Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Po co?

Kampania węglowa ma wszystkie zwały pełne węgla.Nie może go sprzedać bo zalewa nasz rynek wschodni węgiel.

Tym samym jego koszty rosną.

Co ciekawsze to chcąc kupić węgiel prosto z kopalni kolejka jest czasem po 3-4 dni. Ktoś trzyma na tym swoje łapska.Polska to dziwny kraj.

 

Grzegorz, jako górnik i sprzedawca węgla powinieneś wiedzieć, że na zwałach kopalnianych leży głównie miał energetyczny, z Rosji sprowadzany jest węgiel gruby, opałowy, którego w Polsce brakuje. Nasze kopalnie produkują miały energetyczne i węgle koksujące (jak np. z twojej kopalni), co stanowi ponad 80% produkcji. Ponieważ elektrownie mają pełne składy , a na koksujący spadło zapotrzebowanie z powodu zastoju w Chinach sytuacja kopalń jest taka a nie inna. Ja też nie lubię putina, ale nie widzę powodów do konfabulacji. A tych górników z Braniewa to pozbierajcie z powrotem, bo potem ludzie myślą, że górnik to ma trzy podbródki i basior :)

Tego zdania nie rozumię "Nie może go sprzedać bo zalewa nasz rynek wschodni węgiel.

Tym samym jego koszty rosną." to jakaś wolta umysłowa? W normalnym rynku, jeżeli konkurencja atakuje ceną to albo się plajtuje, albo obniża własną cenę, ale nie podnosi.

Edytowane przez w84u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiesz jakie to koszta ponosi kopalnia jak jej węgiel na Z wałach leży. Kto dopuścił do tego aby nas wschodni rynek węglem zalał?

 

Prawda jest taka że z roku na rok polski węgiel jest coraz gorszy , bo wydobywany z coraz to niższych partii ...

Wiele gatunków węgla i ich super jakość i popiół to już mity i legendy a dodatkowo te węgle są przez swą "legendę" drogie ...

 

Ja paliłem przez 2 lata ekogroszkiem pochodzenia z byłego ZSRR bo nie wiem skąd dokładnie był bo jeden sprzedawca mówił że ruski , drugi że kazachski a trzeci że ukraiński ;) Więc powiedzmy "ruskim" ;)

Ten opał wspominam najlepiej. Być może nie miał "powera" jak podobno "na papierze" mają niektóre polskie węgle ale był całkowicie bezproblematyczny w spalaniu. Na dowolnych ustawieniach spalał się w pyłek.

Nie znałem słowa spieki , koks , niedopał ...

 

A od 2 lat palę polskim węglem (podobno miał z Piasta 24MJ ??? jak i niby ekogroszek Chwałowice) i szczerze mówiąc gdybym miał dostęp do pakowanego suchego miału z Rosji na miejscu to bym się nie zastanawiał ...

 

Ruski mają gigantyczne pokłady węgla , dużo większe niż Polska. Mają nawet antracyt , który w Polsce od kilkudziesiecioleci już nie występuje ..

 

A co do tych "biednych" górników ....

 

Dla mnie największym chwastem jest kompania weglowa. To rak polskiego górnictwa. Pośrednik który dyktuje ceny. Pośrednik który ma co raz większe koszty własne i wymusza oszczedności na kopalniach ...

To sztuczny twór , całkowicie niepotrzebny , bo cenę powinna ustalać kopalnia i także zając się sama sprzedażą ..

 

A Koncern Węglowy to ciepłe posadki dla "zasłużonych" z świetnymi pensyjkami , zerową odpowiedzialności , zapewniający stanowiska , pensyjki i przywileje pewnej grupie ludzi ...

 

Gdyby zlikwidować te wszystkie koncerny i aby kopalnie mogły same sprzedawać węgiel za cenę jaką chcą to nagle by się okazało że jednak się opłaca :)

 

Ale tutaj chyba uratuje tylko UPADEK kopalni i przejęcie ich przez obce firmy , które jak widać potrafią zarabiać na sprzedaży węgla i utrzymywać zysk ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakie to koszta ponosi kopalnia jak jej węgiel na Z wałach leży. Kto dopuścił do tego aby nas wschodni rynek węglem zalał?
Grzesiu, nic nas nie zalewa :) Polska eksportuje ok. 6mln ton węgla, głównie ortokoksowy (więc i twój, z Zofiówki) a importuje płomienny (6 mln ton), i to nie z Ukrainy, bo ta po zablokowaniu Donbasu sama importuje, ale głównie z Rosji. Dobry węgiel, choć bez atestów (podobnie jak nasz krajowy, bo atesty na stronach producentów/kopalń z przed paru lat, pomiędzy bajki można) Określenie "z Rosji" rzecz jasna też nic nie mówi, w Polsce na samym Śląsku jest kilka typów, plus Z. Lubelskie, a co dopiero Rosja :) Pytanie więc powinno brzmieć, kto dopuścił do nadpodaży węgla określonego typu. Już ponad rok temu było wiadomo, że nie ma zbytu, a w elektrowniach są zapasy na rok. Ani ja, ani ty nie spalimy węgla energetycznego lub koksującego z RI ponad 30, prawda? Edytowane przez w84u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłeś Marcelowskim groszkiem?
Nie, ze względu na zbyt niskie zapotrzebowanie i co za tym idzie niską temperaturę w palniku. Wszyscy o których wiem, że palą z Marcela robią to w kotłach tradycyjnych. Kiedyś chciałem się skusić na Jankowickiego Borutę, ale po dzisiejszych opiniach widzę, że rezygnując zrobiłem dobrze. Od 2003 palę tylko Chwałowicami i (od dwóch sezonów Wesołą)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, nic nas nie zalewa :) Polska eksportuje ok. 6mln ton węgla, głównie ortokoksowy (więc i twój, z Zofiówki) a importuje płomienny (6 mln ton), i to nie z Ukrainy, bo ta po zablokowaniu Donbasu sama importuje, ale głównie z Rosji. Dobry węgiel, choć bez atestów (podobnie jak nasz krajowy, bo atesty na stronach producentów/kopalń z przed paru lat, pomiędzy bajki można) Określenie "z Rosji" rzecz jasna też nic nie mówi, w Polsce na samym Śląsku jest kilka typów, plus Z. Lubelskie, a co dopiero Rosja :) Pytanie więc powinno brzmieć, kto dopuścił do nadpodaży węgla określonego typu. Już ponad rok temu było wiadomo, że nie ma zbytu, a w elektrowniach są zapasy na rok. Ani ja, ani ty nie spalimy węgla energetycznego lub koksującego z RI ponad 30, prawda?

