Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Koledzy mam pytanie odnośnie ekogroszku z KWK Juliusz Kazimierz. Palił ktoś tym eko? Mam możliwość kupienia za 750 zł workowany za tone (normalnie kosztuje 800 zł, ale mogę mieć taniej, nie będę wypisywał tutaj szczegółów dlaczego tak bo to nie istotne). Jak uważacie? Dobra to cena?

 

Zobacz wyniki testów pod linkiem bo kiedyś go testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na lokalnym skłądzie mają:

Eko miał ( na podajnik) ma podobno 26-27 MJ/kg, popiół 9-11%, cena 630 zł. za tonę.

Zparaszali na mijesce zeby obejrzec, zopisu przez telefon wygladało mi to na ten Groszko-miał, podobno cośoni tam kruszą na miejscu, dowiozą za darno.

Na co zwórcić uwagę i czego unikać w "ekomiałach"? Z jakiej kopalni najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było za wiele frakcji typu mąka. Eko miały oryginalne ( np. Rokita ) mają tak 50 do 70% groszku, reszta miał. Taka proporcja jest właściwa. Normalny najtańszy miał ma ze 30% grubszego ziarna. Może to też być rzeczywiście kruszone bez przesiewania - wtedy z przyzwoitej maszyny zostaje tak z 15% najdrobniejszej frakcji. Kopalnie takie same jak przy ekogroszku - żadnych spiekających typów 32.2 czy tam 33 nie brać. Miał ze spiekalnego węgla spieka się jeszcze mocniej niż ekogroszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas sprawdzam popularność (ilość sprzedanego) ekogorszku na allegro. Czy jest ktoś z Was w stanie wyjaśnić fenomen czegoś co nazywa się "Tani Opał Ekogroszek Pro" ? Na jednej aukcji sprzedali ponad 200 ton. Opierając się na opiniach internetowych, Tani Opał raczej sprzedaje straszne badziewie w ładnych opakowaniach. Palił może ktoś z Was ekogroszkiem od nich ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas sprawdzam popularność (ilość sprzedanego) ekogorszku na allegro. Czy jest ktoś z Was w stanie wyjaśnić fenomen czegoś co nazywa się "Tani Opał Ekogroszek Pro" ? Na jednej aukcji sprzedali ponad 200 ton. Opierając się na opiniach internetowych, Tani Opał raczej sprzedaje straszne badziewie w ładnych opakowaniach. Palił może ktoś z Was ekogroszkiem od nich ?

 

 

 

Ja testowałem "tani opał" i były to Komorany, brunatny o niskiej kaloryczności lub inne badziewie, wyniki są pod linkiem w stopce.

 

Nie wiem co teraz pakują i sprzedają - gdy trafię na ich worki w markecie kupię, sprawdzę i dam znać co mają w tym sezonie.

 

 

 

Piszą:

 

"*okazyjna cena może wiązać się z otrzymaniem pełnowartościowego produktu w opakowaniach o pogorszonej jakości nadruku"

 

 

Tani chwyt marketingowy :sick:

 

Na worku chyba jest rysunek klienta zimą ;) :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Suspenser potrzebuję kupie eko ok2t

Mam juz kupiony 2t miału z piasta i potrzebuje kupić na mrozy 2t ekogroszku fajnego

co polecasz ? czy ten kazach czy wesoła?

Mam defro akm duo .

p.s. bedzie to pierwsza moja zima z tym piecem !, przedtem śmieciuch!

dzieki za rade!

 

 

Wesoła ma mniej popiołu i słabiej żar trzyma, więc do tłokowca to raczej Kazacha bym polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...