Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tobie do tego domu to ja bym radził wziąć 2 tony Jareta i z pół tony czegoś mocniejszego - tak na wszelki wypadek. Styknie na sezon z zapasem. Jak masz ocieplony strop/dach, fundament i posadzki? CWU z kotła będziesz grzał całorocznie? Jaki duży bojler? Paliłeś już czy to będzie pierwsze odpalanie kotła? Instalator odpalił kocioł po montażu? Ustawił go na automat czy na grupowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator, moja sygnatura nie jest reklamą tylko linkiem do podglądu pracy mojego sterownika na moim kotle. Przywróciłem sobie tą sygnaturę. Jak w Twoim porąbanym widzie zechce Ci się ją jeszcze raz usunąć i zastąpić tekstem " tu była reklama ", to zrób to dopiero kiedy pousuwasz wszystkie sygnatury będące linkami do sterowników z esterownik pl - czyli do wszystkich Brulich i eCoali - i też je takimi tekstami zastąpisz. Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko garaż miał byc na dole a poddasze mieszkalne, wyszło tak że całość poszła na mieszkalne.... Jeśli koszta byłyby porównywalne to zdecydowanie wolałbym prąd... no ale teraz to juz musztarda po Obiedzie. Kobra pałe już 2 zimy Eko z miejscowego składu, Juliusz bodajże... Fundament mam ocieplony 10cm styrodur... (chyba bo nie pamiętam!) Botament,folia kubełek i tyle. NIe mam piwnic. Strop to 25cm wełny posadzki też nie pamiętam! ale wmyślę że 5-10cm styro Mam bojler 200l( w domu mieszka 2 dorosłych i 3 dzieci) CWU cały rok grzana z kotła , nie mam solarów. Kocioł usawiłem sam na grupowe. i sam zmieniam na czuja ustawienia. Mam dużo kalafiorów, lekko niedopalony i wcogóle :) odkąd mieszkam ( 2 lata ) spałiłem 5T grochu. Instalator z forum przerabiał mi instalacje bo 1 rok była źle ustawiona i nie mogłem dojść ładu( Sławek z miejscowości Frysztak) nie pamiętam kurde nicka :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juliusz w zasadzie od Jareta różni się ilością popiołu i ...ceną. Wartości opałowe bardzo zbliżone. 5 ton za 2 lata mówisz - znaczy że przy dobrym ustawieniu sterownika dobrze Ci szacuję zużycie na około 2 tony rocznie. No i Juliusz - uczciwy - nie powinien się spiekać, niedopalać i " kalafiorować " - to jest łatwopalny węgiel. I jeszcze jedno - mam nadzieję że pod tą podłogówką to jednak cóś więcej jak te 5 cm. styropianu masz. Szkoda grzać grunt. Masz tam internet - daj podgląd kociołka. Masz ten soft z możliwością wyboru ilości powtórzeń w grupie czy jakiś starszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Karoka Odegree :) więc instalacja zrobiona pod jego nadzorem (poprawki) więc raczej już mam prawidłowo :D

Sprawdziłem, mam 10cm styro :) na podłodze. pod poddaszem 5cm.

Tu linka do mojego sterownika.

 

https://device.esterownik.pl/device/2064/

 

EDIT: Mój groszek to ekoret z Juliusza

Edytowane przez FeniX1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej piszemy co w temacie mixu czyli groszko-miał z kareny :)

Poczta mnie zaskoczyła :)

Przesyłka dotarła szybciej niż myślałem . Zdjęcia zrobione.

Kociołek przed chwilą wyczyszczony, popiół wybrany i nowy mix zasypany.

