z Kareny, w którym pani przeprosiła i powiedziała, że kolegom który pakują ten groszko-miał się coś po świętach pokiełbasiło i wysłali nie to co trzeba. Proponują albo wymianę, albo rabat. Więc jednak jest coś na rzeczy. Poniżej foty tego co wrzuciłem do podajnika.

 

Toć to w moim miale niby z Piasta 23MJ jest mniej drobnicy niż w tym groszkomiale ;)

 

Ale z drugiej strony , ja płacę na skladzie u mnie 800zł za pakowany w worki niby ekogroszek z Chwałowic , więc cena za ten miałogroszek z Chwałowic jest bardzo niska a dodatkowo przecież jest jeszcze w tej cenie transport ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły zamęt siejecie!:lol2:

Pierwsze dostawy groszkomiału były w żółtych workach , jak groszek Chwałowicki.

W takich też dostałem, nigdy nie bedzie w każdym worku 50/50 gdyż miał jest zbyt drobny do groszku.

W niektórych workach jest przewaga groszku a w innych odwrotnie!

Mam otwarte 20 worków i kilka już spaliłem, towar jest naprawdę solidny!

Mam zamiar tym palić całe lato, po 80 min postoju piecyk idzie jak burza, popiołu mało, ale żar trzyma długo!

Lepszy opał od Wesołej a kaloryczność podobna! No i za te pieniądze nie można oczekiwać że będzie więcej grochu w workach!

Nie żebym się chciał z Tobą spierać - ale tak po kolei. Miał jest drobny w stosunku do groszku - fakt. Z tego faktu wynika, że wzrokowo musi go być w wysypanym z worka towarze całkiem sporo mniej niż groszku ( jak ma być pół na pół ) bo ma sporo większą masę nasypową. Z tą Wesołą to urwałeś naprawdę. A czego można oczekiwać za te pieniądze to zadeklarował sam sprzedający w opisie towaru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie rozpędzajmy się zbytnio. Jeszcze nie wiadomo co u Zbigmaza zaszło.

A przypominam, że ekogroszek ma granulację 5-25mm, więc do miału mu dużo nie brakuje, szczególnie takiego jakim obecnie palę, który posiada ziarna do 40mm ;)

 

Ja osobiście o Karenie złego słowa nie powiem. Współpraca z nimi, bardzo mi się podoba.

To samo zaszło co u kol. Tyson czyli tel.z przeprosinami i wytłumaczenie takie samo. Propozycja podobna ale ja chcę jeszcze to wrzucić do kotła i sprawdzić czy u mnie będzie się to spalało. Mam dzień wypełniony po brzegi i nie za bardzo mam kiedy opróżnić dopiero zasypany zasobnik. Może teraz jak jest parę dni wolnego to coś zrobię.

Podoba mi się podejście do klienta bo tą propozycję dostałem od nich i oni zadzwonili a nie ja do nich.

Przyjemny głos ma p. Jadzia :)

Jak by nie patrzyć to fakt jest faktem że dbają o klienta i się nie wypierają swojego błędu. U innego by było cześć i koniec a ty się męcz z tym co dostałeś.

Podoba mi się to.

Jak tylko sprawdzę jak to będzie u mnie na palniku to wtedy będę oddzwaniał, taka była umowa.

Sory że tak późno piszę ale dopiero siadam do obiadu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz ...

 

Ekomiał przesiewany czyli prawie pył o kalorycznosci 26MJ w karenie kosztuje 600zł a groszko-miał o kaloryczności 27MJ kosztuje 579zł ..

 

Zastanawia mnie czemu miał odsiewany czy tak naprawę ODPAD po produkcji , bo nie mieści się nawet jako "typowy miał" jest droższy od groszko-miału który jednak ma 50% ekogroszku i to mocniejszego ?

 

Jakaś dziwna polityka cenowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo zaszło co u kol. Tyson czyli tel.z przeprosinami i wytłumaczenie takie samo. Propozycja podobna ale ja chcę jeszcze to wrzucić do kotła i sprawdzić czy u mnie będzie się to spalało. Mam dzień wypełniony po brzegi i nie za bardzo mam kiedy opróżnić dopiero zasypany zasobnik. Może teraz jak jest parę dni wolnego to coś zrobię.

Podoba mi się podejście do klienta bo tą propozycję dostałem od nich i oni zadzwonili a nie ja do nich.

Przyjemny głos ma p. Jadzia :)

Jak by nie patrzyć to fakt jest faktem że dbają o klienta i się nie wypierają swojego błędu. U innego by było cześć i koniec a ty się męcz z tym co dostałeś.

Podoba mi się to.

Jak tylko sprawdzę jak to będzie u mnie na palniku to wtedy będę oddzwaniał, taka była umowa.

Sory że tak późno piszę ale dopiero siadam do obiadu :(

 

Pali się to całkiem, całkiem. Tylko tyle że jest wilgotny i już go nie dosuszę :). Kontakt z Paniami z Kareny jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz ...

 

Ekomiał przesiewany czyli prawie pył o kalorycznosci 26MJ w karenie kosztuje 600zł a groszko-miał o kaloryczności 27MJ kosztuje 579zł ..

 

Zastanawia mnie czemu miał odsiewany czy tak naprawę ODPAD po produkcji , bo nie mieści się nawet jako "typowy miał" jest droższy od groszko-miału który jednak ma 50% ekogroszku i to mocniejszego ?

 

Jakaś dziwna polityka cenowa :)

 

Do polityki to my się nie mieszajmy... ;)

 

Swoją drogą, tak właśnie miała wyglądać promocja nowego produktu, niższa cena - więcej chętnych.

 

Tylko żeby się te proporcje zgadzały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...