Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prośba o radę: Mam kocioł tłokowy 25kW, ster. Tango. Kupiłem po raz 3ci eko w Bykowie. Pierwsze 2 razy to Ledvice.Tym razem Wesołą. Mam problem, bo gaśnie. Na Ledvicach ustawiałem w podtrzymaniu podanie co 1h40min, nadmuch co 50 min przez 30 sek. Nigdy nie zgasł. Siła nadmuchu bieg 1 z 37. Popiół "jak z papierosa". Teraz na Wesołej nie mogę w podtrzymaniu go utrzymać. Celuję w podobny czas podania, próbuję tylko innych przedmuchów, np . co 25 min przez 60sek. Jakbym nie próbował z przedmuchami- co 50, 35, 25, to gaśnie w podtrzymaniu. Czy mam wymienić węgiel? Bo przed 1ym sezonem z Ledvicami miałem 1ą przygodę z polskim dobrym eko i nie miałem takich problemów. Czy macie jakieś sugestie co do ustawień? Teraz też zwiększyłem nadmuch do 3/37. Nie myślę,żeby zwiększać częstotliwość podawania w podtrzymaniu, bo skoro Ledvice wytrzymywały, to czemu czarny eko tu miałby nie wytrzymać? Poza tym zauważalnie dłużej Wesoła trzyma temp., tyle że gaśnie potem. [ps:Wydaje mi się,że Wesoła trudno się rozpala(patrzyłem na czas rozpalania z "uśpienia") i zastanawiam się, czy problem nie leży w tym,że kiedy palenisko jest "uśpione", to zanim się rozbuja po przestoju, to kolejne porcje ją spychają od dmuchawy i przygaszają- to tylko taka teoria, bo nie mam pojęcia,czemu to gaśnie.] Jakieś sugestie? Bo się na wymianę nastawiam coraz bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o radę: Mam kocioł tłokowy 25kW, ster. Tango. Kupiłem po raz 3ci eko w Bykowie. Pierwsze 2 razy to Ledvice.Tym razem Wesołą. Mam problem, bo gaśnie. Na Ledvicach ustawiałem w podtrzymaniu podanie co 1h40min, nadmuch co 50 min przez 30 sek. Nigdy nie zgasł. Siła nadmuchu bieg 1 z 37. Popiół "jak z papierosa". Teraz na Wesołej nie mogę w podtrzymaniu go utrzymać. Celuję w podobny czas podania, próbuję tylko innych przedmuchów, np . co 25 min przez 60sek. Jakbym nie próbował z przedmuchami- co 50, 35, 25, to gaśnie w podtrzymaniu. Czy mam wymienić węgiel? Bo przed 1ym sezonem z Ledvicami miałem 1ą przygodę z polskim dobrym eko i nie miałem takich problemów. Czy macie jakieś sugestie co do ustawień? Teraz też zwiększyłem nadmuch do 3/37. Nie myślę,żeby zwiększać częstotliwość podawania w podtrzymaniu, bo skoro Ledvice wytrzymywały, to czemu czarny eko tu miałby nie wytrzymać? Poza tym zauważalnie dłużej Wesoła trzyma temp., tyle że gaśnie potem. [ps:Wydaje mi się,że Wesoła trudno się rozpala(patrzyłem na czas rozpalania z "uśpienia") i zastanawiam się, czy problem nie leży w tym,że kiedy palenisko jest "uśpione", to zanim się rozbuja po przestoju, to kolejne porcje ją spychają od dmuchawy i przygaszają- to tylko taka teoria, bo nie mam pojęcia,czemu to gaśnie.] Jakieś sugestie? Bo się na wymianę nastawiam coraz bardziej.

 

Wesoła ma znacznie mniej popiołu i krócej trzyma żar - dla porównania u siebie czas podtrzymania skróciłem ze 120 minut przy innym kamiennym ekogroszku do 20 minut przy Wesołej, żeby nie wygasało.

 

Musisz więc skrócić czas podtrzymania - teraz jest odbiór ciepła więc nie powinien się kocioł przegrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy!!!

Do tej pory od półtora roku paliłem ekogroszkiem wesoła z bartexu i piec miałem tak wyregulowany, że popiół był niemalże jak z papierosa.