Przesyłka tak mnie zaskoczyła bo przed 12 już byli u mnie w domu. Co przyszło to sami oceńcie. Moja opinia to :

wilgotność b. mała aby nie pisać że suche bo po wysypaniu na posadzkę żadnego śladu po zebraniu a leżało około 1h. Co do proporcji grochu do miału można skusić się na stwierdzenia że jest podobna do deklarowanej, jednak tu byłbym na tyle ostrożny bo nie jest powiedziane jakiej frakcji jest użyty ten groszek. Ja bym napisał że jest to wielkość 65/35 z przewagą na miał. Zaglądnąłem do 4 worków i to też ze środka palety i ze spodu aby nie było że coś z brzegu. Całą paletę woreczków już poukładałem w innym miejscu czyli każdy worek miałem w rękach i czułem co jest w środku. Przy takim mieszaniu trzeba też brać pod uwagę że te proporcje mogą się różnić między workami, ja to rozumiem. W innym może wyglądać to inaczej.

Paleta na której przyjechała dostawa to nie jest euro paleta ale trochę większa tak że planując układanie w pomieszczeniach trzeba to brać pod uwagę. Poprzednia dostawa była na podobnych paletach. Woreczki siwe jak w poprzedniej dostawie i z takim samym nadrukiem i mogło by się wydawać że w takim przypadku o pomyłkę nie trudno, jednak to jest pomyłka która zostaje w pamięci :)

Co do zdjęć, robione tak na szybko, bez specjalnego ustawiania i czegokolwiek uwypuklania.

Moje odczucia?

Wygląda ciekawie a jak się będzie spalało to zobaczymy. Wszystko zależy od pogody bo wiadomo że to nie jest odpowiednia na jakiekolwiek testy chyba że testujemy podtrzymanie. Jednak przy mojej instalacji z buforem kociołek pracuje trochę inaczej i są okresy gdzie może sobie przez dłuższy okres popracować i troszkę tego spalić. Wsypałem dwa woreczki, ile wpadnie do popielnika? Ile spalę zanim ustawię parametry które będą mnie zadowalać? To na pewno będzie miało wpływ na pierwsze wrażenia i wagę popiołu.

Teraz zdjęcia :)

Po wysypaniu na posadzkę, rozładunek, i po wsypaniu do zasobnika. Co do monety na zdjęciu to jest to 1zł a jej średnica to 23mm :p

IMG_20140513_185409.jpgzdjecie 2.jpgIMG_20140513_185422.jpgIMG_20140513_192047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Ekoret Juiusz to dobry groch ? Takie mieli na składzie najbliżej mnie... Już zaktualizowałem wersje sterownika i mogę przestawiać tą ilość powtórzeń tylko nie wiem jak...:) kocioł u mnie chodzi lato zima na 8KW a i tak mam wrażenie ,że nie ma co za bardzo robić., Mam jeszcze takie może frajerskie pytanie.... ale jak ustawić kierownice spalin ? mam ją pociągnąć do siebie czy też popchnąć od siebie... :) i kurcze ta moja kierownica jest minimalnie źle docięta... bo nie spada równo na te ruszta co są pod nią... ( źle jest docięta blacha i z 1 stroni za szeroko bo nie spada na swoje ruszta(prowadnice)

Z Innej Beczki : Czy Bartex to dobra solidna firma z której można brac w ciemno ? ( wielu polecało ,ale czy nadal tak jest??) Jaki węgiel 26-29J z większa ilością popiołu niż wesoła ? Bo u mnie kociołek dość często się odstawia.... zwłaszcza w lecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbigMaz01 jeśli możesz to zmierz jakie wymiary ma paleta (szerokość / długość). Dla mnie to ważne bo musze pomyśleć jak to ewentualnie ustawić , bo normalnie miałem worki ułożony jeden na drugim na całej szerokości ściany i zajmowało to dośc mało szerokości w garażu ...

A nie chciałbym musieć palet rozpakowywać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbigMaz01 jeśli możesz to zmierz jakie wymiary ma paleta (szerokość / długość). Dla mnie to ważne bo musze pomyśleć jak to ewentualnie ustawić , bo normalnie miałem worki ułożony jeden na drugim na całej szerokości ściany i zajmowało to dośc mało szerokości w garażu ...

A nie chciałbym musieć palet rozpakowywać ...

Ta która teraz przyjechała ma wym 120x105 a poprzednia miała 120x98

Tylko weź pod uwagę że woreczki są tak zapakowane że trochę wystają poza paletę, niewiele ale wystają.

