Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Kurcze ceny bajka.. Pieklorz i Retopal to ceny jak na kopalni... ciekawe czy oryginał... takie składy muszę mieć chyba jakiś duży rabat na kopalni...

 

Cena bardzo fajna, dzwoniłem niestety nie świadczą usług poprzez kuriera.

Babka mówi że jak będzie zainteresowanie przesyłkami kurierskimi to pomyślą o umowie z kurierem.

Jak ktoś byłyby zainteresowany taką dostawą to dzwońcie tam może w końcu podpiszą umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W zeszłym roku kupiłem 1T workowany Polski Ekogroszek Gold z Bartex i byłem bardzo zawiedziony. Ekogroszek był bardzo mokry pakowany we worki bez żadnych oznaczeń a na zdjęciach takie piękne worki z oznaczeniami, przeważyłem kilka worków i brakowało między 0,5 a 0,7 kg na worku a co gorsza po spaleniu było bardzo dużo popiołu i żużlu choć parametr jak zapewnia producent to wartość opałowa: 28-30 MJ/kg popiół: 2-4% żadnych informacji na F-Vat o rodzaju ekogroszku tak to można sprzedać wszystko. W tym roku kupiłem Ekoret pakowany w worki foliowe z oznaczeniem producenta, cena sporo wyższa i na niedomiar parametry dużo gorsze 26-27 MJ/kg popiół 6-7% i co się okazuje pali się o niebo lepiej ma o wiele mniej popiołu i żużlu. Bartex-owi już dziękuję nic tam więcej nie kupię, nie rozumie jeszcze tych osób które tak zachwalają na tym forum firmę Bartex, między innymi dlatego tam zamówiłem, a może to jacyś naganiacze handlowi.

 

Jeden z tych chwalących to ja. Podaj namiary na lepszy skład. Bo w sumie jest chyba aż trzy "w miarę" (karena, bartex i byków) teraz dołączył suspenser. Zanim zacząłem zamawiać u nich, kupowałem na lokalnych składach. Jakbym był zadowolony, szczęścia w necie bym nie szukał. O tym że coś z tym ekogroszkiem może być nie tak, pisałem jako pierwszy - na podstawie opisu w sklepie. W sumie to dla mnie nie jest problemem to co dokładnie siedzi w tym węglu (aczkolwiek szkoda że nie jest podane że jest to mieszanka własnego wyrobu), ważne jest żeby podane parametry się zgadzały i spalał się dobrze. Mam aktualnie wesołą (gold) kupowaną w maju i jedzie do mnie pieklorz (silver). Jeżeli kolega suspenser zgodzi się na testy, chętnie wyślę mu próbki jednego i drugiego. Proszę o podanie ile kg mam wysłać. Silver jeszcze nie dojechał, aczkolwiek jest już w drodze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spróbować ekogroszku z Przedsiębiorstwa Górniczego "SILESIA".

 

Orientujecie się u kogo można go kupić w najlepszej cenie z dostawą kurierską ? bo rozkład składów autoryzowanych mają bardzo ubogi

 

A skąd jesteś? Może będę znał kogoś z Twojej okolicy. Chociaż - szczerze odradzam. Zwłaszcza do tak małego kociołka. Jak już się uparłeś na taki test, to najwyżej kilka worków. Opiszę Ci: Popiół jak z Janiny - 10 do 12%. Spiekalność jak z Bobrka - pod 20 RI. Kaloryczność jak Retopal - koło 24 do 25 MJ. Popiół też lubi zaszlakować w spiek żużlowy. A i uziarnienie dość grube, trafia się sporo takich podłużnych śledzi co w obwodzie mają prawidłowy wymiar, ale długie potrafią być i na 5 - 6 cm. Nie warto się babrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem 1T workowany Polski Ekogroszek Gold z Bartex i byłem bardzo zawiedziony. Ekogroszek był bardzo mokry pakowany we worki bez żadnych oznaczeń a na zdjęciach takie piękne worki z oznaczeniami, przeważyłem kilka worków i brakowało między 0,5 a 0,7 kg na worku a co gorsza po spaleniu było bardzo dużo popiołu i żużlu choć parametr jak zapewnia producent to wartość opałowa: 28-30 MJ/kg popiół: 2-4% Bartex-owi już dziękuję nic tam więcej nie kupię, nie rozumie jeszcze tych osób które tak zachwalają na tym forum firmę Bartex, między innymi dlatego tam zamówiłem, a może to jacyś naganiacze handlowi.

 

To chyba ja też okazałem się "naganiaczem handlowym" kurde muszę koniecznie napisać do Bartexu o jakąś "prowizję"... :p

Ja zamawiałem w Bartexie 2 razy i złego słowa powiedzieć nie mogę. Brałem Gold czyli Wesołą a paliłem w owym czasie także Wesołą z Kareny i nie widziałem żadnej różnicy, oba były OK. Z resztą ileś tam stron wstecz podzieliłem się spostrzeżeniami w tym temacie.

Tylko mi nie przeszkadzały jutowe worki "no name" no i nie mam skłonności do ważenia węgla :)

 

W tym sezonie palę groszko-miałem z Kareny czyli Chwałowicami i jest OK chociaż popiołu więcej i trochę się spieka. Jak ostatnio był większy mróz to dosypywałem do tego Wesołą z Kareny (1 worek na 2 worki groszko-miału) i było wręcz idealnie.

