Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Gość TwojPan
Na coś trzeba się zdecydować i zdecydowałem się na zmianę.

Pierwsze wrażenia są bardzo dobre więc nie widzę podstaw aby twierdzić, że dostałem coś innego niż to za co zapłaciłem.

 

Teraz to się pali Jaretem za 500pln :)

Zima zweryfikuje co zakupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan

Potrzebuję paliwa, które ma jakość popiołu jak po spaleniu rosyjskiego ekogroszku, ale jest go w popielniku tyle co po spaleniu Wesołej ? Istnieje coś takiego ?

 

Zainteresuj się Jaretem Plus,Retopalem,choć przy twoim zapotrzebowaniu na ciepło wybrałbym Jareta.Cena powinna być 500-530 luz,580 -600 workowany. Będzie z niego więcej popiołu i spalisz go nieco więcej niż Wesołej,ale spalisz go bezproblemowo i za mniejsze pieniądze,chyba że nie o kasę tu chodzi.

Jeśli ilość popiołu ma dla ciebie duże znaczenie,zostaje Kazimierz Juliusz.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Na coś trzeba się zdecydować i zdecydowałem się na zmianę.

Pierwsze wrażenia są bardzo dobre więc nie widzę podstaw aby twierdzić, że dostałem coś innego niż to za co zapłaciłem.

 

Mam jeszcze pytanie.Zrezygnowałeś z PC w nowym domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zamówiony towar można odebrać własnym transportem, ale zapewniamy również dostawę opału we wskazane miejsce naszym transportem. Koszt dostawy uzależniony jest od odległości i jest ponoszony przez kupującego do kwoty ustalonej wcześniej z pracownikiem naszego sklepu."

Firma widoczna w necie od dawna. Uwaga na ceny opału workowanego, bo dotyczą palety 900kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zamówiony towar można odebrać własnym transportem, ale zapewniamy również dostawę opału we wskazane miejsce naszym transportem. Koszt dostawy uzależniony jest od odległości i jest ponoszony przez kupującego do kwoty ustalonej wcześniej z pracownikiem naszego sklepu."

Firma widoczna w necie od dawna. Uwaga na ceny opału workowanego, bo dotyczą palety 900kg.

Widziałem te niepełne tony ;) inni jakoś potrafią określić cenę transportu a tu jest z gumy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmm,

u mnie różnica między Retopalem 650 z akcyzą a Chwałowicami 700 to 50zł

nie wiem czy warto, bo Chwałowicami palę od jakiegoś czasu i po mimo dużej ilości popiołu jest w miarę OK.

Do stawki dołącza się jeszcze Pieklorz ale to już 800zł - wszystko luz i z akcyzą.

 

W zeszłym roku miałem i Chwałowice i Wesołą i szczerze Wesoła jakoś ładniej się spalała...

niestety wybór w tym roku mam znacznie okrojony w tym samym punkcie.

 

 

PS.

Kupujecie z akcyzą czy bez? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmm,

u mnie różnica między Retopalem 650 z akcyzą a Chwałowicami 700 to 50zł

nie wiem czy warto, bo Chwałowicami palę od jakiegoś czasu i po mimo dużej ilości popiołu jest w miarę OK.

Do stawki dołącza się jeszcze Pieklorz ale to już 800zł - wszystko luz i z akcyzą.

 

W zeszłym roku miałem i Chwałowice i Wesołą i szczerze Wesoła jakoś ładniej się spalała...

niestety wybór w tym roku mam znacznie okrojony w tym samym punkcie.

 

 

PS.

Kupujecie z akcyzą czy bez? :)

 

Ja kupiłem bez, wtedy było jeszcze chłodno. Jak upały dadzą mi się we znaki - dokonam darowizny na rzecz Skarbu Państwa. Półki co, w domu wszyscy zdrowi, węgla nie jem, rzeźbić nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco się ochłodziło, więc jak co roku powracam na forum i wnikliwie wertuję ten temat (taka sezonowa miłość ;-)).

 

Dziś zakupiłam w Bartex-ie 2 tony "Gold-a" i tonę "Rubina", 2/3 w jutowych workach.

 

Mam cichą nadzieję, że dotrze do mnie to samo, co tutaj sporo osób pochwaliło. I w miarę suche! Z ubiegłego sezonu została mi jeszcze tona Wesołego Kazimierza z kupopal, więc powinno mi wystarczyć.

 

W zachodniopomorskim, a dokładnie w Stargardzie i okolicach na składach króluje Retopal z Piasta, cena luzem ca 780,- zł oraz eko n/n za 699,-zł. Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmm,

u mnie różnica między Retopalem 650 z akcyzą a Chwałowicami 700 to 50zł

nie wiem czy warto, bo Chwałowicami palę od jakiegoś czasu i po mimo dużej ilości popiołu jest w miarę OK.

Do stawki dołącza się jeszcze Pieklorz ale to już 800zł - wszystko luz i z akcyzą.

 

W zeszłym roku miałem i Chwałowice i Wesołą i szczerze Wesoła jakoś ładniej się spalała...

niestety wybór w tym roku mam znacznie okrojony w tym samym punkcie.

