Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Odnosiłem się do tego, co jest napisane na workach (podawano do 10% chyba). Raz tylko się spotkałem z informacją na workach 25% wilgotności i mnie to zszokowało. W takim układzie jeszcze bardziej maleje sens ekonomiczny palenia tym opałem.

 

@suspenser

Można prosić o adres Twojej strony? Jeżeli nie chcesz na forum, może być na PW.

 

 

Adres jest dość oczywisty bo suspenser.eu ale strona jest jeszcze w budowie więc wybacz lekki bałagan.

 

Te brunatne mają dlatego niską kaloryczność pomimo wysokiego ciepła spalania, bo kaloryczność to: ciepło spalania minus ciepło potrzebne do odparowania wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fajna ta stronka:) sam robiłeś ??

 

Przecież to Word Press, bardzo przyjazna dla oka.

Przeglądając stronę, natknąłem się na sterowniki bruli, ciekaw jestem Twojej opinii o sterownikach z firmy PLUM. Myślę że jak dla Ciebie, jest tam wiele przydatnych rzeczy. Ja niestety nie mam porównania, a wiele z parametrów które można ustawiać nawet nie wiem do czego służą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaster - pluma nie kupisz osobno... to są sterowniki dostosowywane do konkretnych mocy i producentów kotła ( chociaż mają wgrane kilka mocy) zamieniłem sie ze znajomym ze 2 lata temu właśnie na pluma, sterownik dosć prosty ,w opcji pid masz praktycznie do zmian jedną opcję (powietrze+- chyba 10% ) skończyło się tak, że znajomy kupił sobie bruliego ( z czystego lenistwa-nie chciało mu się chodzic do piwnicy żeby zmieniać parametry.) od tego czasu nie miałem styczności z plumem.2lata do szmat czasu na pewno plum od tego czasu cos zmienił..Ja już wysiadam zmieniam ogrzewanie na gaz, więc nie będe się bawił w testowanie co prawda ojciec ma jeszcze rbr-a ale do zabaw musisz mieć kocioł w domku-a nie bawić się od czasu do czasu.... Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta stronka:) sam robiłeś ??

 

Dzięki :)

 

Z lekką pomocą firmy z Allegro, która wgrała mi szablon, wczytała obrazki itp. ale męczą się z tym już ponad miesiąc [ich pierwszy projekt to była totalna amatorka i żenada] więc sami pouzupełnialiśmy, żona wybrała obrazek, a potem pouzupełniałem resztę.

 

Porobię jeszcze trochę porządków, i będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Word Press, bardzo przyjazna dla oka.

Przeglądając stronę, natknąłem się na sterowniki bruli, ciekaw jestem Twojej opinii o sterownikach z firmy PLUM. Myślę że jak dla Ciebie, jest tam wiele przydatnych rzeczy. Ja niestety nie mam porównania, a wiele z parametrów które można ustawiać nawet nie wiem do czego służą.

 

 

Na Pluma kilka razy trafiłem, i jakoś mnie nie przekonał - fakt, że mają ładną, czytelną grafikę i porządne wykonanie obudów, ale prowadzenie procesu spalania przez nie było przeciętne - na pewno gorsze niż w SPP, i nie mają tak dobrej strony jak Bruli więc niczym mnie nie przekonały.

 

Może coś ostatnio ulepszyli, ale na forum nie piszą i się nie chwalą - może ktoś od nich to przeczyta i podeśle sterownik do przetestowania [może być ten dedykowany do Enka Set 2 moc 18 kW] to wtedy go porównam i się wypowiem jak działa w trybie lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pluma kilka razy trafiłem, i jakoś mnie nie przekonał - fakt, że mają ładną, czytelną grafikę i porządne wykonanie obudów, ale prowadzenie procesu spalania przez nie było przeciętne - na pewno gorsze niż w SPP, i nie mają tak dobrej strony jak Bruli więc niczym mnie nie przekonały.

 

Może coś ostatnio ulepszyli, ale na forum nie piszą i się nie chwalą - może ktoś od nich to przeczyta i podeśle sterownik do przetestowania [może być ten dedykowany do Enka Set 2 moc 18 kW] to wtedy go porównam i się wypowiem jak działa w trybie lato.

 

Mnie on odpowiada. Należy jednak wziąść poprawkę na to, że za wiele doświadczenia z innymi nie posiadam. Osoby starsze mają problem z obsłużeniem sterownika. Mam model ekomax 800R, ostatnio nie wiem jakim cudem załączył mi się tryb fuzzy logic, muszę powiedzieć że pomimo grzania tylko CWU nie było problemu ze spiekaniem czy przesypywaniem węgla. po 2 czy 3 tygodniach jak się połapałem przełączyłem jednak na tryb ręczny.