Taa, ale w świat lecą informacje że nasz leży bo ruski tańszy i przez to upada nasze górnictwo.

Tyle że dlaczego takie kolejki tam gdzie jest węgiel przeznaczony do naszych kotłów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia gustu, ale raczej wiedzy. Obaj jesteśmy po tej samej szkole :) Szkoda, że w pozostałej części Polski nie mają tego wyboru. Obaj mieszkamy mając w zasięgu wzroku lub paru kilometrów kopalnie, ale nie kupisz węgla do retort taniej aniżeli 700 zł. Im dalej na północ tym gorzej. Cena zbliża się do 1 tysiąca. I tego te spasione związkowcy z Braniewa nie rozumieją. Zawsze te same ryje :) Mój szwagier jest/był szefem największego związku branżowego górników w Polsce więc co nieco kumam, ale raczej nie dyskutujemy na ten temat :):D

PS Dobrze, że to rozumiesz Karaoka, Grzegorz też, tylko górnicy najczęściej mają gotową odpowieź, która w ich środowisku ma duży posłuch, a zupełnie mija się z prawdą.

Edytowane przez w84u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,16688297,Na_gorniczych_zwiazkowcow_kopalnie_placa_miliony.html

 

"Komisje zakładowe mnożą się jak króliki, bo dzięki temu więcej działaczy nie pracuje i jednocześnie wzrasta liczba związkowców, których pracodawca nie może zwolnić - mówi Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki oraz senator SLD. Zgodnie z przepisami już przy 150 członkach zarejestrowany związek na prawo do oddelegowania do pracy związkowej jednego działacza. Według Markowskiego to patologia, z którą nikt nie ma odwagi nic zrobić."

 

"W trzech walczących o przetrwanie śląskich spółkach węglowych działa aż 230 zakładowych komisji związkowych, a 281 działaczy nie musi pracować. Roczne utrzymanie tych ludzi kosztuje 41 mln zł."

 

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/674086.html

"Niektórzy liderzy zarabiają podobnie jak szefowie górniczych gigantów – wyliczyła „Rz”. Rekordziści przekraczają 200 tys. zł rocznie. Zmiany umożliwiłaby nowelizacja ustawy o związkach zawodowych, ale na to się nie zanosi"

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z kwk wesoła 25-30 lat wstecz-to był towar, popiołek wyglądal jak z oryginalnych papierochów marlboro przewiozłem kope tysięcy ton w tamtych latach niestety trza miec szczęście trafic w danym dniu aby trafic na dobrą ścianę-pokład napiszę co jest wart te moje czarne złotko z wesołej-jaka jest różnica z kop. piast -ziemowit bo tylko dotychczas z nich korzystałem zdrówka;)

 

Witam a więc tak

dzięki Suspenser -masz rację tani opał jest dla bogaczy

ja kupiłem w czerwcu po 740 zł-bogatym nie jestem ta wesoła jest gites chodze sprawdzac jak wygląda palnik -zgarniacz popiołu z obrotówki nie ma co robic w tym sezonie

a ja głupi rok wcześniej załatwiłem dwa duże kubły bo były dwa małe

tak z Wesołej jest dobry groszek tzw 2 taki jak 20-30 lat wcześniej -popiołek jak z amerykańskiego marlboro

polecam go zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a więc tak

dzięki Suspenser -masz rację tani opał jest dla bogaczy

ja kupiłem w czerwcu po 740 zł-bogatym nie jestem ta wesoła jest gites chodze sprawdzac jak wygląda palnik -zgarniacz popiołu z obrotówki nie ma co robic w tym sezonie

 

Zacytuję klasyka: "ja wiedziałem, że tak będzie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe pięknie powiązałeś i przedstawiłeś fakty - w końcu nic nie dzieje się bez przyczyny ...

 

Teraz tylko jeszcze kwestia blokady ruska i ceny na ekogroch poniżej tysiaka to zobaczymy jak świnia niebo :) - monopol pełną gębą

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...