Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

A jaki masz kocioł i jaki palnik? Jaki stary? Pieklorz jest twardy - ale Chwałowice też, więc jak sobie radził z Chwałowicami to nie powinno być problemu. Chyba że jest dużo nadziarna, wtedy może być kłopot. Albo masz fajkę a węgiel wilgotny ze sporą ilością miału - też może stwarzać problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O ile dobrze pamiętam to Kosik ma Elektrometa.

Jeśli ma kilka sezonów może być że końcówka ślimaka się skończyła.

Pisze o młodym węglu także chyba ktoś mu czecha sprzedał a ten jest miękki i jeszcze jakoś go podaje.

 

Miałem raz pieklorza, był raczej grubawy, tak ok 30mm, miału prawie zero. Chrupał nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry. Mam małe pytanko - może ktoś odpowie. Kupiłem Pieklorza 6 worków i strasznie zrywa zawleczki. Poprzednie 6 worków zerwało mi 2 razy teraz cały zasobnik wywaliłem do worków z powrotem. Kamieni nie widzę, worki plastikowe, oryginalne - co jest ? Teraz kupiłem jakiś "młody węgiel" na ciepłą wodę i jest OK. Zimą do tej pory kupowałem Chwałowice - tez było dobrze. Może to ślimak już sie wyrobił ??? Ktoś ma jakieś rady ? Kosik

 

Młody węgiel to pewnie Ledvice - po ile kupiłeś i ile MJ/kg obiecali ?

 

Koledzy dobrze piszą - wyjmij ślimak i sprawdź czy się nie zużył bo po kilku latach ma prawo i wtedy jest taki efekt, że mieli węgiel na miał, blokuje się i zrywa zawleczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry. Mam małe pytanko - może ktoś odpowie. Kupiłem Pieklorza 6 worków i strasznie zrywa zawleczki. Poprzednie 6 worków zerwało mi 2 razy teraz cały zasobnik wywaliłem do worków z powrotem. Kamieni nie widzę, worki plastikowe, oryginalne - co jest ? Teraz kupiłem jakiś "młody węgiel" na ciepłą wodę i jest OK. Zimą do tej pory kupowałem Chwałowice - tez było dobrze. Może to ślimak już sie wyrobił ??? Ktoś ma jakieś rady ? Kosik

Obstawiam ślimak.

Teściowa tez ma elektrometa i wymiana po niespełna 3 sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rady - do młodego węgla się nie czepiam - jest z Custoramy i wodę ciepłą grzeje. czepiam się Pieklorza. Pojadę i kupię jeszcze Chwałowice i jak też będzie zrywał to rozbiorę ślimaka. Pozdrawiam Wszystkich. PS. Karoka65 dobrze pamieta - mam Elektrometa 25KW - 4 letniego.

/Kosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rady - do młodego węgla się nie czepiam - jest z Custoramy i wodę ciepłą grzeje. czepiam się Pieklorza. Pojadę i kupię jeszcze Chwałowice i jak też będzie zrywał to rozbiorę ślimaka. Pozdrawiam Wszystkich. PS. Karoka65 dobrze pamieta - mam Elektrometa 25KW - 4 letniego.

/Kosik

 

Jeśli to będzie wina ślimaka to dokup sobie w Allegro z nierdzewki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o tym ekogroszku z wyglądu oczywiście?dosyć mała frakcja, tak jakby słabo płukany albo z miałem zmieszany tak mi się wydaje a wy jak sądzicie. dziś przyszła do mnie tona kwk wesoła z Bykowa, wygląd super, suchy ekogorszek zobaczymy jak w zimę się będzie palił

P1060334_jzzpl.jpg

P1060335_jzzpl.jpg

 

a tak na marginesie jaki ekogroszek do 750zł z wysyłko polecacie z neta i skąd?

Edytowane przez sebastian88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testował ktoś z Bartexu ekogroszek silver, kiedyś na aukcji widziałem w opisie, że jest to pieklorz - tylko teraz nie mogę tego wyczytać :p cena to 720zł + dostawa (100zł) u mnie w skaldzie lokalnym pieklorz z piekar śl. 870zł luzem, jeśli był by to ten sam pieklorz to cena w miarę przystępna była by w bartexie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testował ktoś z Bartexu ekogroszek silver, kiedyś na aukcji widziałem w opisie, że jest to pieklorz - tylko teraz nie mogę tego wyczytać :p cena to 720zł + dostawa (100zł) u mnie w skaldzie lokalnym pieklorz z piekar śl. 870zł luzem, jeśli był by to ten sam pieklorz to cena w miarę przystępna była by w bartexie...

 

Pisałem o tym. Zapytaj, zobaczymy co Tobie odpiszą. Wystarczy zapytać co za groszek i czy się nie spieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian to na tych zdjęciach wygląda jak wysiewka z grubszych sortów, musiało być wysiewane jak było mokre i nie cały miał spadł przez dolne sito, część z niego została a część oblepiła węgiel. Wygląda jakby było pomieszane z kilku kopalni. Szymkas Pieklorz na Piekarach luzem w drobnicach kosztuje 715 PLN. Nie wiem jakim sposobem Bartex go sprzedaje w workach po 720 w detalu, czary jakieś chyba. W zakładce Specyfikacja Opałów na stronie Bartexu widzę dla tego węgla kaloryczność 27 - 28 MJ. Kopalnia w Piekarach podaje 26 MJ. Ale to akurat jakoś mnie nie dziwi - u nich nawet Ledvice mają 23 - 24 MJ - podczas gdy kopalnia podaje niespełna 18 MJ dla tego węgla. Ten Silver to co najwyżej może być groszek 5 - 25 z Chwałowic albo z Bobrka - a i to tylko pod warunkiem że Bartex ma ogromny upust, własną bocznicę kolejową i pracuje na zysk rzędu 5% w porywach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co to było wysiewane - o ile ten groch powstał tak jak myślę. Jeżeli nie ma w tym jakiegoś mocniej spiekającego badziewia i jest to np. pomieszany węgiel płomienny albo płomienny z jakimś gazowo płomiennym ( czyli taki jak się najczęściej na składach jakieś groszki, kostki czy orzechy sprzedaje ) to może się wcale przyzwoicie palić. Najlepiej wziąć trochę na próbę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do Bartexu i Pani powiedziała mi że ten ekogroszek silver to jest pieklorz z Piekar Śląskich - szukam potwierdzenia u Was :)

 

1. Nigdzie nie jest napisane że to pieklorz

2. Dziwna cena

3. Na pytanie czy się spieka nie dostałem odpowiedzi

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy je zawsze interpretować na niekorzyść sprzedającego, uniknie się wtedy wielu problemów. Jeżeli tak nie robimy, to zakładamy że sprzedawca jest głupi i działa na swoją niekorzyść. Nie twierdzę że się nie pali, że jest zły, poprostu zakładam że coś może być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...