Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No tak i bądz tu mądry:( dzwoniłem do bartexu i takie ceny mi podali za piekorza i retopal bo jaret to w innej firmie ,a chce już powoli robić zakupy na zime ,chyba że pozostać przy mixie z kareny

Takie są ceny teraz .Może bierz jak masz gdzie trzymać .

Ekogroszek Pieklorz 700zł

 

1 tona (40 worków po 25kg na bezzwrotnej palecie).

Parametry:

- Granulacja 5-25mm

- Wartość opałowa 28-29,5MJ/kg

- Zawartość popiołu 3-5%

- Zawartość siarki 0,6%

- Spiekalność RI 0 - 20

- Zawartość wilgoci 6 - 8%

 

kopalnia KWK Piekary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są ceny teraz .Może bierz jak masz gdzie trzymać .

Ekogroszek Pieklorz 700zł

 

1 tona (40 worków po 25kg na bezzwrotnej palecie).

Parametry:

- Granulacja 5-25mm

- Wartość opałowa 28-29,5MJ/kg

- Zawartość popiołu 3-5%

- Zawartość siarki 0,6%

- Spiekalność RI 0 - 20

- Zawartość wilgoci 6 - 8%

 

kopalnia KWK Piekary

 

Mnie zawsze ta wilgoć zastanawiała, bo 8 % na tonie to jest 80 litrów.

 

Ile wilgoci ma taki mega suchy węgiel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymać to mam gdzie , pod wiatą to i 10t się zmieści,kurna troszke mam stracha ale myśle żeby nawet 2t kupić ,facet przez tel.też mi mówił zeby brać piekorza i moge wybrać w jakich workach chce

 

Mamy ten sam dylemat :)

też chcę kupić w bartexie, myślę o 2 paletach.... tylko nie wiem czego. Półki co się nie zawiodłem na nich, ale pieklorz to strasznie tanio. Boję się, że się będzie spiekał. Zastanawiam się pomiędzy retopalem/wesołą/pieklorzem. Mówili że węgiel suchy. biorę pod uwagę 2 tony retopalu, bądź tona retopalu i tona pieklorz lub wesołej.

 

Kobra64, co ty na to? Z retopalu który poleciłeś jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymać to mam gdzie , pod wiatą to i 10t się zmieści,kurna troszke mam stracha ale myśle żeby nawet 2t kupić ,facet przez tel.też mi mówił zeby brać piekorza i moge wybrać w jakich workach chce

 

Szaleństwo jest niewskazane ,bo węgla nie zabraknie ,a cena na zimę zawsze trochę rośnie , zapasów nie warto robić,węgiel przechowywany dłużnej traci na wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nie mam zamiaru tyle kupować ale pod wiatą dosć miejsca:D,najgorsze dla takiego laika to jest to że jest za duży wybór i cżłowiek się mota :(, pan z innej firmy zaproponował mi też taki mix na palecie troche wesołej jareta ijakies inne woreczki za ok 830zł z dostawą abym pare ekogroszków spróbowł , i bądż tu mądry......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nie mam zamiaru tyle kupować ale pod wiatą dosć miejsca:D,najgorsze dla takiego laika to jest to że jest za duży wybór i cżłowiek się mota :(, pan z innej firmy zaproponował mi też taki mix na palecie troche wesołej jareta ijakies inne woreczki za ok 830zł z dostawą abym pare ekogroszków spróbowł , i bądż tu mądry......

 

A na lokalnych składach jak wyglądają ceny? 100 zł za transport palety podraża węgiel,przy 6 tonach jedna tona węgla w plecy ,a lokalny sprzedawca w tym okresie można z nim negocjować cenę i przywiezie węgiel z ukrytą usługą w cenie węgla,albo ostatecznie oszuka na wadze :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są ceny teraz .Może bierz jak masz gdzie trzymać .

Ekogroszek Pieklorz 700zł

 

1 tona (40 worków po 25kg na bezzwrotnej palecie).

Parametry:

- Granulacja 5-25mm

- Wartość opałowa 28-29,5MJ/kg

- Zawartość popiołu 3-5%

- Zawartość siarki 0,6%

- Spiekalność RI 0 - 20

- Zawartość wilgoci 6 - 8%

 

kopalnia KWK Piekary

Piekary kręcą się około 26 czyli kaloryczność zawyżona, podane parametry miał pieklorz bytomski, no Wesoła podobnie podawała poza RI, jesli ma taką wilgotność to będzie suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekary kręcą się około 26 czyli kaloryczność zawyżona, podane parametry miał pieklorz bytomski, no Wesoła podobnie podawała poza RI, jesli ma taką wilgotność to będzie suchy.

 

a a...

Ekogroszek -590 zł

1 tona (40 worków po 25kg na bezzwrotnej palecie).

Parametry:

- Granulacja 5-25mm

- Wartość opałowa 22-24MJ/kg

- Zawartość popiołu 6-8%

- Zawartość siarki 0,6-0,8%

- Spiekalność RI 0 - 2

- Zawartość wilgoci 7 - 10%

kopalnia KWK Piast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekary kręcą się około 26 czyli kaloryczność zawyżona, podane parametry miał pieklorz bytomski, no Wesoła podobnie podawała poza RI, jesli ma taką wilgotność to będzie suchy.

 

wesoła 50zł droższa, uważasz że warto dopłacić?

 

@Animus

na lokalnych ciężko czasem coś kupić, nie wiadomo czasem co, kto z czym miesza. Z cenami też różnie bywa. Jak mam w cenie ekogroszku kupować miał z groszkiem, to wiesz - chciałbym o tym wiedzieć, a nie bo tak sie nasypało, albo samemu w worki sypać. kupuję przez neta, nie interesuje mnie czyjś foch i cała reszta. Kupuję, płacę, przyjeżdża pod dom i nikt nie robi mi łaski z niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ,ekogroszek jest po 790zł ,jak ostatnio kupowałem to był dosyć mokry i taki jakby zmieszany z miałem no nie za dużo ale jednak,jak przyszła do mnie próbka wesołej to aż miło było popatrzeć suchy i czysty :yes: no ale to tylko próbka Ja nie licze że jak kupie u siebie to będzie taniej ale może jakoś będzie lepsza ANIMUS A ten groch z piasta po 590 to gdzie można kupić i czy warto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIMUS A ten groch z piasta po 590 to gdzie można kupić i czy warto?
Raczej nie ,to będzie nieźle nadziewane miałem .

Ta aukcja jest niezła

http://allegro.pl/ekogroszek-pieklorz-oryginal-29-5mj-mega-promocja-i4234068123.html

po zawyżonej przesyłce wygląda ze to oryginał,ale głowy nie dam ;)

http://travi-design.pl/klienci/bio-pol/certyfikat1.jpg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrek był pakowany w worki 20kg przez kopalnię i nie po tonie, szkoda że podpierają się świadectwem z 2007 roku.

Aha, i ponad 7 stówek kosztował na kopalni.

 

No to niezbyt kolorowo to wygląda :p

Firma potrafi ukryć cenę węgla w kosztach dostawy , a z kurierem wynegocjować kwotę dostawyj jednej palety 1000kg na 50zł

więc ten węgiel jest praktycznie sprzedawany po 700+120 =820 zł /tona + 50 zł transport

czyli 870 z transportem ,kwota taka sama a cena węgla dźga po oczach :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...