Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To piszesz w tym wątku że Wesoła aż tak się popsuła??

 

Niestety - końcówka ostatniej dostawy była bardziej spiekalna i z łupkami.

 

Ja ją spalam bez problemu, ale początkującym nie polecam.

 

Gdy przyjedzie kolejna dostawa z nowej ściany w Grudniu najpierw ją przetestuję i dam znać czy warto ją kupić bo może się nadawać np. tylko na obrotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w koncu zapaliłem palnik, nie chce mi się latać i dokładac ciągle odpadowe drewno z budowy.

Polecam wszytkim którzy mają Brucerowate palniki uszczelnienie dokładne. Musiałem zmniejszać obroty dmuchawy bo tak mi mocno wiało po uszczelnieniu. Ja dodtkowo wsunąłem szamotkę w palnik celem zmniejszenia i żakleiłem po dwa pionowe otwory o raz dzuurki za szamotką od strony podajnika. Puki co zeszłorczny ekoret pali się super.

Edytowane przez Akrimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie Bartex-u jak wam się podoba groszek? Ja kupiłem silver i nie jest źle ale zastanawiam się nad rubinem.

 

Spaliłem w tym roku już pół tony Rubina. Nie mam porównania z Silverem. Spala się dobrze, tylko dużo popiołu w postaci kruchych "kalafiorów".

Edytowane przez gizmo1970
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - końcówka ostatniej dostawy była bardziej spiekalna i z łupkami.

 

Ja ją spalam bez problemu, ale początkującym nie polecam.

 

Gdy przyjedzie kolejna dostawa z nowej ściany w Grudniu najpierw ją przetestuję i dam znać czy warto ją kupić bo może się nadawać np. tylko na obrotówki.

Tak sie sklada, ze chyba na ta koncowke trafilem... Zaczalem wlasnie testowac ten groszek i najlepsze efekty osiagam przy maksymalnie z mozliwych rozciagnietym podawaniu i jak najmniejszym nadmuchu. Obecnie mam 3 sek / 87 sek, wiatr 35 % a i tak dobija do zadanej 60 C. Temp. spalin ok. 90 C. Poczekam do rana, byc moze obnize wiatr do 34%, bo wczoraj dokladnie wyczyscilem palnik, komore dolotowa i wkleilem na nowo korone. Probowalem z przytkaniem dosuszania, ale wypalalo w srodku palnika spory krater.

 

@mclear.

U mnie Bartex Rubin, od miesiaca pod wiata w workach jutowych. Waga trzech losowych workow: 25,1 kg, 24,8 kg, 24,6 kg.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy ktoś z Was pali Wesołą z Bartexu kupioną w tym roku i zauważył coś dziwnego w porównaniu np. do Wesołej z tamtego roku? Ja mam dziwne wrażenie że dostałem jakiś całkiem inny węgiel zapakowany w worki z napisem GOLD. Jak w zeszłym roku na podtrzymaniu wytrzymywał ok 45min tak teraz na więcej niż 25min gaśnie, popiół też nie jest taki sam, z jednego worka jest sypki z innego zostają kawałeczki węgla, nie wiem czy to jakieś różne rodzaje ekogroszku czy co jest grane. Ktoś też zauważył coś podobnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze chyba na ta koncowke trafilem... Zaczalem wlasnie testowac ten groszek i najlepsze efekty osiagam przy maksymalnie z mozliwych rozciagnietym podawaniu i jak najmniejszym nadmuchu. Obecnie mam 3 sek / 87 sek, wiatr 35 % a i tak dobija do zadanej 60 C. Temp. spalin ok. 90 C. Poczekam do rana, byc moze obnize wiatr do 34%, bo wczoraj dokladnie wyczyscilem palnik, komore dolotowa i wkleilem na nowo korone. Probowalem z przytkaniem dosuszania, ale wypalalo w srodku palnika spory krater.

 

@mclear.

U mnie Bartex Rubin, od miesiaca pod wiata w workach jutowych. Waga trzech losowych workow: 25,1 kg, 24,8 kg, 24,6 kg.

 

Szkoda, że tak późno mi to jeden z klientów zgłosił bo bym wcześniej ją wstrzymał tylko do obrotówek.

 

W każdym razie u mnie przy podawaniu 2 s wypala się ładnie, i ostatnią tonę zostawiłem sobie.

 

Za kilka dni przetestuję rosyjski a potem porównawczo Jaret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy ktoś z Was pali Wesołą z Bartexu kupioną w tym roku i zauważył coś dziwnego w porównaniu np. do Wesołej z tamtego roku? Ja mam dziwne wrażenie że dostałem jakiś całkiem inny węgiel zapakowany w worki z napisem GOLD. Jak w zeszłym roku na podtrzymaniu wytrzymywał ok 45min tak teraz na więcej niż 25min gaśnie, popiół też nie jest taki sam, z jednego worka jest sypki z innego zostają kawałeczki węgla, nie wiem czy to jakieś różne rodzaje ekogroszku czy co jest grane. Ktoś też zauważył coś podobnego?

 

Ja też kupiłem wesołą tylko nie Bartex-ie i też jest całkiem inna niż od tego samego producenta z zeszłego roku (dokładnie tak samo zachowuje się w podtrzymaniu). Nie koniecznie jest gorszy (muszę poczekać na ujemne temperatury i porównam spalanie/wykresy), jak kupowałem czeski to w podtrzymaniu wytrzymywał jeszcze dłużej niż wesoła a wiadomo jaką ma kaloryczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzolek było pisane tutaj niedawno. Kobra też brał od jakiegoś kolegi i pisał że kiszka była z tym węglem.

Latem wiem że był ok, jesienią kto kupił narzeka, w wątku o RBR kolega szczudło też na niego trafił i ma problemy ze spiekaniem, tutaj też coś czytałem na ten temat.

Ja Chwałowic nie sprzedaję od 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy ktoś z Was pali Wesołą z Bartexu kupioną w tym roku i zauważył coś dziwnego w porównaniu np. do Wesołej z tamtego roku? Ja mam dziwne wrażenie że dostałem jakiś całkiem inny węgiel zapakowany w worki z napisem GOLD. Jak w zeszłym roku na podtrzymaniu wytrzymywał ok 45min tak teraz na więcej niż 25min gaśnie, popiół też nie jest taki sam, z jednego worka jest sypki z innego zostają kawałeczki węgla, nie wiem czy to jakieś różne rodzaje ekogroszku czy co jest grane. Ktoś też zauważył coś podobnego?

 

 

Kupiłem w tym tygodniu dwa worki Wesołej z najnowszej dostawy u mnie na lokalnym placu i muszę powiedzieć , ze pali się bardzo dobrze zero spieków i popiołu mniej jak w poprzednim. Jedyne co to zauważyłem, że szybciej się trochę spala ale to kwestia , że muszę podać 8 s a nie 6 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzolek było pisane tutaj niedawno. Kobra też brał od jakiegoś kolegi i pisał że kiszka była z tym węglem.

Latem wiem że był ok, jesienią kto kupił narzeka, w wątku o RBR kolega szczudło też na niego trafił i ma problemy ze spiekaniem, tutaj też coś czytałem na ten temat.

Ja Chwałowic nie sprzedaję od 2011.

 

Kurde, a ja właśnie kupiłem 3 tony Chwałowic workowanej po 750zł z transportem.

W zeszłym roku miałem 2 tony z tego samego składu i były OK.

Jak będzie kicha to będziemy mieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...