Teraz zamówiłem ekogroszek również z bartexu, tyle że tym razem wziąłem rubin, ale podczas spalania dość mocno się robią takie bałwanki z szlaki wokoło palnika.

Nie chciałbym za dużo parametrów zmieniać w sterowniku i teraz mam pytanie. Którym parametrem (obroty dmuchawy, czas podawania, czas przerwy) zacząć regulować by zoptymalizować spalanie rubinu?

z góry dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy znajdują się tutaj osoby które paliły miałem z wesołej, o ile groszek jest popularny z mało problematyczny to z miałem już gorzej. Mam takie cudo u siebie i jakoś nie potrafię sobie poradzić z ustawieniami. Palnik ekoenergia korona z otworami, na 99% szczelna, tworzą się dość duże spieki koksowe, czarne w środku. Dla cwu ustawienia 3/55 dmuchawa 40%, a dla co + cwu nie mogę sobie poradzić. Ogólnie dochodzę do tezy że miał ten lubi sobie poleżeć na palniku ale cały czas robią się spieki.

 

Może ktoś już przerabiał podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi pomoże jakim parametrem regulować po przejściu z wesołej na rubin z Bartexu? Na Wesołej popiół był prawie idealny, rubin zaś powoduje powstawanie nie za dużych spieków (kalafiorów)

Ustawienia jakie posiadam na swoim piecu Dragon 17kw ze sterownikiem Lider na których wesoła spala się idealnie to:

Obroty w podtrzymaniu - 26%

Obroty dmuchawy 34%

Czas przerwy 8 minut

Czas przedmuchu 18 sekund

Krotność podawanie - 2

czas między podawaniem 90sekund

czas podawania 14 sekund

 

Którym z tych parametrów mam regulować by na rubinie osiągnąć podobne- prawie idealne spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi pomoże jakim parametrem regulować po przejściu z wesołej na rubin z Bartexu? Na Wesołej popiół był prawie idealny, rubin zaś powoduje powstawanie nie za dużych spieków (kalafiorów)

Ustawienia jakie posiadam na swoim piecu Dragon 17kw ze sterownikiem Lider na których wesoła spala się idealnie to:

Obroty w podtrzymaniu - 26%

Obroty dmuchawy 34%

Czas przerwy 8 minut

Czas przedmuchu 18 sekund

Krotność podawanie - 2

czas między podawaniem 90sekund

czas podawania 14 sekund

 

Którym z tych parametrów mam regulować by na rubinie osiągnąć podobne- prawie idealne spalanie?

 

Proponuję czas podawania 5

pomiędzy podawaniem 30 [dopasować żeby kopiec był jak należy]

czas przerwy 30 minut

 

reszta tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję czas podawania 5

pomiędzy podawaniem 30 [dopasować żeby kopiec był jak należy]

czas przerwy 30 minut

 

reszta tak jak jest

 

przestawiłem tak jak pisałeś i dalej to samo, że kalafiory się robią- i widać w nich takie białe - jakby niedopalony do końca ekogroszek. nic też nie daje regulowanie przerwy między podawaniem.

Co jeszcze popróbować? Może obrotami dmuchawy? ale w górę czy w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy znajdują się tutaj osoby które paliły miałem z wesołej, o ile groszek jest popularny z mało problematyczny to z miałem już gorzej. Mam takie cudo u siebie i jakoś nie potrafię sobie poradzić z ustawieniami. Palnik ekoenergia korona z otworami, na 99% szczelna, tworzą się dość duże spieki koksowe, czarne w środku. Dla cwu ustawienia 3/55 dmuchawa 40%, a dla co + cwu nie mogę sobie poradzić. Ogólnie dochodzę do tezy że miał ten lubi sobie poleżeć na palniku ale cały czas robią się spieki.

 

Może ktoś już przerabiał podobny problem ?

 

Prawdopodobnie mam ten sam miał. Samego nie idzie ogarnąć. Zmieszałem to z groszkiem Wesoła i pali się nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mam ten sam miał. Samego nie idzie ogarnąć. Zmieszałem to z groszkiem Wesoła i pali się nieźle.

