Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaret Plus produkują autoryzowani sprzedawcy PKW SA - każdy na własnym składzie. PKW zatwierdza skład mieszanki, bada i certyfikuje. Tylko tak wyprodukowana mieszanka może się nazywać Jaret Plus. Jednym ze składników jest zawsze Jaret ( albo skruszony węgiel z Janiny lub Sobieskiego ) , drugim najczęściej bywa groszek 5 - 25 z Bobrka albo Chwałowic, Wesoła, czasem Wieczorek. Adamex ( ten z Podolsza, bo może jest jakiś inny ) to owszem solidna firma. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaret Plus produkują autoryzowani sprzedawcy PKW SA - każdy na własnym składzie. PKW zatwierdza skład mieszanki, bada i certyfikuje. Tylko tak wyprodukowana mieszanka może się nazywać Jaret Plus. Jednym ze składników jest zawsze Jaret ( albo skruszony węgiel z Janiny lub Sobieskiego ) , drugim najczęściej bywa groszek 5 - 25 z Bobrka albo Chwałowic, Wesoła, czasem Wieczorek. Adamex ( ten z Podolsza, bo może jest jakiś inny ) to owszem solidna firma.

 

Kobra to jeśli ktoś na swojej stronie ma udostępniony certyfikat PKW SA to można zakładac że kupimy tam jareta plus dobrego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaret Plus produkują autoryzowani sprzedawcy PKW SA - każdy na własnym składzie. PKW zatwierdza skład mieszanki, bada i certyfikuje. Tylko tak wyprodukowana mieszanka może się nazywać Jaret Plus. Jednym ze składników jest zawsze Jaret ( albo skruszony węgiel z Janiny lub Sobieskiego ) , drugim najczęściej bywa groszek 5 - 25 z Bobrka albo Chwałowic, Wesoła, czasem Wieczorek. Adamex ( ten z Podolsza, bo może jest jakiś inny ) to owszem solidna firma.

U nich kupiłem zwykły jaret,a Ojciec kupił wesołą . Obydwa węgle dobrze się palą.Możesz kupic luzem i samemu spakować.

Kobra jak zniwelować ciąg kominowy??Rck to mało,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info , Tak to ten z Podol....a.

 

Pytam, ponieważ na stronce sztuczka na zasadzie niskiej ceny 711PLN za ... paletę a małym druczkiem że za 1T 780PLN

 

Jeszcze jedno co lepsze ekoret czy jaret plus ?

 

ekoret mocniejszy i droższy, Jaret słabszy i tańszy. Jeden na lato, drugi na zimę. Ekoret to było eko na moją pierwszą zimę. Teraz z tego co pamiętam były sygnały że się pogorszył. Napisz do adamexu niech Ci wyjaśnią o co chodzi z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czecha weź jako punkt odniesienia (tylko nie takiego co ma 25% wilgotności i raczej ledvice niż komorany). .

 

Ok tyle, że wg kopalni Komorany mają około 26% a Ledvice około 30% wody w stanie powietrzno-suchym co podałem w zakładce "ekogroszek" na swojej stronie www bo oba mam w ofercie.

 

Ile ma "chcrzczony" trudno powiedzieć, ale za dużo wody nie można już do niego dodać bo się zacznie rozpadać i zrobi się błoto.

 

Sąsiad pali Komoranami od 2 sezonów i się nie przejmuje bo jak mówi nie widział żadnych badań jaki ma to wpływ na wymiennik w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nich kupiłem zwykły jaret,a Ojciec kupił wesołą . Obydwa węgle dobrze się palą.Możesz kupic luzem i samemu spakować.

Kobra jak zniwelować ciąg kominowy??Rck to mało,

Nie da się - trzeba spróbować wykorzystać zamiast z nim walczyć. Ja RCK nie mam, ciąg mam spory i jakoś się dogadaliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekoret mocniejszy i droższy, Jaret słabszy i tańszy. Jeden na lato, drugi na zimę. Ekoret to było eko na moją pierwszą zimę. Teraz z tego co pamiętam były sygnały że się pogorszył. Napisz do adamexu niech Ci wyjaśnią o co chodzi z ceną.
vaster tam kolega o Jaret Plus pytał - to w zasadzie różnica tylko w cenie no i czasem Ekoret mniej popiołu miewa. Moc porównywalna jeżeli nie taka sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tyle, że wg kopalni Komorany mają około 26% a Ledvice około 30% wody w stanie powietrzno-suchym co podałem w zakładce "ekogroszek" na swojej stronie www bo oba mam w ofercie.

 

Ile ma "chcrzczony" trudno powiedzieć, ale za dużo wody nie można już do niego dodać bo się zacznie rozpadać i zrobi się błoto.

Przed miesiącem kupiłem dwa foliowe worki czecha. Jeden rozsypany cienką warstwą - po kilku dniach na słońcu z 24,8 kg zrobiło się 20,2 kg. Drugi od 3 tygodni otwarty pod przewiewną wiatą i nadal waży 24,0 kg, a pon. połowy na worku krople wody. Dobry przykład że suszenie przez otwarcie foliowych worków mija się z celem. Oczywiście sprzedawca mówił że suchy bo nie leje się woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tyle, że wg kopalni Komorany mają około 26% a Ledvice około 30% wody w stanie powietrzno-suchym co podałem w zakładce "ekogroszek" na swojej stronie www bo oba mam w ofercie.

 

Ile ma "chcrzczony" trudno powiedzieć, ale za dużo wody nie można już do niego dodać bo się zacznie rozpadać i zrobi się błoto.

