Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A skąd bierzesz ?

 

Ja paliłem Chwałowicami (ekogroszek) i Piastem (miał). Z Chwałowic byłem bardzo zadowolony. Z Piasta (mialu) mniej , ale to chyba była moja wina bo zdaje mi sie że jednak za słabo dmuchałem :)

Ale na ten sezon znów biorę miał z Piasta (600zł za tonę pakowanego) , tyle czy to jest Piast i czy 23MJ czy 25MJ to tylko sprzedawca wie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd bierzesz ?

 

Ja paliłem Chwałowicami (ekogroszek) i Piastem (miał). Z Chwałowic byłem bardzo zadowolony. Z Piasta (mialu) mniej , ale to chyba była moja wina bo zdaje mi sie że jednak za słabo dmuchałem :)

Ale na ten sezon znów biorę miał z Piasta (600zł za tonę pakowanego) , tyle czy to jest Piast i czy 23MJ czy 25MJ to tylko sprzedawca wie ...

jeszcze nie wiem skąd np. w Toruniu ma Torec więc luknij na ich strone jest tam nawet cennik - tylko że nie mam doświadczenia z tą firmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Toruniu wychodzi drożej retopal na składzie, niż jakbym zamówił z bartexu;]

 

nie u Ciebie jednego. I odpada tłumaczenie się "po co ma być w workach?". Łaski bez - taniej i pod próg. I w miarę pewne źródło a nie "co tam sie dziś uda wcisnąć". Szczytem wszystkiego, przy takiej pogodzie jak dziś jest dostać mokry węgiel z placu, choć godzinę temu był suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Toruniu wychodzi drożej retopal na składzie, niż jakbym zamówił z bartexu;]

 

Ja szczerze nie chce płacić kurierowi :)

 

W Toruniu brałem w tamtym roku ekogroszek niby Chwałowice pakowany za 800zł na tonę

Miał brałem po 600zł pakowany i w tym roku biorę już tylko miał ..

 

Plusem lokalnego zamówienia dla mnie jest to że pakują w przewiewne worki a to dla mnie duży plus ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze nie chce płacić kurierowi :)

 

W Toruniu brałem w tamtym roku ekogroszek niby Chwałowice pakowany za 800zł na tonę

Miał brałem po 600zł pakowany i w tym roku biorę już tylko miał ..

 

Plusem lokalnego zamówienia dla mnie jest to że pakują w przewiewne worki a to dla mnie duży plus ...

Samym miałem da się palić w piecach SKAM ?

Spostrzeżenia,plusy i minusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie u Ciebie jednego. I odpada tłumaczenie się "po co ma być w workach?". Łaski bez - taniej i pod próg. I w miarę pewne źródło a nie "co tam sie dziś uda wcisnąć". Szczytem wszystkiego, przy takiej pogodzie jak dziś jest dostać mokry węgiel z placu, choć godzinę temu był suchy.

 

 

Święte słowa kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samym miałem da się palić w piecach SKAM ?

Spostrzeżenia,plusy i minusy?

 

Ja mam u siebie palnik APPM-1. To jest tak naprawdę palnik stworzony do palenia miałem ...

 

Poprzedni sezon spaliłem 1tonę miału i trochę ponad 1 tonę ekogroszku.

 

Plusy

Taniej ...

Cichsza praca podajnika

Mniej się u mnie zapada opał na palniku

 

Minusy

Trochę bardziej się brudzi , choć różnice sa minimalne , bo miał jaki miałem miał sporo dużych kawałków a mało "pyłu".

Kocioł troszkę bardziej się brudzi.

Trochę ciężej się go spala , ale jakieś tragedii nie ma ...

 

Dla mnie jest taniej (200zł) na tonie a że mam palnik miałowy to czemu nie palić miałem :)

 

Nie po to kupowałem palnik uniwersalny aby być "skazany" tylko na ekogroszek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. to będzie mój pierwszy sezon palenia groszkiem. Chciałem coś zamówić z bartexu i się zastanawiam co będzie lepsze dla początkującego -gold,silver czy rubin? Odrazu mówię ze pojęcia za dużego w paleniu nie mam. Mam sterownik techa st-580 z pidem.

 

Nie wiemy skąd jesteś. Może masz jakiś skład na miejscu który ktoś Ci poleci. Zawsze możesz zamówić paletę mixa. Proponował bym czech/rubin/silver/gold. Jak wytestujesz to zamówisz potem to, co Ci najlepiej będzie odpowiadać. Nie chce mi się sprawdzać co bartex ma aktualnie w ofercie. Najbardziej ryzykownym opałem teraz jest silver. Zdobędziesz punkty odniesienia. Czech absolutne zero problemów, potem rubin i wesoła. Silver albo pójdzie gładko, albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...