Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja pale miałem z Piasta 23 MJ i takie większe kawałki to norma. Na szczęście palnik sobie z nimi radzi.

Popiół ogólnie jest dość gruby i jest go dużo, trochę sklejonej szlaki też się trafi, ale tragedii nie ma, na palniku nic nie rośnie ;)

 

Czyli albo nie mam z Piasta albo mam jakiegoś mixa , bo bez mieszania z trocinami opał jest bardzo ciężki do spalania (skleja się w głębi palnika i wywala zupełnie niespalonego duże kawałki posklejanego węgla do podajnika).

 

Nauczka aby najpierw wziąć na próbę , przed zamówieniem większej ilości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo nie mam z Piasta albo mam jakiegoś mixa , bo bez mieszania z trocinami opał jest bardzo ciężki do spalania (skleja się w głębi palnika i wywala zupełnie niespalonego duże kawałki posklejanego węgla do podajnika).

 

 

To rzeczywiście wygląda na bliżej nie określony mix.(może 19 z Piasta+ spiekający się silniejszy?)

 

Moja 25 wypala się bardzo ładnie,jest trochę szlaki ale wszystko bez problemu zsuwa się z palnika.

Popiołu 10-12%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chcesz tym powiedzieć,że SPP nie potrafi tego miału spalić?Może inne ustawienia?

A może palnik jest nieodpowiedni.Nie wiem,wiem tylko tyle,że wilgoć paliwa powoduje jego sklejanie.

 

Palnik mam "miałowy" APPM-1.

 

Co do ustawień to próbowałem już wszystkiego ..

Małego nadmuchu , dużego , krótkich czasów podawania , długich czasów podawania , różnych proporcji (czas/podawanie) i niestety opal skleja się w głębi już palnika w jeden duży kawał i blokuje "napowietrzanie" i wychodzą duże kawałki niespalonego zupełnie opału.

Co ciekawe , poza tymi niespalonymi dużymi kawałkami reszta popiolu jest wzorcowa ...

Zależnie od ustawień można było jedynie wpływac na wielkośc i ilość sklejonego opału.

Jak dla mnie mam jakiegoś mixa albo nie jest to Piast ...

 

Po dodaniu trocin nie tworza się już te spieki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wkleić jakieś foto jak to wyglądało?

A czy Twoja kotłownia ma dostateczną ilość świeżego powietrza?

 

Na forum Boleckiego pisałem i nie chce mi się znów wszystkiego przepisywać :)

 

Z innymi ekogroszkami nie miałem problemów , kiedyś na testy miałem też 30kg miału z Kareny i też było ok.

Ostatnio miałem trochę problematyczny ekogroszkek podobno z Chwalowic , ale dośc szybko sobie poradziłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palił ktoś Pieklorz z Piekar?

[ATTACH=CONFIG]285627[/ATTACH]

 

Pieklorz z Piekar to bardzo dobre paliwo.. ale drogie.aa a oryginalnie paczkowane bardzo drogie.... brałem trochę na próbę wypala się prawie idealnie.. lepszy niż Ekoret....ale podobnie wypala się sporo tańszy Retopal.. więc po co przepłacać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakiś dobry miał workowany do 50kW pieca szufladowego Stalmark? Region śląski (konkretnie Chorzów). We wcześniejszych latach jechałem na różnych ekogroszkach i raz było lepiej, raz gorzej, innym razem tragicznie ;) Ostatni sezon był na miale sianym z Kareny i złego słowa powiedzieć nie mogę. Niestety jeśli chciał bym brać od nich z transportem to cena wzrasta o 100zł na tonie, a jeżdżenie samemu malutkim dostawczakiem (ładowność pół tony, czyli minimum raz na dwa tygodnie trzeba by jeździć) to sporo zachodu. Szczególnie, że teren na którym obecnie mają skład jest tak tragiczny, że traci się kupę czasu na dojazdy i ryzykuje zniszczeniem samochodu. Dlatego chciał bym znaleźć jakieś pewne źródło równie dobrego, albo i lepszego, miału w dobrej cenie i najlepiej z transportem. Może ktoś coś polecić? Może np taka firma jak Smart Trans? Tylko, że mają sporo miałów i trudno stwierdzić który był by najlepszy.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem 3 worki eko z Bartexu, sprzedawanego w Leroyu. Cena bardzo atrakcyjna 640 zł tona. Węgiel lekko wilgotny, kamienny. Według oznaczeń na opakowaniu : popiół 8%, siarka 0,35%. Zobacymy jak się spala :)

 

Co to jest jakiś Retopal z Piasta?? daj foto worka.. jaka jest kaloryczność? bo cena bajka jak za polski kamienny.. chyba że to jakiś zwykły JARET, wskaż o który chodzi? :

http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/paliwo-do-kotlow-c-o,a1019.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...