Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A i ten koks dosypuj jak kocioł dostanie obciążenia większego.

No cześć sąsiedzie. Tego koksu to za wiele nie mam, ale to co dziś obserwuję całkiem dobrze się spala. Może jeszcze potrzebne są jakieś zmiany w nadmuchach na poszczególnych mocach, bo są za duże wahania temp. CO, i niska temperatura powrotu - 38 - 43*C. Co byś poradził w zamian tego z OBI? Może by tak coś innego o odpowiedniej mocy, ale z niskim wskaźnikiem ROGI? np Kazimierz-J. czy Wesoła? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej wrzuciłem foto jak spala się mieszanka ,która handluję.

Ci ,którzy kupili chwalą bo spala się dobrze i daje niezłego kopa.

Wesołą kupiłem w Godowie ( nie chcę wymieniać u kogo , zapewne znasz) moim zdaniem to nie jest Wesoła.Czego nie mogę zarzucić to tego,że jest mniej popiołu ale szybciej się kocioł zanieczyszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę,że kolega z za miedzy :)

OBI sobie daruj ! (

 

Nie przesadzaj:) Kupuję od jakiegoś czasu w OBI (zielone worki) i po przestawieniu sterownika (4/40 dmuch 40%) całkiem fajnie się pali.

Popiół jak z papierosa i niewiele go. Tu miałem pytać, czy taki papierosowy popiół świadczyć może o tym, że to brunatny? Bo z "twarzy" mu czarno:)

U mnie "pod domem" ekoret mam po 900pln a widzę, że Bartex ma go po 860 i free transport. Brał ktoś z Bartexu - warto?

Edytowane przez grzech25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i ten koks dosypuj jak kocioł dostanie obciążenia większego.

Witam ponownie. Nie chodzi mi o to że mieszam, czy kombinuję, bo wolał bym kupić odp. paliwo i wszystko z głowy. Tylko co zrobić z węglem który mam już na stanie, tzn groszek rydułtowski. I tu jest pie pogrzebany. Posiadam groszek chwałowicki, więc doszukuję sie co tu dokupić aby domieszać i spalić to co zalega. Myślę o czymś z bardzo niską spiekalnością ROGI, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy palił ktoś tymi ekogroszkami?

http://ekogroszekprestige.pl/ekogroszek/

 

moglby ktoś zrobić test? mam ten ekgorszek prestige platinum i prestige premium. pali sie dobrze ale chciałbym wiedziec jakie ma SVER.

 

Pozdrawiam Michał

 

O prestige było już tu jakiś czas temu więc poszukaj a znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O prestige było już tu jakiś czas temu więc poszukaj a znajdziesz.

 

W tym roku wprowadzili nowe worki, i jakość poszła sporo w dół (przynajmniej w trybie letnim, na starym potrafiłem spalić poniżej 2kg/24h na nowym nie można zejść poniżej 2,6kg/24h), zobaczę jak pójdzie w sezonie zimowym, jak podobnie to będzie moja ostatnia dostawa od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem jeszcze w starych workach w czerwcu. Maher w jakim kociolku palisz i z jakimi nastawami ze miales tak niskie zuzycie jak 2-2.6 kg na dobe. ja nie moge zejscie ponizej 3.3 (100kg na 4 tygodnie).

 

Palę w RBR-eże na spalaniu grupowym w ecoal, średnie spalanie na starej dostawie węgiel z Wesołej (luty 2014) wahało się pomiędzy 1,7-2,3Kg/24h. Temperatura CO 42C (przy 46 już było minimalnie większe), czas podtrzymania był 120minut/czas pracy podajnika 3sek/

czas krótkiej przerwy120/ilość powtórzeń 3/dmuchawa 39; w trakcie pracy czas podawania 3sek dmuchawa 38.

