Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

A próbowałeś podnieść CWU np. na 47 czy 48 jak wychodzi ? nie wiem też jak masz ustawioną histerezę.

Ja mam dalej taki węgielek :)

 

Histerezę mam ustawioną na 2C, nie podnosiłem wyżej CWU bo i tak 3D termostatyczny zbija temperaturę na 38C zanim woda trafi do kranu, a podejrzewam że wyższa temperatura w bojlerze to i większe straty.

Odnośnie węgielka to mam z 1t z starej dostawy, jak skończę zasobnik to zapakuje worek i wtedy przekonam się na 100% że ten nowy albo nie nadaje się tylko do CWU albo jest jakiś chrzczony, oczywiście jak nie zrobi się zimniej na zewnątrz, bo u mnie jeszcze ogrzewanie nie wystartowało bo temperatura w pomieszczeniach przekracza 22C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak Twój dokona żywota i będziesz chciał obejrzeć gdzieś w okolicy to pisz na PW, wysłałem tam kilka sztuk i pracują sobie delikatnie :)
:o Oj nie ładnie tak pod nosem :)

Pracuje tu nie kilka a kilkanaście i aby zobaczyć to ma praktycznie rzut beretem ale kotła nie szuka bo ma tylko z opałem ma problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o Oj nie ładnie tak pod nosem :)

Pracuje tu nie kilka a kilkanaście i aby zobaczyć to ma praktycznie rzut beretem ale kotła nie szuka bo ma tylko z opałem ma problem ;)

Witajcie. Mniemam że karoka65 kierował się dobrymi intencjami, ale faktycznie pytam o EKO o najniższej spiekalności ROGI, a nie o kocioł, bo mam nowy. Obecnie mieszam 2Ryd/1Chwał/2,5OBI. Po 37godz.- zużycie 40kg, popiół obj.15%, niedopalony koks - ok.10%. w domu23*C, CWU 300l - 45*C. Włączony progr. pogodowy.Mam prośbę: możesz mi wskazać w jaki sposób z panelu sterownika zresetować czas pracy podajnika? Chodzi mi oczywiście o eCoal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ostatnio i zastanawiam się. Pewnie z 80% piszących tutaj ma palniki miałowe albo w każdym razie z możliwością spalania miału. I wywala kasę na ekogroszek - najlepiej dobry i drogi. Przy czym z tych dwóch ostatnich określeń to tylko to drugie jest pewne. I jak już wybecalują po 9 stówek za tonę - zdziwienie. Że spieka. Że koks. Że żużel, niedopał, sadza i syf. A u mnie się pali miał 19 MJ z Janiny, który aktualnie sprzedaję po 380 PLN za tonę. Ogrzewam obecnie CWU + na stałe 2 łazienki + co tam głowice otworzą w pomieszczeniach - ma być 23 stopnie, jak trzeba to się grzeje. I tak mi się to spala - po kolei na zdjęciach miał w koszu, popiół, palnik w trakcie pracy dmuchawy i pomiędzy załączeniami. Kocioł żre tego obecnie od 5 do 9 kilogramów - zależy ile potrzebuje dogrzewać pomieszczenia - a ocieplenie u mnie słabiutkie, wszystkiego 5 cm na ścianach. Popiołu zostaje około 10% wagowo. Myślę że cały sezon przejściowy do temperatur nawet i -10deg tym opędzę. A i zimę spróbuję też. Kolego kalfred, szukaj Janiny, Sobieskiego albo ewentualnie jakiegoś czecha - chociaż ja bym wolał czarny. Mocny węgiel już masz - Rydułtowy to tak pod 30 MJ. Trzeba Ci czegoś słabego z zerową spiekalnością do wykonania mieszanki. Janka się nadaje idealnie. CAM00106.jpgCAM00107.jpgCAM00109.jpgCAM00110.jpg Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ostatnio i zastanawiam się. Pewnie z 80% piszących tutaj ma palniki miałowe albo w każdym razie z możliwością spalania miału. I wywala kasę na ekogroszek - najlepiej dobry i drogi. Przy czym z tych dwóch ostatnich określeń to tylko to drugie jest pewne. I jak już wybecalują po 9 stówek za tonę - zdziwienie. Że spieka. Że koks. Że żużel, niedopał, sadza i syf. [ATTACH=CONFIG]284703[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]284704[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]284705[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]284706[/ATTACH] A u mnie się pali miał 19 MJ z Janiny, który aktualnie sprzedaję po 380 PLN za tonę. Ogrzewam obecnie CWU + na stałe 2 łazienki + co tam głowice otworzą w

 

U mnie niestety najtańszy miał powyżej 500zł , pakowany od 580zł.

