Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chciałem powiadomić zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią że problem w moim przypadku został rozwiązany w sposób zadowalający.

Rekompensata finansowa dzisiaj wpłynęła na konto. Stało się tak za moją zgodą bo zostawiłem sobie ten miał. Zrobiłem próbę spalania, wsypałem dwa woreczki i doszedłem do tego że dam radę to spalić na swoim palniku. Nie wiem jak u innych ale w moich workach jest nie sucho ale lekko wilgotno. Biorąc miał w rękę nie czuć tej wilgoci a już nie ma możliwości ulepienia z tego kulki :)

Wsypałem ten miał do zasobnika a wybrałem worki ze środka palety aby nie były podsuszone z zewnątrz i cała zawartość bez jakiejkolwiek pomocy zjechała na ślimak nigdzie się nie zawieszając. Popiołu nie ważyłem ale było go malutko, użytkownicy kotła RBR 17kW będą wiedzieć ile to jest jak napiszę że nie było go więcej jak 1/4 do 1/3 szuflady z 40kg.

Spalał się u mnie dobrze, i tylko tak mogę napisać bo pogoda do testów się nie nadaje. Co do mocy to się nie wypowiem, miałem mało czasu na obserwacje ale jak bym miał porównywać do silesii którą też u nich kupiłem to jest na podobnym poziomie z minimalną przewagą dla miału.

Myślę że nie będę z tym miałem miał problemów aby go spalić.

 

Słowne przeproszenie za pomyłkę usłyszałem wcześniej przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem bilboard z Leroya. Tona eko w bigbagu 660 zł. Czy ktoś się orientuje co to za opał? 2 lata temu mieli ruski eko i był całkiem niezły.

 

To loteria,a właściwie ruska ruletka.

Lepiej chyba dołożyć 40 zeta do 1t i mieć z Kareny "Chwałowice" w kotłowni(no,chyba że się znów pomylą:D)

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiadomić zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią że problem w moim przypadku został rozwiązany w sposób zadowalający.

Rekompensata finansowa dzisiaj wpłynęła na konto. Stało się tak za moją zgodą bo zostawiłem sobie ten miał. Zrobiłem próbę spalania, wsypałem dwa woreczki i doszedłem do tego że dam radę to spalić na swoim palniku. Nie wiem jak u innych ale w moich workach jest nie sucho ale lekko wilgotno. Biorąc miał w rękę nie czuć tej wilgoci a już nie ma możliwości ulepienia z tego kulki :)

Wsypałem ten miał do zasobnika a wybrałem worki ze środka palety aby nie były podsuszone z zewnątrz i cała zawartość bez jakiejkolwiek pomocy zjechała na ślimak nigdzie się nie zawieszając. Popiołu nie ważyłem ale było go malutko, użytkownicy kotła RBR 17kW będą wiedzieć ile to jest jak napiszę że nie było go więcej jak 1/4 do 1/3 szuflady z 40kg.

Spalał się u mnie dobrze, i tylko tak mogę napisać bo pogoda do testów się nie nadaje. Co do mocy to się nie wypowiem, miałem mało czasu na obserwacje ale jak bym miał porównywać do silesii którą też u nich kupiłem to jest na podobnym poziomie z minimalną przewagą dla miału.

Myślę że nie będę z tym miałem miał problemów aby go spalić.

 

Słowne przeproszenie za pomyłkę usłyszałem wcześniej przez telefon.

 

Dzięki za info. To jest właśnie rzetelna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh , kusicie ;)

 

Ostatnio brałem z lokalnego składu miał pakowany w worki 50kg (przewiewne) z niby miałem z Piasta 23MJ ale szczerze mówiąc nie do końca byłem zadowolony z tego opału (sklejał się zbyt mocno) po 600zł za tonę i niby ekogroszek z Chwałowic za 800zł (tutaj już sporo lepiej ..)

 

Ale ten groszko-miał może być ciekawą alternatywą :)

 

Chyba zamówię 2 tony na nastepny sezon , więcej nie bo została mi chyba jeszcze 1 tona ekogroszku :)

 

Pytanie.

 

Opał z Kareny przychodzi na paletach (bezzwrotnych ?) ? Kurier ma wózek i dostarczy paletę tam gdzie chce czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh , kusicie ;)

 

Ostatnio brałem z lokalnego składu miał pakowany w worki 50kg (przewiewne) z niby miałem z Piasta 23MJ ale szczerze mówiąc nie do końca byłem zadowolony z tego opału (sklejał się zbyt mocno) po 600zł za tonę i niby ekogroszek z Chwałowic za 800zł (tutaj już sporo lepiej ..)

