Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wracając do tematu , to coraz więcej dochodzę do wniosku ,że Ta wesoła może mieć dla mnie zbyt duża kalorycznośc przy równoczesnym minimalnym popiole... Jako iz mam kocioł w podtrzymaniu nawet i 110min to pewnie się słabo nada na Lato... DO tej pory ekoret Juliusz, co proponujecie w zamian?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekoret jednak - jak w workach to pewnie między 9 stówek a tysiaka za tonę? Ostatnimi czasy Ekoret się skiepścił, w minionym sezonie nawet słyszało się o domieszkach ruska zamiast Kazimierza. Nie trwoń kasy na nazwę handlową. Starczy Ci Jaret, ewentualnie ekomiał Rokita z Piasta. Masz niewielki dom z niewielkim zapotrzebowaniem. Coala lubi węgle z długim płomieniem. Sam piszesz, że kocioł się często odstawia i nie ma co robić i na 8 / 8 się zimą też wyrabia, a z drugiej strony że masz niedopały. Spróbuj słabszego węgla - to też jest metoda regulacji mocy kotła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu , to coraz więcej dochodzę do wniosku ,że Ta wesoła może mieć dla mnie zbyt duża kalorycznośc przy równoczesnym minimalnym popiole... Jako iz mam kocioł w podtrzymaniu nawet i 110min to pewnie się słabo nada na Lato... DO tej pory ekoret Juliusz, co proponujecie w zamian?

Wesoła na lato za droga, mało popiołu i częściej musi się załączać podtrzymanie tak ze i więcej spalisz. Ja kupiłem silesię w karanie i to co dostałem mnie zadowala.

Wesoła to na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu , to coraz więcej dochodzę do wniosku ,że Ta wesoła może mieć dla mnie zbyt duża kalorycznośc przy równoczesnym minimalnym popiole... Jako iz mam kocioł w podtrzymaniu nawet i 110min to pewnie się słabo nada na Lato... DO tej pory ekoret Juliusz, co proponujecie w zamian?

 

Kobra dobrze radzi. U mnie latem na tydzień wesołej idzie więcej niż retopala. Dlaczego? Idzie jej więcej w podtrzymaniu i ciut w paleniu aby było trochę popiołu, bo wygaśnie w ciągu dnia. Ja mam zwykłego 2-stana --> latem to 10-12h bez płomienia stoi.

 

Retopal idzie u mnie 3-4kg/doba. zero problemów z wygasaniem itp. Pisałem już to wcześniej, że tegoroczna partia jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymierzyłem i chyba dam sobie spokój z Kareną ...

Niestety nie wejdą mi całe palety do garażu a nie ukrywam że był to także duży plus.

 

Niestety dla mnie worki pakowane po 20kg to wada , bo przy 2 tonach jest ich już 100 sztuk. Tam gdzie kupuje miał mam pakowany w worki przewiewne pod 50kg i przy 2 tonach będzie ich tylko 40 ...

A że u mnie opał jest ułożony na długości jednej ściany to ilośc ma znaczenia , także z powodu "stabilności" tak zbudowanego muru :)

 

Dodatkowo widzę że się "wiesza" czyli jednak wilgotny :( a w plastikowych workach niestety nie doschnie nigdy :(

 

Chyba więc zostanę przy miale po 600zł z lokalnego składu , w workach "przewiewnych" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymierzyłem i chyba dam sobie spokój z Kareną ...

 

 

Niestety dla mnie worki pakowane po 20kg to wada , bo przy 2 tonach jest ich już 100 sztuk. Tam gdzie kupuje miał mam pakowany w worki przewiewne pod 50kg i przy 2 tonach będzie ich tylko 40 ...

 

Akurat to uważam za duży plus. Taki worek można złapać w dwie ręce i spokojnie wrzucić cały do zasobnika i tam go opróżniać, a taki przewiewny 50 kg nie ma bata, trzeba wziąć na klatę i się trochę ubrudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek jedni lubią taki smród w salonie a inni w kotłowni, nic na to nie poradzisz. Ty aby powąchać idziesz do kotłowni a on ma to na całym domu. Nie abym wymyślał ale mam w domu (u córki) kominek i wiem co to jest i jak pachnie, czuć i tyle.

 

Wracając do mojego zakupu mixa grochu z miałem.

Zawiesza się i tyle. Nad ranem kiedy piłem kawę spojrzałem do zasobnika a on wisi, ruszyłem. Widocznie za mało bo przed 12 sms że zgasło.

Durnowate areo takie wolne ale myślę że da radę na odległość. Zadzwoniłem do domu, ruszyli w zasobniku, zdalnie włączyłem podajnik, podawał ze 3 min. włączyłem went. i czekam po 2min. podaję trochę i znowu czekam. Temp. zaczyna powoli się ruszać więc znowu podajnik i czekam, po 3 min już widzę że powoli się poprawia więc znowu podajnik a tu tel. od córki i mnie rozłączyło. Powiedziała że na palniku się podnosi. Zanim znowu wlazłem na stronę steru to podajnik chodzi i wyłączyć nie mogę bo brak uprawnień, powtórne odświeżenie strony i zonk. Areo mnie wylogowało . Podajnik cały czas chodzi. Tel. do domu i hebel w dół, kocioł odłączony. Podajnik stoi. Znalazłem chwilę aby wpaść do domu, zaglądam a tam ze 2kg poza palnikiem.

