Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

- - >kaszpir007

Uważam,że 600zł za 1t workowanego miału 25MJ/kg to dobra cena i nie ma co się zastanawiać.

Taniej nie będzie.

W dniu kiedy kupowałem,wyjeżdżał po następną partię miału i powiedział,że na kopalni podnieśli cenę o 7-9złna tonie.

Pozdrawiam.

 

U mnie chyba wszyscy sąsiedzi (albo duża część) bierze z tego źródła z którego i ja w tamtym roku wziąłem. Byłem zadowolony , bo i przed przyjazdem mimo że opał był już workowany to ponownie był zważony i dostałem paragon z dokładna wagą do 2 miejsc po przecinku i tyle zapłaciłem :)

Opał był też suchy.

Raczej więc wezmę ponownie ...

 

Tyle że wątpie że jest to miał 25MJ a jak już to 23MJ ...

Bo oni podają 24MJ (co śmieszne 3 różnych sprzedawców którzy oferują miał z Piasta mają go jako 24MJ ????).

Więc raczej jest to 23Mj niż 25MJ :)

 

Byłem dośc zadowolony i chyba ponownie wezmę , choć ten miał jakoś mi się sklejał , a niby Piast takiego czegoś nie robi , no chyba że za słabo dmuchałem. Ale cena zachęca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie chyba wszyscy sąsiedzi (albo duża część) bierze z tego źródła z którego i ja w tamtym roku wziąłem. Byłem zadowolony , bo i przed przyjazdem mimo że opał był już workowany to ponownie był zważony i dostałem paragon z dokładna wagą do 2 miejsc po przecinku i tyle zapłaciłem :)

Opał był też suchy.

Raczej więc wezmę ponownie ...

 

Tyle że wątpie że jest to miał 25MJ a jak już to 23MJ ...

Bo oni podają 24MJ (co śmieszne 3 różnych sprzedawców którzy oferują miał z Piasta mają go jako 24MJ ????).

Więc raczej jest to 23Mj niż 25MJ :)

 

Byłem dośc zadowolony i chyba ponownie wezmę , choć ten miał jakoś mi się sklejał , a niby Piast takiego czegoś nie robi , no chyba że za słabo dmuchałem. Ale cena zachęca ;)

 

A może mieszają ze sobą 23MJ i 25MJ.

 

Ja spalam ten 23MJ z Piasta i oprócz dużej ilości popiołu, to wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów.Przeczytałem wątek od początku 2014 roku, również poszukuję odpowiedniego ekogroszku do swojego pieca, prosiłbym jeśli ktoś może w jednym poście umieścić polecane paliwo w kolejności od najlepszego do najgorszego z tych co były wymieniane, a obok składy na których warto kupić ekogroszek musi być przesyłka internetowa, województwo mazowieckie. Z ceną nie chce szaleć coś rozsądnego , coś na lato to widzę że jareta proponujecie ale gdzei go kupić tanio i prawdziwego? a na zimę jako mieszankę czy jakiś jeden

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chciałbym zakupic 1 tone bardzo dobrego ekogroszku, a dwie tony u siebie na składzie eko carbon pea w cenie 680zł za tone jak myslicie to dziadostwo jakieś czy jak duzych mrozów nie będzie to ok moze byc http://allegro.pl/eko-groszek-wegiel-ekogroszek-dostawa-gratis-i4324103466.html przesyłka gratis bo to obok mnie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209486-Ekogroszek-testy-i-ranking-wg-SUSPENSER

to ten ranking rozumiem

a co mocnego byście polecili 1 tone i gdzie z wysyłko tak do 850zł za tonę

np ten był kupił ale gdzie go można dostac Wesoła [byków]

Edytowane przez sebastian88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chciałbym zakupic 1 tone bardzo dobrego ekogroszku, a dwie tony u siebie na składzie eko carbon pea w cenie 680zł za tone jak myslicie to dziadostwo jakieś czy jak duzych mrozów nie będzie to ok moze byc http://allegro.pl/eko-groszek-wegiel-ekogroszek-dostawa-gratis-i4324103466.html przesyłka gratis bo to obok mnie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209486-Ekogroszek-testy-i-ranking-wg-SUSPENSER

to ten ranking rozumiem

a co mocnego byście polecili 1 tone i gdzie z wysyłko tak do 850zł za tonę

np ten był kupił ale gdzie go można dostac Wesoła [byków]

 

Co do aukcji:

Generalnie to każdy kupuje, co mu się podoba. Tak jak i każdy sprzedawca sprzedaje co mu się podoba.

