Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bravo za odwagę.Mam nadzieję,że będą obiektywne -bez względu na wynik.Ten bruli z DC nieco zobowiązuje,pewni ludzie czekają na to,że napsioczysz na SPP.Ciekawe jak tej sytuacji podołasz.Pozdrawiam.

 

 

Nie widzę sensu robienia i zamieszczania innych niż obiektywne testów.

 

Wątpię, żeby ktoś liczył na moje psioczenie na SPP bo już pisałem po testach zimą, że bardzo dobrze wypadł i nikt o to do mnie nic na ten temat nie pisał ani nie mówił.

 

 

Dzisiaj wyczyściłem kocioł, zasypałem drobną Wesołą i puściłem na Bruli DC [w dwustanie], kolejny test będzie na tym samym węglu na SPP i zobaczymy jak sobie stery poradzą.

 

Potem planuję przetestować jeszcze 4 rodzaje ekogroszku na SPP bo chcę go trochę poużywać, żeby przetrenować jego działanie u siebie zanim go komuś sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Nie widzę sensu robienia i zamieszczania innych niż obiektywne testów.

 

Wątpię, żeby ktoś liczył na moje psioczenie na SPP bo już pisałem po testach zimą, że bardzo dobrze wypadł i nikt o to do mnie nic na ten temat nie pisał ani nie mówił.

 

Mogę poprosić o link do testów zimowych?

Co do reszty,czekam z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości wskoczyłem na stronę Karena S.A. i mam małą zagwózdkę. Mianowicie jakim cudem Iskra Seledynowa będąca mieszanką węgli z Ziemowita i Sobieskiego może mieć wartość opałową 25 Mj/kg, popiół poniżej 6% i siarkę poniżej 0.6%, skoro Ziemowit ma wartość opałową w granicach właśnie 25 Mj/kg, a Sobieski już tylko do 22 Mj/kg. Jakim cudem popiół z takiej mieszanki może być poniżej 6% skoro oficjalne dane Tauronu i KW są sporo wyższe (każdy kto palił tymi węglami wie, ze popiół to spokojnie ok. 10%). Zawartość siarki również ciekawa w kontekście oficjalnie podawanych przez wyżej wymienione firmy parametrów. Fajny jest też ten tekst z błędami w nazwach firm, cytuję (mam zrzuty ekranu ;)):

"Polecany do kotłów o słabszej konstrukcji tj Budurus, Zębiec, Elektromet, Heff." Szczerze mówiąc nie wiem, co rozumieć przez stwierdzenie "słabsza konstrukcja" i dlaczego akurat do niej ma być słabszy węgiel? Aha kotły "o mocniejszej konstrukcji" to wg Karena S.A Budkot, Ekocentr, Siemko. (ciekawe kto przeprowadza te pseudokwalifikacje?) i tam polecana jest Iskra Żółta z Chwałowic (ale dlaczego, nie wiem). Natomiast Iskra Wesoła może już pracować we wszystkich typach kotłów (?). Nie żebym się czepiał, ale trochę to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Trzeba by poszukać moich wpisów ze Stycznia bo wtedy go miałem.

 

Ok,dzięki.Kolega annimus mi dał namiary. Znajdę czas-poszperam.

I tak liczę na twoje testy.Nie wiem czy pamiętasz Twoja wizytą u mnie,wiele zrobię by potwierdzić czy robię dobrze czy źle.Wierzę ,że i tym razem napiszesz jak to wygląda-bo najzwyczajniej mnie to ciekawi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości wskoczyłem na stronę Karena S.A. i mam małą zagwózdkę. Mianowicie jakim cudem Iskra Seledynowa będąca mieszanką węgli z Ziemowita i Sobieskiego może mieć wartość opałową 25 Mj/kg, popiół poniżej 6% i siarkę poniżej 0.6%, skoro Ziemowit ma wartość opałową w granicach właśnie 25 Mj/kg, a Sobieski już tylko do 22 Mj/kg. Jakim cudem popiół z takiej mieszanki może być poniżej 6% skoro oficjalne dane Tauronu i KW są sporo wyższe (każdy kto palił tymi węglami wie, ze popiół to spokojnie ok. 10%). Zawartość siarki również ciekawa w kontekście oficjalnie podawanych przez wyżej wymienione firmy parametrów. Fajny jest też ten tekst z błędami w nazwach firm, cytuję (mam zrzuty ekranu ;)):

"Polecany do kotłów o słabszej konstrukcji tj Budurus, Zębiec, Elektromet, Heff." Szczerze mówiąc nie wiem, co rozumieć przez stwierdzenie "słabsza konstrukcja" i dlaczego akurat do niej ma być słabszy węgiel? Aha kotły "o mocniejszej konstrukcji" to wg Karena S.A Budkot, Ekocentr, Siemko. (ciekawe kto przeprowadza te pseudokwalifikacje?) i tam polecana jest Iskra Żółta z Chwałowic (ale dlaczego, nie wiem). Natomiast Iskra Wesoła może już pracować we wszystkich typach kotłów (?). Nie żebym się czepiał, ale trochę to....

