Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Też dziś dzwoniłem do bartexu i tak sobie mysle co będzie to bedzie:) jutro zamówie albo 2t piekorza lub 1t a drugo albo jaret plus lub retopal a potem będę się co najwyżej wściekał:bash::bash:
Jak już się upierasz przy Bartexie i mocnym węglu, to raczej sobie weź tonę Wesołej i tonę Retopalu. Jak będziesz miał z Wesołą problemy, sypniesz do niej Retopalu i spalisz. A Jaret Plus to już mieszanka - dokładanie trzeciego składnika bez wiedzy jakie są te dwa już zmieszane jest ryzykowne. Albo weź 2 tony tego Jareta Plus - jak producent ma certyfikat PKW SA na ten produkt to jest to bezpieczny opał. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam po dłuższej przerwie.

 

Co ja mogę osobiście polecić i co u mnie sie sprawdza, to to ze ja ostatni sezon miałem Retopala i wesołą, na okres lato-okres przejściowy, na wczesno zimę mieszanka retopal-wesoła, na konkretne mrozy sama wesoła, i powiem tak zmieszanie tych dwóch eko sprawdza sie świetnie. testowałem duzo eko, ale te mi najbardziej pasują i na ten sezon napewno kupie to samo może troche tego eko miksa z kareny zamówie ale zastanawiam sie grubo nad tym.

 

Teraz tylko myśle gdzie zakupić towar ostatnio na sezon zamawiałem w Bartexe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki za podpowiedzi ,ale normalnie sam nie mam pojęcia co kupić ale skoro tak piszecie to daruje sobie tego pieklorza najgorsze jest to że ja robie za królika doświadczlnego bo kilku moich znajomych czeka co ja kupie to oni wtedy też:mad::mad: tak samo było z piecykiem mam rbr 12kw jak by co kurna nie miałem pojęcia że kupić groch to nie takie proste niestety:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki za podpowiedzi ,ale normalnie sam nie mam pojęcia co kupić ale skoro tak piszecie to daruje sobie tego pieklorza najgorsze jest to że ja robie za królika doświadczlnego bo kilku moich znajomych czeka co ja kupie to oni wtedy też:mad::mad: tak samo było z piecykiem mam rbr 12kw jak by co kurna nie miałem pojęcia że kupić groch to nie takie proste niestety:(

 

Wybór jest spory ale dopiero po spaleniu z 1 tony wiadomo co się kupiło .

Tu nawet 584 zł za tonę trzeba trzy wziąć .:D

http://www.euopen24.com/pl/p/EKO-GROSZEK-WORKI-3-x-Paleta-3tony/269

http://www.euopen24.com/pl/c/EKOGROSZEK-Workowany/89

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek, jeszcze się jedna zima nie skończyła a Ty chcesz już następną sprowadzić :)

Wyluzuj trochę, zdążysz, wungla nie braknie.

Jak się trochę ogarnę to mogę Ci podesłać jakąś próbkę oryginalnego pieklorza bytomskiego zakupionego jeszcze chyba w marcu zeszłego roku.

Palety leżały zastawione na tyle wiaty i teraz dopiero się do niego dogrzebałem.

Widzę że Ciebie kusi ta nazwa "Pieklorz" :)

Tadeusz rozczaruję Cię to taki sam czarny węgiel, żadne czarne złoto :)

Powiem Ci że povera ma ale w porównaniu z tym co mam fotki na stronie to popiół większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodniopomorskie małe nie jest, ale w Szczecinie masz dużego dilera PKW SA - Lachowicza. U niego Jaret Plus na pewno uczciwy dostaniesz, a to przyzwoity i łatwy opał. Jak masz blisko do Szczecina, podjedź i weź parę worów na próbę - nie będziesz kupował w ciemno, nie będziesz jakichś wielkich sum płacił za transport. Warto czasem się zainteresować tym co jest pod nosem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Szczecina to ja mam prawie stówke:( dzwoniłem dziś po okolicy i troszke mnie zszokowało bo np pani za retopala powiedziała mi 750zł + 70 zł za transport albo pan jak zapytałem sie o nazwe jaki groch ma na składzie totalnie zdziwiony powiedział że pierwszy raz słyszy że są jakieś nazwy grochu , wolał bym kupić na miejscu ale za te same pieniądze lub mniejsze moge kupić coś chyba lepszego ,tak mi się zdaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena to już powala :lol2:

ekokazimierz, ekopiekary - 450 zł tona

Przy zamówieniu minimum tony dowozimy gratis!

