Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

SUSPENSER testowałeś któryś z tych? :

http://www.wegielhurt.pl/nasz-wegiel,10.html

 

Czy ktoś mnie oświeci, skąd biorą się różnice cenowe eko-g?

Na w/w stronie jest sobie cena 720, a na stronie "producenta" - grupa trust - ten sam jest po 799pln. Powstaje pytanie, pomijając, że rynek węglowy dyma nas nieźle - grupa trust zawyża, czy wegielhurt dolewa wody by obniżyć cenę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś mnie oświeci, skąd biorą się różnice cenowe eko-g?

Na w/w stronie jest sobie cena 720, a na stronie "producenta" - grupa trust - ten sam jest po 799pln. Powstaje pytanie, pomijając, że rynek węglowy dyma nas nieźle - grupa trust zawyża, czy wegielhurt dolewa wody by obniżyć cenę? :)

 

Normalna praktyka. Cena katalogowa to 799zł, a hurtownik dostaje ten węgiel jakieś 40% taniej i schodzi z ceny żeby ładniej wyglądało. Zwyczajny marketing :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś że: " za dużo powietrza skutkuje spiekaniem się popiołu do postaci żużla, za mało powietrza powoduje niedopalanie węgla i

produkcję bryłek koksu".

Dla mnie to czarna magia, czy byłby ktoś w stanie opisać, a najlepiej wkleić jakieś zdjęcia, czym się różni żużel od koksu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś że: " za dużo powietrza skutkuje spiekaniem się popiołu do postaci żużla, za mało powietrza powoduje niedopalanie węgla i

produkcję bryłek koksu".

Dla mnie to czarna magia, czy byłby ktoś w stanie opisać, a najlepiej wkleić jakieś zdjęcia, czym się różni żużel od koksu ?

 

To raczej w temacie "ustawienie sterownika..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wyczytałem gdzieś że: " za dużo powietrza skutkuje spiekaniem się popiołu do postaci żużla, za mało powietrza powoduje niedopalanie węgla i

produkcję bryłek koksu".

Dla mnie to czarna magia, czy byłby ktoś w stanie opisać, a najlepiej wkleić jakieś zdjęcia, czym się różni żużel od koksu ?

Zapamiętaj ten dzień w którym zdecydowałeś się na ekogroszek. Będziesz go przeklinal po sądny dzień tym bardziej,że do tej pory nie wrzuciles do kotła nawet kg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Wiem, że niektórym w głowie się nie mieści, że można coś za darmo robić lub dzielić się obserwacjami, wynikami pomiarów, wnioskami itp. choćby to było jego pasją.

 

Nie potrzebnie się spinasz. Napisałem,że to moje zdanie.Nie napisałem tez,że twoje pomiary nie są prawdziwe.Ot,po prostu-jeśli teraz sprzedajesz opał ,który w twoich testach jest nr.1,to ja jako zwykły śmiertelnik mogę nie do końca w to wierzyć.

O ile wiem nie paliłeś Wesołą ode mnie a za tą, którą miałeś trudno, żebym "ręczył" więc i wyniki mogłeś mieć inne - może warto, żebyś spróbował przy obecnym sterowniku ?

Paliłem Wesołą z tego samego źródła,z którego masz ją w ofercie i Ty.Ciekawi mnie ostatnie zdanie,w którym napisałeś:

...może warto, żebyś spróbował przy obecnym sterowniku ?

Mam jeszcze sporo tego opału,zobaczę.

Rozumiem,że masz na myśli fakt,że różne sterowniki radzą sobie lepiej lub gorzej z tym opałem?Ubiegłoroczna Wesoła,spalana na ecoalu-nie była jednak dla mnie wdzięcznym i tak mocno zachwalanym opałem,ze względu na swą zwiększona spiekalność.Tak czy siak,fajnie że podniosłeś ten fakt.Jak do tej pory,słychać o tym opale (z tego źródła) same superlatywy.Mnie kilka złotych na telefon,w ubiegłym sezonie,kosztowała informacja ,że palniki małej Ekoenergii nie "przepadają" za zbyt kalorycznym opałem.Tak twierdził producent kotła RBR (albo ktoś z jego stajni).Dostałem info,że taka informacja miała się pojawić nawet na stronie producenta...Do tej pory jej jednak nie widziałem.

Nic do Ciebie nie mam,brak mi czasem bardziej rzeczowych wypowiedzi,jak na przykład o tym ,że Wesoła mimo tego,że jest tak zachwalana przez sprzedających-nie jest tak do końca łatwym opałem.Testy testami,a palniki i sterowniki żyją swoim życiem.Ty,jak się nie mylę,spalasz testowane opały w jednym kotle i na jednym palniku...Twoje zdanie,powinno odnosić się do sprzętu na jakim te testy prowadzisz.Skoro jeden palnik,to jedno zdanie.

Pozdrawiam.I bez urazy proszę :)

 

Paliłem wieloma opałami,dłużej lub krócej.I tylko o nich piszę.A to ,że wyraziłem swą opinię o sprzedawaniu tego co kreuje się (tak,czy inaczej) na nr.1-to chyba nic złego?Może to zwykły brak zaufania,po tym co się spalało od dostawców opału....

