Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zależy. U mnie tylko czech. Koszty ekslopatacji niewspółmiernie niższe niż przy naszym opale.

 

- Testowałem czecha niedawno i na lato jest OK i może na okresy przejściowe gdzie temp będzie na +, bo na mrozy to za szybko się spala i będzie za dużo popiołu, no i gdyby było po max 350-400zł to wtedy można się pomęczyć z nim zimą - ja mam za duży odbiór ciepła zimą żeby jechać czechem cały czas...

 

- Ile spalasz czecha przez zimę? lub przez cały rok jesli grzejesz też CWU latem?

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Testowałem czecha niedawno i na lato jest OK i może na okresy przejściowe gdzie temp będzie na +, bo na mrozy to za szybko się spala i będzie za dużo popiołu, no i gdyby było po max 350-400zł to wtedy można się pomęczyć z nim zimą - ja mam za duży odbiór ciepła zimą żeby jechać czechem cały czas...

 

- Ile spalasz czecha przez zimę? lub przez cały rok jesli grzejesz też CWU latem?

 

Ja właśnie kupuję po ok 4 stówki za tonę w workach. Zależy od kursu korony

Przez cały rok spalam ok. 2 ton, czyli mieszczę się w tysiącu złociszy rocznie. No ale domek malutki i cieplutki, to i zapotrzebowanie małe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupuję po ok 4 stówki za tonę w workach. Zależy od kursu korony

Przez cały rok spalam ok. 2 ton, czyli mieszczę się w tysiącu złociszy rocznie. No ale domek malutki i cieplutki, to i zapotrzebowanie małe.

Pozdrawiam

 

Czyli masz wręcz symboliczne zapotrzebowanie na ciepło - w takim układzie i tej cenie to czeski jak najbardziej :).. przy cenie u nas workowanego około 550zł i sporym zapotrzebowaniu na ciepło zimą to czeski już nie jest opłacalny.. dużo lepszy byłby już jakiś rusek za około 600zł niż czech, bo rusek ma trochę wyższą kaloryczność

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. U mnie tylko czech. Koszty ekslopatacji niewspółmiernie niższe niż przy naszym opale.

 

No nie zgodzę sie :) testowałem to w poprzednią zimę. Jak policzyć dokładnie koszty - to oszczędności nie ma prawie żadnych a piec usyfiony masakrycznie :) u mnie po 550 zł zatem szału nie ma zwłaszcza przy 185 m2

Edytowane przez Xerses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz wręcz symboliczne zapotrzebowanie na ciepło - w takim układzie i tej cenie to czeski jak najbardziej :).. przy cenie u nas workowanego około 550zł i sporym zapotrzebowaniu na ciepło zimą to czeski już nie jest opłacalny.. dużo lepszy byłby już jakiś rusek za około 600zł niż czech, bo rusek ma trochę wyższą kaloryczność

 

za 6 stówek jakby można było wyrwać wegiel od Putina w workach, to też bym sie przerzucił.

Z tym syfem w piecu też bym nie demonizował. Jest większy niż po polskim, ale tez tragedii nie ma :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zgodzę sie :) testowałem to w poprzednią zimę. Jak policzyć dokładnie koszty - to oszczędności nie ma prawie żadnych a piec usyfiony masakrycznie :) u mnie po 550 zł zatem szału nie ma zwłaszcza przy 185 m2

 

Po 550 są Ledwice, w nich nie ma aż tak dużo popiołu, ale w Komoranach to już porażka - do 15% i to mocno lotnych, więc wymiennik i komin będą usyfione - sąsiadowi nawet dachówki zapaprało bo tonę wziął na próbę - potem powiedział, że już tego błędu nie powtórzy i pali tylko Wesołą :)

 

W testach mam ceny za MJ różnych ekogroszków i tam wszystko widać - jak ktoś ma inną cenę zakupu któregoś węgla wystarczy podstawić do obliczeń i będzie miał wynik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj piec ma ruszt wodny i ponoć przez to do najczystszych nie należy,,,, ale po ponad 2 latacj palenia sosną, miałem+eko ze składy wegla, + ostatnia zima na ekorecie.... z komina wygarnałem 1/2 metakowego wiaserka sadzy z popiołem, zastanawiam się czy to kilak saszetek sad-palu, czy może metrowa rura z pieca do kona którą czysciłem ze 3 razy tak pomaga. Bo ni wieże że taki dobry ekogroszek miałem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał też masz u siebie?

