Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

animuss, widziałeś ilu kupiło ? tylko nikt nie dostał tego co kupił.

Ale żeby tyle czasu ludzi dalej w ciu.a robili a strona dalej wisi to chyba tylko w naszym kraju jest możliwe.

Powiem Wam że też na takiego przekręta trafiłem, było to we wrześniu 2012 roku, cała procedura trwała chyba do kwietnia tego roku gdzie dopiero po tym czasie komornik ściągnął kasę. Dobrze że było z kogo jeszcze.

Chyba przelało tylko forsę i łzy ,dałem tu żeby przestrzec bo ludzie nadal wpłacają na wczasy na Balearach.

To miałeś i pecha i szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

animuss bierz śmiało, są rzetelni i nie mieszają. Biorę od nich od 3 lat i nigdy nie było problemów, znajomi również nie narzekają. Polecam zadzwonić i dopytać o cały asortyment, bo jest tego trochę, i co najważniejsze workują tylko suchy opał i pod dachem składują. Generalnie sprzedaż detaliczna jest u nich sporadyczna, jakoś szczególnie się nie reklamują, ale w hurcie dają radę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też taka strona ,

http://www.cieplydom-24.pl/index.php/

kupował ktoś bardzo tanio ale jest pewien haczyk

http://regon.info/1829871/dianpal-diana-wodnicka/

opinie :rolleyes:

Animuss wczoraj rozmawiałem ze znajomym policjantem i mi też powiedzał ze ktos z mojej miejscowości złożył powiadomienie na posterunku ,bo zapłacił ale nic nie wysłali :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi się wydaje, że ta wesoła nie do końca jakaś prawdziwa. podaja, że wartość opałowa od 26 do 28 . Ona nigdy nie jest poniżej 28

http://www.wegielna5.pl/sklep/ekogroszek-wesola,p10

 

Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem, to będziecie mieli w życiu mniej problemów. A gdzie tam pisze, że to węgiel z KWK Wesoła? Tak samo jest z Silesią z Kareny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem, to będziecie mieli w życiu mniej problemów. A gdzie tam pisze, że to węgiel z KWK Wesoła? Tak samo jest z Silesią z Kareny.

 

 

Na ich stronie /link w poście wyżej/ jest napisane że to wesoła. Moze jednak ktoś inny ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. trzeba patrzeć co kto załączył / czytaj jaki link, / Skoro. ktoś stosuje nazewnictwo groszku "wesoła" to albo to jest kopalnia wesoła albo chce złapać klienta na nazwę a nie dobrej jakości towar

Edytowane przez miron11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ten Twój link i czytam że:

"Powstaje z wyselekcjonowanych węgli charakteryzujących się osiąganymi najlepszymi parametrami jakościowymi." oraz:

"Ekogroszek Wesoła jest to paliwo stałe produkowane na bazie węgla kamiennego. Charakteryzuje się doskonałymi parametrami jakościowymi, dzięki czemu uznawany jest za jeden z najlepszych sortymentów do pieców z podajnikiem automatycznym. Najbardziej popularny wśród użytkowników ceniących sobie najwyższą jakość spalania" Nigdzie nie znalazłem wzmianki, o jakimkolwiek pochodzeniu z KWK Wesoła.

Jeżeli nie widzisz różnicy między nazwą "Ekogroszek Wesoła", a określeniem węgiel pochodzący z KWK Wesoła, to trudno nam będzie dalej dyskutować.

Zobacz, jak jest z Pieklorzem, Jaretem i Kazimierzem-Juliuszem. Są pięknie opisane, tak jak w książkach piszą, no chyba że brak opisu jest tylko kwestią przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ten Twój link i czytam że:

"Powstaje z wyselekcjonowanych węgli charakteryzujących się osiąganymi najlepszymi parametrami jakościowymi." oraz:

"Ekogroszek Wesoła jest to paliwo stałe produkowane na bazie węgla kamiennego. Charakteryzuje się doskonałymi parametrami jakościowymi, dzięki czemu uznawany jest za jeden z najlepszych sortymentów do pieców z podajnikiem automatycznym. Najbardziej popularny wśród użytkowników ceniących sobie najwyższą jakość spalania" Nigdzie nie znalazłem wzmianki, o jakimkolwiek pochodzeniu z KWK Wesoła.

Jeżeli nie widzisz różnicy między nazwą "Ekogroszek Wesoła", a określeniem węgiel pochodzący z KWK Wesoła, to trudno nam będzie dalej dyskutować.

Zobacz, jak jest z Pieklorzem, Jaretem i Kazimierzem-Juliuszem. Są pięknie opisane, tak jak w książkach piszą, no chyba że brak opisu jest tylko kwestią przypadku...