Byłem pewien że w sobotę pisałem posta, a tu zonk.

Znając zamiłowania prezesa kareny do podróży, pojechał do kopalni, zamienili mu popiół na kaloryczność, przy tej okazji odsiali trochę siarki, przy odrobinie szczęścia, w wolnych chwilach będą robić z niej zapałki, które to w przyszłym roku w promocji będą dołączane do każdego zamówienia :) Taki dżołk :)

Nie jestem fanem ich marketingu, jakości węgla nie kwestionuję, opinie forumowiczów wskazują na to, że jest okej.

Jak ktoś nie ma odpowiedniej wiedzy, (95%?), to dzięki lokalnym kombinatorom jak już spotka na swojej drodze firmę typu karena, która w razie potrzeby dobierze mu węgiel nawet do odczynu ph wody którą ma w obiegu, będzie u nich kupował do końca życia. Będzie tak szczęśliwy że mu się w piecu za który dał z 7-8 kawałków pali, i do tego wreszcie grzeje i nie spieka, że będzie u nich do końca życia kupował. Dobrze że sprzedają dobry węgiel, ich marketing - ich sprawa. Skoro czytają to forum, może napiszą posta, w którym nam wszystko za jednym postem wyjaśnią. Prezes zaoszczędzi na paliwie, i może przełoży te oszczędności na rabat (byle nie 5zł na tonie :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionuję jakości produktów,(wręcz sam chcę kupić na próbę "półtonówkę" tego lepszego Ekomiału - oficjalne 26/6/06 brzmi wręcz rewelacyjnie), natomiast niewiarygodnie brzmią podane parametry mieszanki seledynowej. O ile kaloryczność 25Mj/kg na upartego można uzyskać przy niewielkiej domieszce Sobieskiego do Ziemowita, tylko po co wtedy robić mieszankę?, o tyle popiół i siarka to już pobożne życzenia. Według oficjalnych danych Tauronu Wydobycie i Kompanii Węglowej zamieszczonych na stronach internetowych i mniemam, że popartych badaniami, wygląda to trochę inaczej.

Popiół dla węgla z ZG Sobieski kształtuje się w granicach 6-12% więc uśredniając można przyjąć ok. 9% i tak jest mniej więcej w rzeczywistości, zdarzyło mi się palić tym węglem. Zawartość popiołu dla Ziemowita kształtuje się w przedziale między 5-9%, uśredniając można przyjąć ok. 7%, chociaż u mnie i u innych zawsze wychodziło to powyżej górnej granicy. Więc jakim cudem mieszanka tych dwóch węgli może mieć bezdyskusyjnie poniżej 6% popiołu, skoro przy fatalnym zbiegu okoliczności może mieć nawet 10%?

Z siarką jest jeszcze ciekawiej, bo Sobieski ma oficjalnie do 1.2%, przyjmijmy optymistycznie 1%. Ziemowit od 0.8 do 1%, więc w jaki sposób mieszanka ma poniżej 0.6%? To tyle moich wątpliwości, a informacje o słabszych i mocniejszych konstrukcjach kotłów traktuję w kategoriach "kogoś poniosła fantazja" ;) .

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaster coś w tym musi być jak piszesz w ostatnim poście, ja należe do tych 95% ale staram się to nadrobić,i już się powoli przekonuje że na miejscu to ja sobie ewentualnie piwo moge kupić, i nie chodzi że bym nie wolał kupować opał u siebie ale .... skoro za te same pieniądze przywiozą mi do domu w woreczkach lub bigbagu i jeszcze jakość będzie lepsza to czemu mam tak nie kupować Kupiłem groszko miał w Karenie i powiem tak napewno popiołu jest dużo więcej niż podają z siarką to nieznam się:( i ta wilgotność... na początku jakoś się paliło potem zong dwa razy sms piec wygaszony(zawiesiło się) wybrałem więc prawie wszystko na taczke i na słoneczko, teraz moge śmiało powiedzieć jak dla takiego laika jak ja to teraz rewelka Może będzie troszke zabawy z podsuszeniem wszystkiego ale wole takie coś niż kupować ble co na miejscu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaster coś w tym musi być jak piszesz w ostatnim poście, ja należe do tych 95% ale staram się to nadrobić,i już się powoli przekonuje że na miejscu to ja sobie ewentualnie piwo moge kupić, i nie chodzi że bym nie wolał kupować opał u siebie ale .... skoro za te same pieniądze przywiozą mi do domu w woreczkach lub bigbagu i jeszcze jakość będzie lepsza to czemu mam tak nie kupować Kupiłem groszko miał w Karenie i powiem tak napewno popiołu jest dużo więcej niż podają z siarką to nieznam się:( i ta wilgotność... na początku jakoś się paliło potem zong dwa razy sms piec wygaszony(zawiesiło się) wybrałem więc prawie wszystko na taczke i na słoneczko, teraz moge śmiało powiedzieć jak dla takiego laika jak ja to teraz rewelka Może będzie troszke zabawy z podsuszeniem wszystkiego ale wole takie coś niż kupować ble co na miejscu

 

Dla mnie takie suszenie opału to porażka.

