Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Wygląda rzeczywiście jakby były na kluczyk, ale i tak powinno się dać paluchami je ruszyć. Najczęściej pomaga kiedy się dość mocno dociśnie, czasem kiedy się dość mocno odciągnie. Pomaga też kiedy do prób regulacji wciśnie się ten grzybek zaworu - tak jakbyś chciał zamknąć grzejnik.

 

Spróbuję jeszcze coś pokombinować ale próbowałem już różnych opcji i nic. Ani drgnie.

Co do temperatury na parterze to po zamontowaniu głowic poprawiło się. Często grzejniki na dole były odcięte w tym czasie kiedy na piętrze grzały.

Będzie ok jak dorzucę ten styropian na strop i najlepiej wymienię stare rury na miedź bo jak puszczę pompę w pracę ciągłą to powrót jest trochę niski. Rura powrotu przechodzi pod podłogą i ma tylko szarą izolację. Podejrzewam że w tym miejscu wychładza się powrót najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Balzak ja przecież nie znam tego składu - to jak Ci mogę powiedzieć czy śmiało brać możesz? Jak to jest ekogroszek z kopalni Czeczott - to to jest Retopal. Albo jakaś własna odsiewka czy kruszonka - ale zawsze będzie mieć parametry bardzo zbliżone do Retopala. Więc jak właściciel składu nie ściemnia to możesz brać śmiało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyuważ sobie czy to jest stosunkowo drobne ( dużo ziarna w okolicach 10 - 15mm ), bez nadziarna powyżej 25 mm ale i raczej bez miału - to będzie Retopal. Może być też dość grube ( tak do rozmiaru groszka 31,5 mm ) ale z ciut większą ilością miału - wtedy to może być ekomiał Rokita. Czeczott ( czyli obecnie Piast II ) nie robi już od kilku lat grubych i średnich sortów, więc gdyby z kolei miał to być odsiew to chyba tylko z tego ekomiału. Każdy z tych węgli Twój piec strawi bez problemowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Pieklorza i Wesołą z Bartexu kupioną w zeszłym roku. Chwaliłem sobie to co ten groch potrafił. W tym roku kupiłem u konkurencji bo było taniej.

To co teraz oferują to może ktoś coś napisze co w tym roku kupił, rok do tyłu było dla mnie super.

 

Ja w tym roku zaryzykowałem i kupiłem. Tonę w big bagu i dwie w workach po 25 kg. O tym jak się pali nie będę pisał bo przecież nie ma teraz warunków do testów. Jedna rzecz, w big bagu węgiel był suchszy niż pakowany w worki foliowe. Kolejna uwaga, worki foliowe ale bardzo wytrzymałe.

 

To tyle mogę napisać o groszku silver z Bartexu, może w zimę będę mógł coś dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam do Was pytanko :

Od kilku lat palę ekogroszkiem EKORET z lokalnego składu (oryginalnie pakowany) po 900 parę złotych za tonę z lokalnego składu ale zauważyłem że jego jakość sporo spadła .. spieki itp, mam piec z podajnikiem WITKOWSKI KMB-R ze zwykłą fajką 25kW, rocznie zużywamy około 5 ton ekogroszku w tym CWU latem... znalazłem w okolicy jeszcze inny skład :

Ekogroszki :

http://www.marko24.pl/index.php?k42,ekogroszek

- Pieklorz z ZG Piekary 1

- RETOPAL z KWK Piast 2

- Ekoret z ZPW Juliusz w Sosnowcu

Groszek KWK Chwałowice, Granulacja 8-31,5 mm :

http://www.marko24.pl/index.php?p259,groszek

i teraz mam kilka pytań :

- Brał może ktoś od nich ekogroszek?

- Czy ten ceny mają uczciwe? zakładając że jest to opał ten co podany w specyfikacji?

- Mają też workowany ale raczej sami workują. bo mają swoje nadruki na workach i chyba lepiej do testów wziąć ten co mają luzem i później jakby był OK to też ewentualnie luzem większą ilość i samemu zworkować?

- Jak wypada Pieklorz z Piekar w porównaniu z Ekoretem z Juluisza?

- Czy groszek z Chwałowic o ciut większej granulacji od ekogroszku jest wart zainteresowania?

- Na zwykłej fajce nie da rady palić miałem lub mieszanką ekogroszku z miałem?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję zakup grochu na zimę. Co polecacie ?

Kobra proponowałeś kiedyś jareta plus z ul. Kolberga w Kielcach- skład nie ma zbyt pochlebnych opini na necie więc nie chcę ryzykować. Czy prowadzisz sprzedasz wysyłkową ? Nie chciałbym super mocnego grochu typu wesoła bo ktoś kiedyś mówił, że w rbr sprawdzi się mniej kaloryczne paliwo. Chyba, że jestem w błędzie ?

Potrzebuję paliwa, które ma jakość popiołu jak po spaleniu rosyjskiego ekogroszku, ale jest go w popielniku tyle co po spaleniu Wesołej ? Istnieje coś takiego ?

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

344 strony tematu i nadal nie został wyłoniony chocby JEDEN uczciwy sprzedawca węgla na całą Polskę??

 

Albo forumowicze są na tyle podejrzliwi, że w dobrym węglu problemów się doszukują, ale faktycznie nie da się kupić dobrej jakości węgla...

Straszne :)

 

Rozumiem, że mówimy tu głównie o sprzedawcach internetowych, bo lokalne składy na forum ogólnopolskim pewnie mało są omawiane.