Stwierdziłem, że bez sensu palić całą zimę mocnym paliwem skoro prawdziwej zimy jest może z miesiąc a różnica w cenie ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem 1T workowany Polski Ekogroszek Gold z Bartex i byłem bardzo zawiedziony. Ekogroszek był bardzo mokry pakowany we worki bez żadnych oznaczeń a na zdjęciach takie piękne worki z oznaczeniami, przeważyłem kilka worków i brakowało między 0,5 a 0,7 kg na worku a co gorsza po spaleniu było bardzo dużo popiołu i żużlu choć parametr jak zapewnia producent to wartość opałowa: 28-30 MJ/kg popiół: 2-4% żadnych informacji na F-Vat o rodzaju ekogroszku tak to można sprzedać wszystko. W tym roku kupiłem Ekoret pakowany w worki foliowe z oznaczeniem producenta, cena sporo wyższa i na niedomiar parametry dużo gorsze 26-27 MJ/kg popiół 6-7% i co się okazuje pali się o niebo lepiej ma o wiele mniej popiołu i żużlu. Bartex-owi już dziękuję nic tam więcej nie kupię, nie rozumie jeszcze tych osób które tak zachwalają na tym forum firmę Bartex, między innymi dlatego tam zamówiłem, a może to jacyś naganiacze handlowi.

 

Ekogroszek o niższej kaloryczności zwykle łatwiej spalić [wpływają na to: spiekalność, zawartość części lotnych itp.] więc u palacza niezaawansowanego bezpieczniejszy jest dobry, średniokaloryczny bo z tym wysoko może mieć tylko problemy i nie wykorzystać jego kaloryczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega suspenser zgodzi się na testy, chętnie wyślę mu próbki jednego i drugiego. Proszę o podanie ile kg mam wysłać. Silver jeszcze nie dojechał, aczkolwiek jest już w drodze,

 

Nie ma sprawy - adres jest pod linkiem:

 

Tu była reklama

 

Najlepiej przesłać po worku 25 kg to przetestuję je i podam wyniki.

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Wesoła , którą mam o ile to Wesoła bardziej się spieka.

 

W pewnym momencie pojawiła się taka o wyższej spiekalności, lecz wystarczy skrócić cykl i jest super - obecnie taką palę - popiół jak z papierosa, wyciągam na niej 21,42 MJ/kg, czyli około 73% sprawności kotła - jak dla mnie rewelacja.

 

Czekam na dostawę - powinna być w połowie Grudnia ponoć z nowej ściany - liczę na to, że będzie taka jak wcześniej - dam znać gdy dotrze i ją wypróbuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie strony http://www.thmh.pl/cennik rozmawiałem z panią Patrycją, okazało się że nie wysyłają kurierem bo nie mają umowy ale po dłuższej rozmowie zadzwoni do mnie w poniedziałek i powie ile wyszedł by koszt transportu palety. Mówiła też że zauważyła że zainteresowanie jest coraz większe i będą szukać przewoźnika, pytanie ile będzie kosztował węgiel z transportem. Czy w ogóle ktoś palił tym węglem jeśli tak to jakim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To jak jest obecnie z tym „ekogroszkiem” z Wesołej. Dobry czy kiepski na tą chwilę?

Obecnie palę RETOPALEM i jestem średnio zadowolony.

Czy „Wesoła” na składzie opału w łódzkim może kosztować:

- luzem 750zł/tona

- workowany (przez pracowników na składzie) 800zł/tona

RETOPAL kupuje u nich po 810 workowany, więc ta Wesoła wydaje się coś za tania…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie pojawiła się taka o wyższej spiekalności, lecz wystarczy skrócić cykl i jest super - obecnie taką palę - popiół jak z papierosa, wyciągam na niej 21,42 MJ/kg, czyli około 73% sprawności kotła - jak dla mnie rewelacja.

 

Czekam na dostawę - powinna być w połowie Grudnia ponoć z nowej ściany - liczę na to, że będzie taka jak wcześniej - dam znać gdy dotrze i ją wypróbuję :)

 

No to czekam na relację ze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wesołą z baretxu i nie polecam nikomu.

 

Coś więcej w tym temacie? Kiedy kupowana, z czym jest problem?

 

Silvera dostałem we czwartek - mokry zarombiście, ale niczego innego się nie spodziewałem. Węgiel zamawiałem w workach jutowych, dostałem w foliowych. Węgiel będzie stał w workach do spalenia wesołej. Jest już wsypana do podajnika, jak się wypali retopal - będzie szła wesoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To jak jest obecnie z tym „ekogroszkiem” z Wesołej. Dobry czy kiepski na tą chwilę?

Obecnie palę RETOPALEM i jestem średnio zadowolony.

Czy „Wesoła” na składzie opału w łódzkim może kosztować:

- luzem 750zł/tona

- workowany (przez pracowników na składzie) 800zł/tona

RETOPAL kupuje u nich po 810 workowany, więc ta Wesoła wydaje się coś za tania…

 

U mnie pod Łodzią za tą "Wesołą" wołają 790PLN-a luzem brutto. Daleko od Łodzi jest ten Twój skład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...