 

Ja kupiłem niby miał 24MJ z niby Piasta (ale przecież w ofercie Piast ma 23MJ i 25MJ , więc skąd te 24MJ ?) za 580zł i szczerze mówiąc odechciewa mi sie tego miału ...

Inny sprzedawca miał jakiś inny miał 19MJ ale za cenę 20zł niższą ...

Więc tym bardziej nieopłacalne ..

 

Skleja się niesamowicie ...

 

Więc albo mam jakiś trefny opał albo jakiś mix ?

 

Osobiście na następny rok wezmę najpierw z 2 worki i dopiero zakupię wiecej i nie zaufam już sprzedawcy ...

 

Osobiście przy tej cenie jaką zapłaciłem nie wiem czy nie bardziej mi sie opłaca poczekać na promocję w Leroy na ruski opał z Barteru. Ostatnio był chyba po 680zł za tonę , więc nie wiem czy mi sie opłacać będzie bawić z miałem ...

 

A eko z Bartera ruskie kiedyś na testy kupiłem i byłem baaaaardzo zadowolony z jego spalania (brak spieków i itd ..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ostatnio i zastanawiam się. Pewnie z 80% piszących tutaj ma palniki miałowe albo w każdym razie z możliwością spalania miału. I wywala kasę na ekogroszek - najlepiej dobry i drogi. .

Też nie rozumiem po co ludzie kupują kotły koniecznie z planikami przystosowanymi do miału a później kupują drogi ekogroszek. Ja w tym sezonie kupiłem miał na składywęgla po 520zł/tona workowany. Drobny ten miał bo to odsiewka pewnie z tego ich "ruskiego" ale pali się dobrze. Kaloryczność pewnie w realu coś koło 21Mj więc bez szału ale na razie na cwu idzie 2 do max 3kg/doba, czyli podobnie jak w minionym roku na Piaście 25Mj. Ja mam palnik ewmarowski APPM, na Ardeo pewnie szło by jeszcze trochę mniej..

Edytowane przez czechu77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem po co ludzie kupują kotły koniecznie z planikami przystosowanymi do miału a później kupują drogi ekogroszek. Ja w tym sezonie kupiłem miał na składywęgla po 520zł/tona workowany. Drobny ten miał bo to odsiewka pewnie z tego ich "ruskiego" ale pali się dobrze. Kaloryczność pewnie w realu coś koło 21Mj więc bez szału ale na razie na cwu idzie 2 do max 3kg/doba, czyli podobnie jak w minionym roku na Piaście 25Mj. Ja mam palnik ewmarowski APPM, na Ardeo pewnie szło by jeszcze trochę mniej..
Jak ten miał nie ochrzczony jakimś kamieniem to pewnie tak między 21 a 23 MJ. Ruski węgiel przeważnie do dużych odbiorców przychodzi właśnie w tej kaloryczności i w niesorcie. To znaczy że na port przeładunkowy przychodzą wagony na których jest wszystko - od grubych kęsów przez orzech, groszek i ekogroszek aż po miał. Oni to sobie na placach rozsiewają na sortymenty. Tak robi Barter, tak miały Składy Węgla, praktycznie wszyscy duzi tak mają. Po prostu taki zakup ( w niesorcie ) jest najbardziej dla odbiorcy opłacalny. A jak drobny to może i tak być, że spod kruszarki ( którą pewnie wszystko poniżej wymiaru orzecha na ekogroszek tłukli ) wysiewka mieszana z tym miałem który z niesortu się wysiał. Wtedy będzie tak 0 do 8, max do10 mm ziarno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem po co ludzie kupują kotły koniecznie z planikami przystosowanymi do miału a później kupują drogi ekogroszek. Ja w tym sezonie kupiłem miał na składywęgla po 520zł/tona workowany. Drobny ten miał bo to odsiewka pewnie z tego ich "ruskiego" ale pali się dobrze. Kaloryczność pewnie w realu coś koło 21Mj więc bez szału ale na razie na cwu idzie 2 do max 3kg/doba, czyli podobnie jak w minionym roku na Piaście 25Mj. Ja mam palnik ewmarowski APPM, na Ardeo pewnie szło by jeszcze trochę mniej..