Jak Ci to odpowiada to kupuj. Dla mnie to tak, jakby ktoś sprzedawał auto i napisał "ma cztery koła, dobrze jeździ, wyciąga 180"

Podstawowe pytanie co to za węgiel? Parametry ma takie jak pieklorz? Z kolei gdyby to był pieklorz, dlaczego sprzedawca nie miałby napisać, że to pieklorz, tak dla jasności. Jeżeli mieszanka, to wypadałoby napisać że mieszanka. Nie mówię że jest zły, poprostu za dużo tu niejasności. Zasady ostrożności przy takich zakupach mówią, że jak coś jest niejasnego, należy je interpretować na niekorzyść sprzedawcy.

 

Co do bykowa, sprzedają wysyłkowo, nie ma żadnego problemu. Wesołą sprzedaje również karena, bartex i inni. Ja za poradą kobry64 kupowałem retopal i wesołą. Też bym kupił jareta ale ze względu na cenę kupiłem retopal. W bartexie aktualnie 780 + 100 przesyłka.

 

Jeszcze prośba do bardziej obeznanych, jaka jest różnica pomiędzy retopalem a zwykłym węglem z piasta? Niby to ten sam węgiel, a retopal spala się lepiej niż zwykły ekogroszek z piasta.

Edytowane przez vaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byków to rozumiem ze to ta strona http://ekogroszek-sklad.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=103

ten carbo pea tez jest tutaj http://www.vangel.com.pl/pieklorz.php bardziej szczegółowy opis

w bartexie kupowałes? a wesoła w jakiej cenie?

Edytowane przez sebastian88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byków to rozumiem ze to ta strona http://ekogroszek-sklad.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=103

ten carbo pea tez jest tutaj http://www.vangel.com.pl/pieklorz.php bardziej szczegółowy opis

w bartexie kupowałes? a wesoła w jakiej cenie?

 

Tak, kupowałem w bartexie. w sklepie jest cena 780 + 100 przesyłka ( http://bartexwegiel.pl/sklep/index.php?id_product=19&controller=product ) .

Ten pierwszy link to do bykowa. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie drażni podawanie ceny za 750 kg węgla. Owszem, jeden z pieklorzy był pakowany po 800kg ale w worki 20 kilogramowe. W dalszym ciągu pozostaje pytanie aktualne jaki węgiel sprzedają na aukcji? Drugie pytanie po ile w końcu ten węgiel? Ceny za tone nigdzie nie ma. Jest natomiast cena za 4 palety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaster Retopal nie jest z Piasta, tylko z Czeczotta. Teraz to się niby nazywa Piast ruch II, ale to całkiem inna kopalnia, działa w Miedźnej, a konkretnie to w Woli. Nie wiem tylko, jaki to jest ten zwykły ekogroszek z Piasta? Piast ( ten z Bierunia, obecnie Piast ruch I ) ekogroszku nie robi. Chyba że ktoś wysiewa ekogroszek z miału 25 na przykład, albo kruszy wysiewkę z orzecha - wtedy owszem może być coś takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaster Retopal nie jest z Piasta, tylko z Czeczotta. Teraz to się niby nazywa Piast ruch II, ale to całkiem inna kopalnia, działa w Miedźnej, a konkretnie to w Woli. Nie wiem tylko, jaki to jest ten zwykły ekogroszek z Piasta? Piast ( ten z Bierunia, obecnie Piast ruch I ) ekogroszku nie robi. Chyba że ktoś wysiewa ekogroszek z miału 25 na przykład, albo kruszy wysiewkę z orzecha - wtedy owszem może być coś takiego.

 

Obstawiam wysiewanie. Na mój gust za dużo tam było miału i trochę popiół się spiekał. Kupowałem to z 1,5 roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lepiej wesołą z bykowa wziąc 30zł drozej czy bartex?

 

bez większej różnicy. Ale jak masz gościa na miejscu, zawsze możesz kupić po parę worków i go sprawdzić. Dowiesz się jak to wygląda wszystko. Do zimy daleko, a masz go na miejscu. To że ja bym u niego nie kupił nie oznacza że ty nie możesz. Masz go na miejscu, jak będzie kijowo to mu przynajmniej "ty h..." powiesz. Jak to początek Twojego grzania, warto sprawdzić kilka rodzajów węgla i wybrać coś dla siebie. Jeżeli byś się jednak zdecydował na bartex czy byków, bez problemów możesz kupić np. 4 rodzaje węgla na jednej palecie. Nie musisz się też "palić" zamów paletę mixa a co Ci spasuje to domówisz. Nie ma obowiązku zamawiania słabszego i mocniejszego węgla, możesz cały sezon palić jednym i też będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyła się Wesoła przy SPP i bez stref czasowych na CWU węgla wystarczyło na kilka godzin dłużej niż ze strefami przy Bruli DC.