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z ekogroszków jest wg Was "najłatwiejszy" dla początkującego palacza ? Który z nich jest najbardziej "uniwersalny" dla sterownika z PIDem ?

1. Wesoła,

2. Pieklorz

3. Retopal

4. Ekoret

5. ...

 

Nie bierzemy pod uwagę kwestii finansowych, czyli który się bardziej opłaca...

Edytowane przez gizmo1970
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o ekogroszku Jaret z Kopalni Sobieski Jaworzno lub Janina Libiąrz ?
Łatwy i dość słaby węgiel, w większości domów da sobie radę przez cały sezon. Szczególnie jak kocioł przewymiarowany. Nie daje spieków koksowych, ten z Sobieskiego może lekko spiekać popiół ( spiek żużlowy ). Popiołu 8 do 10% wychodzi. Sobieski ma dość grube ziarno, ale ten węgiel jest miękki i nie powinno to wpływać na pracę podajnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z ekogroszków jest wg Was "najłatwiejszy" dla początkującego palacza ? Który z nich jest najbardziej "uniwersalny" dla sterownika z PIDem ?

1. Wesoła,

2. Pieklorz

3. Retopal

4. Ekoret

5. ...

 

Nie bierzemy pod uwagę kwestii finansowych, czyli który się bardziej opłaca...

Najłatwiejszy z nich będzie Retopal. Przeciętna kaloryczność, koło 8% popiołu, nie lubi bardzo mocnego nadmuchu - wtedy lubi żużlować. Pieklorz - jeżeli będzie z Piekar też jest bezproblemowy. Przyzwoita kaloryczność, niewiele popiołu, nie spieka. Tyle że kosztuje chore pieniądze w stosunku do swojej wartości opałowej - no ale nie bierzesz pod uwagę kwestii finansowych. Wesoła jest bardzo kaloryczna, bardzo mało popiołu, jednak czasem lubi się koksować. Trzeba ostrożnie z nadmuchem. Ekoret od dwóch - trzech lat to przereklamowany badziew jest. I straszne pieniądze kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś się podzielić spostrzeżeniami dot. spalania wesołej? Chodzi mi o ustawienia sterownika podawania itp. oraz nadmuchu. Z tego co wcześniej przeczytałem na forum to trzeba dawać mało nadmuchu.

 

Co do wesolej to napewno lubi polezec na palniku.podawanie przerwa proponuje proporcje 1 do 10-12 inaczej u mnie a palniku rynnowym jej nie dopalalo.Z pidem palilem wesola ale tylko podczas uruchomienia innego kotla. tez z rynnaTroche za duzo wegla bylo na palniku i tez nie dopalal.Ale to jak sie zrobi zimniej zamelduje jak na pidzie idzie .Najlepiej wesola sie sprawdza podczas mrozow - malo podtrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli im większy hurtownik - tym lepsza cena?:)

To chyba markety są największym hurtownikiem w większych miastach?

A kupując u "producenta" jesteśmy na dzień dobry ruchani na 40% - no niezła normalność:(

 

 

Markety są tu wyjątkiem chyba z powodu pazerności - bo jak inaczej wyjaśnić sprzedawanie Komoran [w workach o przeróżnych nazwach - ot taki chwyt marketingowy] po 750 zł / tonę gdy w normalnych składach jest po 500 i to z dowozem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z ekogroszków jest wg Was "najłatwiejszy" dla początkującego palacza ? Który z nich jest najbardziej "uniwersalny" dla sterownika z PIDem ?

1. Wesoła,

2. Pieklorz

3. Retopal

4. Ekoret

5. ...

 

Nie bierzemy pod uwagę kwestii finansowych, czyli który się bardziej opłaca...

Kup sobie retopal, to łatwy węgiel, sam nim palę. Jakby co, napiszesz tu na forum, pomożemy Ci dobrać parametry. Trzeba by się naprawdę postarać aby go źle spalić. Gdyby było bardzo źle, dosypiesz czecha (ledvice), kupisz go w każdym markecie - byleby był suchy i zmieszasz z retopalem pół na pół. Choć osobiście nie wierzę aby była taka potrzeba. Problemowy był bobrek ale zrobiłem mieszankę i się spalił. Będę palił ekogroszkiem 3 zimę (w sumie to kociołka nie wygaszam bo w lecie grzeje wodę) i naprawdę nie mam z tym problemów. Teraz to jedynie raz na jakiś czas sprawdzam czy wszystko ok. Pierwszą zimę robiłem wszystko sam, teraz ojciec codziennie wynosi chyba szklankę popiołu :) Ja to robiłem jak był pełny popielnik. No ale cóż - emeryt ma swoje prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markety są tu wyjątkiem chyba z powodu pazerności - bo jak inaczej wyjaśnić sprzedawanie Komoran [w workach o przeróżnych nazwach - ot taki chwyt marketingowy] po 750 zł / tonę gdy w normalnych składach jest po 500 i to z dowozem.

 

Dokładnie. Jak ktoś nie trafił na to forum, nie wie co to za opał. A duuuże cyferki przemawiają do ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...