 

Ze składów wegla to ja dziękuję ...

 

Miałem ekogroszek "uzdatniony" kamieniami. Spalał się nieźle , ale trafiły mi sie chyba z 2 worki gdzie było za dużo zbyt dużych kamieni i rwało mi zawleczki na potęgę a raz musiałem cały opał wywalać z podajnika.

Później po reportażu już wiedziałem dlaczego ...

Dodatkowo jak pokazali jak leją wodę na opał, to tym bardziej szkoda kasy na zakupy tam ...

 

Jak dla mnie szkoda kasy i nerwów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze składów wegla to ja dziękuję ...

 

Miałem ekogroszek "uzdatniony" kamieniami. Spalał się nieźle , ale trafiły mi sie chyba z 2 worki gdzie było za dużo zbyt dużych kamieni i rwało mi zawleczki na potęgę a raz musiałem cały opał wywalać z podajnika.

Później po reportażu już wiedziałem dlaczego ...

Dodatkowo jak pokazali jak leją wodę na opał, to tym bardziej szkoda kasy na zakupy tam ...

 

Jak dla mnie szkoda kasy i nerwów ...

 

No nie! Takie rzeczy to trzeba natychmiast archiwizować dla potomnych;) Kaszpir, nadal zadowolony z kociołka? Czy lichy miał Cię nie zniechęca;)

Żeby nie było, że off topic, to ostatnio na spacerze z synkiem zaszedłem do nowo-otwartego składu opału w Gościcinie (jakieś 300m ode mnie:D) i próbowałem wypytać ich o te wszystkie retopale, wesołe, itd - to tylko wielkie oczy robili:o W ofercie miał po 600zł - nie wiadomo jaki i skąd, ekogroszek ruski po 760zł i ekogroszek polski po 940zł, wszystko pakowane, transport do 30km gratis:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 osoby dorosłe+2 dzieci, prysznic+umywalka, w kuchni zmywarka i ciepłej wody się nie używa. Bojler 140L, woda ok 40C w godzinach rannych i południowo-wieczornych, po-za 30C.

Kiedyś sprawdzałem statystyki i jak nikogo nie było to zużycie było 1,3kg/24h, a jeden prysznic to 0,2-0,5kg. Na tegorocznej wesołej z prestige mogę tylko pomarzyć o takich statystykach.

 

No i się wyjaśniło dlaczego w tym sezonie spala Ci więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w fajce i się dość mocno spiekał.

kiedy sie spiekal jak palnik byl jakis czas w podtrzymaniu i potem ruszal to wywalalo spiek ,czy caly czas spiekalo na jakich mocach , czy np podaczas pracy ciaglej bylo w miare ok.Co z napowietrzaniem jak na niego dmuchac lepiej wiecej czy mniej mam akutar teraz ten opal i jakos u mnie specjalnie problemow nie robi, nawet mu domieszke juz przygotowalem z mialu bo ma gruba frakcje i ciagnie mi go komin.Jedynie co zauwazylem to trafiaja sie przerosty w popiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się wyjaśniło dlaczego w tym sezonie spala Ci więcej :)

 

Wcześniej kupowałem w prestige i nie było problemów, ale na razie go nie skreślam dopóki nie zobaczę ile jego idzie w okresie zimowym (może to właśnie problem z małą ilością popiołu i trzeba mu zwiększyć dawkę w podtrzymaniu aby nie zgasł). Tak jak pisałem mam jeszcze z 1T starej dostawy i w zimie mogę sypać raz jeden worek raz drugi i w ostateczności mam kolegów na AGH i bez problemu sprawdzą mi jaka jest jego kaloryczność i z jakiej kopalni/złoża pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...