Ponowne rozpalenie i do teraz szło, zaglądam i wisi.

Wilgotny i tyle.

Trzeba się będzie pobawić w suszenie aby to spalić.

Moc to to ma, popiołu mało aby nie pisać b.mało. Fajne to jest ale musi być suche do podajnika.

Szkoda że nie sprzedają tego w innych workach, było by bez roboty bo samo by wyschło.

Teraz dosypałem grochu i wymieszałem to co zostało, może obędzie się bez kolejnego sms`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejny post nie w temacie i właściciel zostanie tym razem surowo ukarany.

Pozdrawiam

 

Tak tak, płatne profile ważniejsze od biednych inwestorów.

 

Dlaczego wywaliłeś mój post, w którym pytałem dlaczego na inwestorze ciąży obowiązek sprawdzania węgla pod względem jego jakości???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, płatne profile ważniejsze od biednych inwestorów.

Nie płatne profile ale czytać warto się nauczyć.

Forum to nie Twoje śmietnisko, swoje śmieci spal w swoim kominku/

Chcesz zrobić śmietnik z całego forum.

Tutaj był bardzo duży porządek z którego Ty zrobiłeś gnojownik.

Ludzie bardzo korzystają z tej wymiany poglądów i opinii a Ty chcesz zwyczajnie w tym przeszkadzać.

Dziękuję Adminowi za reakcję, niech wróci porządek w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, płatne profile ważniejsze od biednych inwestorów.

 

Dlaczego wywaliłeś mój post, w którym pytałem dlaczego na inwestorze ciąży obowiązek sprawdzania węgla pod względem jego jakości???

 

Widzisz, gdybyś poczytał o czym się tu pisze, nie zadawałbyś głupich pytań i nie pisał głupot.

Nie wiem czy akurat Ty, ale inni podobni najpierw żądają od chińczyków badziewia po 10 dolarów, które następnie ubrane w papkę marketingową sprzedają ludziom już po 1000 a najlepiej 2000 (oczywiście dolarów) i wciskają im, że są ekologiczni. Chińczyk nie cudotwórca, za 10 dolarów mercedesa nie zrobi, chyba że z plastiku. Potem to gó... no się psuje, a inwestor zostaje z problemem.

 

Proponuję żebyś napisał jeszcze że dajesz ludziom w Polsce prace i takie tam brednie, przynajmniej się ubawimy.

 

Wlazłeś do tego wątku jak typowy polski cham i żądasz poklasku. Samo pisanie tutaj na temat pomp ciepła i innych zabawek dla ludzi co mają za dużo pieniędzy i nie mają co z nimi zrobić, jest sprzeczne z netykietą. Załóż sobie wątek o tych Twoich wynalazkach i pisz sobie do woli. Jak uzbierasz 300 podstron, daj znać (na PW, żeby nie było).

 

do tematu:

Palenie miałem niestety jest ryzykowne.

Co do wesołej, nawet gdyby jej nie było to przecież nie problem. Są inne ekogroszki, poprostu będzie większe zużycie w okresach mrozu. Mnie się bardzo podoba retopal z bartexu i chyba przymierzę się do zakupu 1,5tony retopalu i 0,5 palety wesołej tylko na wypadek mrozów. Na lato szkoda takiego węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z tych gównianych systemów nie zadał pytania ( a pytanie jest mega ważne dla wszzystkich węglowców) dlaczego to inwestor metodą prób i błędów musi wybierać między zatwardzeniem a sraczką???? Czy branża węglowa jest na tyle perfidna by ukrywać własności węgla???

 

Zanim odpowiecie, zastanówcie się czy akurat ja nie mam racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płatne profile ale czytać warto się nauczyć.

Forum to nie Twoje śmietnisko, swoje śmieci spal w swoim kominku/

Chcesz zrobić śmietnik z całego forum.

Tutaj był bardzo duży porządek z którego Ty zrobiłeś gnojownik.

Ludzie bardzo korzystają z tej wymiany poglądów i opinii a Ty chcesz zwyczajnie w tym przeszkadzać.

Dziękuję Adminowi za reakcję, niech wróci porządek w tym wątku.

Dla ciebie forum to łapanie klientów. Mnie prędzej czy później wywalą, ty będziesz nadał łowił jeleni. Kasa rządzi światem i tym forum. Ważny jest ten kto płaci, nie ten, któremu zależy na innych inwestorach.

Większość forum jest zakłamanych, branże, lobby itd skutecznie mącą ludziom we łbach. Mądrzy są ci, którzy umieją oddzielić ziarno od plew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...