Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/9544-antracyt-jak-palic/page__p__80795__fromsearch__1?do=findComment&comment=80795

 

jak nie będziesz przesadzał z nadmuchem to nic sobie nie uszkodzisz, ale za dużej mocy też nie wyciągniesz.

Jak zwiększysz nadmuch i podawanie - palnik może spłynąć razem z żarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma?? Węgiel antracytowy 41 Węgiel niespiekający, o zdolności spiekania RI poniżej 5. Ze względu na bardzo niską zawartość części lotnych Vdaf poniżej 14% wymaga stosowania specjalnych konstrukcji palenisk. Krajowa baza węglowa nie dysponuje węglem tych typów.

 

zródło...http://zawijan.wordpress.com/proces-spalania/klasyfikacja-wegli/

specjalnych znaczy dużo większych, by uzyskać tę samą moc jak na tradycyjnym palniku i węglu kamiennym z lotnymi 30-40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że można uzyskac temperaturę spalania wyzszą niz najwyzsza na normalnych (optymalnych) nastawach?

 

nie potrzebnie brniemy w te zakątki ;D

Jak wiesz jak ustawić powietrze by nie stopić palnika i wystarczy ci moc z retorty 3 - 5 kW, kupuj i pal. Jak masz tłok to masz zakres 3 - 10 kW. W innym przypadku odpuść sobie antracyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym okresie grzewczym postawiłem na jeden gatunek opału czyli pieklorza bobrka z KWK w Bytomiu. Doprecyzuję tylko ustawienia kotła do ekogroszku i powinno być ok. Przez ostatnie dwa sezony paliłem eko z KWK Juliana i też było dobrze. Jakoś wydaje mi się, że należy kupić jeden ekogroszek dobry i tego się trzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wydaje mi się, że należy kupić jeden ekogroszek dobry i tego się trzymać.

 

Dodaj jeszcze, że po dobrej cenie... Ja chcę w tym sezonie trochę poeksperymentować. Chciałbym się przekonać, że płacąc po 200PLN więcej na paliwie od tony będę miał z tego rzeczywiście jakiś zysk. U mnie w okolicy (mazowsze) nikt się nie bawi w sprowadzanie drogiego opału, bo nie jest to za bardzo opłacalne (ludzie kupują tańszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt im dalej od kopalni tym drożej. Mieszkam na śląsku to nie jest jeszcze tak, źle. Bobrek na kopalni kosztuje 630 zł brutto za tonę plus koszty transportu. Mam kilkadziesiąt kilometrów do kopalni to z transportem wyszedł mnie po 706 zł. Byłoby taniej ale trzeba by było wziąć ze 2 tony więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...