Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witam

 

wie ktoś może coś na temat ekogroszku który sprzedają w Szczecinie? znalazłem 2 punkty sprzedaży: Eko Energia Szczecin i Lachowicz Energy Partner ale z tego co wiem to oni sprzedają czeski ekogroszek o kaloryczności 21-26KJ/KG jak to podają zależnie od wilgotności. zawartość popiołu: do 8%

zawartość siarki: około 0,4%

 

może ktoś wie gdzie sprzedają dobry ekogroszek w zachodniopomorskim? lub lubuskim? ja mieszkam w Trzcińsku-Zdroju więc do lubuskiego daleko też nie mam. Chociaż z transportem to różnie ceny dają a chciałbym zamówić ekogroszek z transportem do domu i to prawdopodobnie w pare osob bym zamawiał także z 10t lub nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej, jestem z tego samego regionu i dobrego groszku u nas nie znalazłam, a szukam już drugi rok!

 

Węglobud w Szczecinie i oddziałach handluje oficjalnie np. Ekoretem luzem (nie znam - nie paliłam) cena na składzie to 1050zł; retopal (cieniutko z kalorycznością) około 800zł, więc ceny zabójcze, jak za "nazwę" (bo mimo zapewnień handlowca i tak nie wiesz co na danej hałdzie leży i ile.

O moich poszukiwaniach pisałam chyba i tutaj i na innym forum o ogrzewaniu, wg mnie szkoda kasy i nerwów na eksperymenty. Ale podzwonić po składach możesz, ręce i cycki opadają jak słyszysz, że "nam się nie opłaca sprowadzać dobrego węgla, bo ludzie chcą tanio". Ładne mi tanio za ruskie czy czeskie wynalazki.

 

Polecam jak wszyscy tutaj zakup u Karoki65 - dobry, kaloryczny Pieklorz Bobrek (28kJ) - no i nie teoretyzujemy i nie gdybamy, węgiel sprawdzony jest przez wielu z nas. Tona workowanego na palecie z dostawą pod nos to średnio około 950zł.

 

Przerąbana opałowo jest ta nasza piękna kraina, Popek, niestety :)

Edytowane przez non36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co??

Po to żeby mieć czym palić w zimie:) Mam do nich 30km, w zeszłym roku z maju było ok więc teraz też kupiłem ale coraz mniej podoba mi się współpraca z nimi.

kazdy bierze u karoka65 -przynajmiej ma sprawdzony..

karoka65 jest dystrybutorem węgla właśnie z Resover z tego co się orientuje, chyba że coś się zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby mieć czym palić w zimie:) Mam do nich 30km, w zeszłym roku z maju było ok więc teraz też kupiłem ale coraz mniej podoba mi się współpraca z nimi.

W lutym lub marcu dzwoniłam do Resovera, powołałam się na to forum i miły Pan nawet zastrzegł, że obecnie interesujący mnie węgiel jest ze złej ściany i nie poleca. Umówiłam się na telefon za czas jakiś. Ale poczytałam o przygodach z firmą i zrezygnowałam z zakupu. Znalazłam innego dostawcę.

 

karoka65 jest dystrybutorem węgla właśnie z Resover z tego co się orientuje, chyba że coś się zmieniło...

 

Nie przypuszczam, czytałam to forum od deski do deski i raczej są oponentami niż współpracownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wie ktoś może coś na temat ekogroszku który sprzedają w Szczecinie? znalazłem 2 punkty sprzedaży: Eko Energia Szczecin i Lachowicz Energy Partner ale z tego co wiem to oni sprzedają czeski ekogroszek o kaloryczności 21-26KJ/KG jak to podają zależnie od wilgotności. .

 

Hehe czeski o kaloryczności 26 kJ/kg - powiedz im, że bujać to my a nie nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałam u Lachowicza kiedyś służbowo węgiel orzech II - i wierz mi, ruski węgiel mają i dość podły, niektóre dostawy wręcz były p.poż. czytaj niepalne :-]

 

Najlepsze, że 2 lata temu egoistycznie namawiałam szefostwo tej firmy do handlu dobrym ekogroszkiem. Wtedy byłam początkującą palaczką na etapie eko z Chwałowic, bo królował na forach. I co? Stanęło na tym, że wszystko do dziś dnia jest u nich "chwałowickim ekogroszkiem" i nawet kiedy Chwałowice wstrzymały sprzedaż eko - oni mieli ciągłe dostawy tegoż!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Przymierzam się do zakupu eko na sezon zimowy i mam takie pytanie - jaki polecacie obecnie węgiel i jak kształtują sie ceny i może ktoś w Krakowie lub okolicy zna dobry skład z eko to bardzo prosze o kontakt. W zeszłym sezonie poliłem Pieklorzem - 640 zł/t (dobry tylko obecnie bardzo podrożał), pytałem na innych dwóch skadach mają z Kazimierza Juliusza 26 KJ po 750zł/t. Węgla ponoć jest dużo tylko przetrzymują aby podbić cene !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem na innych dwóch skadach mają z Kazimierza Juliusza 26 KJ po 750zł/t. Węgla ponoć jest dużo tylko przetrzymują aby podbić cene !

