Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Raczej nie ,to będzie nieźle nadziewane miałem .

Ta aukcja jest niezła

http://allegro.pl/ekogroszek-pieklorz-oryginal-29-5mj-mega-promocja-i4234068123.html

po zawyżonej przesyłce wygląda ze to oryginał,ale głowy nie dam ;)

http://travi-design.pl/klienci/bio-pol/certyfikat1.jpg

 

W takiej cenie ma również bartex (700). trochę kusi, ale wziąwszy pod uwagę, że teraz mam retopala i trochę wesołej, szkoda się bawić w ustawianie kolejnych parametrów. Pieklorzem paliłem kiedyś, był ciężki do spalenia i pakowany był po 20kg chyba, a na palecie było 800kg (kupowałem wtedy w IMEX PIECHOTA). Był mocny i równie mocno się spiekał. Mieszałem go z czymś. Tu jak widać RI-33, choć w sumie te dane nie mogą być w żaden sposób wiążące.

Edytowane przez vaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ten sam dylemat :)

też chcę kupić w bartexie, myślę o 2 paletach.... tylko nie wiem czego. Półki co się nie zawiodłem na nich, ale pieklorz to strasznie tanio. Boję się, że się będzie spiekał. Zastanawiam się pomiędzy retopalem/wesołą/pieklorzem. Mówili że węgiel suchy. biorę pod uwagę 2 tony retopalu, bądź tona retopalu i tona pieklorz lub wesołej.

 

Kobra64, co ty na to? Z retopalu który poleciłeś jestem bardzo zadowolony.

Pieklorza to nadal tylko z Piekar, jak chce się palić bez problemów. Niby jest od jakiegoś czasu również i na Centrum przywrócona sprzedaż Pieklorza - ale ja bym się w to nie ubierał. Ale po 7 stówek za tonę Piekar w workach to nie jest realne, sorry. 715 luz kosztuje na kopalni, koleją 2 dychy taniej. Znaczy 695 + dowóz z kopalni + 40 worków + koszt zworkowania - to minimum 750 - 760 wyjdzie koszt przygotowanej tony. No i jeszcze trzeba coś zarobić. Jak dom nie ma wielkiego zapotrzebowania na ciepło, to może 1,5 tony Retopalu i pół tony Wesołej. W mrozy tą Wesołą na połowę z Retopalem zamieszać - będzie 27 do 28 MJ bezproblemowy opał. W sezonie przejściowym Retopalem grzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
W mrozy tą Wesołą na połowę z Retopalem zamieszać - będzie 27 do 28 MJ bezproblemowy opał. W sezonie przejściowym Retopalem grzać.

 

Sam się zastanawiam czy nie zmieszać Jareta z Wesoła na zimę,tak jak radziłeś-ma to sens.Tylko to mieszanie i pył mnie przeraża.No bo trzeba by zrobić to manualnie :) Sypiąc na zmianę do zasobnika,worek jednego potem drugiego -chyba nic nie da.Tak robiłem wcześniej,może teraz jak pójdzie w ciągłej pracy palnik mniej odczuje nie wymieszaną konsystencję paliwa...Choć wątpię,będzie szarpało zadaną,raz dostanie się więcej wesołej,raz Jareta...i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd jesteś, ale za Jareta w bigbagu 820 to bardzo drogo. No chyba że to Jaret Plus - wtedy już lepiej. Może weź parę worków z tego lokalnego składu na próbę? Jeżeli rzeczywiście będzie dobry będziesz miał bez kombinacji i nabijania kabzy firmom kurierskim. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy 820zll za tone jareta z przywozem ale w jednym duzym worku to normalna cena, bo dzwonilem przed chwila do lokalnego skladu pan powiedzial mi tak groszek jakosc i klalorycznosc 1klasa bez nazwy i cena 799 przywoz gratis co bedzie lepszym wyborem?

 

Ja kupowałem podobno Jareta po 620zł za tonę ale z własnym transportem.

Oczywiście workowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie super ceny ...

 

U mnie miał pakowany w worki 50kg kosztuje 600zł (niby Piast 23MJ) i to jest niemalże "okazja" jak na pakowany opał , bo większości składom nie chce się pakować opału a jak już to tylko ekogroch ...

