Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Ciekawe co mówią Ci, którzy będąc z natury leniwi nie dali się wrobić w pompki i inne wynalazki i kupili mieszkanie w bloku/szeregowcu i nie muszą nikogo przekonywać, że grzeją tanio i ekologicznie.

 

Pewnie mówią że mieszkają w komunie i w niedzielę rano budzi ich tłuczenie kotletów :). Bloki już w swoim życiu przerabiałem, nigdy więcej :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie potrzebnie się spinasz. Napisałem,że to moje zdanie.Nie napisałem tez,że twoje pomiary nie są prawdziwe.

 

Nie spinam się w ogóle tylko odpisuję, żeby była jasność w temacie.

 

 

Ot,po prostu-jeśli teraz sprzedajesz opał ,który w twoich testach jest nr.1,to ja jako zwykły śmiertelnik mogę nie do końca w to wierzyć..

 

 

Qrcze ja sprzedaję nr 1,2, 3 i 7 - to jest albo patologia albo ja chcę sprzedawać właśnie te i celowo innych nie oferuję ;)

 

 

 

Paliłem Wesołą z tego samego źródła,z którego masz ją w ofercie i Ty.Ciekawi mnie ostatnie zdanie,w którym napisałeś:.

 

A to sorry - jakoś tak mi wyszło z kontekstu, że od Osadkowskiego miałeś także tą Wesołą.

 

Wesołą drobną trzeba spalać krótkim cyklem a przy tym musi dłużej poleżeć na palniku - może przez to miałeś z nią problem bo w sterowniku nie mogłeś ustawić krótkiego cyklu.

 

Dlatego ja sprzedaję tylko grubą.

 

 

Mam jeszcze sporo tego opału,zobaczę.

Rozumiem,że masz na myśli fakt,że różne sterowniki radzą sobie lepiej lub gorzej z tym opałem?.

 

Tak :)

 

 

 

Nic do Ciebie nie mam,brak mi czasem bardziej rzeczowych wypowiedzi,jak na przykład o tym ,że Wesoła mimo tego,że jest tak zachwalana przez sprzedających-nie jest tak do końca łatwym opałem.Testy testami,a palniki i sterowniki żyją swoim życiem.

 

 

Ok więc napiszę to wyraźnie - Wesoła jest [jeszcze] najbardziej opłacalna [Komoran nie uwzględniam] gdy się ją odpowiednio spala [a to zależy głównie od jej rodzaju "drobna lub gruba" oraz sterownika i jego ustawień].

 

Najłatwiej palić węglem o zerowej spiekalności [Ledwice, Komorany] bo wtedy nie ma spiekania nawet jak ktoś da dużo za mocny nadmuch.

 

 

Ty,jak się nie mylę,spalasz testowane opały w jednym kotle i na jednym palniku...Twoje zdanie,powinno odnosić się do sprzętu na jakim te testy prowadzisz.Skoro jeden palnik,to jedno zdanie.

 

 

Od początku o tym piszę w jaki sposób testuję, ale mam dość stary, klasyczny palnik wrażliwy na podwyższoną spiekalność, domieszkę miału itp., a do tego sprawdzając np. Wesołą celowo zadałem dłuższy cykl i większą moc, żeby zobaczyć jak się zachowa przy grubej a jak przy drobnej.

 

 

 

Pozdrawiam.I bez urazy proszę :)

 

 

W porządku - ja tam obrażalski nie jestem :)

 

 

 

Paliłem wieloma opałami,dłużej lub krócej.I tylko o nich piszę.A to ,że wyraziłem swą opinię o sprzedawaniu tego co kreuje się (tak,czy inaczej) na nr.1-to chyba nic złego?Może to zwykły brak zaufania,po tym co się spalało od dostawców opału....

 

Pod względem ekonomiczności przy cenach w mojej okolicy to jest nr 1 ale łatwiej spalać np. niewiele droższe zimą [a latem przy samym CWU tańsze] Ledwice [Komorany są jeszcze tańsze, ale zawierają dużo siarki i brudzą wymienniki dlatego ich nie polecam i sprzedaję tylko tym, którzy bardzo chcą i kupują z pełną świadomością konsekwencji].

