Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Z tym transportem to masakra. Firmy transportowe nie wiedzą ile już naliczać.

Dostałem 14-ego nową ofertę i na przykład:

1 paleta 1T = 118,80 netto

do tego:

*) Do stawek doliczona będzie opłata paliwowa ( we wrześniu wynosi ona 12%)

*) W związku z wprowadzeniem od 01.07.2011 elektronicznego systemu poboru opłat drogowych do stawek doliczona będzie opłata drogowa.(obecnie wynosi ona 3,1%)

także mamy dodatkowe 15,1%

no i do tego jaszcze kochany VAT 23%

Można to teraz policzyć do kupy.

Aha, zastosowano już 15% zniżki do ceny netto.

Widzicie dlaczego cena wungla robi się taka jaka jest a oferta tej firmy należy do tych z niższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niech sobie kosztuje te 800, tylko żeby za tą kasę było to co mówią , a nie kamień pomieszany z innym badziewiem.

 

Spróbuj w okolicach Wawy kupić coś sensownego za 800 - mimo że to bliżej niż Bydgoszcz to za te pieniądze nie ma

 

W tamtym roku sprawdzałem składy w Mińsku i okolicach - to co nazywali Pieklorzem i kosztowało ok 850, koło Pieklorza nawet nie leżało.

 

Znalazłem super węgiel w Dąbrowie , ale do Wawy poniżej 25 ton nie przywiozą i z transportem wychodzi 800.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Budowniczy.

Szukając porządnego dostawcy bo z tymi dotychczasowymi trzeba będzie się chyba rozstać, tylko wstydu można się najeść.

Trafiłem na eko za bardzo atrakcyjną cenę. Myślę zadzwonię i wypytam.

Od tej atrakcyjnej od ręki jak gościu usłyszał że chcę całe auto albo dwa to zjechał jeszcze 50 na tonie i dostawa w 2 dni.

Pytam co sprzedają, mówi że kazachstański i bardzo dobrze się pali.

Mówię ok ale ja go muszę zobaczyć i sprawdzić bo nie chcę się w jakieś g...o wpakować.

No to może sobie pan w jakiejś Castoramie kupić i zobaczyć.

Od razu pomyślałem co to może być.

Kolega pracuje w Opolu to poprosiłem żeby mi kupił worek.

Patrzę fajne grube worki ale tniemy zobaczyć co w środku.

No czarny, ale wysypię trochę do wiadra żeby zobaczyć jak wygląda dalej i ile miału.

Węgiel nie mokry ale dość wilgotny, jak wziąłem do rę ki to jakiś lekki mi się wdawał i oklejony miałem.

słoneczko ładnie świeciło i co każdą minutę eko groszek jak kameleon zaczynał zmieniać zabarwienie na brązowy i wszystko stało się jasne.

Miałem już końcówkę w zasobniku to wsypałem wiadro o pojemności 15 litrów i pod wieczór włączyłem pompkę CO. Rano już ślimak błyszczał tyle tego kocioł zeżarł.

Wsypałem resztę z worka jak nie wierzycie zobaczcie na moich wykresach z Bruli co ile teraz kocioł się uruchamia grzejąc tylko wodę.

Do wczoraj na czeskim z Komoran pyknął ze 3 razy na dobę a teraz masakra.

Tak że to dopiero jest gó..o.

Na workach napis "Polski Węgiel"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żona worka nie wywaliła to zrobię fotkę jak to wygląda żeby ktoś tego badziewia sobie nie kupił.

Odnalazłem worek i zamieszczam obiecaną fotkę.

Zagiąłem róg worka w którym był umieszczony adres firmy.

Fotka z aparatu nie najlepszej jakości ale co najważniejsze widać. Wartość opałowa podana 24MJ/kg w rzeczywistości nie wiem czy ma połowę z tego.

I ten napis "Polski Węgiel", zapewniam że koło polskiego nawet nie leżał.

DSC00528.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce zobaczyć jak kocioł pracował na tym groszku to proszę zobaczyć na wykresie Bruli.

https://esterownik.pl/remote/447

Bruli nie prowadzi teraz kotła tylko monitoruje pracę Cobry ale widać wszystko jak na dłoni.

Wczoraj między godziną 15-tą a 16-tą ślimak zaczął podawać już czeski eko groszek z Komoran na którym kocioł jedzie od wiosny.

Zwróćcie uwagę co ile kocioł musiał podgrzewać w podtrzymaniu żeby utrzymać jako taką temperaturę a co ile teraz podgrzewa.

Trzeba wejść w zakładkę "Archiwum" i następnie wejść w "Wykresy" na zielonych strzałeczkach można cofnąć się do poprzednich dni, to dla tych którzy nie są w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów!

Z tym eko to jest ci u mnie różnie... Mieszkam w Koninie i tak naprawdę to już nie wiem, o co w tym wszystkim chodzi. Kupiłem ostatnio eko w składzie. 820 zł. t. - jakiś eko-ret. Dużo spieków, średnie spalanie worka 25 kg. na ogrzewanie wody i jednego grzejnika w łazience ( drabinka ) - 4 dni. Troszkę lepiej na Pieklorzu, ale workowanym w białych workach - cena 860 zł. za t. W zeszłym roku przypadkowo kupiłem na stacji paliw "Watis" w Strzałkowie na próbę kazachstański, ale nie jakiś brązowy tylko czarny i taki mieniący, do tego suchutki. Wtedy dogrzewałem wykończeniówkę domu. Byłem zadowolony. W tym roku kupiłem worek na próbę - tydzień temu. Na tym jednym worku zrobiłem pięć dni. Popiół praktycznie bez spieków, no może drobniutkie, ogień prawie biały. Szybko dochodzi temperatura i jestem zadowolony. Myślę, że przy tym zostanę. Z resztą chłopaki ze stacji mówią mi, że idzie jak woda więc chyba nie ma co kombinować. Zobaczę, jak będzie na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce zobaczyć jak kocioł pracował na tym groszku to proszę zobaczyć na wykresie Bruli.

https://esterownik.pl/remote/447

Bruli nie prowadzi teraz kotła tylko monitoruje pracę Cobry ale widać wszystko jak na dłoni.................

 

Witam

mam pytanie trochę z innej beczki

dlaczego wykres spalin jak jak piec nie pali jest taki "po ząbkowany"?

nie wygląda to na naturalny ciąg

 

pozdrawiam elezibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie trochę z innej beczki

dlaczego wykres spalin jak jak piec nie pali jest taki "po ząbkowany"?

nie wygląda to na naturalny ciąg

 

pozdrawiam elezibi

Tak jak pisałem, kotła nie prowadzi teraz Bruli tylko Cobra. Bruli robi tylko wykresy.

Cobra tak pracuje, co trochę delikatnie podmuchuje żeby nie wygasło i dlatego takie ząbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu nasze Zawijany pisały o tym,że rozstrzał w kaloryczności węgla brunatnego może być spory...

Cyrki zatem mogą wychodzić większe jak przy eko z kamiennego przy kombinacjach niektórych handlowców.

Niestety niektórym nie chodzi o jakośc, tylko o cenę i jak największy zarobek.

 

Wszystko ok, póki mamy "bruna" w granicach 21Mj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...