Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Nie żebym się chciał z Tobą spierać - ale tak po kolei. Miał jest drobny w stosunku do groszku - fakt. Z tego faktu wynika, że wzrokowo musi go być w wysypanym z worka towarze całkiem sporo mniej niż groszku ( jak ma być pół na pół ) bo ma sporo większą masę nasypową. Z tą Wesołą to urwałeś naprawdę. A czego można oczekiwać za te pieniądze to zadeklarował sam sprzedający w opisie towaru.

 

Niczego nie urwałem, Wesoła to najbardziej kłopotliwe paliwo jakie miałem.

Mi osobiście nie leży i nie ma się czym podniecać!

Takie jest moje zdanie.

 

A kolega myśli że przed zasypem każdego worka mieszają 50/50, chyba nie.

I jak hałda leży na placu to wszędzie są te same proporcje?

Nawet z podajnika nie schodzi wszystko równo ,miał idzie jako pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pali się to całkiem, całkiem. Tylko tyle że jest wilgotny i już go nie dosuszę :). Kontakt z Paniami z Kareny jak najbardziej ok.
Jak to podawałeś i jak dmuchałeś?

Te woreczki które ja otworzyłem nie wyglądały tak jak to co na twoim zdjęciu, było lekko wilgotne ale nie mokre. Nie wiem jak w pozostałych ale jak by było tak jak w tych otwartych i spalało się tak jak piszesz to będę myślał co dalej :confused:

Ale ja już spadam, pobudka o 4:30 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie urwałem, Wesoła to najbardziej kłopotliwe paliwo jakie miałem.

Mi osobiście nie leży i nie ma się czym podniecać!

Takie jest moje zdanie.

 

A kolega myśli że przed zasypem każdego worka mieszają 50/50, chyba nie.

I jak hałda leży na placu to wszędzie są te same proporcje?

Nawet z podajnika nie schodzi wszystko równo ,miał idzie jako pierwszy.

 

Ja podobnie jak w politykę cenową, również w mieszanie bym się im nie mieszał. Skoro nie potrafią wymieszać, uczciwie byłoby napisać "jak się nasypie" lub "w czepku urodzeni dostaną ekogroszek a pechowcy miał", potem się wyśle ekipę, sprawdzi kto jak się urodził i tym którym się należy (niepechowcom) - się wymieni :). Taki żarcik na wieczór :).

Myślę że skoro sami przyznali się do błędu, chyba nie warto za wszelką cenę Ich tłumaczyć.

Wg. moich standardów - wielki dla nich szacunek. Miałem ochotę kupić ten groszkomiał, niestety na stronie nie było info, dzwonić przez dzień nie mam czasu, kupiłem więc co było. Ze spalaniem wesołej nie miałem problemu, nawet ojciec się dziwił "co za węgiel". Dodam że za moją namową teść też kupił wesołą (z lokalnego składu) - jego opinia podobna do opinii Gregora, choć dosadniej to ujął (spalał w zwykłym kociołku z nadmuchem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu napisał że Karena współpracuje z firmą rastar i że właśnie ten opał groszko-miał jes tz rastaru ....

 

patrzyłem an stronę rastaru i mają takie coś że pół miału i pół ekogroszku tyle że u nich jest kaloryczność >25Mj ...

Cena z transportem 1T poniżej 700zł ...

 

Więc jest alternatywa a stronka wygląda jak jakiś klon Kareny :)

 

A tak serio sam zastanawiam się na tym groszko-miałem.

 

W tamtym sezonie miałem z lokalnego skladu pakowany w worki 50kg miał niby z Piasta 23MJ ( po 600zł) ale miałem z nim pewne problemy , miałem tez ekogroszek niby Chwałowice za 800zł ...

Wszystko pakowane w jutowe przewiewne worki i opał dzięki temu suchy jak pieprz ...

 

Teraz znów myslałem aby wziąc z tego źródła , ale ten miał co miałem troszkę mnie rozczarował bo miałem spore kłopoty z jego spalaniem , więc może nie był to Piast ...

 

Więc może w tym roku Karena ? Tyle że chyba miału sianego nie chce jak już wolałbym groszko-miał bo ten chociaż przypomina "normalny miał" a nie ziemię ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie urwałem, Wesoła to najbardziej kłopotliwe paliwo jakie miałem.

Mi osobiście nie leży i nie ma się czym podniecać!

Takie jest moje zdanie.

 

A kolega myśli że przed zasypem każdego worka mieszają 50/50, chyba nie.

I jak hałda leży na placu to wszędzie są te same proporcje?

Nawet z podajnika nie schodzi wszystko równo ,miał idzie jako pierwszy.

