Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chodzi mi z praktyki czy ktos miał oba, a nie z definicji.
Co by nie pisać ja też miałem Wesołą z Bartex`u kupioną w zeszłym roku. Zima wiadomo jaka była i zostało mi lekko ponad tonę, w tym roku kupiłem w Karenie i co by tu dużo nie pisać to dlatego że była tańsza. Jedna jak i druga spalała się u mnie dobrze, jak to zwykle bywa przy Wesołej lubi pojawiać się sadza ale lekko przetestowałem różne ustawienia i doszedłem do zadowolenia czyli bez sadzy. Porównanie jednej jak i drugiej u mnie wypadło tak samo czyli popiół, moc z minimalną przewagą wesołej z Bartex`u ale może to spowodowane tym że ona już leży cały rok i na pewno miała inną wilgotność niż ta kupiona w tym roku. Testowałem na zmianę zasypując zamiennie i spalało się tak samo bez przestawiania parametrów. Resztę czas pokaże czyli zima, do testów spaliłem po 100kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe aby u mnie w zachodniopomorskim wesoła była po 795zł? Wczoraj na składzie znalazłem i kupiłem dwa woreczki na próbe dziś zasypałem i załączłem na pare godzin CO tak jak mi poradził Karoka ,no i powiem ze piknie sie paliło a popiołu to nawet garstki nie było i chyba kupie tone Ale co fajne gosciu na składzie dopiero o tym groszku mi powiedział jak zaczełem się dopytywac o szczegóły groszków ktore wczesniej mi pokazywał Czyli chyba warto czytać i uczyć sie:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że fioletowy kolor oznacza cenę 1GJ? Może podać też cenę 1kWh: 0,395zł

 

Zgadza się - na fioletowo za 1 GJ.

 

Koszt kWh to już każdy może sobie obliczyć a w wątku chodzi o porównanie różnych ekogroszków.

 

Za kilka dni będzie wynik tego samego węgla przy sterowniku SPP bez stref czasowych na CWU ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w lokalnym składzie,kupiłem 4t miału 25MJ/kg z Piasta po 580PLN.

Wygląda ładnie,jest suchy i pali się dobrze(wcześniej kupiłem 100kg na próbę)

Popiołu jest 10%

Zostało mi po zimie 650kg groszku z Wesołej,w lipcu dokupię jeszcze też w tym samym składzie 1t z Wesołej po 790PLN za t luzem i wystarczy.

Moim zdaniem,wygląda lepiej od mixu z Kareny i jest o 120PLN tańszy(nie warto przepłacać)

Kupować opał nawet najlepszy za 970PLN t jak któryś z kolegów wcześniej napisał,to dla mnie czyste szaleństwo.

Poniżej fotki miału.

 

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupić miał siany a później groszko-miał z Kareny , ale zdjęcia jakie ludzie opublikowali niezbyt mnie zachęciły a nawet zniechęciły.

Opał jest pakowany w plastikowe worki i musiałby by od razu całkowicie suchy , a niestety w workach foliowych nigdy nie doschnie , a niestety nie był do końca suchy , a przy "pyle" opał MUSI być całkowicie suchy aby się nie sklejał :(

Ja dla tego dałem sobie spokój , bo nie chcę ryzykować , a nie będę worków rozypywał i suszył sam , bo szkoda czasu , pięniedzy i zdrowia ...

 

U mnie w Toruniu jest jeden skład (Torec) który ma bardzo dobre ceny na opał , ale to zapewne z powodu że jest to spółka córka EC Toruń , która zamawia całymi pociągami opał , dla elektrociepłowni i dodatkowo sprzedaje opał hurtowo i detalicznie ...

Tyle że mają tylko luzem :( i nie pakują :((

Szkoda bo raz od nich brałem luzem i byłem z opału bardzo zadowolony ...

 

Ja będę brał zapewne miał podobno z Piasta od tego samego dostawcy co rok temu (600zł za tonę , pakowany w worki przewiewne 50kg).

Tyle że raczej będzie to miał 23MJ , bo sprzedawca opisuje go jako 24MJ ale takiego nie ma , jest przecież tylko 23MJ i 25MJ , ale raczej sądzę że będzie to 23MJ (jeśli oczywiście to Piast ...)

 

Ja też bym za 970zł nie wziął opału. To jakies przegięcie. Dla mnie MAX 800zł , tyle kosztował mnie pakowany podobno opał z Chwałowic i była to moja górna granica , ale ja chyba zostanę przy miale po 600zł.

Ten z Piasta wygląda naprawdę nieźle i nie ma w nim przewagi "pyłu" a raczej większośc to "grubszy" sort ...

 

Tyle czy to Piast to tylko wie sprzedawca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- - >kaszpir007

 

Kupuję,od tego można powiedzieć zaprzyjaznionego dostawcy od 3 lat i się nie zawiodłem.

Bardzo mu zależy na dobrej opinii i dba o swoich stałych klientów,do tego stopnia że nie robi problemu żeby pokazać kupującemu dokumenty wywozowe z kopalni,jaki opał,typ,kaloryczność.

Doceniam to i tak jak inni,chętnie tam kupuję.

 

Uważam,że 600zł za 1t workowanego miału 25MJ/kg to dobra cena i nie ma co się zastanawiać.

Taniej nie będzie.

W dniu kiedy kupowałem,wyjeżdżał po następną partię miału i powiedział,że na kopalni podnieśli cenę o 7-9złna tonie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w lokalnym składzie,kupiłem 4t miału 25MJ/kg z Piasta po 580PLN.

Wygląda ładnie,jest suchy i pali się dobrze(wcześniej kupiłem 100kg na próbę)

Popiołu jest 10%

Zostało mi po zimie 650kg groszku z Wesołej,w lipcu dokupię jeszcze też w tym samym składzie 1t z Wesołej po 790PLN za t luzem i wystarczy.

Moim zdaniem,wygląda lepiej od mixu z Kareny i jest o 120PLN tańszy(nie warto przepłacać)

Kupować opał nawet najlepszy za 970PLN t jak któryś z kolegów wcześniej napisał,to dla mnie czyste szaleństwo.

Poniżej fotki miału.

 

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]267360[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]267362[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]267361[/ATTACH]

Ja tam tylko napiszę, że każdy ma swój gust i swoje upodobania. Zyzolek pali czechem i też nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...