Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ktoś do niego dołożył jak za tyle Ci sprzedał chyba że odebrałeś z kopalni swoim transportem.

 

Nic podobnego. Juz trzecią zime kupuje u tego samego dostawcy i ceny ma raczej normalne. On zamawia to w kopalni, przywozi do siebie i sprzedaje w okolicy oczywiście na tym zarabia bo nie jest Samarytaninem !. Pytałem po innych składach to z Kazimierz Juliusz sprzedają po 750 zł/tona/luz. W zeszłej zimie kupowałem pieklorza po 640 u tego samego dostawcy, miał też jaret po 600. Wszystko zależy od pośrednika i składu ....ile na tym oni chcą zarobić !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gegus trochę ciekawe co piszesz że Kazimierz Juliusz o kaloryczności około 23MJ/kg jest droższy od Pieklorza Bytomskiego który ma 28 do 29,5MJ/kg.

Nie wierzcie za bardzo w to co wam mówią na składach.

Nie dalej jak w tamtym roku któryś z kolegów wstawiał zdjęcie faktury za pieklorza Bytomskiego w atrakcyjnej cenie i spierał się ze mną i kilkoma kolegami że on kupił i tyle.

Tego eko groszku w tym czasie w ogóle nie było w sprzedaży bo kopalnia wstrzymała sprzedaż, dopiero telefon na kopalnię rozwiązał spór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Kampani Węglowej dla 1t Pieklorza wynosi 508PLN, więc jest to możliwe. Zarabiają 200 PLN od tony. Eh mieszkanie w rejonie kopalń ma swoje plusy :)

Nie 508 tylko 624PLN więc wychodzi na to że sprzedawca ma niecałe 100PLN na tonie, jakoś wierzyć mi się nie chce biorąc pod uwagę koszt transportu i ew. zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 508 tylko 624PLN więc wychodzi na to że sprzedawca ma niecałe 100PLN na tonie, jakoś wierzyć mi się nie chce biorąc pod uwagę koszt transportu i ew. zysk.

Dokładnie tak, transport, pakowanie i podatki nie małe. Jedynie blisko kopalni od wozaka można kupić do 650. Fakturę może wziąć na klienta i jedynie dolicza sobie 40 czy 50pln za dowóz bez płacenia podatku ewentualnie co któryś kurs na odczepnego.

Nie są to też jakieś kokosy za całą noc stania pod kopalnią żeby załadować 3,4 tony i znowu na noc pod kopalnię.

Każdy może spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale strasznie nie podobają mi się obecne ceny opału.

 

Nie tylko Tobie kolego a będzie tylko drożej i gorzej z dostępnością dobrego paliwa, poczekajmy jeszcze bliżej zimy. Już w tamtym roku wielu przekonało się że to nie tylko napędzanie cen bo okresowo nie można było kupić nawet byle czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem jak bardzo Polacy muszą dostać po d..pach, żeby przestali słuchać propagandy przedwyborczej i wybierać wciąż tych samych złodziei.

 

Wpierniczą nam lada moment: podwyżkę gazu [zasługa Pawlaka z PSL], podwyżkę prądu [zasługa PO - pakiet klimatyczny], a teraz jeszcze kombinują z węglem.

 

Ceny najwyższe w europie, zarobki najniższe a w TV jakieś zielone wyspy banda pokazuje.

 

Ruskim "umorzyli" [tzn. pozwolili ukraść] miliard za przesył gazu, drugi miliard dają bogatszym od nas Grekom bo tamci mają kryzys, trwonią pieniądze wysyłając nasze wojska na okupacje odległych krajów a 1/3 dzieciaków w Polsce chodzi niedożywiona, niestety ogłupiona większość narodu nie zauważa, że poza PO, PIS, PLS, SLD są jeszcze inne grupy w kraju do wybrania - i bynajmniej nie są to te same gęby co od 20 lat pokazują się w TV pod coraz to inną chorągiewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któś słyszał lub palił takim ekogroszkiem http://www.ekoplex.pl/ekogroszek.asp.

Cena 640 zł/t tylko trzeba zamówić mni. 24 t.

Dostawca twierdzi że to mieszanka kilku rodzai węgla w tym jest też węgiel syberyjski.

 

nie wiem, ja bym się nie pokusiła na kupno takiej ilości.. co gdy będzie do kitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem stronkę i napisane jest że robiony jest na bazie węgli z Kompani Węglowej a tam ceny tych węgli wahają się od 590 do 630 luzem przy swoim transporcie to czego można się spodziewać że raczej na bazie syberyjskiego.

Najlepiej kup sobie chłopie ze 4 worki i sprawdź żebyś przez następne 7 do 8 lat nie wyzywał na kocioł z podajnikiem.

A jak poczęstujesz jeszcze tym znajomych to ich możesz stracić.

Lepiej sprawdzić jak myśli się o takiej ilości. Budowniczy dobrze prawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak że samemu chcę kupić taką ilość. Jest nas pięciu i zastanawiamy się nad kupnem wspólnie 24 t.

Jedno jest zastanawiające bo mają atest Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach. Ubiegłej zimy miałem 0,5 t ekogroszku syberyjskiego po 700 zł/t i bardzo dobrze się palił i popiołu jakoś więcej nie zauważyłem.

Pytam się bo może ktoś ł styczność z tą mieszanką ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...