A całego tematu nie przeczytałem, do razu uprzedzam :)

 

Ja wywnioskowałem, że Karena albo Bartex to jedyni sprzedawcy internetowi, którzy mają węgiel "taki jeszcze w miarę" :) tak?

 

Rozmawiałem wczoraj z wujkiem, który handluje węglem od 20 lat i on ma Pieklorza po 1200zł / tonę luz. Więc w necie jak są oferty Pieklorz po 800zl z wysyłką, to rozumiem, że koło Pieklorza to to w ogóle nie stało? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko, co się dowiedziałem. 1200zł w relacji z szajsem, który jest sprzedawany za 800zł można wnioskować, że cena ma znaczenie.

Choć zdaję sobie sprawę, że 1200zł to potężna suma. Sam bym tyle nie dał.

 

Kupuję 2 tony "ruska" workowanego za taką mannę 1260 zł, niech 25% ekogrochu spalę więcej bez magnetyzującego napisu na worach Pieklorz.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszemy o relacjach, to tona Pieklorza luzem na kopalnianej wydawce kosztuje oficjalnie dla każdego Bolka z ulicy 714zł brutto, a workowany 811zł. Ja wiem, koszty transportu i inne tam, ale gdzie 1200zł za tonę luzem?

A może Ci co sprzedają oryginał po 850-900zł (luz)-1000zł (worki) za tonę jedzą małą łyżką, a Twój wujek to ciulacz? Tego nie zakładasz?

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=pieklorz+oryginalny&search_scope=category-111869&bmatch=seng-v10-p-3-o-0805

 

EDIT:

Tak już całkiem na marginesie, to radzę czytać oferty ze zrozumieniem. Cena 800zł oryginalnego Pieklorza dotyczy palety, a nie tony.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyle mogę napisać o groszku silver z Bartexu, może w zimę będę mógł coś dodać.

 

Czyli Pieklorz.

Ja kupiłem 3 tony w workach GOLD- Wesoła (a przynajmniej taką mam nadzieję bo jeden wziąłem w foliowych - węgiel dość mokry a 2 tony wziąłem w jutowych workach - węgiel suchszy).

Dotychczas paliłem retopalem z Piasta w workach papierowych. Porównanie też jak będzie już główny sezon, na chwilę obecną widzę, że popiołu jest zdecydowanie mniej.

Edytowane przez tomekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak już piszemy o relacjach, to tona Pieklorza luzem na kopalnianej wydawce kosztuje oficjalnie dla każdego Bolka z ulicy 714zł brutto, a workowany 811zł. Ja wiem, koszty transportu i inne tam, ale gdzie 1200zł za tonę luzem?

A może Ci co sprzedają oryginał po 850-900zł (luz)-1000zł (worki) za tonę jedzą małą łyżką, a Twój wujek to ciulacz? Tego nie zakładasz?

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=pieklorz+oryginalny&search_scope=category-111869&bmatch=seng-v10-p-3-o-0805

 

EDIT:

Tak już całkiem na marginesie, to radzę czytać oferty ze zrozumieniem. Cena 800zł oryginalnego Pieklorza dotyczy palety, a nie tony.

Koszt paliwa za sam transport na skład to ok.100zl/t zarobek takiego sprzedawcy to ok.30-40% to daje dodatkowo 200-300zl/t i juz wychodzi 1000-1100zl/t wg cen kopalni dla zwykłego bolka,doliczajac trnsport "gratis" pod dom wychodzi 1200zl/t

.Suma sumarum,ekogroszek faktycznie jest i będzie zajebiscie tani ;)

Co trzeba zrobić żeby był tani to niech kobra wam powie:)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt paliwa za sam transport na skład to ok.100zl/t zarobek takiego sprzedawcy to ok.30-40% to daje dodatkowo 200-300zl/t i juz wychodzi 1000-1100zl/t wg cen kopalni dla zwykłego bolka,doliczajac trnsport "gratis" pod dom wychodzi 1200zl/t

.Suma sumarum,ekogroszek faktycznie jest i będzie zajebiscie tani ;)

Co trzeba zrobić żeby był tani to niech kobra wam powie:)

 

A czy ktoś zmusza kupować po takiej cenie opał ?

 

Ja biorę za niecałe 600zł i wiem że też przepłacam , bo na Śląsku zapewne zapłacił 100zł mniej od tony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

 

Dotychczas paliłem retopalem z Piasta w workach papierowych.

 

I tego trzeba było się trzymać.Miałeś 100% oryginalny towar z kopalni (tylko oni pakują w papierowo-foliowe worki).Totalna paranoja.Kupujesz węgiel z napisem na worku Wesoła,nie wiedząc skąd pochodzi.Lepszy 100% oryginalny ciut gorszy opał,niż kupowanie kota w worku z ładna nazwą.

Oddałbym sporo,aby mieć dostąp do takiego reotpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego trzeba było się trzymać.Miałeś 100% oryginalny towar z kopalni (tylko oni pakują w papierowo-foliowe worki).Totalna paranoja.Kupujesz węgiel z napisem na worku Wesoła,nie wiedząc skąd pochodzi.Lepszy 100% oryginalny ciut gorszy opał,niż kupowanie kota w worku z ładna nazwą.

Na coś trzeba się zdecydować i zdecydowałem się na zmianę.

Pierwsze wrażenia są bardzo dobre więc nie widzę podstaw aby twierdzić, że dostałem coś innego niż to za co zapłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...