 

Witam Miałem podobnie. Posiadam jeszcze z poprzedniego sezonu najzwyklejszy miał z dużą ilością groszku klasy 33/1 z kop. Rydułtowy który używałem do kopciucha. Obecnie zainstalowałem kocioł OGNIWO EKO PLUS16kw i staram sie jakoś zużyć go. Dokupiłem 2 tony eko z Chwałowic, 1 tonę EKO Silwer z Barteksu i tak mieszając w stosunku 1:1:1 eksperymentowałem ze spalaniem na grupowym e-Coal. Były spieki koksowe, które wędrowały ponownie do zasobnika, lecz popielnik trzeba bylo opróżniać codziennie. Postanowiłem przejść na całkowity automat e-Coal, podbijając nadmuch do 4 i jest wszystko OK. Mało spieków, stała temperatura, działają programatory pogodowy i pokojowy. Mam tylko wątpliwość: czy to dobrze że układ pracuje prawie cały czas w podtrzymaniu? Sporadycznie tylko zdarza sie przerwa ok 10 min. Temp.zadana CO-48*C, obniżona oscyluje w granicach 45 - 47*C, w mieszkaniu 22,5*C. CWU 45*C Czy ktoś posiada podobny kocioł z takim sterownikiem i chciał by się podzielić swoimi doświadczeniami? Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestawiłem tak jak pisałeś i dalej to samo, że kalafiory się robią- i widać w nich takie białe - jakby niedopalony do końca ekogroszek. nic też nie daje regulowanie przerwy między podawaniem.

Co jeszcze popróbować? Może obrotami dmuchawy? ale w górę czy w dół?

 

Jeśli możesz ustaw podawanie 2 s przerwę 12 s, jeśli to nic nie da wtedy proponuję dokupić trochę ekogroszku z Ledwic i wsypać do zasobnika na przemian worek Ledwic i rubina - to się powinno wymieszać samo - gdy skrócisz czas przerwy pomiędzy podaniami dla takiej mieszanki powinno być ok.

 

Co do dmuchawy musiałbyś podać link do filmu pokazującego pracę palnika to powiem czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubin z Bartexu to nic innego jak Retopal jeśli sprzedają co podają.

Pozostawia trochę szlaczki po spaleniu ale żeby go spiec trzeba mocno dmuchnąć.

Grzesiek paliłem na początku na Liderze i nie pamiętam już dokładnie ale chyba 5s to było chyba minimum w podawaniu.

Nie wiadomo jaką dmuchawkę koledze podarowali z kotłem i czy ma przesłonę.

U mnie na fajce była WPA06 z przesłoną, stanowczo za duża, musiałem ją hamować przesłoną była ustawiona chyba na około 28% ale mogę nie pamiętać tyle tego było już na kotle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Ale mam problem z węglem Bartex Wesoła. Węgiel fakt dostałem mokry że aż z niego leciało. Worki otworzyłem żeby się podsuszyły. Zacząłem nim palić wydaje się być w miarę suchy. Palę nim pierwszy raz i nie mogę sobie poradzić z ustawieniami pieca. Bardzo wolno mi się grzeje i w dodatku jest bardzo dużo popiołu i spieków. Z worka węgla jest prawie wiaderko spieków i popiołu. Jak mu czasy zmiejsze to potrafi mi piec wygasnąć i dogrzanie do temperatury 55 stopni graniczy prawie z cudem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Ale mam problem z węglem Bartex Wesoła. Węgiel fakt dostałem mokry że aż z niego leciało. Worki otworzyłem żeby się podsuszyły. Zacząłem nim palić wydaje się być w miarę suchy. Palę nim pierwszy raz i nie mogę sobie poradzić z ustawieniami pieca. Bardzo wolno mi się grzeje i w dodatku jest bardzo dużo popiołu i spieków. Z worka węgla jest prawie wiaderko spieków i popiołu. Jak mu czasy zmiejsze to potrafi mi piec wygasnąć i dogrzanie do temperatury 55 stopni graniczy prawie z cudem.

 

U mnie spala sie wrecz idealnie. Jak z calego zasobnika bede mial cala szuflade popiolu to bedzie cud;)

 

Jakie masz ustawienia pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...