 

Ale ten groszko-miał może być ciekawą alternatywą :)

 

Chyba zamówię 2 tony na nastepny sezon , więcej nie bo została mi chyba jeszcze 1 tona ekogroszku :)

 

Pytanie.

 

Opał z Kareny przychodzi na paletach (bezzwrotnych ?) ? Kurier ma wózek i dostarczy paletę tam gdzie chce czy jak ?

Węgiel przychodzi na paletach bez zwrotnych, kurier to poczta polska, mają paleciaka i wsadzą tam gdzie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają paleciaka i wsadzą tam gdzie chcesz.

 

To akurat juz zalezy od kierowcy, mój rejon obsługuje kolo który chyba nie ma siły tego paleciaka pociągnąć bo zawsze domaga się pomocy i miałem z tym kłopot jak mnie nie było, dobrze że sąsiad się napatoczył...

Jak byl inny kierowca na zastepstwie to nie było tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 15 dostałem SMS`a że jedzie do mnie przesyłka pocztą, dzisiaj przyjęta to pewnie dojedzie pojutrze. Jedzie właśnie ten groszko-miał i czekam na niego bo zasobnik mi się już opróżnił i chciałem wsypać na próbę aby wiedzieć co to jest.

Teraz podczas pisania tego postu otrzymałem też tel. z kareny od osoby odpowiedzialnej za tą wysyłkę z prośbą o ocenę tego co dostałem.

Myślę że idą w dobrą stronę, starają się i dbają o klienta.

Jak tak by miało być to jest to warte zainteresowania byle tylko to co sprzedają było nie tylko na stronie i workach ale i w workach. Myślę że im więcej osób to oceni i będzie pisało to co dostali i w jakiej jakości to na pewno przysporzy nam to wiele dobrego.

Kol. gragpa58 ja też małych zakupów nie robię ale kupuję po trochu. Nie jest to jedna firma w której robię zakupy, jest to jednak taka firma o której warto wspomnieć. Mam wyjazdy tu i tam i gdzie widzę coś interesującego to wezmę parę woreczków i do kociołka. W większości jednak są to firmy bez sprzedaży przez internet.

Takie zakupy jak ty robisz to są podobne do moich i faktem jest że człowiek się boi kupić większą ilość aby nie wtopić gotówki.

Piszcie jaki opał kto i gdzie kupił to na pewno będziemy mniej się bali następnej zimy a może ona będzie tańsza od ostatniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przez ostatnie 3 lata kupowałem u miejscowego,sprawdzonego sprzedawcy.

Nigdy się nie zawiodłem.

Na przyszły sezon,jeśli potwierdzi się dobra jakość mixu,zaoszczędzę na wspomnianych 5t na pewno 500zł.

Więc myślę,że warto(co stanowi 40% docieplenia stropu).

Pierwszą partię zakupu planuję w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przez ostatnie 3 lata kupowałem u miejscowego,sprawdzonego sprzedawcy.

Nigdy się nie zawiodłem.

Na przyszły sezon,jeśli potwierdzi się dobra jakość mixu,zaoszczędzę na wspomnianych 5t na pewno 500zł.

Więc myślę,że warto(co stanowi 40% docieplenia stropu).

Pierwszą partię zakupu planuję w czerwcu.

 

Jak docieplisz strop, to zaoszczędzisz te brakujące 60 % ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako nowicjusz w dziedzinie ekogroszku, przeczytałem kilkadziesiąt stron na tym forum ale już wysiadam. Jestem spod Myślenic ( małoposkie)

Wiem ,że w mojej okolicy dobrym i sprawdzonym sprzedawcą jest Kobra... Napisałem kilka PW ale bez odezwu narazie ( P.S Jak możesz KObra odezwij się) Posiadam kociołek RBR Ekouniwersal 11KW kupiony Od Karoki, Dom 125m2 Ocieplony 15 styro Grafit (Nowy dom ściany z Porothermu 25cm)

Palnik na 95% posiadam Ekoenergia 2 sterownik Ecoal. Chciałem was prosić o poradę odnośnie zakupu Ekogroszku na zime oraz na lato :) ( Lato to glównie podtrzymanie) Doczytałem że dobrze mieć właśnie 2 rodzaje groszku- taki który ma więcej popiołu dla lepszego podtrzymania żaru oraz na zimę jak najbardziej kaloryczny. Raczej zdecyduje sie na 2T wesołej na zimę + 1 T czegoś z większa ilościa popiołu na lato. Co polecicie ? Kobra napisz na PW jakąś ofertę czy Bartex w tym roku mozna kupować w ciemno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...