Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witajcie,

w weekend byłem na śląsku okazjonalnie mój znajomy ma kociołek defro. Byłem obejrzeć w piwnicy patrzę a tam zawęglowany węglem od Karoki :-) sobie myślę ale świat mały :-) Wziąłem od niego 2 wory na testy. Jeszcze nie paliłem nim ale widzę, że w środku jest suchy to już plus.

A skąd on się tam wziął ? :)

W sumie nie pamiętam komu tam wysyłałem i kiedy.

Jak już pisałem, węgiel zawsze kupuję latem a wszystko stoi pod wiatami mimo że workowane i zastretchowane.

Choć jedno autko trafiło mi się lekko wilgotne, zostawiłem od razu sobie z tego auta bo wolę taki lekko wilgotny niż pieprz, mniej się kurzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

W ubiegłym roku roku (w sierpniu) kupiłem 8 ton wesołej w Bartexie. Towar przyszedł suchutki, ładnie zapakowany, worki jutowe, kierowca z poczty miał paleciaka, ładnie poustawiał palety pod wiatą. Worki były niedowarzone ok 24 kg. Przez zimę spaliłem 5 ton i resztę worków latem tego roku przewiozłem do kotłowni. W trakcie przewożenia trochę narobiło się bałaganu, węgiel się porozsypywał z uwagi na pękające worki, rwały się jak papier, dobre 700 kg musiałem powsypywać do nowych worków. Do czego zmierzam? Jak zrobiła się spora hałda tego węgla na dziennym świetle przyjrzałem się dokładnie i co zobaczyłem? Czarny węgiel pomieszany z brązowym (brunatnym?) Wcześniej tego nie widziałem możliwe że te palety co spaliłem zimą nie zawierały domieszki brunatnego albo zawierały ale po prostu przy sztucznym świetle w kotłowni nie było tego widać.

Mam do Was pytanie, czy też zauważacie u Siebie kawałki węgla brunatnego?

 

Worki jutowe nie mogą leżeć w świetle słonecznym bo się utylizują - doświadczyłem tego w tym roku gdy nie osłoniłem kilku plandeką.

 

Nie mam kawałków brunatnego w kamiennym co widziałem choćby w tym co się wysypało z worków, które się rozpadły od światła słonecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Zdaniem związkowców, rosnący import rosyjskiego surowca jest jedną z głównych przyczyn dramatycznej sytuacji w polskim górnictwie."

 

Ktoś tu celowo skutek nazywa przyczyną, żeby ukryć własne błędy :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Nasz węgiel miał ludzkie ceny to żaden ruski by nawet nie powąchał naszej ziemi.....

 

Dokładnie. Tylko że wówczas prezesi i pierdyliad pośredników nie zarabiało by na tym naszym czarnym złocie:(

Ciekawe, czy Kazimiesz Juliusz ma już kupca, któremu jednak się opłaci tam wydobywać?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Nasz węgiel miał ludzkie ceny to żaden ruski by nawet nie powąchał naszej ziemi.....

 

Nasz węgiel idzie właśnie na Warszawę. Normalne firmy zapierd...ją żeby przeżyć, górnicy napierd...ją żeby zabrać nam wszystkim :p

Czy ktoś zna średnią pensję górnika, i to pracującego na powierzchni? Jaką otrzymuje emeryturę? Jak to wypada np. w stosunku do nauczyciela? W dupach im się od zawsze przewraca i zamiast modernizować kopalnie i wydobycie ciągną najłatwiejszą drogą z naszych kieszeni. "Żelaznej damy" tu trzeba! Inaczej nigdy nie pozbędziemy się problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz węgiel idzie właśnie na Warszawę. Normalne firmy zapierd...ją żeby przeżyć, górnicy napierd...ją żeby zabrać nam wszystkim :p

Czy ktoś zna średnią pensję górnika, i to pracującego na powierzchni? Jaką otrzymuje emeryturę? Jak to wypada np. w stosunku do nauczyciela? W dupach im się od zawsze przewraca i zamiast modernizować kopalnie i wydobycie ciągną najłatwiejszą drogą z naszych kieszeni. "Żelaznej damy" tu trzeba! Inaczej nigdy nie pozbędziemy się problemu.

 

A ja 2 lata paliłem ruskim opałem , czy tez Kazachskim czy tez Syberyjskim bo faktycznie nie wiedziałem skąd on jest i szczerze mówiąc byłem z tego opału najbardziej zadowolony.

 

Spalał się bardzo ładnie , popiół super , żadnych spieków , bardzo prosty w spalaniu i bezproblemowy , na dowolnych ustawieniach spalał się znakomicie.