 

Zimą przetestuję Komorany, które mam w ofercie i wtedy dodam ich wynik z odpowiednim komentarzem.

 

Prawdziwym hitem może okazać się Kazachski ekogroszek - lada dzień powinien dotrzeć transport i dam znać czy jest tak dobry jak próbka, którą testowałem już dość dawno.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ciekawe co mówią Ci, którzy będąc z natury leniwi nie dali się wrobić w pompki i inne wynalazki i kupili mieszkanie w bloku/szeregowcu i nie muszą nikogo przekonywać, że grzeją tanio i ekologicznie.

Zartujesz ? Tanio ?

Własnie przeprowadziłem się z mieszkania M4 52m2,gdzie mieszkałem od 23 lat i za ogrzewanie rocznie płaciłem 2tys.zł a calościowy koszt eksploatacji tego mieszkania to 8tys.zł rocznie.

Teraz za 118m2 płacę zdecydowanie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś się podzielić spostrzeżeniami dot. spalania wesołej? Chodzi mi o ustawienia sterownika podawania itp. oraz nadmuchu. Z tego co wcześniej przeczytałem na forum to trzeba dawać mało nadmuchu.

 

Do każdego trzeba dozować nadmuch, żeby nie wyrzucać ciepła kominem, a im bardziej spiekalny węgiel tym krótszy cykl podawanie/przerwa trzeba dawać.

 

Przy Wesołej drobnej miałem podawanie 2s a przy grubej 5s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zartujesz ? Tanio ?

Własnie przeprowadziłem się z mieszkania M4 52m2,gdzie mieszkałem od 23 lat i za ogrzewanie rocznie płaciłem 2tys.zł a calościowy koszt eksploatacji tego mieszkania to 8tys.zł rocznie.

Teraz za 118m2 płacę zdecydowanie mniej.

 

dolicz jeszcze koszt wykonania Twojego cuda a nie pleć o samych kosztach eksploatacji. Podając wyrywkowe dane, nie przedstawiasz realnego obrazu sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
dolicz jeszcze koszt wykonania Twojego cuda a nie pleć o samych kosztach eksploatacji. Podając wyrywkowe dane, nie przedstawiasz realnego obrazu sytuacji.

118m2 kosztowało mnie 310tys.zł na gotowo,mieszkanie 52m2 to koszt 210tys.zł.

118m2 ogrzewanie 1tys.zl,52m2 ogrzewanie 2tys.zł

Blok 10 piętrowy z lat 70-tych,ocieplony od kilku lat 15cm styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

118m2 kosztowało mnie 310tys.zł na gotowo,mieszkanie 52m2 to koszt 210tys.zł.

118m2 ogrzewanie 1tys.zl,52m2 ogrzewanie 2tys.zł

Blok 10 piętrowy z lat 70-tych,ocieplony od kilku lat 15cm styro.

 

Faktycznie Cię dymali. Ale wcale się temu nie dziwię. Rozmawiamy o ogrzewaniu, a ty nie chcesz, bądź nie chcesz wiedzieć o jakie dane chodzi. Szczerze, to nie interesuje mnie za ile kupiłeś mieszkanie czy dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli będzie to Pieklorz z Bobrka ?
To lekko nie będzie - a może się zdarzyć i całkowita kicha. Poza tym - Bobrek aktualnie Pieklorza nie robi. Robi groszek 5 - 25. Pieklorza poza Piekarami robi tylko Centrum - to drugi ruch dwuruchowej kopalni Bobrek - Centrum. Ale i on bywa niełatwy. Moc owszem ma - ale sporo ludzi tą moc z popielnika wybiera i z wymiennika skrobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lekko nie będzie - a może się zdarzyć i całkowita kicha. Poza tym - Bobrek aktualnie Pieklorza nie robi. Robi groszek 5 - 25. Pieklorza poza Piekarami robi tylko Centrum - to drugi ruch dwuruchowej kopalni Bobrek - Centrum. Ale i on bywa niełatwy. Moc owszem ma - ale sporo ludzi tą moc z popielnika wybiera i z wymiennika skrobie.

 

Hehe dobrze powiedziane - chyba z 2 lata temu jeszcze był w miarę ok, a potem spiekalność poooszła w górę.