 

Nie po to się płaci więcej i kupuje pakowany , aby potem to wszystko rozsypywać i ponownie pakować.

Syfu co nie miara i roboty ...

A tym bardziej przy miale ...

 

Dlatego jak już to brać opał w workach "przewiewnych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie suszenie opału to porażka.

 

Nie po to się płaci więcej i kupuje pakowany , aby potem to wszystko rozsypywać i ponownie pakować.

Syfu co nie miara i roboty ...

A tym bardziej przy miale ...

 

Dlatego jak już to brać opał w workach "przewiewnych".

 

 

Zgadzam się z tym i też nie chciałbym musieć suszyć węgla na taczce zwłaszcza na słońcu bo z wodą "wietrzeją" także megadżule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak macię chłopaki racje, tylko jest takie małe ALE, jeśli mam kupować i płacić te same pieniądze za opał ale gorszej jakości i też mokry to wole troszke się pomęczyć:( W tym roku powiedziałem sobie że aby mieć porównanie bedę kupował z różnych żródeł Wiecie co jest ,,najgorsze":yes: że dzięki wam człowiek zaczyna sobie uświadamiać że nie trzeba się męczyć, tak jak z kupnem piecyka jak i opałem wystarczy troszke poczytać ,popytac poszukać i można czegoś się dowiedzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak macię chłopaki racje, tylko jest takie małe ALE, jeśli mam kupować i płacić te same pieniądze za opał ale gorszej jakości i też mokry to wole troszke się pomęczyć:( W tym roku powiedziałem sobie że aby mieć porównanie bedę kupował z różnych żródeł Wiecie co jest ,,najgorsze":yes: że dzięki wam człowiek zaczyna sobie uświadamiać że nie trzeba się męczyć, tak jak z kupnem piecyka jak i opałem wystarczy troszke poczytać ,popytac poszukać i można czegoś się dowiedzieć

 

 

Masz rację - nie dawaj lokalnym dziadom zarobić skoro "chrzczą" opał na potęgę.

 

 

Jakiś czas temu ja także kupowałem w różnych źródłach i testowałem - tak powstał ranking w sezonie 2012/2013:

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209486-Ekogroszek-testy-i-ranking-wg-SUSPENSER

 

 

 

Opisuj miał, który kupiłeś i sprawdziłeś [skąd, kaloryczność, cena, czy mokry itp.] to pomoże w wyborze innym, a i sam w końcu trafisz na ten najlepszy :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od nich na próbę worek Juliusza i worek Wesołej-pisałem w tym wątku kilka tygodni temu.

Jeden jak i drugi groszek OK,suchy,żadnych problemów ze spalaniem,popiołu bardzo mało.

 

Kupiłem na lokalnym składzie 10km ode mnie,od dystrybutora.Co ciekawe kupując na stronie internetowej wychodzi 50zł teniej na tonie wliczając już transport,poza tym są chętni negocjować cene,gdzie na składzie nie chcieli nawet gadać o tym.... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też taka strona ,

http://www.cieplydom-24.pl/index.php/

kupował ktoś bardzo tanio ale jest pewien haczyk

http://regon.info/1829871/dianpal-diana-wodnicka/

opinie :rolleyes:

 

Dlatego powinna się zapalić "czerwona ostrzegawcza żaróweczka" jak popatrzy się na koszty przesyłki ...

 

Przelew - 50zł za 1 tonę ! a 120zł za pobraniem ..

 

Nikt nie oferuje tak taniej przesyłki paletowej ...

Jak już różnica w cenie jest około 20-30zł pomiędzy przelew a pobranie ...

 

Ja bym nie kupił od nieznanej mi firemki , która ma jeszcze jakąś prymitywną stronę ...

 

Oszuści bazują na chciwości i naiwności ...

 

Wielu jak widzi jakąś "super okazję" to od razu wyłącza im się logiczne myślenie (tak jak i z Amber Gold ..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss, widziałeś ilu kupiło ? tylko nikt nie dostał tego co kupił.

Ale żeby tyle czasu ludzi dalej w ciu.a robili a strona dalej wisi to chyba tylko w naszym kraju jest możliwe.

Powiem Wam że też na takiego przekręta trafiłem, było to we wrześniu 2012 roku, cała procedura trwała chyba do kwietnia tego roku gdzie dopiero po tym czasie komornik ściągnął kasę. Dobrze że było z kogo jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...