 

Od 2 lat palę polskim (podobno miał z Piasta) i ekogroszek podobno Chwałowicki.

Miał albo nie jest to Piast albo jakiś dziwny bo się spieka , zbryla. Ciężki w spalaniu.

Chwałowice ekogroszek - dużo łatwiejszy w spalaniu , ale tez trochę trudny bo podobnie się lekko zbryla i spieka , ale i tak dużo lepiej niz ten miał niby z Piasta.

 

Osobiście wolałbym dale brać opał ruski , ale nie ma u mnie w ofercie pakowanego (w rozsądnej cenie) a miału ruskiego tez brak :(

Tam gdzie biore opał mają pakowany w worki przewiewne i kupuje w lato suchutki jak pieprz i wiem że nie oszukują na wadze.

 

Kraje byłego ZSRR mają duuuuużo większe zasoby wegla niż Polska i nie muszą go wydobywać aż tak głeboko , a czym opał jest głębiej tym ma gorsze właściwości ...

Ruski mają ciągle antracyt , a w Polsce antracytu już od chyba kilkadziesięciu lat nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A ja 2 lata paliłem ruskim opałem , czy tez Kazachskim czy tez Syberyjskim bo faktycznie nie wiedziałem skąd on jest i szczerze mówiąc byłem z tego opału najbardziej zadowolony.

 

Jak ktoś jest z okolic Oleśnicy (dolny śląsk) to mam fajny skład z takim Kazachskim opałem (nie w Bykowie),670 pln/tona luz,mogą zapakować w worki..Docelowo,będzie to moje "paliwo" na stale :)

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszperałem do parametrów ruskiego z koncernu RUS COAL.. i stepnoy nie ma rewelacyjnych parametrów... po przeliczeniu na MJ tylko około 22MJ i sporo popiołu a to jeden z bardziej popularnych u Nas... ciut lepszy jest Evtinsky Węgiel:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=http://www.ruscoal.ru/&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.ruscoal.ru/allinformation%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Dj5H%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest z okolic Oleśnicy (dolny śląsk) to mam fajny skład z takim Kazachskim opałem (nie w Bykowie),670 pln/tona luz,mogą zapakować w worki..Docelowo,będzie to moje "paliwo" na stale :)

 

Czy jesteś pewien, że to Kazachski jak w mojej ofercie czy może jednak Rosyjski, który mam po 700 workowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz węgiel idzie właśnie na Warszawę. Normalne firmy zapierd...ją żeby przeżyć, górnicy napierd...ją żeby zabrać nam wszystkim :p

Czy ktoś zna średnią pensję górnika, i to pracującego na powierzchni? Jaką otrzymuje emeryturę? Jak to wypada np. w stosunku do nauczyciela? W dupach im się od zawsze przewraca i zamiast modernizować kopalnie i wydobycie ciągną najłatwiejszą drogą z naszych kieszeni. "Żelaznej damy" tu trzeba! Inaczej nigdy nie pozbędziemy się problemu.

Zarobek na rękę na powierzchni KWK Borynia z JSW S.A to ok 2200 zł.

Co ci kto zabiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co?

Kampania węglowa ma wszystkie zwały pełne węgla.Nie może go sprzedać bo zalewa nasz rynek wschodni węgiel.

Tym samym jego koszty rosną.

Co ciekawsze to chcąc kupić węgiel prosto z kopalni kolejka jest czasem po 3-4 dni. Ktoś trzyma na tym swoje łapska.Polska to dziwny kraj.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co?

Kampania węglowa ma wszystkie zwały pełne węgla.Nie może go sprzedać bo zalewa nasz rynek wschodni węgiel.

Tym samym jego koszty rosną.

Co ciekawsze to chcąc kupić węgiel prosto z kopalni kolejka jest czasem po 3-4 dni. Ktoś trzyma na tym swoje łapska.Polska to dziwny kraj.

 

Związkowcom górniczym to nie przeszkadza - "KOLEJKA JEST CZASEM PO 3-4 DNI". Oni chcą tylko kasy, im się należy. W "wolnej Polsce" związki zawodowe zlikwidowały już ogromną ilość zakładów pracy ( np. Stocznie) teraz kolej na kopalnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związki zawodowe?

Śmieszne. Zadzwoń do Wałęsy co jego kniazie za jaką kasę polikwidowały.

Nareszcie wiem to wina Wałęsy (nie TUSKA???)- "kolejka jest czasem po 3-4 dni". Czekanie na sprzedaż, załadunek nie ma wpływu na cenę. Ta część obrotu jest robiona charytatywnie. Do likwidacji stoczni mi doprowadzili związkowcy nie zgadzając się na kolejne plany ich ratowania, bez uwzględnienia ich postulatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...