 

Lysy1l ma rację, sprawy w sądzie nikt nie wygra na podstawie tego opisu, że to węgiel z kopalni wesoła. To samo tutaj, już pisałem wcześniej o tym:

http://bartexwegiel.pl/sklep/index.php?id_product=19&controller=product

ten przynajmniej wiem że się dobrze pali, że mało popiołu i że mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss wczoraj rozmawiałem ze znajomym policjantem i mi też powiedzał ze ktos z mojej miejscowości złożył powiadomienie na posterunku ,bo zapłacił ale nic nie wysłali :mad:

 

Tam jest sporo osób naciągniętych ,dawno powinni zablokować stronę .

To pewnie ten sam naciągacz z inną stroną :rolleyes:

http://www.czarne-zloto.pl/index.php/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ktoś z osób siedzących głębiej w temacie napisze co jest grane:

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16185779,Kolejna_spolka_weglowa_w_tarapatach__Waza_sie_losy.html?biznes=gorzowwlkp#BoxBizTxt

 

a w sezonie węgiel ciężko dostać, do tego piszą że chcą zamknąć właśnie kopalnię wesoła. Coś mi to śmierdzi dorzynaniem polskiego przemysłu, nie przypadkiem chyba w ekogroszek powchodzili panowie pokroju Kulczyk itp. za rok się okaże , że polskiego ekogroszku już nie ma.

 

 

Który z groszków bartexu to wesoła? Kupowałem od nich w ubiegłym roku i węgiel był naprawdę udany.

Edytowane przez Beata&Slawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z osób siedzących głębiej w temacie napisze co jest grane:

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16185779,Kolejna_spolka_weglowa_w_tarapatach__Waza_sie_losy.html?biznes=gorzowwlkp#BoxBizTxt

 

a w sezonie węgiel ciężko dostać, do tego piszą że chcą zamknąć właśnie kopalnię wesoła. Coś mi to śmierdzi dorzynaniem polskiego przemysłu, nie przypadkiem chyba w ekogroszek powchodzili panowie pokroju Kulczyk itp. za rok się okaże , że polskiego ekogroszku już nie ma.

 

 

Który z groszków bartexu to wesoła? Kupowałem od nich w ubiegłym roku i węgiel był naprawdę udany.

 

Tańszy węgiel wypiera droższy. Tańszy węgiel z Rosji wypiera węgiel z naszych kopalni.

Gdzieś czytałem że udział ruskiego węgla w całkowitym zużyciu węgla poszybował z 30 do około 40 proc.

Kiedyś węgiel ruski był 10-15 proc. tańszy od węgla polskiego.

Dziś to jest 30 proc. ceny i będzie więcej .

Rosja ma nadmiar węgla na kilka krajów jak Polska.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie ceny workowanego:

Ekoret 970

Ekobran 770

 

Który zakupić (3 tony). Wiem, że Ekoret jest zdecydowanie lepszy ale czy wart dołożenia tych 200 zł? Kupować od razy 3 tony czy jeszcze poczekać?

 

Porównaj kaloryczność, z tego co mi się wydaje to ekobran jest sporo słabszy. Z kolei ekoret jest dość drogi. Też na lokalnym składzie kupowałem w zbliżonej cenie. Poszukaj na necie, z pewnością będzie taniej. Wymieniono tu kilku sprawdzonych sprzedawców, jeszcze jest Imex Piechota, mają teraz jakieś promocje. Co do pory zakupu, jeżeli będzie suchy - to raczej jest to dobry moment, jeżeli nie ma pewności - czekałbym na lipiec, początek sierpnia. Sam kupowałem w maju. Był suchy. Ani nie extra suchy, ani nie trochę mokry - poprostu suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w Bartexie jest ekoret i pieklorz w podobnej cenie. Może właśnie na to się zdecyduję.

 

O pieklorza dopytaj jakiego mają. Poczytaj co wcześniej o nim pisałem. Widziałem ulotkę z IMEX-PIECHOTA, chwalą się że mają oba pieklorze...

Pierwszy sezon również paliłem ekoretem. Jest też Karena, Byków i chwalili forumowicze węgielna5 (chyba tak się to zwało). No i nasi forumowicze: Karoka, Kobra64, Suspenser - może któryś z nich jest z Twoich stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekwa, a skąd jesteś? Moim zdaniem ekoret - szczególnie za taką kasę - to nieporozumienie. Kazimierz Juliusz goni na resztkach złoża. węgiel od nich jest coraz bardziej zanieczyszczony i poprzerastany, zaryzykuję stwierdzenie że niewiele się już od przyzwoitego ruska różni czy choćby od Jareta. Wolałbym jakiś uczciwy Jaret Plus kupić albo na przykład tonę Wesołej i 2 tony Jareta - na zimę mieszankę wykonać a na CWU i jesień - wiosnę Jaret styknie. Znacznie taniej wyjdzie i nie będziesz się wqrwiał że zapłaciłeś za najlepszy ( znaczy najdroższy ) opał a i tak badziewiem palisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...