 

A sprzedawcy pewnie podpierają się certyfikatami z badań sprzed 3 lat :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobra64 dzięki piękne, teraz wiem już wszystko o Pieklorzu co chciałem wiedzieć. Szkoda, że nie zapytałem wcześniej, bo tonę takiego właśnie ekogroszku z Bobrka-Centrum kupiłem. Teraz już trochę mądrzejszy zamówiłem tonę Retopala z Bartexu. Retopalem zacznę jesień, a jak przyjdzie zima to pójdzie Pieklorz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po sprawie ;)

 

na ten rok zamówiłem

3 tony Chwałowice po 660zł

1,5 tony Ekoretu z Juliusza po 770zł

miał być Pieklorz/Piekary ale się skończył i jego pojawienie się stoi pod znakiem zapytania :)

 

Zeszły rok to Chwałowice/Wesoła w proporcjach jak wyżej i jak Chwałowice wg mnie trzymają swój standard to Wesoła naprawdę była ok.

 

Cóż i tak nie ma nigdy szans na jakiś standard opału, co roku ta sama kopalnia ten sam węgiel a i tak inna jakość.

Zima zweryfikuje nas Wszystkich - oby pozytywnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wklejałem wcześniej (i było trochu taniej) ale no problemo, raz jeszcze:

http://wegiel.bielsko.pl/cennik_wegla

 

i nie jest to najtańszy jaki znalazłem ale z racji b. dobrej opinii i długiej bytności na rynku są dobrzy.

Nawet, realizują reklamacje klientów w co nie zawsze można uwierzyć oraz nie biorą węgla o złej reputacji.

 

Właśnie jestem po wysypie ;) i zapłacie - pozostało jeszcze wsypać to złoto aby w zimie je wyjarać! Gdzie tu logika?

spalić tyle kasy przy tym się jeszcze urobić i usmolić... oj będzie chyba za jakiś czas GAZ!!! :)

 

Może zrobię fotki Wesołej z ubiegłego roku, Juliusza i Chwałowic z dzisiaj i z 2013 - sam jestem ciekaw jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Właśnie jestem po wysypie ;) i zapłacie - pozostało jeszcze wsypać to złoto aby w zimie je wyjarać! Gdzie tu logika?

spalić tyle kasy przy tym się jeszcze urobić i usmolić... oj będzie chyba za jakiś czas GAZ!!! :)

.

W końcu kilka sensownych zdań od użytkownika ekogroszka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wesoła premium z prestige ekogroszekpakowany.pl , w zeszłym roku się nie zawiodłem i myślę że w tym roku nie będzie źle. Testowałem okolicznych dostawców i ten jest dużo lepszy, z worków się nie leje i widać że jest dobrze odsiany (brak miału) i w spalaniu wychodzi taniej niż nawet tańsze węgle czeskie.

 

W tym roku go nie polecam jednak, bo kupiłem po raz trzeci i chyba ostatni bo już 3 razy mi piec sam wygasł (wcześniej nawet na czeskim z takimi samymi czasami mi się to nie zdarzało) i spalanie w trybie letnim na starej dostawie wahało się pomiędzy 1,7-2,3kg/24h teraz nigdy nie zszedłem poniżej 2 kilogramów (czyściłem piec, zmieniałem ustawienie) i widać że ostatnia dostawa jest dużo gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skoczyłem układanie 5t ekogroszku wesołej z bartexu. Tak jak pisali poprzednicy tak i u mnie przyjechał mokry. Tragedii jednak nie ma, z worków się nie leje, a pod paletami było sucho, najgorzej mokre były worki z góry (myślę że dwie pierwsze warstwy) czuć było że są wilgotne przy ich noszeniu. Parę worków(5) było rozerwanych także odstawiłem je na bok i po wszystkim zajrzałem do środka, o dziwo w jednym który był na samym dole było sucho jak pieprz. Resztę w dotyku czuć że jest lekko wilgotny ( jeżeli ktoś chce mogę wrzucić zdjęcia). Wcześniej zamawiałem z innej lokalnej firmy i raz przywieźli mi taki, że z worków to aż się lało. Osobiście składuje węgiel na dworzu pod wiatą i przykrywam go folią, w tamtym przypadku eko zdążył wyschnąć, także myślę że w tym także da rade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...