 

 

PS.

Kupujecie z akcyzą czy bez? :)

Jak te ceny masz rzeczywiście z akcyzą ( czyli około 38 brutto PLN do tony ) - to licząc bez akcyzy ( czyli tak jak kupuje większość ) masz naprawdę dobre ceny. Jeżeli węgiel spalasz w gospodarstwie domowym to po kiego wacka akcyzę płacisz? Tylko przedsiębiorcy, a i to nie wszyscy ( też są zwolnienia ). Jeżeli na ten węgiel bierzesz faktury i w koszty firmy wrzucasz - wtedy rozumiem. Tyle że w takim przypadku jesteś podmiotem zużywającym wyroby węglowe i masz obowiązek zgłosić się w Urzędzie Celnym i prowadzić ewidencję zużycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz mam kilka pytań :

- Brał może ktoś od nich ekogroszek?

- Czy ten ceny mają uczciwe? zakładając że jest to opał ten co podany w specyfikacji?

- Mają też workowany ale raczej sami workują. bo mają swoje nadruki na workach i chyba lepiej do testów wziąć ten co mają luzem i później jakby był OK to też ewentualnie luzem większą ilość i samemu zworkować?

- Jak wypada Pieklorz z Piekar w porównaniu z Ekoretem z Juluisza?

- Czy groszek z Chwałowic o ciut większej granulacji od ekogroszku jest wart zainteresowania?

- Na zwykłej fajce nie da rady palić miałem lub mieszanką ekogroszku z miałem?

pozdrawiam

 

Nie brałem od nich.

 

Nie znam cen w Twoim regionie, możesz porównać z moimi na stronie suspenser.eu ;-)

 

Z kalorycznością Ledvic to pojechali :lol2:

 

"Wartość opałowa od 21.000 do 25.000 Kj/kg ( w zależności od wilgotności)"

 

Jak chcesz znać prawdę to sprawdź u mnie na stronie ile ma :)

 

Sam bym nie workował.

 

Pieklorz vs Ekoret - Ekoret lepszy, ale ciut droższy.

 

Chwałowice - dopytaj o spiekalność i jeśli <15 to spokojnie można używać [jak 20 i dasz krótki cykl podawanie/przerwa to też będzie ok] - trochę grubszy czasem trochę chrupnie, ale spokojnie daje radę przy PPS25 [spalam w tej chwili taką frakcję Wesołej]

 

Na zwykłej fajce miał zapcha kanał powietrzny, więc nie warto próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER - dzięki za info

 

- Czecha nie mam zamiaru brać i smrodzić siarką sobie i na około :)

- Piszesz że jednak EKORET lepszy od Pieklorza?? obecnie palę oryginalnie pakowanym na kopalni EKORETEM i powiem że teraz szału nie ma.. pojawiają spieki, koksuje, kamień... kiedyś był z niego popiół jak z papierosa..tragedii nie ma ale teraz to już nie to co kiedyś... Pieklorz ma podobną spiekalność? ale jest mniej kaloryczny?

- Ten groszek Chwałowicki to cholera wie jaką ma spiekalność.. na stronie kopalni tego nie podają - trzeba wziąć z 50kg na próbę i obadać

- A ten RETOPAL wart zachodu? podobną ma spiekalność jak powyższe? cena luzem zachęcają 740zł/T

- Wezmę po 50kg Retopala, Pieklorza i Chwałowickiego i obadam.. bo nigdy tym nie paliłem.

 

ps . kiedyś miałem trochę groszku 31,5-8 z KWK "WIECZOREK" bardzo kaloryczny ale tworzył takie kalafiory że maskara, wszystko się kleiło.... i zatykało retorte i była duża produkcja koksu...

 

pzdr.

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal ma 24MJ i jak to prawdziwy retopal, to nie powinno być problemów z jego spalaniem, ma niższa speikalność.

Fajnie tez spala się deko tańszy Jaret 21-22MJ, także niska spieklaność

 

Od Ekoretu wolałbym Jaret-Plus (z pamięci ok.26MJ), miałem jakis czas temu próbki i wychodziło to fajnie (ok.7%popiołu),

najmniej popiołu miałem z Pieklorza z Piekar, tam było w pobliżu 28MJ (tutaj niecałe 5%popiołu mówię z pamięci)

 

Chwałowice wcześniej raczej były problematyczne, ja mam z nimi gorsze doświadczenia, tutaj spieków jednak było sporo, bardziej na bieżąco z tymi tematami będzie Kobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79 - dzięki.... z twojego postu wynika że najlepiej się wypala (najmniej popiołu) i ma dobrą kalorycznosć Pieklorz z Piekar? cena luzem to 830zł i pakowany 900zł więc nie ma tragedii, wezmę każdego z tych 3 po 50kg i będę robił testy, Jareta ani ruskiego nie ma chyba w mojej okolicy, ten obecny EKORET to dupy nie urywa, kiedyć był sporo lepszy...

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...