Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Byłem w kotłowni i okazuje się, że musimy jeszcze trochę poczekać na jakieś zmiany.

nadal nad palnikiem była spora lawa. Rozwaliłem ją haczykiem, zrobiłem porządek na palniku, trochę ręcznie podałem, bo się zapadło i czekamy co najmniej 2-3 cykle, ale nie wiem czy i to nie będzie jeszcze za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tutaj mamy całą moją historię od początku. Nie da się teraz przenieś tych postów do innego wątku. Nie wiem czy nie zrobi sie bałagan i nie będzie wiadomo o co chodzi. Mogę po prostu napisać tam kolejnego posta nie nawiązującego w sumie do niczego. Ale jeśli znasz jakiś sposób, żeby przenieś i nie narobić bałaganu, to nie ma problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczekać do jutra i proponuję przenieść dyskusję do innego wątku, np. tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?229592-ustawienia-sterownika-na-ekogroszek/page12

 

Jeśli chcesz i masz tam konto to dalszą dyskusję możemy poprowadzić tutaj - tam mam swój wątek

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18308-polspaw-ekomix-u-mg-25-kw-spieki-prosz%C4%99-o-pomoc/page-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz i masz tam konto to dalszą dyskusję możemy poprowadzić tutaj - tam mam swój wątek

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18308-polspaw-ekomix-u-mg-25-kw-spieki-prosz%C4%99-o-pomoc/page-2

Wszyscy tam mamy konta.Pytanie tylko po co się na kilku forach rozpisywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że będzie taki odzew dlatego zamieściłem opis tutaj i tam ;)

No to panowie jeśli macie ochotę to myślę, że zdecydowanie tam będzie to bardziej czytelne, gdyż wątek dotyczy konkretnego, mojego problemu.

Dziękuje za dotychczasową pomoc i zapraszam do dalszej dyskusji:

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18308-polspaw-ekomix-u-mg-25-kw-spieki-prosz%C4%99-o-pomoc/page-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam takie dość nietypowe, może niepotrzebnie panikuję, ale czy nie macie problemów ze ścinkami worków jutowych z Bartexu?

Chodzi o to, że podczas rozcinania worków sporo kawałków worka leci do jego środka, a potem przy wsypywaniu do zasobnika.

Zastanawiam się czy nie ma to wpływu na pracę ślimaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam takie dość nietypowe, może niepotrzebnie panikuję, ale czy nie macie problemów ze ścinkami worków jutowych z Bartexu?

Chodzi o to, że podczas rozcinania worków sporo kawałków worka leci do jego środka, a potem przy wsypywaniu do zasobnika.

Zastanawiam się czy nie ma to wpływu na pracę ślimaka?

 

Może zwiększa się kaloryczność?? nie masz większych problemów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę Wam podpowiedzieć, to ja korzystam z ekogroszku, palę nim od 2 lat i jestem bardzo zadowolony :) Spokojnie możecie kupować od smarttrans net pl, koszystam z ich usług. Towar zgodny z opisem, suchy, odbpowiednia granulacja. Dostawa, obiecano 2-3 dni, zgodna z opisem (wpłata w czwartek po południu, towar w poniedziałek rano)

 

Ja zawsze płaciłem przy odbiorze, trochę ryzykowne zapłacić i węgla na oczy nie zobaczyć, w zeszłym roku czytałem o takich przekrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę Wam podpowiedzieć, to ja korzystam z ekogroszku, palę nim od 2 lat i jestem bardzo zadowolony :) Spokojnie możecie kupować od smarttrans net pl, koszystam z ich usług. Towar zgodny z opisem, suchy, odbpowiednia granulacja. Dostawa, obiecano 2-3 dni, zgodna z opisem (wpłata w czwartek po południu, towar w poniedziałek rano)

 

Z pewnością bezinteresownie polecasz tego dostawcę i nie masz z nim nic wspólnego, jesteś tylko zwykłym konsumentem hehe..... Chociaż byś się chłopie trochę wysilił z tym marketingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

To było dobre.

A tak poważnie to naprawdę sporo tych ścinek leci z tych badziewnych worków.

 

To powinieneś się cieszyć że masz tyle dodatkowych kalorii i dużo niższe zużycie opału :) a jak będziesz jeszcze suszył ten ekogroszek w wanienkach wypełnionych kocim żwirkiem to już będzie kosmos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek ten pierwszy - nie wiem co za pies. Ten drugi - halo powoli. Typ węgla 31.2 i spiekalność do 20? To chyba że z mocnym naciskiem na do. W Polsce jest obecnie 6 kopalń z węglem 31.2. Piast, Czeczott ( czyli Piast II ), Ziemowit, Janina, Sobieski i Piekary. Tylko Piekary deklarują RI większe niż 0 do max 1. Ale oni nie mają miału 25 - a w ich 26 jest całkiem sporo ziarna o rozmiarze sortymentu orzech. A tym trzecim - o ile to jest 19 Mj z Janiny a na to wygląda - to cały czas się u mnie w domu pali. Popiołu wychodzi koło 10%. Koksu brak. Na dwustanowym TECH -u ST 37 ( z minimalnym czasem podawania 5 sekund, minimalną przerwą 30 sekund i sześcioma biegami dmuchawki - to stareńki TECH jest ) produkował trochę szlaki. Przełożyłem z powrotem SPP z zakładu i spokój. Mam tego w chacie jeszcze 2 tony, będzie szło dokąd da radę, jakby w ostrzejsze mrozy słabe było to wiosną się dopali resztę. PS - sorki, 7 jest kopalń z węglem 31.2. Zapomniałem o KJ.

 

Kobra, tutaj odpowiadam, bo bardziej tematycznie

Tego pierwszego (Anmag) wklejam wyniki badań

dok455.jpg

Ten drugi to miał węglowy, jak podaje katalog od nich, to piszą o pochodzeniu z Piast II, a więc z Czeczota jak podajesz.

 

Wklejam także wyniki badań Anmag Gold, takiego nieco tańszego u nich zamiennika Pieklorza z Piekar.

Jako ciekawostkę dodam,że pieklorza w takim szerszym katalogu polecają do kotłów o mocy >30kW.... nawet piszą z jakich powodów ;)

dok456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lokalnym składzie zakupiłem ekogroszek, cena nawet ok 720 workowany, kaloryczność 24, Ale w popiele trafiają sie takie dziwne białe kawałki co to jest i o czym to może świadczyć??

Z tego zdjęcia trudno odpowiedzieć z całą pewnością, ale myślę że to łupki, drobno zmielone i one się już więcej nie wypalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze swoim węglem a konkretnie z popiołem który powinien pozostać po spaleniu, niestety zamiast popiołu mam bardzo duże spieki wielkości 3-6 cm czarne, lekkie. Węgiel to Pieklorz ,suchy bez miału od 3 sezonów kupuje u tego samego dostawcy i nigdy nie było problemu.

Próbuję coś kombinować z ustawieniami ale już zapomniałem co powinienem pozmieniać.

Piec żywiec, podawanie 12 sek. przerwa 48 sek. przesłona w dmuchawie otwarta gdzieś na 25-30%.

Proszę o doradzenie co pozmieniać w ustawieniach, bo dawno (3 lata) nić nie zmieniałem, nie było potrzeby.

Wegiel.jpg

Edytowane przez alpin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...