Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zamawialem u nich w tamtym tygodniu 2 tony wesolej.Cos maja balagan ostatnio.Na ich stronie zawsze jest wyszczegolnione co sie dzieje z twoim zamowieniem.U mnie caly czas bylo platnosc przyjeta i cisza.Napisalem meila w poniedzialek cisza.Minely 2 godz dzwoni kurier ze juz do mnie jedzie.Towar przyjechal strasznie mokry.Co do spalania to testowalem tylko na uruchomienie kotla w dodatku na nowym sterowniku z pidem wiec ciezko powiedziec.Ale czuc bylo ze wegiel ma powera wiec powinno byc ok.Rok temu z wesolej od nich bylem bardzo zadowolony. Niedlugo przetestuje retopal od nich bo narazie mam jeszce czecha w podajniku na cwu

 

zmieniłeś sterownik. Napis coś więcej w temacie o rynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawki ekogroszeku do testu 25kg (starcza na około 96-100 godzin) :

- Ekoret (oryginalnie pakowany) : 3,1kg (12%) - popiołu różny - sporo żółtych ciężkich pecyn (kamień??), odrobinę skoksowanych kawałków, trochę żużlów/spieków (zlane błyszczące bryłki) - 960zł/T

- Pieklorz Piekary : 2kg (8%) popiołu w większości drobny, śladowe ilości malutkich koksów, trochę takich jasnych bryłek (ale rozlatują się w palcach), spieków/żużli praktycznie brak, kamieni brak - 900zł (pakowany) i 830zł luz

- Dziś zasypałem 25kg Retopala o drobnej frakcji.............

 

kocioł Witkowski KMB-R (starsza wersja) o pow. grzewczej 4m2 (wymiennik pionowy), palnik 25kW (zwykła retorta/fajka), ślimak 830mm - stalowy

motoreduktor :

- redukcja : 1250

- prędk. obr. :1,1

ust. (sterownik zwykły Ognik) :

- pod. 5s, pauza 20s, obr. went. 6 (skala od 2 do 10), przesłona uchylona na 3cm, podtrzymanie co 50 minut, praca w podtrzymaniu 20s (went. i podajnik), histereza 1C, temp. zadana 55C

Bojler CWU 100L z wężownicą i grzałką

 

ps, u mnie jak policzyłem to wychodzi taniej grzać grzałką bojler latem niż ekogroszkiem.. no chyba że po testach znajdę jakiś tani ekogroszek.....:).....jak testowałem na grzałce to pobierało na dobę około 7-8kW, temp. na bojlerze 45C, cena za kW - 0,595zł

 

Testów cd. :

- Retopal : 1,75kg (7% - dziwne mniej niż z pieklorza....) popiołu w większości drobny, śladowe ilości malutkich koksów, ogólnie ładny, drobny popiół , spieków/żużli praktycznie brak, kamieni brak -810zł (pakowany) i 740zł luz

- 25kg starczyło na 103 godziny, ust. kotła jak poprzednio

 

ps Teraz zasypane Ledvice... chyba ładnie doschły. bo jak wsypałem do zasobnika to poszedł brązowy tuman pyłu.... fuck

 

Foto popiołu z RETOPALA (z lampą i bez)

IMG_0102.jpg

IMG_0104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda popiół z Ekoretu (oryginalnie pakowany) - foto z lampą i bez (znalazłem z foto sprzed jakiegoś czasu), to co wpada w żółte to ciężki kamień lub skała.. w pieklorzu i retopalu nic takiego na razie nie występuje.... :

 

Miałem podobnie w ekorecie , co porawda nie pakowanym, ale podobno pewnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie status się też nie zmienia. Na emaile nie odpisują, telefonu nie odbierają. Nieładnie to wygląda.

Nawet nie liczę na to, że węgiel będzie suchy :cool:

 

Ja też zamawiałam w Bartexie - przyszedł na czas ale faktycznie telefony coś nie działają ale na maila bez problemu (tego samego dnia) otrzymałam odpowiedź. U mnie przyszedł na wierzchu mokry (na wierzchu palety były worki mokre, niżej już nie. a jedna paleta w ogóle sucha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zdradzić ile czekaliście na eko z bartexu od momentu wyjazdu z firmy? Zamówiłem 5t wesołej i wiem, że dziś ją wysłali. Zaznaczałem, żeby przesyłka nie przyszła w dniu 8.09 bo w tym dniu mnie nie ma i nie będę miał jak jej odebrać, w wiadomości odpisali że szacowany dzień dostawy to 9.09. Druga kwestia to dostawa, jakim samochodem podjeżdża kurier? Boje się, żeby nie podjechał jakiś o ładowności 12T bo nie będę miał jak tego wrzucić nawet na podjazd (o wjazd na posesję to mogę zapomnieć), będę zmuszony chyba rozłożyć te palety na ulicy przed wjazdem i z nimi biegać cały dzień :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawialem 3 razy.Zawsze przyjezdzalo auto 18 tonowe.U mnie na szczescie kurier wjezdza paletami do samego garazu:wiggle: A z czasem to roznie.Raz na stronie po tygodniu pojawil sie komunikat ze wegiel dostarczono a w kotlowni pusto.Telefon i na drugi dzien byl.To njuz zalezy jak sie kurier wyrobi.Moje palety musialy stac gdzies na spedycji bo papiery wysylkowe zgzdzaly sie z data wysylki w historii zamowienia.Jak wszytsko idzie zgodnie zplanem to 2 - 3 dni wegiel powinien byc Edytowane przez yogi440
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie tajemnica,to w czym pomogło?