 

Suspenser, strona nie jest zła. Jest przyjazna dla oka i to się liczy. Może to i dobrze że sam koło niej robisz, zaoszczędzisz później przy aktualizacjach. Sam mam za sobą doświadczenia ze sklepami internetowymi. Później większość firm śpiewa sobie za każdą pierdołę. Pomimo że w nowej wersji jest to w standardzie, ty masz dopłacić. Word Press jest dość łatwy, przy odrobinie czasu napewno wszystko sobie sam ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres jest dość oczywisty bo suspenser.eu ale strona jest jeszcze w budowie więc wybacz lekki bałagan.

 

Te brunatne mają dlatego niską kaloryczność pomimo wysokiego ciepła spalania, bo kaloryczność to: ciepło spalania minus ciepło potrzebne do odparowania wody.

 

 

 

Mam pytanie... na Twojej stronie jest podane , że ten eko z wesołej ma granulację do 31 a na stronie kopalni jest że groszek II do 20 a zwykły groszek do 31. czy nie masz tam pomyłki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą byłem na stronie kopalni http://www.khw.pl/oferta/sortyment_wegla.html

 

 

patrząc nawet na linka Suspensera to odpowiednikiem eko jest groszek II granulacja 8-25 nawet cena na kopalni jest wyższa od zwykłego groszku. Ale link , który podałem to nowa strona KHW

Edytowane przez miron11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800-ka śliwki to jest do danego kotła, tego się osobno jak kojarzę nie kupi.

do 800-ki idzie już dobrać moduł internetowy ecoNET300, ale serwer ma bodajże od lipca ruszyć oficjalnie.

Teraz jest tam więcej rzeczy do korekcji.

 

idzie chyba kupić tańszy serii 250, prostszy model, ale ponoć do niego internetu ma nie być a na stronie piszą co innego....

Jak komuś zależy, to sam musi sobie do firmy zadzwonic i dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą byłem na stronie kopalni http://www.khw.pl/oferta/sortyment_wegla.html

 

 

patrząc nawet na linka Suspensera to odpowiednikiem eko jest groszek II granulacja 8-25 nawet cena na kopalni jest wyższa od zwykłego groszku. Ale link , który podałem to nowa strona KHW

 

Ale nie wiesz jaki konkretnie węgiel Suspenser oferuje. Tzn. wiesz, taki jak na jego stronie.

 

A może kupuje inny sortyment, kruszy go, przesiewa itp. ?

 

Ważne, żeby to co podane na stronie (parametry), zgadzało się z tym co otrzyma klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... na Twojej stronie jest podane , że ten eko z wesołej ma granulację do 31 a na stronie kopalni jest że groszek II do 20 a zwykły groszek do 31. czy nie masz tam pomyłki?

 

Mam w ofercie sort "Groszek" co zresztą wynika z opisu na stronie - patrz "ziarnistość".

 

 

Dziękuję wszystkim za zajrzenie na stronę i uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w ofercie sort "Groszek" co zresztą wynika z opisu na stronie - patrz "ziarnistość".

 

 

Dziękuję wszystkim za zajrzenie na stronę i uwagi :)

 

 

 

OK... Czyli dobrze odczytałem, że to ten zwykły groszek, a rosyjski i Czech to mniejsza granulacja. A nie będziesz miał w ofercie groszku II z wesołej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest ciekawe:

 

"Jak dodaje policjant, podczas przeszukań pomieszczeń i terenów spółki zabezpieczone zostały gotówka i ruchomości - samochody, sprzęt i urządzenia służące do dystrybucji węgla - o łącznej wartości ok. 3,5 mln. zł oraz 50 tys. ton węgla o wartości rynkowej ok. 17 mln. zł."

 

 

Czyli 17 000 000 / 50 000 = 340 zł / tonę

 

To jest wartość rynkowa węgla, który sprzedawali po 800 zł / tonę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawe:

 

"Jak dodaje policjant, podczas przeszukań pomieszczeń i terenów spółki zabezpieczone zostały gotówka i ruchomości - samochody, sprzęt i urządzenia służące do dystrybucji węgla - o łącznej wartości ok. 3,5 mln. zł oraz 50 tys. ton węgla o wartości rynkowej ok. 17 mln. zł."

 

 

 

 

 

Czyli 17 000 000 / 50 000 = 340 zł / tonę

 

To jest wartość rynkowa węgla, który sprzedawali po 800 zł / tonę ?

 

 

 

Jak widać niektórym biznes dobrze wychodzi , gorzej z tymi , którzy tam kupowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...