Zobacz na zdjęciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Ekoret Juiusz to dobry groch ? Takie mieli na składzie najbliżej mnie... Już zaktualizowałem wersje sterownika i mogę przestawiać tą ilość powtórzeń tylko nie wiem jak...:) kocioł u mnie chodzi lato zima na 8KW a i tak mam wrażenie ,że nie ma co za bardzo robić., Mam jeszcze takie może frajerskie pytanie.... ale jak ustawić kierownice spalin ? mam ją pociągnąć do siebie czy też popchnąć od siebie... :) i kurcze ta moja kierownica jest minimalnie źle docięta... bo nie spada równo na te ruszta co są pod nią... ( źle jest docięta blacha i z 1 stroni za szeroko bo nie spada na swoje ruszta(prowadnice)

Z Innej Beczki : Czy Bartex to dobra solidna firma z której można brac w ciemno ? ( wielu polecało ,ale czy nadal tak jest??) Jaki węgiel 26-29J z większa ilością popiołu niż wesoła ? Bo u mnie kociołek dość często się odstawia.... zwłaszcza w lecie

Od siebie.Klapka.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matkoooooooo :eek::eek::jawdrop::jawdrop: u mnie 2 lata ta kierownica ustawiona była tak " L " czyli w ogóle do góry nogami.... jakie tego konsekwencje.... ? już ustawiłem jak na foto. Mam DTR kotła i na schemacie nie widze tej blachy która znajduje się za drzwiami wyczyszczki a która wygląda jak ruszt z tym że jest gładka ( bez dziur ,czy przerw) wiesz o której blasze piszę ?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem w bartexie węgiel, z miesiąc może półtora temu. Za radą cobry64 wziąłem retopala. węgiel suchy (nie jak popiół ale suchy, choć spodziewałem się wilgotnego). Spala się dobrze, bez spieków. Odnoszę wrażenie że to dobre eko i spokojnie można nim na okrągło lecieć. Różnica w paleniu retopal - czeskie eko, jak dla mnie bardzo duża. Oczywiście na korzyść retopala. co do popiołu, nic nie powiem - bo nie wiem. Ojciec codziennie wynosi, ja tylko sprawdzam czy nie ma spieków albo czy się nie przesypuje (jak sobie przypomnę). Uziarnienie takie, że podajnika nie słychać. Wesoła była spoko, teraz kwestia przemyślenia, czy na zimę wesoła, czy retopal. Nie planuję zmieniać bartexu na inną firmę (choć miałem testować Karenę).

 

 

Czyli ten Ekoret Juiusz to dobry groch ? Takie mieli na składzie najbliżej mnie... Już zaktualizowałem wersje sterownika i mogę przestawiać tą ilość powtórzeń tylko nie wiem jak...:) kocioł u mnie chodzi lato zima na 8KW a i tak mam wrażenie ,że nie ma co za bardzo robić., Mam jeszcze takie może frajerskie pytanie.... ale jak ustawić kierownice spalin ? mam ją pociągnąć do siebie czy też popchnąć od siebie... :) i kurcze ta moja kierownica jest minimalnie źle docięta... bo nie spada równo na te ruszta co są pod nią... ( źle jest docięta blacha i z 1 stroni za szeroko bo nie spada na swoje ruszta(prowadnice)

Z Innej Beczki : Czy Bartex to dobra solidna firma z której można brac w ciemno ? ( wielu polecało ,ale czy nadal tak jest??) Jaki węgiel 26-29J z większa ilością popiołu niż wesoła ? Bo u mnie kociołek dość często się odstawia.... zwłaszcza w lecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że piszesz o deflektorze, to taka duża płyta żeliwna wspierająca się na podpórkach z przodu i od tyłu, u góry gładka a gdybyś popatrzył w górę przez środkowe drzwiczki to też ją widać i od spodu ma żebra, jakiś czas były montowane deflektory z otworami kiedy odlewnia w której na stałe zaopatruje się producent miała mały remont.

W DTR masz fotki i tam jest pokazane prawidłowe ustawienie kierownicy spalin dla pracy na palniku i dla pracy na ruszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...