 

Na piec Ogniwo eko plus z palnikem burner kazachwski sie nada ? Jak ajest różnica między tym kazachskim a wesołą ? I który lepszy? :)

 

 

Miału nie mam.

 

Na Ogniwo Kazach się nada - Wesoła jest ciut mocniejsza [29,5 MJ/kg], ma mniej popiołu [ok. 3%] i wypala się na "pył z papierosa", ale jest droższa [880 zł / tonę], a Kazach jest trochę słabszy [29 MJ/kg], ma więcej popiołu [ok. 8,5%] i w popiele są łupki, ale jest tańszy [800 zł / tonę].

 

Osobiście wolę dopłacić do Wesołej, ale jak ktoś chce mieć taniej wtedy lepiej wziąć Kazacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kwk Wesoła nie takiego typa -jest groszek tzw 2 do 0,32 mm i taki zakupiłem-średnio to wychodzi gdzieś od 15mm-do 0,32 mm nie ma drobniejszej frakcji w nim i ten jest gites- ale zakup robiłem w czerwcu:D

 

czyli te dane są nieaktualne? podane jest na stronie kopalni : 8-25mm z Wesołej i takie firmy jak Bartex, Karena same odsiewają żeby uzyskać max. ziarno 25mm? bo jak u nich pytałem to pisali że frakcja 5-25mm jest u nich tego z Wesołej :

http://www.khw.pl/oferta/wegiel.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miału nie mam.

 

Na Ogniwo Kazach się nada - Wesoła jest ciut mocniejsza [29,5 MJ/kg], ma mniej popiołu [ok. 3%] i wypala się na "pył z papierosa", ale jest droższa [880 zł / tonę], a Kazach jest trochę słabszy [29 MJ/kg], ma więcej popiołu [ok. 8,5%] i w popiele są łupki, ale jest tańszy [800 zł / tonę].

 

Osobiście wolę dopłacić do Wesołej, ale jak ktoś chce mieć taniej wtedy lepiej wziąć Kazacha.

 

Ok rozumiem że dowozisz ten opał :) do ilu kilometrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się do co wcześniejszych negatywnych opiniach o Komoranach. U siebie musiałem dać mu dużo powietrza,żeby tak nie smolił wnętrza kotła.

Sadzy i popiołu i tak jest bardzo dużo. Natomiast przy dużym nadmuchu można to jakoś spalić. Nie polecam.

 

Tu jeszcze coś, co nas zainteresuje:

 

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/poslowie-chca-zablokowac-tani-import-wegla,2050364,4199#iwa_item=4&iwa_img=0&iwa_hash=17686&iwa_block=business_news

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się do co wcześniejszych negatywnych opiniach o Komoranach. U siebie musiałem dać mu dużo powietrza,żeby tak nie smolił wnętrza kotła.

Sadzy i popiołu i tak jest bardzo dużo. Natomiast przy dużym nadmuchu można to jakoś spalić. Nie polecam.

 

Tu jeszcze coś, co nas zainteresuje:

 

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/poslowie-chca-zablokowac-tani-import-wegla,2050364,4199#iwa_item=4&iwa_img=0&iwa_hash=17686&iwa_block=business_news

 

Ta cena 231zł to jest ekogroszek? czy za miał? te ceny na stronie Kampanii Węglowej za ekogroszek po 600-700zł za tonę to są ceny bezpośrednio z kopalni? czy to już jakiś pośrednik pokopalniany sprzedaje? :

http://www.kwsa.pl/sprzedaz_wegla/oferta_handlowa/ceny_wegla/grube_srednie_paliwa_kwalifikowane_samochody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kwk Wesoła nie takiego typa -jest groszek tzw 2 do 0,32 mm i taki zakupiłem-średnio to wychodzi gdzieś od 15mm-do 0,32 mm nie ma drobniejszej frakcji w nim i ten jest gites- ale zakup robiłem w czerwcu:D

 

Zgadza się i ten właśnie sprzedaję choć mogę tež mieć drobną wesołą 5-25 z kopalni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...