 

Sąsiad pali Komoranami od 2 sezonów i się nie przejmuje bo jak mówi nie widział żadnych badań jaki ma to wpływ na wymiennik w kotle.

 

 

Odnosiłem się do tego, co jest napisane na workach (podawano do 10% chyba). Raz tylko się spotkałem z informacją na workach 25% wilgotności i mnie to zszokowało. W takim układzie jeszcze bardziej maleje sens ekonomiczny palenia tym opałem.

 

@suspenser

Można prosić o adres Twojej strony? Jeżeli nie chcesz na forum, może być na PW.

Edytowane przez vaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem taki że poprostu pali się nawet jak piec w podtrzymaniu,wypala dziurę.Dmuchawa przysłonięta,zostawione około 1cm, RCK.Brak pomysłu.
Przy dużym ciągu Jaret będzie się palił - to jest bardzo łatwopalny węgiel. Trzeba unikać długotrwałych odstawień. Starać się tak działać, żeby odstawienia były możliwie króciutkie. Tłem i dokarmianiem ustawić tak, żeby pracę tła i te krótkie odstawienia wykorzystywać do utrzymywania temperatury kotła, pracę tylko do odrabiania strat po rozbiorach CWU. U mnie zdaje egzamin praca na P=9 - jak nie ma rozbiorów to te pyki na 9 czy 18% mocy służą za przedmuchy, dokarmianie i dawki dla tych załączeń uzupełniają dostatecznie opał na palniku. Jak to Twoje pierwsze lato z kotłem, to musisz trochę poszukać ustawień. Albo wrócić do miału - wtedy z automatu mniej powietrza się na palnik dostanie i problem jeżeli nie zniknie to w każdym razie zdecydowanie się zmniejszy. Jaret jest łatwopalny i gruby - powietrze ma łatwo się dostać na palnik nawet samym ciągiem kominowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużym ciągu Jaret będzie się palił - to jest bardzo łatwopalny węgiel. Trzeba unikać długotrwałych odstawień. Starać się tak działać, żeby odstawienia były możliwie króciutkie. Tłem i dokarmianiem ustawić tak, żeby pracę tła i te krótkie odstawienia wykorzystywać do utrzymywania temperatury kotła, pracę tylko do odrabiania strat po rozbiorach CWU. U mnie zdaje egzamin praca na P=9 - jak nie ma rozbiorów to te pyki na 9 czy 18% mocy służą za przedmuchy, dokarmianie i dawki dla tych załączeń uzupełniają dostatecznie opał na palniku. Jak to Twoje pierwsze lato z kotłem, to musisz trochę poszukać ustawień. Albo wrócić do miału - wtedy z automatu mniej powietrza się na palnik dostanie i problem jeżeli nie zniknie to w każdym razie zdecydowanie się zmniejszy. Jaret jest łatwopalny i gruby - powietrze ma łatwo się dostać na palnik nawet samym ciągiem kominowym.

Ten problem na całe szczęście nie jest u mnie. Brak pomysłów ,wydaje mi się że niczego nie pominąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Przy dużym ciągu Jaret będzie się palił - to jest bardzo łatwopalny węgiel. Trzeba unikać długotrwałych odstawień. Starać się tak działać, żeby odstawienia były możliwie króciutkie. Tłem i dokarmianiem ustawić tak, żeby pracę tła i te krótkie odstawienia wykorzystywać do utrzymywania temperatury kotła, pracę tylko do odrabiania strat po rozbiorach CWU. U mnie zdaje egzamin praca na P=9 - jak nie ma rozbiorów to te pyki na 9 czy 18% mocy służą za przedmuchy, dokarmianie i dawki dla tych załączeń uzupełniają dostatecznie opał na palniku. Jak to Twoje pierwsze lato z kotłem, to musisz trochę poszukać ustawień. Albo wrócić do miału - wtedy z automatu mniej powietrza się na palnik dostanie i problem jeżeli nie zniknie to w każdym razie zdecydowanie się zmniejszy. Jaret jest łatwopalny i gruby - powietrze ma łatwo się dostać na palnik nawet samym ciągiem kominowym.

 

Pełna zgoda,takie właśnie mam "podejście" do Jareta. Zauważyłem,że nie ma co się bać tła i dokarmiania dla grzania samego CWU. Krótkie postoje, a potem praca na małej mocy ,nawet ze zwiększonym nadmuchem,dla samego podtrzymania temp. nie przynosi pożądanego efektu.Za to poprawnie ustawione dokarmianie plus tło-zdaje tu egzamin.Ciągle staram się ustawić dokarmianie z lekkim nadmiarem-wydaje mi się,że zbyt często pali się zbyt "głęboko" na palniku.Szkoda mi ślimaka, wolę nieco więcej na palniku a i jest z tego pożytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed miesiącem kupiłem dwa foliowe worki czecha. Jeden rozsypany cienką warstwą - po kilku dniach na słońcu z 24,8 kg zrobiło się 20,2 kg. Drugi od 3 tygodni otwarty pod przewiewną wiatą i nadal waży 24,0 kg, a pon. połowy na worku krople wody. Dobry przykład że suszenie przez otwarcie foliowych worków mija się z celem. Oczywiście sprzedawca mówił że suchy bo nie leje się woda.

 

Nieźle - prawie 20% wody odparowałeś :) .

 

 

Tyle, że na słońcu wraz z wodą utleniłeś trochę MJ więc ja bym tak nie suszył, a raczej w cieniu.

 

Najlepiej kupować w workach jutowych, ale wtedy po wyschnięciu trochę się pyli przy ich rzucaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...