Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty to się szaleju najadłeś chyba.

Ale dobra,opiszę ci jak to wygląda bo jak Cię słucham to te emeryty chyba nieźle Cię w konia ładują.

Gong 6:00 zjazd (1 zmiana oczywiście) do klatki wchodzi 18 górników x 4 piętra masz 72 górników jedną jazdą ludzi szola obraca z 10x na zmianę.Wszyscy chcą zdążyć na pociąg a to jeszcze trzeba zabrać to , tamto i jeszcze to.Do rejonu czasami jest po 4-6km (bo do węgla trzeba dojechać,on pod szybem nie leży) .Dojeżdżając na dworzec trzeba jeszcze podeptać pochylniami do (tak jak w moim przypadku) ściany.Można powiedzieć,że 1 h zleciało odbijając to w drugą stronę masz już 2h pozostało ci na pracę 5,5h . Jak widzisz aby górnik mógł pracować to niejednokrotnie aby zacząć to zleci 1h aby do swojej roboty dojść.To nie jest market gdzie z szatni wchodzisz prosto na kasę.Tam swoją robotę musisz zrobić w 5,5h i nikt się nie pyta czy czasu ci wystarczy.

Zmykam na 1 zmianę :)

Pomyślałby kto, że za to dojście na stanowisko pracy Ci nie płacą. Napisz wszystkim ile dostajesz na rękę, jaki masz dodatek za nockę i ile dostajesz za przerobione soboty i niedziele. Napisz o ośmiu tonach deputatu rocznie i wszystkich nagrodach - barbórkowe, trzynastka, czternastka, zyski i posiłki regeneracyjne. Zsumuj to podziel przez 12 i dodaj do tego co dostajesz co miesiąc na rękę. Będę strzelał i niewiele się pomylę, a będzie to coś około 5 tysięcy złotych na rękę, może i więcej. Do tego 10-cio letnie gwarancje zatrudnienia podpisane przez JSW przy prywatyzacji. Napisz też o tym, że po 25-ciu latach pracy pod ziemią, niespełna 45-letnie byczki (a nawet młodsi) przechodzą na wysoką, górniczą emeryturę plus dodatkowo obniżony z 8 do 3 ton rocznie deputat węglowy , a ja muszę na swoją i tą waszą górniczą (bo nigdy jej nie wypracujecie przez te 25 lat pracy, nie ma takiej możliwości) zapingalać do 67-go roku życia.

Więc już nie płacz, bo nie tylko Ty pracujesz. Inni też zap..... za dużo mniejszą kasę nie mając żadnych przywilejów, nawet górnicy ( w Silesii i Bogdance potrafią pracować tylko za dobra pensję). Twoim szczęściem JSW wypracowuje zyski (chociaż przestaje być już z tym tak kolorowo), ale nie rozumiem jakim prawem mam utrzymywać święte krowy z Kompanii Węglowej i KHW, dopłacać do ich barbórek, deputatów, kilkudziesięciotysięcznych pensji zarządów i niemałych pensji górników, którzy ze swoimi roszczeniami w aktualnych realiach są niczym goście z innej planety.

Podsumowując:

orzech z prywatnej Bogdanki - 490zł/tonę*

orzech z Kompanii Węglowej - od 626 do 650zł/tonę*

Skąd taka różnica?

 

* - oficjalne cenniki z dnia 19.08.2014 zamieszczone na stronach internetowych.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałby kto, że za to dojście na stanowisko pracy Ci nie płacą. Napisz wszystkim ile dostajesz na rękę, jaki masz dodatek za nockę i ile dostajesz za przerobione soboty i niedziele. Napisz o ośmiu tonach deputatu rocznie i wszystkich nagrodach - barbórkowe, trzynastka, czternastka, zyski i posiłki regeneracyjne. Zsumuj to podziel przez 12 i dodaj do tego co dostajesz co miesiąc na rękę. Będę strzelał i niewiele się pomylę, a będzie to coś około 5 tysięcy złotych na rękę, może i więcej. Do tego 10-cio letnie gwarancje zatrudnienia podpisane przez JSW przy prywatyzacji. Napisz też o tym, że po 25-ciu latach pracy pod ziemią, niespełna 45-letnie byczki (a nawet młodsi) przechodzą na wysoką, górniczą emeryturę plus dodatkowo obniżony z 8 do 3 ton rocznie deputat węglowy , a ja muszę na swoją i tą waszą górniczą (bo nigdy jej nie wypracujecie przez te 25 lat pracy, nie ma takiej możliwości) zapingalać do 67-go roku życia.