Potrzebujesz mniej niż tona? Nie ma sprawy, dopłacasz 20 zł za transport i węgiel jedzie do Ciebie choćby dziś!

Chcesz wrzucić, wnieść węgiel ? 20/40 zł i kierowca wniesie węgiel w każde miejsce.

http://olx.pl/oferta/ekogroszek-wegiel-w-dobrej-cenie-ekokazimierz-ekopiekary-CID628-ID5SzW1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Szczecina to ja mam prawie stówke:( dzwoniłem dziś po okolicy i troszke mnie zszokowało bo np pani za retopala powiedziała mi 750zł + 70 zł za transport albo pan jak zapytałem sie o nazwe jaki groch ma na składzie totalnie zdziwiony powiedział że pierwszy raz słyszy że są jakieś nazwy grochu , wolał bym kupić na miejscu ale za te same pieniądze lub mniejsze moge kupić coś chyba lepszego ,tak mi się zdaje
To się pytaj z jakiej ma kopalni - łatwiej będzie. Czasami no name też potrafi fajny być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek bo ja taki troche raptus jestem :D ale co jedno już sie dowiedziałem to że u nas to kupić coś dobrego to raczej nierealne jest

 

Tadek kupisz. Tu są naprawdę starzy wyjadacze. Dzięki @karoka65, @kobra64, @animussowi, @suspenserowi i wielu innym - niejeden spokojnie przepalił zimę. Mnie pierwszy węgiel (ekoret) polecił instalator. Inne sam wyszukałem i przerobiłem. To co Ci polecamy to łatwe i bezpieczne węgle. Karoka napewno Sprzeda Ci próbki i nie zaryzykuje swojej reputacji i wyrobionej marki na tym forum aby zrobić Cię w wała. Naprawdę warto czasem dopłacić dla świętego spokoju. Mając pewną próbkę, będziesz miał możliwość sprawdzenia i pouczenia się kociołka. Na chwilę obecną możesz nawet popróbować z czechem - bardzo szybko da Ci to obraz jaka jest różnica pomiędzy węglem kalorycznym a nie kalorycznym. Znajdziesz w marketach budowlanych i możesz kupić 2-3 worki. Później możesz kupić z 2-3 rodzaje pewnego węgla, żeby wiedzieć co na czym możesz osiągnąć. W niepewnego pieklorza nie wiadomo skąd się nie baw, bo jak zobaczysz co się potrafi dziać, będziesz chciał kociołek wymieniać. Potraktuj te zakupy testowo, karoka65 ma chyba różne rodzaje węgla, może sprzeda Ci mixa to sobie potestujesz. A czecha weź jako punkt odniesienia (tylko nie takiego co ma 25% wilgotności i raczej ledvice niż komorany). Nie powiem żebym był z siebie dumny, ale zdarzyło mi się palić ekogroszkiem polskim z którego lała się woda (innego nie miałem) i dobrze się spalał, choć tu nie to jest największym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena to już powala :lol2:

ekokazimierz, ekopiekary - 450 zł tona

Przy zamówieniu minimum tony dowozimy gratis!

Potrzebujesz mniej niż tona? Nie ma sprawy, dopłacasz 20 zł za transport i węgiel jedzie do Ciebie choćby dziś!

Chcesz wrzucić, wnieść węgiel ? 20/40 zł i kierowca wniesie węgiel w każde miejsce.

http://olx.pl/oferta/ekogroszek-wegiel-w-dobrej-cenie-ekokazimierz-ekopiekary-CID628-ID5SzW1.html

 

@Animuss - dla mnie to jest oferta za czecha. Tamte tylko mają w sprzedaży.

A co do wnoszenia, mój znajomy tak kupił, nosili mu w wiaderkach. Ale tylko raz, teraz już sam sobie nosi :)

Edytowane przez vaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...