 

Różnica w ilości uzyskanych MJ jest oczywiście spora - za jakiś czas po sprawdzeniu innych węgli zrobię test Bruli DC bez stref i to da pełny obraz efektów działania obu sterowników.

 

Bez stref na cwu póki co uzyskałem ok. 36% sprawności .

 

Teraz pali się ekogroszek z Ledvic, wynik powinien być w ciągu kilku dni .

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyła się Wesoła przy SPP i bez stref czasowych na CWU węgla wystarczyło na kilka godzin dłużej niż ze strefami przy Bruli DC.

 

Różnica w ilości uzyskanych MJ jest oczywiście spora - za jakiś czas po sprawdzeniu innych węgli zrobię test Bruli DC bez stref i to da pełny obraz efektów działania obu sterowników.

 

Bez stref na cwu póki co uzyskałem ok. 36% sprawności .

 

Teraz pali się ekogroszek z Ledvic, wynik powinien być w ciągu kilku dni .

 

Wygląda na to że najekonomiczniej było by palić jak najtańszym opałem (np. miał 19MJ albo nawet miał czeski ...)

Bo na lato grzanie drogim , bardzo kalorycznym opałem to zwykłe marnotrawstwo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to mój pierwszy post, witam wszystkich :)

Czy możecie powiedzieć mi coś na temat firmy PHU BARTEX KAROLINA BARTNICZEK? Na allegro sprzedają retopal, Pieklorz i Wesołą, podobno węgiel pochodzi z kopalni Piekary. Czy ktoś już u nich kupował?

Cena Pieklorza jest zachęcająca, bo u mnie polski ekogroszek z niewiadomego pochodzenia kosztuje 850 zł/t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyła się Wesoła przy SPP i bez stref czasowych na CWU węgla wystarczyło na kilka godzin dłużej niż ze strefami przy Bruli DC.

 

Różnica w ilości uzyskanych MJ jest oczywiście spora - za jakiś czas po sprawdzeniu innych węgli zrobię test Bruli DC bez stref i to da pełny obraz efektów działania obu sterowników.

 

Bez stref na cwu póki co uzyskałem ok. 36% sprawności .

 

Teraz pali się ekogroszek z Ledvic, wynik powinien być w ciągu kilku dni .

Może lepiej zamiast robić próbę na Brulim bez stref ( co jednak będzie jakby kastrowaniem tego sterownika z posiadanych przez niego opcji ) spróbuj założyć BET-a do SPP i wykorzystać czasowe obniżenie temperatury kotła oraz strefy CWU które ponoć w zestawie SPP + BET już działają ( osobiście nie sprawdzałem bo grzeję CWU grawitacyjnie, bez pompy CWU ). Wynik takiej pracy dałby moim zdaniem lepsze porównanie - wykorzystałbyś pełne możliwości obydwu sterowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zamiast robić próbę na Brulim bez stref ( co jednak będzie jakby kastrowaniem tego sterownika z posiadanych przez niego opcji ) spróbuj założyć BET-a do SPP i wykorzystać czasowe obniżenie temperatury kotła oraz strefy CWU które ponoć w zestawie SPP + BET już działają ( osobiście nie sprawdzałem bo grzeję CWU grawitacyjnie, bez pompy CWU ). Wynik takiej pracy dałby moim zdaniem lepsze porównanie - wykorzystałbyś pełne możliwości obydwu sterowników.

 

Niestety nie mam Bet-a do SPP :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry. Mam małe pytanko - może ktoś odpowie. Kupiłem Pieklorza 6 worków i strasznie zrywa zawleczki. Poprzednie 6 worków zerwało mi 2 razy teraz cały zasobnik wywaliłem do worków z powrotem. Kamieni nie widzę, worki plastikowe, oryginalne - co jest ? Teraz kupiłem jakiś "młody węgiel" na ciepłą wodę i jest OK. Zimą do tej pory kupowałem Chwałowice - tez było dobrze. Może to ślimak już sie wyrobił ??? Ktoś ma jakieś rady ? Kosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...