Może masz już od nich nową dostawę, bo ja na nowej nie zeszłem poniżej 2,6kg a większości jest powyżej 3kg, zobaczę jak w sezonie zimowym się będzie paliło, bo w letnim może jest źle bo jest mało popiołu i żar nie jest w stanie wytrzymać dłużej niż 100minut i trzeba mu większą dawkę dawkować, ale w trakcie pracy także nie widać rewelacji (mały płomień i szybko się dostarczona dawka wypala).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę w RBR-eże na spalaniu grupowym w ecoal, średnie spalanie na starej dostawie węgiel z Wesołej (luty 2014) wahało się pomiędzy 1,7-2,3Kg/24h. Temperatura CO 42C (przy 46 już było minimalnie większe), czas podtrzymania był 120minut/czas pracy podajnika 3sek/

czas krótkiej przerwy120/ilość powtórzeń 3/dmuchawa 39; w trakcie pracy czas podawania 3sek dmuchawa 38.

Może masz już od nich nową dostawę, bo ja na nowej nie zeszłem poniżej 2,6kg a większości jest powyżej 3kg, zobaczę jak w sezonie zimowym się będzie paliło, bo w letnim może jest źle bo jest mało popiołu i żar nie jest w stanie wytrzymać dłużej niż 100minut i trzeba mu większą dawkę dawkować, ale w trakcie pracy także nie widać rewelacji (mały płomień i szybko się dostarczona dawka wypala).

Rewelacja. Co to za kocioł RBR? I jeszcze jedno: jaką kubaturę ogrzewasz, jak duży CWU? Co myślisz o EKO groszku GOLD z Wesołej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę w RBR-eże na spalaniu grupowym w ecoal, średnie spalanie na starej dostawie węgiel z Wesołej (luty 2014) wahało się pomiędzy 1,7-2,3Kg/24h. Temperatura CO 42C (przy 46 już było minimalnie większe), czas podtrzymania był 120minut/czas pracy podajnika 3sek/

czas krótkiej przerwy120/ilość powtórzeń 3/dmuchawa 39; w trakcie pracy czas podawania 3sek dmuchawa 38.

Może masz już od nich nową dostawę, bo ja na nowej nie zeszłem poniżej 2,6kg a większości jest powyżej 3kg, zobaczę jak w sezonie zimowym się będzie paliło, bo w letnim może jest źle bo jest mało popiołu i żar nie jest w stanie wytrzymać dłużej niż 100minut i trzeba mu większą dawkę dawkować, ale w trakcie pracy także nie widać rewelacji (mały płomień i szybko się dostarczona dawka wypala).

 

Ile osób korzysta z CWU? Z ciekawości pytam.Prysznic?wanna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje ustawienia sa takie

https://device.esterownik.pl/device/4376/

 

w domu z cwu korzysta 2 osoby dorosle, dziecko 6 lat. zbiornik ma 140 litrow, wanny nie ma tylko sam prysznic plus umywalka w lazience, zlew w kuchni oraz zmywarka (raz dziennie jest właczana) podlaczona jets pod cwu. 2 tygodnie temu wlacyzlem cyrkulacje.. piec uzytkuje od 31 maja 2014 (dzien przeprowadzki). moze mi podpowiecie jak mam poustawiac go.

 

Pozdawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób korzysta z CWU? Z ciekawości pytam.Prysznic?wanna?

 

2 osoby dorosłe+2 dzieci, prysznic+umywalka, w kuchni zmywarka i ciepłej wody się nie używa. Bojler 140L, woda ok 40C w godzinach rannych i południowo-wieczornych, po-za 30C.

Kiedyś sprawdzałem statystyki i jak nikogo nie było to zużycie było 1,3kg/24h, a jeden prysznic to 0,2-0,5kg. Na tegorocznej wesołej z prestige mogę tylko pomarzyć o takich statystykach.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 osoby dorosłe+2 dzieci, prysznic+umywalka, w kuchni zmywarka i ciepłej wody się nie używa. Bojler 140L, woda ok 40C w godzinach rannych i południowo-wieczornych, po-za 30C.

Kiedyś sprawdzałem statystyki i jak nikogo nie było to zużycie było 1,3kg/24h, a jeden prysznic to 0,2-0,5kg. Na tegorocznej wesołej z prestige mogę tylko pomarzyć o takich statystykach.

A próbowałeś podnieść CWU np. na 47 czy 48 jak wychodzi ? nie wiem też jak masz ustawioną histerezę.

Ja mam dalej taki węgielek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...