Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Pytam bo nie wiem czy kupiłem "podróbę" czy coś z nadmuchem nie tak.

Tu zdjęcie po lekkim przegarnięciu palnika.

[ATTACH=CONFIG]284111[/ATTACH]

 

Same - te zlepki - nie chcą spaść, ale jak już są w popielniku to rozpadają się na prawie pył.

 

Tak wygląda u mnie Retopal na palniku (grupowe 8kW/8kW). Zdjęcie z lampą. Tam gdzie czarno to lekki żar.

palnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No prawie to samu

[ATTACH=CONFIG]284218[/ATTACH]

 

Tylko mam wrażenie, że to po prawej -bardziej brązowe nie chce spaść sam, rośie jakby do góry i trzeba mu pomóc.

 

Pozdrawiam

Tomasz

 

Wygląda też troche jak niedopalone. Na tyle na ile można wywnioskować ze zdjęcia. Z tego co ktoś napisał w innym wątku - trzeba poczekać na jakieś ochłodzenie i dopiero zaobserwować co się dzieje na palniku. Jak dostanie mocy to może się ładnie wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik nie wygląda na bardzo okopcony. Przy drzwiczkach to nawet biało się robi. Środek palnika jest mniej penetrowany przez powietrze. Otwory są przecież po bokach. Ze zdjęć widać że węgiel był z przerostami popiołu. Można takie kawałki przypominające kształtem kawałki węgla przełamać i zobaczyć jak wygląda w środku. Przy większej mocy liczcie by popiół nie zaczął mięknąć tworząc żużle. Z tego tytułu preferuje półautomat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się spala mieszanka Chwałowic z Pieklorzem na grupowym 8 kW powtórzeń x 3

[ATTACH=CONFIG]284246[/ATTACH]

Jestem tu nowy i choć już stary wiekiem, to żółtodziób w użytkowaniu kotła z podajnikiem. Kocioł Ogniwo EKO Plus 16KW. Pozostało mi z zeszłego sezonu ok 2 tony groszku z Rydułtów klasy 34/1. Dokupiłem luzem niby eko groszek Chwałowicki i po zmieszaniu50/50% palił się dobrze, ale wyprodukowałem 20% obj. koksu i cały środek zasyfiony sadzą po czterech dniach palenia. Na próbę kupiłem 2 worki jakiegoś eko z OBI po 11.60 za worek 20kg MIAMI 23MJ/kg, popiół 10%. Jak myślicie? Czy da sobie rady mój eCoal jeśli będę mieszał te węgle? W jakim stosunku? Dzisiaj na próbę zasypałem go , pali się ale w automacie kocioł pracuje na bardzo niskich parametrach - temp powr 40st, CO-43 - zadane 55, spaliny 95st, zobaczę jutro ile będzie popiołu i jaki. Pozdrawiam: fred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy i choć już stary wiekiem, to żółtodziób w użytkowaniu kotła z podajnikiem. Kocioł Ogniwo EKO Plus 16KW. Pozostało mi z zeszłego sezonu ok 2 tony groszku z Rydułtów klasy 34/1. Dokupiłem luzem niby eko groszek Chwałowicki i po zmieszaniu50/50% palił się dobrze, ale wyprodukowałem 20% obj. koksu i cały środek zasyfiony sadzą po czterech dniach palenia. Na próbę kupiłem 2 worki jakiegoś eko z OBI po 11.60 za worek 20kg MIAMI 23MJ/kg, popiół 10%. Jak myślicie? Czy da sobie rady mój eCoal jeśli będę mieszał te węgle? W jakim stosunku? Dzisiaj na próbę zasypałem go , pali się ale w automacie kocioł pracuje na bardzo niskich parametrach - temp powr 40st, CO-43 - zadane 55, spaliny 95st, zobaczę jutro ile będzie popiołu i jaki. Pozdrawiam: fred

 

Zobacz czy to cudo z obi po wyschnieciu robi się brunatne i jeśli tak to są to komorany które mają zerową spiekalnosc . Jak mieszanka 70% komoran na 30 tamtego nie pomoże to już kiepsko będzie.

 

Mieszankę zrób wsypujac worek obi na to worek tamtego i znowu worek obi - przy pobieraniu z zasobnika węgiel się sam wymiesza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy to cudo z obi po wyschnieciu robi się brunatne i jeśli tak to są to komorany które mają zerową spiekalnosc . Jak mieszanka 70% komoran na 30 tamtego nie pomoże to już kiepsko będzie.

 

Mieszankę zrób wsypujac worek obi na to worek tamtego i znowu worek obi - przy pobieraniu z zasobnika węgiel się sam wymiesza .

Dzięki. Dzisiaj właśnie zasypałem taką mieszanką wymieszaną na posadzce: 2 części z OBI, 1 część z Rydułtów, 1 część koksu po poprzednim teście. eCoal ustawiłem na grupowy i zobaczymy co będzie do rana. Co dotyczy tego węgla z OBI, to rzeczywiście znajdują się grudki brązowe, ale są też czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dzisiaj właśnie zasypałem taką mieszanką wymieszaną na posadzce: 2 części z OBI, 1 część z Rydułtów, 1 część koksu po poprzednim teście. eCoal ustawiłem na grupowy i zobaczymy co będzie do rana. Co dotyczy tego węgla z OBI, to rzeczywiście znajdują się grudki brązowe, ale są też czarne.

O widzę,że kolega z za miedzy :)

OBI sobie daruj ! Szkoda kasy na niego ale do spalenia Rydułtów może się nadać bo jest słaby.

Poprawka

No i mamy 1:1 :(

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...