W tamtym sezonie miałem eko z Kazimierza Juliusza ale kaloryczność jaką podawała kopalnia to około 23MJ/kg, ten u Ciebie to chyba też wzbogacany tą wodą z Fukushim-y, no ale jak czeski podają 26 a i 28 widziałem na alledrogo to co się dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Przymierzam się do zakupu eko na sezon zimowy i mam takie pytanie - jaki polecacie obecnie węgiel i jak kształtują sie ceny i może ktoś w Krakowie lub okolicy zna dobry skład z eko to bardzo prosze o kontakt. W zeszłym sezonie poliłem Pieklorzem - 640 zł/t (dobry tylko obecnie bardzo podrożał), pytałem na innych dwóch skadach mają z Kazimierza Juliusza 26 KJ po 750zł/t. Węgla ponoć jest dużo tylko przetrzymują aby podbić cene !

 

Polecam Pieklorza ale bobrka z KWK Bobrek w Bytomiu - akurat testuje go teraz w trybie CWU i jest ok. Powinien mieć 30 KJ ale pewnie ma gdzieś około 28 KJ (nie ma aktualnego świadectwa kwalifikacji tego eko na stronach KW S.A. to trudno powiedzieć ile faktycznie ma kaloryczności) Cena brutto na kopalni to w zaokrągleniu 630 zł no plus koszty transportu. Normalnie odbiorcy indywidualnemu ładują tylko do 4 ton ekogroszku - ale przewoźnicy wiedzą jak to obejść i jak potrzebny jest większy transport to biorą zlecenie na jakiegoś dystrybutora albo skład.

 

Ekogroszek świetnie się pali i dobrze wypala - mało popiołu i malutko spieków. Kupiłem wprost na kopalni to nie polecam żadnego składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pieklorza ale bobrka z KWK Bobrek w Bytomiu - akurat testuje go teraz w trybie CWU i jest ok. Powinien mieć 30 KJ ale pewnie ma gdzieś około 28 KJ (nie ma aktualnego świadectwa kwalifikacji tego eko na stronach KW S.A. to trudno powiedzieć ile faktycznie ma kaloryczności)

 

 

 

Obecnie podają od 28 do 29,5MJ/kg. O ile dobrze pamiętam to ostatni certyfikat jest z 2007r.

W zeszłym roku wycofany ze sprzedaży chyba w miesiącu lutym ze względu na spiekanie.

Uruchomiono nową ścianę i pod koniec zeszłego roku powrócił na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygodę z piecami skończyłam jako dziecko, co prawda rodzice juz chyba do smierci pozostaną przy kaflowych, nic ojca nie zmieni pod tym względem (ma dodatkowo gazowe do wody, a mieszka w starej kamienicy i tak jak miał w piecach palone za dzieciaka tak do dzisiaj mu zostąło i nic, ani nikt go nie przekona do zmiany) Do tej pory starałam się go przekonać aby zrezygnował z piecy i skoro ma również gazowe (ogrzewa wodę, ale instalacja jest kompletna i bez problemu może za jej pośrednictwem grzać mieszkanie) to dla niego powinna w tym wieku liczyć się już troszkę wygoda o zdrowiu targania na 3 piętro węgla z piwnicy nie wspomnę. Lecz obecnie troszkę przyznaje mu rację. Zimą nie miałam wyboru, zaciskałam zeby i płaciłam. Już za tragedię uważałam ogrzewanie domy w zeszłym sezonie, ale ten był jeszcze gorszy, nie wiem co będzie za rok. Aby wyjaśnić. Dom 200m2, 7 letni, piec Beretta dwufunkcyjny. Ostatni "grzewczy" rachunek za gaz 2800zł (jeden rachunek-nie za sezon). W chwili obecnej (od prawie miesiąca) mam nowy piec Heitz EKO 24kW, a konkretnie mam dwa, bo gazówki mimo wszystko nie zlikwidowałam, Tato polecił mi jako dostawcę nowego paliwa http://www.resover.eu (korzysta już ich "obsługi" nie pierwszy rok). Skorzystałam i prawdę powiedziawszy jestem zadowolona. Co prawda doświadczenie na rzie minimalne, ale nie mam się do czego przyczepić i pod względem terminu dostawy, jakości (przynajmniej w zakresie braku śmieci czy miału w workach, co do kaloryczności to osobistego zdania nie wypowiadam bo jeszcze go nie mam) Z jednej strony nawet chwaliłam sobie pogodę z ostatnich dni-mogłam wypróbować "normalnie" piec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni "grzewczy" rachunek za gaz 2800zł (jeden rachunek-nie za sezon).

ten rachunek świadczy, że w tym czasie dostarczyłaś 14500kWh energii cieplnej, paląc węglem po 7500zł/t, koszt bez transportu i innych kosztów stałych przy obsłudze takiego systemu wyniósłby 2250zł, może warto pomyśleć o ograniczeniu zapotrzebowania na ciepło domu? Zapraszam do mojego kalkulatora

https://spreadsheets.google.com/ccc?key=tQAmsjRNiB2P61uI816EQwg&authkey=CPfu-_8B#gid=14

na tym kalkulatorze policzyłem również koszt podgrzania 1m3 cwu, warto policzyć taki koszt w swoim domu, wszystko co powyżej to strata systemu oraz zatruwanie środowiska, zachęcam do analizy - wyniki są tu, koszt to przedostatnia rubryka

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-pr%C4%85d-gaz-olej-w%C4%99giel-inne&p=4798335&viewfull=1#post4798335

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...