 

Dlatego miałem brać z Kareny ekomiał , ale niestety z powodu foliowych worków i wilgotności dyskwalifikacja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z zachodniopomorskiego,a ten jaret to plus tak mi pan powiedzal ,chce w tym roku wlasnie sprobowac z innych skladow zeby miec porownanie kupilem juz 1t z Kareny tego groszo mialu narazie sie pali choc mi sie zdaje ze troszke za duzo popiolu, a tak na marginesie czy taki laik jak ja moze zobaczyc roznice miedzy groszkiem takim a innym czy tylko polegac na tym co napisza lub powiedza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z zachodniopomorskiego,a ten jaret to plus tak mi pan powiedzal ,chce w tym roku wlasnie sprobowac z innych skladow zeby miec porownanie kupilem juz 1t z Kareny tego groszo mialu narazie sie pali choc mi sie zdaje ze troszke za duzo popiolu, a tak na marginesie czy taki laik jak ja moze zobaczyc roznice miedzy groszkiem takim a innym czy tylko polegac na tym co napisza lub powiedza

 

Zauważysz. Pewnie pamiętasz jakie masz nastawy, jak nie to zapisz. Jak będzie krótszy czas podawania, krótsza przerwa podawania - węgiel słabszy. Jeżeli będziesz musiał wydłużać czas podawania lub wydłużać przerwę - węgiel mocniejszy, no i zużycie opału, będzie większe lub mniejsze.

@kobra64 - dzięki, tak właśnie zrobię. Pytałem ws bartexie czy węgiel suchy i czy pieklorz sie nie spieka, odpisali że węgiel suchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważysz. Pewnie pamiętasz jakie masz nastawy, jak nie to zapisz. Jak będzie krótszy czas podawania, krótsza przerwa podawania - węgiel słabszy. Jeżeli będziesz musiał wydłużać czas podawania lub wydłużać przerwę - węgiel mocniejszy, no i zużycie opału, będzie większe lub mniejsze.

@kobra64 - dzięki, tak właśnie zrobię. Pytałem ws bartexie czy węgiel suchy i czy pieklorz sie nie spieka, odpisali że węgiel suchy :)

 

Też dziś dzwoniłem do bartexu i tak sobie mysle co będzie to bedzie:) jutro zamówie albo 2t piekorza lub 1t a drugo albo jaret plus lub retopal a potem będę się co najwyżej wściekał:bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważysz. Pewnie pamiętasz jakie masz nastawy, jak nie to zapisz. Jak będzie krótszy czas podawania, krótsza przerwa podawania - węgiel słabszy. Jeżeli będziesz musiał wydłużać czas podawania lub wydłużać przerwę - węgiel mocniejszy, no i zużycie opału, będzie większe lub mniejsze.

@kobra64 - dzięki, tak właśnie zrobię. Pytałem ws bartexie czy węgiel suchy i czy pieklorz sie nie spieka, odpisali że węgiel suchy :)

Ale czy Pieklorz się spieka to już nie odpisali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Pieklorz się spieka to już nie odpisali?

 

No właśnie na tym polega myk :)

Dlatego biorę wesołą i retopal. Po cholerę mi trzeci węgiel. Nawet jak będę mieszał, to nie będę kombinował tylko co chwilę zmiana wora i do zasobnika. Tobie Tadek też radzę nie ryzykuj z pieklorzem :), nie ma handlarza co by swojego towaru nie chwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziś dzwoniłem do bartexu i tak sobie mysle co będzie to bedzie:) jutro zamówie albo 2t piekorza lub 1t a drugo albo jaret plus lub retopal a potem będę się co najwyżej wściekał:bash::bash:

 

 

Tadek a rozmawiałeś ze sprzedawcami z tego forum na priva .

Pogadaj z jakimś niech Ci przygotuje ofertę z ceną ,mieszankę na okres przejściowy 1tonę i na zimę 1tonę .

Tobie jak narazie potrzeba węgla łatwiejszego do spalenia ,nie robiącego problemów,przy 2 tonach lepiej dać parę zloty więcej na tonie i mieć spokojną głowę .

 

A co masz ? jaki kocioł i palnik .

http://eko-groszek.org/sklep/index.php?id_product=30&controller=product

bigbag z darmową dostawą

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Pieklorz się spieka to już nie odpisali?
Groszek 5-25 z Bobrka czy Chwałowic przy dużej zniżce dilerskiej i kolejowym transporcie wahadełkiem z kopalni na plac może i ktoś jest w stanie sprzedać detalicznie w workach po 7 stówek. Jak będzie z Chwałowic - to jeszcze nieźle. Jak z Bobrka - to może być naprawdę kupa. W Pieklorza z Centrum - a tym bardziej z Piekar - za taką cenę nie uwierzę nawet luzem. To się zrobić nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...