Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

A z ciekawości, czemu zamiast miału jareta nie kupicie. Cena porównywalna, a zawsze mniej syfu w kotłowni.

Kobra pisał że przy wilgnym miale różnica w cenie idzie się....

 

Jak już pisałem raczkuje w tym temacie,dlatego pytam a tego jareta to nawet nie wiem gdzie kupić :( a miałem mi się fajnie latem paliło co nie znaczy że nie warto spróbować czegoś innego:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja też kupowałem czecha. Kobra mi radził jareta, ale ze względu na cenę wziąłem mocniejszy retopal. bardzo ładnie się pali. teraz jestem na etapie zastanawiania się czy kupować wesołą na zimę, czy wystarczy może retopal. Wesoła jest wygodna i mało popiołu, ale przy takich zimach jak w tym roku...

Ja zamawiałem w bartexie. Jestem zadowolony. Sprawdzałem też byków i imex-piechota. Jakbyś się decydował na bartex, nie kupuj na allegro, w sklepie mają taniej, 10 albo 20 na tonie (dokładnie nie pamiętam, a nie chce mi się sprawdzać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupowałem czecha. Kobra mi radził jareta, ale ze względu na cenę wziąłem mocniejszy retopal. bardzo ładnie się pali. teraz jestem na etapie zastanawiania się czy kupować wesołą na zimę, czy wystarczy może retopal. Wesoła jest wygodna i mało popiołu, ale przy takich zimach jak w tym roku...

Ja zamawiałem w bartexie. Jestem zadowolony. Sprawdzałem też byków i imex-piechota. Jakbyś się decydował na bartex, nie kupuj na allegro, w sklepie mają taniej, 10 albo 20 na tonie (dokładnie nie pamiętam, a nie chce mi się sprawdzać).

 

Ja na lato też kupiłem Jareta z lokalnego składu. Wziąłem też 3 worki Retopala od nich na próbę i spaliłem go jakiś czas temu. Palił się ładnie i popiołu też nie było za dużo ale też się zastanawiam czy jego moc wystarczy na zimę. Miałbym blisko siebie w miarę dobry opał. Trzymają workowany pod dużą wiatą i suchy na tyle że przy wsypywaniu się kurzy. Może ktoś doradzi czy brać od razu 2 tony czy tonę i drugą czegoś mocniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić wysyłkowo dobry sprawdzony workowany w przewiewne worki retopal, jaret - tak proszę o reklamę/namiary :)

 

http://bartexwegiel.pl/sklep/index.php?id_category=11&controller=category - bartex

http://www.ekogroszek-sklad.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=103 - byków

http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html - karena

 

sam zamawiam w bartexie, zamawiałem też w ekogroszek-skład. Jakość praktycznie ta sama, więc kupuję teraz tam gdzie taniej (bartex). Nie mam z nimi żadnych problemów, można kupić po pół palety, czy jak tam kto chce. Nie zapominajmy że nasi koledzy z forum również handlują opałem.

 

Karoka, Minertu, Kobra64, Łysy i twórca tego topicu SUSPENSER który miał zacząć handel ekogroszkiem. Z całą pewnością znajdziesz znacznie więcej przez google i na allegro. Firmy przed którymi przestrzegano ostatnio to resover (jakość paliw), chyba eko-elma.

 

Największym zaskoczeniem dla mnie jak do tej pory były napisy na workach jednego z duuużych sprzedawców "wilgotność do 25%" - oczywiście czech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy że nasi koledzy z forum również handlują opałem.

 

Karoka, Minertu, Kobra64, Łysy i twórca tego topicu SUSPENSER który miał zacząć handel ekogroszkiem.

 

Kolego, chyba Ci się coś lekko p....ło? Gdybyś trochę uważniej poczytał moje posty, nie pisał takich dziwnych informacji, bo jeszcze ktoś gotów pomyśleć, że faktycznie handluję opałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi,880zł za tonę workowanego Ekoretu wraz z transportem to przyzwoita cena?Na zimę można śmiało go kupować czy raczej coś bardziej kalorycznego? Czy w takich workach to jest oryginalnie pakowany groszek?

 

Różne cuda się zdarzają. W moim rejonie w ubiegłym roku za luz bez transportu chcieli 930 chyba. Myślę że był to oryginalny ekoret, bo jest to oficjalny dystrybutor i innym węglem niż polski nie handluje. Jeżeli byłby to oryginalny ekoret to cena byłaby super. Przed zimowym sezonem pisano tu na forum, ze jakość trochę gorsza niż w poprzednim sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu testowałem ekogroszek Kazimerz-Juliusz i Wesoła z tego sklepu http://www.wegielna5.pl/sklep

Worek 25kg jednego jak i drugiego wystarczył na jakieś 2 doby,gdzie z Wesołej popiołu było ok 70% więcej.Popiół z Juliusza zmieściłby się spokojnie w słoiku litrowym.

Edytowane przez manix76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu testowałem ekogroszek Kazimerz-Juliusz i Wesoła z tego sklepu http://www.wegielna5.pl/sklep

Worek 25kg jednego jak i drugiego wystarczył na jakieś 2 doby,gdzie z Wesołej popiołu było ok 70% więcej.Popiół z Juliusza zmieściłby się spokojnie w słoiku litrowym.

 

 

Może to nie była prawdziwa Wesoła. Ja teraz paliłem w te chłodne dni i z worka 25 kg to praktycznie popiołu tyle co nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto za 700zł sprzedaje pieklorza? Cosik mi tu nie pasuje.

Ceny retopalu czy jaret plusa masz realne.

 

Ja miałem próbne partie z Imex-Piechota pieklorza oraz jaret-plusa, oba były ok, tyle,że w foliowych workach nie był to suchy groszek.

Deczko więcej odpadu było z Jaret-Plus - ok.7%, z pieklorza z Piekar było deczko poniżej deklarowanych 5%

 

Tyle,że moim zdaniem na lato pieklorz jest za mocny..... to raczej na zimę paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...