 

Np. nie interesowała mnie nigdy zawartość siarki i inne parametry. Dla mnie napis na worku czecha przed wizytą na forum 23 000 oznaczało że to zaje... sty ekogroszek. Był to pierwszy ekogroszek który zasypałem do swojego kociołka. Dowiedziałem się o charakterystyce spalania poszczególnych węgli i temu podobne. Stąd wiem że wesoła jest spoko na mrozy, a np. jaret czy retopal na lato. Kobra64 polecał jareta, ale ze względu na cenę polecił retopala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Np. nie interesowała mnie nigdy zawartość siarki i inne parametry. Dla mnie napis na worku czecha przed wizytą na forum 23 000 oznaczało że to zaje... sty ekogroszek. Był to pierwszy ekogroszek który zasypałem do swojego kociołka. Dowiedziałem się o charakterystyce spalania poszczególnych węgli i temu podobne. Stąd wiem że wesoła jest spoko na mrozy, a np. jaret czy retopal na lato. Kobra64 polecał jareta, ale ze względu na cenę polecił retopala.

Parametry opału najlepiej odczytywać ze strony kopalni...jaka je wydobywa.

Wesoła nie jest wdzięcznym opałem na każdy palnik. Błędne jest myślenie,że skoro ma dużo kalorii ,nadaje się na każdy palnik i na zimową porę.Potrafi być problemowym opałem. Może ciut mniej kaloryczne,ale są łatwiejsze opały.Wesoła,nie jest 8 cudem świata,choć teraz tak się porobiło,wszyscy mają na składzie Wesołą :) Dla początkującego palacza,nie jest to dobry wybór.Lepszym jest Retopal,jeśli oryginalny.

W to co kobra poleca,nie wnikam.Koleś się zna.

A czech,jak to czech.Byle jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry opału najlepiej odczytywać ze strony kopalni...jaka je wydobywa.

Wesoła nie jest wdzięcznym opałem na każdy palnik. Błędne jest myślenie,że skoro ma dużo kalorii ,nadaje się na każdy palnik i na zimową porę.Potrafi być problemowym opałem. Może ciut mniej kaloryczne,ale są łatwiejsze opały.Wesoła,nie jest 8 cudem świata,choć teraz tak się porobiło,wszyscy mają na składzie Wesołą :) Dla początkującego palacza,nie jest to dobry wybór.Lepszym jest Retopal,jeśli oryginalny.

W to co kobra poleca,nie wnikam.Koleś się zna.

A czech,jak to czech.Byle jaki.

 

Wszystko się zgadza. Po dwóch sezonach największy problem (dla mojego ojca) jest wynoszenie popiołu raz w tygodniu i tak samo czyszczenie kotła. No i jeszcze czyszczenie komina. Też się za bardzo nie brudzi. Dla emeryta jest to problem...

Bardzo pomocne były również testy Suspensera, na ich podstawie można dobrać sobie odpowiednie paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu w czwartek wieczorem zamówiłem 2 tony wesołej i tonę "rubina" z Bartexu.

W ten czwartek przyjechało duuże auto z pekaesu, mimo, że prosiłem o małe.

Ledwo kierowca wjechał na mój stromy podjazd. Z wypakowaniem 3 palet był już problem, bo auto stało nierówno.

Jakoś się udało.

 

2 palety z Wesołą mokre, woda trochę ciekła.

"Rubin" suchy.

Worki jutowe, więc chyba dość przewiewne.

Stoi wszystko na podwórku, trochę się podsuszy może zanim schowam do drewutni.

 

Jakie wy macie patenty na wysuszenie węgla?

Stoi na podwórku? Czy chowacie i schnie w piwnicy albo innej przechowalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Wszystko się zgadza. Po dwóch sezonach największy problem (dla mojego ojca) jest wynoszenie popiołu raz w tygodniu i tak samo czyszczenie kotła. No i jeszcze czyszczenie komina. Też się za bardzo nie brudzi. Dla emeryta jest to problem...

Bardzo pomocne były również testy Suspensera, na ich podstawie można dobrać sobie odpowiednie paliwo.

 

Testy SUSPENSERA jak dla mnie ,są już niewiarygodne odkąd sam sprzedaje opał .Jego opinie o Wesołej również.Wiem,paliłem.Amen.

Jeśli istnieje problem wynoszenia resztek po spaleniu opału ( popiół) można to rozwiązać jedynie wynosząc go codziennie.Wybacz,póki co nie brakuje mi nic do szczęścia,ale nigdy nie kupię opału jak Kazimierz Juliusz,tylko dla tego,że ma niski procent popiołu.Nigdy.

Reszta jego parametrów to dno.Wiem,paliłem oryginałem od firmy Osadkowski 2 sezony.

Zawartość popiołu,to nie argument.Jeśli jesteś oszczędny,wyłączysz TV i resztę sprzętów w domu z funkcji standby...:)

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

 

Jakie wy macie patenty na wysuszenie węgla?

Stoi na podwórku? Czy chowacie i schnie w piwnicy albo innej przechowalni?

 

Do takich sytuacji się nie dopuszcza.zakupiony opał ma być suchy.W workach nigdy nie wyschnie.Pomijam kwestię wody,która kosztowała cie jak opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...