Więc już nie płacz, bo nie tylko Ty pracujesz. Inni też zap..... za dużo mniejszą kasę nie mając żadnych przywilejów, nawet górnicy ( w Silesii i Bogdance potrafią pracować tylko za dobra pensję). Twoim szczęściem JSW wypracowuje zyski (chociaż przestaje być już z tym tak kolorowo), ale nie rozumiem jakim prawem mam utrzymywać święte krowy z Kompanii Węglowej i KHW, dopłacać do ich barbórek, deputatów, kilkudziesięciotysięcznych pensji zarządów i niemałych pensji górników, którzy ze swoimi roszczeniami w aktualnych realiach są niczym goście z innej planety.

Podsumowując:

orzech z prywatnej Bogdanki - 490zł/tonę*

orzech z Kompanii Węglowej - od 626 do 650zł/tonę*

Skąd taka różnica?

 

* - oficjalne cenniki z dnia 19.08.2014 zamieszczone na stronach internetowych.

Ale to nie ja płaczę,że tyle zarabiam!!! Nie pomyliłeś się co do kwoty . 13 NIE MA!!! Od wielu lat.

Kwestia wieku.Statystycznie górnik na emeryturze pożyje z 10 lat czyli wiek 55 no w porywach 60 lat a Ty musisz do 67 lat pracować.I coś ci powiem, jak miałem praktyki to mój warsztat miał okna skierowane na kopalnię.Zawsze sobie mówiłem,że nigdy tam nie trafię jednak los chciał inaczej a może i życie mnie do tego zmusiło.Przepracowałem już 19 lat na kopalni ale gdybym teraz miał dokonać ponownie wyboru to bronił bym się nogami i rękami aby tam nie trafić.

Co do nagród to wróć się kilkanaście lat do tyłu.Mieli je prawie wszyscy w innej postaci ale mieli.Pozostali górnicy bo potrafią walczyć o swoje.Na dzień dzisiejszy jako jedyni o coś walczą w tym kraju.Wszyscy uczepili się dodatków i przywileji a kto komu zabronił iść na kopalnię !!!

Przypomnij sobie o co stoczniowcy walczyli w latach przejścia? Górnicy dołączyli a jak to wygląda dziś? Stocznie na pokaz bo rządzący uznali,że się nie opłaca.Niech zamkną też kopalnie i powiedzą bo się nie opłaca,przecież to proste jest.

 

JSW wypracowuje zyski bo to producent węgla koksującego a jego nigdy za dużo.

Kopalnie produkujące węgiel energetyczny ten co spalasz w kotle już nie mają tak różowo.Wiem bo miałem okazję tam pracować a i znajomych mam wielu tam pracujących i wiem ile zarabiają. Zarabiają ok 40% mniej ode mnie na tym samym stanowisku i co? 3 tyś na rękę za taką robotę to dużo?Dobry programista zarabia z 8-10 tyś i ktoś mu coś wytyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na potwierdzenie dostawy na początku Września ekogroszku z Kazachstanu :)

 

Miałem go wiosną na testach i wypadł bardzo dobrze - minimalnie słabiej od Wesołej [wg świadectwa z badania ma 29 MJ/kg a Wesoła 29,5 MJ/kg], więcej popiołu bo 8,5%, no ale przewidywana cena to 780 zł / tonę :)

 

Jak dotrze i go sprawdzę ponownie do CWU dam znać - to może być hit :D

 

Dopisałem do rankingu wynik testu rosyjskiego bo skończył mi się tuż przed wyjazdem na wakacje i zapomniałem dopisać po powrocie - krótko mówiąc szału nie ma i czeskie nadal wypadają taniej do grzania CWU.

 

Obecnie testuję Wesołą, którą sprzedaję, ale to potrwa bo wsypałem 90 kg - pewnie wypadnie ciut lepiej do drobnej, której wynik już jest od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na potwierdzenie dostawy na początku Września ekogroszku z Kazachstanu :)

 

Miałem go wiosną na testach i wypadł bardzo dobrze - minimalnie słabiej od Wesołej [wg świadectwa z badania ma 29 MJ/kg a Wesoła 29,5 MJ/kg], więcej popiołu bo 8,5%, no ale przewidywana cena to 780 zł / tonę :)

...

.

 

A jak tam z jego rogowatością i siarczystością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też rano dotarło, 3 palety stoją na podjeździe i czekają na rozładunek. Poklepane worki jutowe pylą, więc jest nadzieja na w miarę suchy opał :-)

 

No u mnie też wygląda wszystko OK.

Jedynie co to do tej pory zawsze miałem różne węgle w różnych kolorach worków. A teraz wszystko jednakowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel z Bartexu rozpakowany. Wesoła w jutowych workach sucha, natomiast Retopal im niżej tym bardziej mokry, ale z worków nie cieknie, podobnie Wesoła w folii, ot nieco mokra, jak to płukany węgiel. Na tym etapie jestem zadowolona, teraz kwestia - jak to się będzie palić :-) Ale o tym jak się ochłodzi...

 

A na jednakowe worki znalazłam sposób, marker w dłoń i cierpliwie podpisujemy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...