Co ja myślę to nie ma nic do rzeczy. Jest deklaracja - a ja na przykład chcę kupić 1 ( słownie jeden ) worek. I mam wg. Twoich słów loterię. Albo 10 - i pech, bo nie z tej strony hałdy dostałem. Sposób mieszania może być dowolny, a towar ma być zgodny z opisem. 50 na 50 - to jest raczej jednoznaczne. no chyba że gwiazdki gdzieś nie dostrzegam i drobnego druczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ja miłym głosem jakiejś tam pani z obojętnie jakiej firmy nie podniecałbym się. Dla mnie jest to niezgodność towaru z umową i tyle. A to, że dzwonią do Was z przeprosinami, rabatami jest normalną reakcją w obecnych czasach, zgdonie z zasadą "Klient Nasz Pan". Czytając ww posty muszę stwierdzić, że ociekają wazeliną. Kupiliście groszko miał 50/50 i taki ma być, właśnie w takiej proporcji jak widnieje na stronie. Osobiście wolałbym tą mieszankę, co mieliście z testów niż ten piach co ma Tyson. Ilu jest poszkodowanych tego nie wiecie bo nie każdy siedzi na muratorze. Nie będę dalej rozpisywał się, co myślę o takiej praktyce- pozstawię to dla siebie. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ja miłym głosem jakiejś tam pani z obojętnie jakiej firmy nie podniecałbym się. Dla mnie jest to niezgodność towaru z umową i tyle. A to, że dzwonią do Was z przeprosinami, rabatami jest normalną reakcją w obecnych czasach, zgdonie z zasadą "Klient Nasz Pan". Czytając ww posty muszę stwierdzić, że ociekają wazeliną. Kupiliście groszko miał 50/50 i taki ma być, właśnie w takiej proporcji jak widnieje na stronie. Osobiście wolałbym tą mieszankę, co mieliście z testów niż ten piach co ma Tyson. Ilu jest poszkodowanych tego nie wiecie bo nie każdy siedzi na muratorze. Nie będę dalej rozpisywał się, co myślę o takiej praktyce- pozstawię to dla siebie.
Ne rozumiem twojej wypowiedzi. Piszesz że jak do nas dzwonią z przeprosinami to jest to normalne, potem piszesz że to co piszemy to wazelina. Coś chyba nie zrozumiałeś. To co ja napisałem to właśnie dla takich którzy dokonali takiego zakupu i aby zrozumieli że nie zostali sami z kłopotliwym zakupem. W czym tu jest wazelina? Gdybym nie napisał tego że dzwonią, usprawiedliwiają się i chcą zadośćuczynić za swoje błędy to nie wiem ile gromów już by na ich karki poleciało.

Jak problem będzie rozwiązany i to napiszę to będzie wazelina? A jak nie napiszę to będę wobec nich w porządku skoro opisałem ich pomyłkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne rozumiem twojej wypowiedzi. Piszesz że jak do nas dzwonią z przeprosinami to jest to normalne, potem piszesz że to co piszemy to wazelina. Coś chyba nie zrozumiałeś. To co ja napisałem to właśnie dla takich którzy dokonali takiego zakupu i aby zrozumieli że nie zostali sami z kłopotliwym zakupem. W czym tu jest wazelina? Gdybym nie napisał tego że dzwonią, usprawiedliwiają się i chcą zadośćuczynić za swoje błędy to nie wiem ile gromów już by na ich karki poleciało.

Jak problem będzie rozwiązany i to napiszę to będzie wazelina? A jak nie napiszę to będę wobec nich w porządku skoro opisałem ich pomyłkę?

Myślę że nie chodziło o Ciebie...

Akurat Ty przedstawiłeś sprawę raczej obiektywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się chłodno więc chciał nie chciał musiałem przetestować zakupiony groszko-miał.

 

DSC_0224.jpgDSC_0228.jpg

 

Tak to wyglada u mnie w zasobniku. Nie będę się doktoryzował z proporcji groszku do miału i odwrotnie, widać że to mieszanka.

 

Spala się bezproblemowo.

Ustawienia 5/45 wentylator 3 - czyli praktycznie takie same jak przy Wesołej (tam miałem 5/50).

Mi pasuje i wiem, że 2 zamówione tony do był dobry zakup.

 

Minus tak jak pisałem wcześniej - sypie się z worków więc trochę syfu się robi.

Plus - nie słychać podajnika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato kupiłem workowany Retopal. Cena 730zł z dostawą. Potaniał, bo w zeszłym roku u tego samego sprzedawcy był po 770zł.

Groch jak w zeszłym roku - drobniejsza frakcja. Pali się idealnie. Zero spieków czy niedopałków.

Piec startuje nawet po 12-14 godzinach na zwykłym 2-stanie bez przepaleń itp. Wg mnie jest lepiej niż w zeszłym roku.

Najprawdopodobniej kupię jeszcze ze 2 tony na zimę do mieszania z Wesołą, która mi została po tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato kupiłem workowany Retopal. Cena 730zł z dostawą. Potaniał, bo w zeszłym roku u tego samego sprzedawcy był po 770zł.

Groch jak w zeszłym roku - drobniejsza frakcja. Pali się idealnie. Zero spieków czy niedopałków.

Piec startuje nawet po 12-14 godzinach na zwykłym 2-stanie bez przepaleń itp. Wg mnie jest lepiej niż w zeszłym roku.

Najprawdopodobniej kupię jeszcze ze 2 tony na zimę do mieszania z Wesołą, która mi została po tym sezonie.

 

 

Wysyłka cały kraj ? Gdzie kupiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...